IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка/продажба на инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги,някой знае ли къде се купува/продава физическо злато на нормални цени.
    В Тавекс спреда е 7% и това е доста,за такъв ниско волатилен инструмент.Ми те крипто борсите работят с 2-3% ,тея сложили 7% ???!!!!

    Има ли някакво място,златар ли ,не знам и аз ? Говорим за кюлчета 999.9 (24к) чистота.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от galin65 Разгледай мнение

      Здравей! Ползвал съм ги 1-2 пъти. Доволен съм.
      Благодаря, колега! И аз там ходих. Много добра цена ми предложиха. Май и валутните им курсове са с една идея по добри от на никар

      Коментар


      • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
        Колеги, някой работил ли е с Фактор ИН? Гледам, че купуват и продават всякакво злато, уж цените им са добри ама знам ли... Търся коментари от клиенти
        Здравей! Ползвал съм ги 1-2 пъти. Доволен съм.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
          Колеги, някой работил ли е с Фактор ИН? Гледам, че купуват и продават всякакво злато, уж цените им са добри ама знам ли... Търся коментари от клиенти
          Какво точно искате да направите?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
            Колеги, някой работил ли е с Фактор ИН? Гледам, че купуват и продават всякакво злато, уж цените им са добри ама знам ли... Търся коментари от клиенти
            Специално злато от тях не съм купувал, но съм обменял няколко пъти валута - достатъчно коректни са, веднъж имаше лек проблем, който беше разрешен много бързо.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Колеги, някой работил ли е с Фактор ИН? Гледам, че купуват и продават всякакво злато, уж цените им са добри ама знам ли... Търся коментари от клиенти

              Коментар


              • кака, да ме беше чела още миналата година ноември аз съм отдавна лонг там вие много късно сте се сетили , сега къде март ще трябва да се редуцира положението, защото на месечна ще наближи 23%, или 38% fibo retracement а там ще има rejection ....

                P.S. макар, че long term investment става да се подържи няколко години ...
                Last edited by michaelis; 21.02.2014, 15:52.

                Коментар


                • Актуално за възможности покрай златото

                  Привет!

                  В блога на ЕЛАНА Трейдинг - анализ на състоянието на добивните компании в резултат на цената на златото

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение
                    Абе ясно - ама горе мн. добре е казано - разходите да вземеш физическо от etf стават равни на тези да си купиш от Тавекс(примерно) при 1кг и нагоре. При 1-2-3 Oz от etf ще е доста по-скъпо да вземеш доставка.
                    еми квот такова са такива са правилата, нема страшно хартиеното нема се затрие ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                      Та така.Учете се от историята за да не я повтаряте.
                      Ще се научи иванчо...и подобните му.
                      Като му дойде времето - първото, което ще научи е: Къде серат гладните Второто защо си бият гъзовете....
                      Така е в живота

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Теоретизирането хубаво нещо, ама практиката показва друго.
                        Можеш ли да провериш тази година с колко се е увеличило златото и с колко GDXJ ?

                        Ако кеширам в момента "хартийката" си мога ( ако реша) да си купя от Тавекса 4 пъти повече злато отколкото ако бях "инвестиран" във физическото.
                        Ако имаш предвид Market Vectors Junior Gold Miners ETF (GDXJ) сега е около 40 при връх около 160 (или около 75% спад). Физическото злато падна с около 35 %. Тоест магнитуда при качване и падане е съвсем различен (при покачване на златото GDXJ може би ще поскъпне повече, но и носи по голям риск).

                        Физическото според мен има едно голямо предимство - може да го притежаваш в пълния смисъл на думата. Може да провериш през 30-те в САЩ колко злато остава затворено в банкови сейфове за десетилетия когато Рузвелт прави незаконно да се притежава злато. Разбира се , има и риск някой да ти го открадне ама този риск можеш да го контролираш лично. А дали утре ще ти блокират сметката с ETF и "печалбите" ще ти останат блокирани за години не можеш да контролираш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                          ето бе баце за кво да се ланготим

                          http://www.boerse-frankfurt.de/en/ba...faq+xetra+gold

                          What are the costs for delivery?

