IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка/продажба на инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Рано или късно ще има подходящ момент за покупки на злато. Дали ще е след десет, петнадесет или двадеесет години никой не знае. Когато дойде ще го видим.
    Има само един подходящ момент - СЕГАШНИЯ!
    Вчера е минало, утре е неясно бъдеще!

    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Определено сега не е подходящо. Игрането срещу тренда е скъпо начинание.
    Даже си измих ушите преди да те питам...
    А тренда е? Какъв?

    Коментар


    • Рано или късно ще има подходящ момент за покупки на злато. Дали ще е след десет, петнадесет или двадеесет години никой не знае. Когато дойде ще го видим. Определено сега не е подходящо. Игрането срещу тренда е скъпо начинание.
      В зависимост от това къде бих съхранявал златото бих купил различни неща. За съхранение и последваща продажба в България бих избрал 20 франка. Няма значение дали са френски, швейцарски или белгийски. При тях има огромна ликвидност и са залегнали дълбоко в народо психологията на българина. Спреда е приемлив и вероятността да осъществиш директна сделка е значителен. Дори може да успееш да заобиколиш търговците за малките обеми, които търсиш. В случай, че реша да скрия пари в чужбина бих избрал кюлчета, които да купя и съхранявам в цивилизована държава. Естесвено това мога да направя само след като свърши низходящия цикъл при ценатана златото. Подразбира се, че не бих го държал дълго защото е рисков актив, подходящ за спекула само в кратки периоди от време. Обикновенно цели десетилетия е голямо дърво.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
        Нямам никакви познания относно златото, кюлчетата, монетите и прочие.
        И все пак се засягаш, че има хора с мнение, различно от твоето. В тази тема (и във всички други метални впрочем) има защитници и противници на физическото злато. Всеки с аргументите си. Никой обаче не смята за разумна идеята да се купуват кюлчета и да се продадат с печалба след "кратко" време - примерно 2-3-5 години.
        Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
        Дори целия интернет да изчета, пак няма мога да се докосна до мнението на хората, а в 99% от случаите ще попадна на платени публикации и прочие.
        Не чети само мненията, наблягай на аргументацията. Платените публикации се отсяват много лесно, ако проследиш причинно-следствените връзки.
        Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
        Тук обаче е интересен форум. Задавам въпрос и получавам половин отговор. Задавам конкретен въпрос по отговора, който ми е даден и комуникацията свършва. Вадят се от 100 кладенеца вода, преминава се през катарзиси и световни кризи и тн наистина нищо конкретно.
        Първо, получи предостатъчно информация по въпросите, които постави. Ако не си успял да я извлечеш, не обвинявай форума.
        Повтарям, единствения въпрос, по който са съгласни и двата лагера е, че физическото злато не е подходящо за печалби в класическия смисъл на думата, а е по-скоро застраховка срещу хиперинфлация, революция, война и т.н. В този ред на мисли отплесванията в посока световна криза са повече от оправдани.
        Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
        Дали ти би могъл да ми отговориш на последния въпрос или поне можеш ли да ме насочиш къде мога да разбера отговора, тъй като малко преди теб, друг юзър обясняваше, че наполеоните и леоподите не са добра идея. Сега вече са. Питам се защо?
        Защото във всеки един момент дадено нещо според едни е добра идея, а според други - не. Важи за акции, петрол, злато, жилища и въобще каквото се сетиш.
        Личното ми мнение по въпроса е, че наполеоните предлагат добро съотношение грамаж/курсова разлика. Т.е. можеш да ги купиш за сравнително малка сума (около 1 МРЗ) и същевременно брадвата не е 10-20-30%.
        Дали дадена логика е вярна ЗА ТЕБ, трябва сам да прецениш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
          Да, като цяло това имах предвид.
          точно и аз имах предвид, че нищо не ми пречи да съм на + дет пише колегата в пъти повече % от колкото в златни наполеони. Даже позицийте ми ги имаше в графата на "Златото балон или не" и то се види, всички златни бълхи в % колко са нараснали ....
          най силната ми беше на 95% + не знам твоята стотинка, кюлче или ланец за 5 месеца кога ще се вдигне толкова стойността .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Теоретизирането хубаво нещо, ама практиката показва друго.
            Можеш ли да провериш тази година с колко се е увеличило златото и с колко GDXJ ?

            Ако кеширам в момента "хартийката" си мога ( ако реша) да си купя от Тавекса 4 пъти повече злато отколкото ако бях "инвестиран" във физическото.
            Кастро бате физическото е съвсем long term, за старини дет има една дума, това което праим ние с GDXJ и Co. е по доходно то се види, ние залагаме на производителите не на самото злато защото самото злато в % скача дет викаш в пъти по малко. Но по някоя монета не е зле кво тя няма да се изпари просто нещо кат спестовна книжка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение
              Физическото и лонг при брокера не са едно и също нещо, въпреки че засега цената на физическото се определя от хартиеното. Хартиеното крие рискове, които физическото не крие и обратното. Нещо като да имаш пари под матрака или да имаш депозит (в Кипър май вече предпочитат под матрака). А ETF да ти прати 2-3 унции се съмнявам - 400-500 по-може.

              За мен физическото е най-добрия избор - Наполеоните са с нисък спред от малките грамажи иначе кюлчета по 1 унция също са ок (малък спред).
              ето бе баце за кво да се ланготим

              http://www.boerse-frankfurt.de/en/ba...faq+xetra+gold

              What are the costs for delivery?

              At any time, the investor may claim delivery of one gram of gold per bond claim. The costs include the formation of the gold bullion, packaging, transportation, insurance and handling fee by Clearstream. For the delivery of one kilogram bullion, the fees are roughly comparable with the margin arising by direct purchase of a kilogram bullion from a bank or bullion dealer. From about five kilograms onwards, the delivery of Xetra-Gold bars is significantly less expensive than direct purchase, as for direct purchase the investor has to pay the margin of about 300.00 € (difference between sale price and average value) for each bar. Detailed information about the process of delivery and the associated costs is available on a separate document.

              How does the delivery work? From what value onwards can I order a gold delivery?

              Investors contact their bank for the delivery of gold. For operational reasons, gold can only be delivered to a bank. The customer advisor applies for the delivery at the investor's custodian bank. A more detailed process description can be found on http://www.deutsche-boerse.com/xetra-gold.

              С 2 думи това е същото само, че да не мъкнеш кюлчета като колегата в раницата ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение
                Физическото и лонг при брокера не са едно и също нещо, въпреки че засега цената на физическото се определя от хартиеното. Хартиеното крие рискове, които физическото не крие и обратното. ).
                Теоретизирането хубаво нещо, ама практиката показва друго.
                Можеш ли да провериш тази година с колко се е увеличило златото и с колко GDXJ ?

                Ако кеширам в момента "хартийката" си мога ( ако реша) да си купя от Тавекса 4 пъти повече злато отколкото ако бях "инвестиран" във физическото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                  pipbel,
                  Тук обаче е интересен форум. Задавам въпрос и получавам половин отговор. Задавам конкретен въпрос по отговора, който ми е даден и комуникацията свършва. Вадят се от 100 кладенеца вода, преминава се през катарзиси и световни кризи и тн наистина нищо конкретно.
                  Така е много интересен го направиха..... някой.
                  Повечето нямат идея за какво говорят - но не им пречи да ръсят "акъли"
                  Другите който разбират нещо - те са или спекуланти или фенове на хартиеното злато...
                  А тези които реално знаят и разбират от физическо - са малко.