                          At any time, the investor may claim delivery of one gram of gold per bond claim. The costs include the formation of the gold bullion, packaging, transportation, insurance and handling fee by Clearstream. For the delivery of one kilogram bullion, the fees are roughly comparable with the margin arising by direct purchase of a kilogram bullion from a bank or bullion dealer. From about five kilograms onwards, the delivery of Xetra-Gold bars is significantly less expensive than direct purchase, as for direct purchase the investor has to pay the margin of about 300.00 € (difference between sale price and average value) for each bar. Detailed information about the process of delivery and the associated costs is available on a separate document.

                          How does the delivery work? From what value onwards can I order a gold delivery?

                          Investors contact their bank for the delivery of gold. For operational reasons, gold can only be delivered to a bank. The customer advisor applies for the delivery at the investor's custodian bank. A more detailed process description can be found on http://www.deutsche-boerse.com/xetra-gold.

                          С 2 думи това е същото само, че да не мъкнеш кюлчета като колегата в раницата ..

                          Абе ясно - ама горе мн. добре е казано - разходите да вземеш физическо от etf стават равни на тези да си купиш от Тавекс(примерно) при 1кг и нагоре. При 1-2-3 Oz от etf ще е доста по-скъпо да вземеш доставка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                            Браво на Snipe! Това беше може би най-смислената публикация от началото на дискусията. Сериозно!

                            Искам да вметна моето мнение относно това до колко златото предпазва от загуба по време на зомби апокалипсис и т.н. Все ми се струва, че при подобни обстоятелства всеки разумен бизнес би се изнесъл от България и дори да се намери някой, на който да продадеш златото си, брадвата би била от порядъка на 50% и отгоре. При такава екстремна ситуация една плочка сирене, два домата и чаша чиста вода имат много по-голяма стойност, отколкото 100-200 грама злато.

                            Това, че златото предпазва от каквото и да било е по-скоро някакъв исторически аргумент. От 70-те години на миналия век златото не предпазва от абсолютно нищо. Това е просто една стока, която си има своите върхове и спадове.
                            Интересни съждения приятелю. Аз обаче имам приятели, ветерани от войната в бивша Югославия. Разказите им се въртяха горе - долу около следното. Една консерва или туба с бензин е било голяма работа. Дето се вика, правят те господар на ситуацията. Стига да ги имаш естествено. Същите е можело да ги размениш натурално помежду им или да си ги КУПИШ в злато & сребро под формата на монети & дрънкулки от появилите си почти СВЕТКАВИЧНО спекуланти.

                            Та така.Учете се от историята за да не я повтаряте. За разлика от домата и сиренето, които не можеш да скриеш в джоба или да съхраняваш вечно под плочките на двора, златото и среброто се явява ПАРИ, с които можеш да ги придобиеш. Всяка криза или война си има своето начало и край. След него някои стават по-богати и пълни със "стока" като злато или сребро, а други си чистят зъбите от доматените семки и сиренето.

                            Коментар


                            • Браво на Snipe! Това беше може би най-смислената публикация от началото на дискусията. Сериозно!

                              Искам да вметна моето мнение относно това до колко златото предпазва от загуба по време на зомби апокалипсис и т.н. Все ми се струва, че при подобни обстоятелства всеки разумен бизнес би се изнесъл от България и дори да се намери някой, на който да продадеш златото си, брадвата би била от порядъка на 50% и отгоре. При такава екстремна ситуация една плочка сирене, два домата и чаша чиста вода имат много по-голяма стойност, отколкото 100-200 грама злато.

                              Това, че златото предпазва от каквото и да било е по-скоро някакъв исторически аргумент. От 70-те години на миналия век златото не предпазва от абсолютно нищо. Това е просто една стока, която си има своите върхове и спадове.
                              Last edited by ivandavidov; 18.02.2014, 22:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                                Има само един подходящ момент - СЕГАШНИЯ!
                                Вчера е минало, утре е неясно бъдеще!
                                Кажи го на купувалите с 30-40 процента по-скъпо от сегашните цени. като сложиш и пропуснатата лихва загубата става скандална.
                                Един авер като видя истерията на таксиджиите по златото отиде в къщи и събра всичките си златни дрънкулки. Продаде ги на 41 лева. Не точно на върха защото стигна до 46 лева. Купи си финансови активи, от които е 35 процента напред за две и половина години. Пропусна 25 процента спад и си докара допълнително 35 процента от финансовия актив. Определено е действал много разумно. Можеше да изкара и повече от финансовия актив, но действа консервативно.
                                Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                                А тренда е? Какъв?
                                Ясно оформен спад. От есента на 2011 година златото само пада а финансовите активи растат. Играта срещу тренда води до големи загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X