                  Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                  pipbel,
                  друг юзър обясняваше, че наполеоните и леоподите не са добра идея. Сега вече са. Питам се защо?
                  Всеки си има свой предпочитания - няма универсален отговор. Два плюса вече ти ги казаха - ликвидност и разнообразие.
                  Добре е да имаш различни "разфасовки" И по унция, и наполеончета, и по големи кюлчета - ако имаш пари.
                  Спред при монетите - 10% (Наполен 5,8гр.) - Не е 10! към 7% е.
                  Това изобщо не трябва да те притеснява - дневно движение на цена борса е!
                  По малките грамажи са с по голям спред - нормално!
                  Това е дълъг път за придобиване на знания и опит - ти искаш от нула знания за три дни да разбереш всичко... Не става.
                  Има неща, които не се обсъждат по форуми

                  Коментар


                  • з ако съм елита тука половината от форума ше скочи в канала къде от смях къде от припадък
                    Да, като цяло това имах предвид.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      абе и аз му каам да си отвори сметка при брокер един лонг и да си го стиска там, ама той не слуша мисли, че цената на физическото е различна от тая на борсата, хартиено било тва на борсата глусти ала бала е нали по нея го смятат да го еа. Даже на XETRA има физическо да си купиш ETF купуваш и ако искаш им заявяваш, че искаш да ти го пратят и те щи го пратят, треа да видим как се казваше ...
                      Физическото и лонг при брокера не са едно и също нещо, въпреки че засега цената на физическото се определя от хартиеното. Хартиеното крие рискове, които физическото не крие и обратното. Нещо като да имаш пари под матрака или да имаш депозит (в Кипър май вече предпочитат под матрака). А ETF да ти прати 2-3 унции се съмнявам - 400-500 по-може.

                      За мен физическото е най-добрия избор - Наполеоните са с нисък спред от малките грамажи иначе кюлчета по 1 унция също са ок (малък спред).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                        Вие сте елитът на българските инвеститори. Честно.
                        аз ако съм елита тука половината от форума ше скочи в канала къде от смях къде от припадък. И спирай тея наркотици, че лошо ти влияят ...

                        Коментар


                        • Вие сте елитът на българските инвеститори. Честно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                            Ти па какви познания искаш бе маа му стара, жълто на цвят и като се полира блести тва е, кво толкоз ако си мислиш че тука всички сме геолози и металурзи мноо се ланготиш...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                              pipbel,

                              можеш да гледаш на мен като tabula rasa, демек, чиста дъска. Нямам никакви познания относно златото, кюлчетата, монетите и прочие. Дори целия интернет да изчета, пак няма мога да се докосна до мнението на хората, а в 99% от случаите ще попадна на платени публикации и прочие.

                              Тук обаче е интересен форум. Задавам въпрос и получавам половин отговор. Задавам конкретен въпрос по отговора, който ми е даден и комуникацията свършва. Вадят се от 100 кладенеца вода, преминава се през катарзиси и световни кризи и тн наистина нищо конкретно.

                              Дали ти би могъл да ми отговориш на последния въпрос или поне можеш ли да ме насочиш къде мога да разбера отговора, тъй като малко преди теб, друг юзър обясняваше, че наполеоните и леоподите не са добра идея. Сега вече са. Питам се защо?
                              Ти па какви познания искаш бе маа му стара, жълто на цвят и като се полира блести тва е, кво толкоз ако си мислиш че тука всички сме геолози и металурзи мноо се ланготиш...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Пич, имам чувството че си свикнал от малък някой да те хване за ръчичката и да те заведе до магазина за играчки.
                                Тук едва ли ще намериш някой да те осинови обаче.. .
                                Има толкова много писано и тук в други теми и в нета - няма смисъл от екстра спам !
                                абе и аз му каам да си отвори сметка при брокер един лонг и да си го стиска там, ама той не слуша мисли, че цената на физическото е различна от тая на борсата, хартиено било тва на борсата глусти ала бала е нали по нея го смятат да го еа. Даже на XETRA има физическо да си купиш ETF купуваш и ако искаш им заявяваш, че искаш да ти го пратят и те щи го пратят, треа да видим как се казваше ...

                                Коментар

                                Working...
                                X