IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка/продажба на инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • pipbel,

    можеш да гледаш на мен като tabula rasa, демек, чиста дъска. Нямам никакви познания относно златото, кюлчетата, монетите и прочие. Дори целия интернет да изчета, пак няма мога да се докосна до мнението на хората, а в 99% от случаите ще попадна на платени публикации и прочие.

    Тук обаче е интересен форум. Задавам въпрос и получавам половин отговор. Задавам конкретен въпрос по отговора, който ми е даден и комуникацията свършва. Вадят се от 100 кладенеца вода, преминава се през катарзиси и световни кризи и тн наистина нищо конкретно.

    Дали ти би могъл да ми отговориш на последния въпрос или поне можеш ли да ме насочиш къде мога да разбера отговора, тъй като малко преди теб, друг юзър обясняваше, че наполеоните и леоподите не са добра идея. Сега вече са. Питам се защо?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
      Гледам ги.

      Спред за инвестиционното злато - 6,08% при 20г., 5,9 при 31.3гр.
      Спред при монетите - 10% (Наполен 5,8гр.)


      п.с Определено не съм тръгнал да изнасям златото през летището, нито пък да укривам монети в портмонето.

      Защо така се считат за по-ликвидни?
      Има ли пазар за тях освен в Тавекс?
      Пич, имам чувството че си свикнал от малък някой да те хване за ръчичката и да те заведе до магазина за играчки.
      Тук едва ли ще намериш някой да те осинови обаче.. .
      Има толкова много писано и тук в други теми и в нета - няма смисъл от екстра спам !

      Коментар


      • Гледам ги.

        Спред за инвестиционното злато - 6,08% при 20г., 5,9 при 31.3гр.
        Спред при монетите - 10% (Наполен 5,8гр.)


        п.с Определено не съм тръгнал да изнасям златото през летището, нито пък да укривам монети в портмонето.

        Защо така се считат за по-ликвидни?
        Има ли пазар за тях освен в Тавекс?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
          Единствения плюс май е, че мога да продавам единични монети по 5.8 грама, но пък бих могъл да си купя и малки кюлчета (слитъци) и да уеднаквя нещата.
          Преди да уеднаквяваш виж разликите в курсовете "купува" и "продава" за едното и за другото.

          Коментар


          • Има едно нещо, наречено митническа наредба за валутата и ценните метали, които минават през границата

            Коментар


            • Какво ще обяснявам..., че си имам фактура, декларирани доходи, сертификат и си го разхождам да види свят! Ликвидност, не е това, че можеш да си разхождаш монетки в джоба или да продаваш по един брой. Можем да го разглеждаме в броя направени покупко-продажби за деня, но едва ли ще намерим такава информация от Тавекс.

              Единствения плюс май е, че мога да продавам единични монети по 5.8 грама, но пък бих могъл да си купя и малки кюлчета (слитъци) и да уеднаквя нещата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                Ок, а защо златните наполеони са по ликвидни от кюлчетата?

                Смисъл, при монетите няма ли допълнителни разходи за емитиране, отсичане, дизайн и прочие? Честно казано си представях, че кюлчетата са доста по-универсални за покупко-продажба от отсечените монети.

                Благодаря за информацията!
                Защото например златните монети можеш да ги пренесеш на летището в портофейла си, а за кюлчето кво ше каеш на митницата ако излизаш наванка...... нали се вижда на скеннер меннер уреди там пищи метал и то голям кво ше обясняваш мм ?? И също така ако някога ти тряят пари, за нещо си малко там ти трябва да продадеш цялото кюлче така ли е ? Или ше го режеш на филии и ше го продаваш ....

                Коментар


                • Ок, а защо златните наполеони са по ликвидни от кюлчетата?

                  Смисъл, при монетите няма ли допълнителни разходи за емитиране, отсичане, дизайн и прочие? Честно казано си представях, че кюлчетата са доста по-универсални за покупко-продажба от отсечените монети.

                  Благодаря за информацията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                    А ти какво очакваш да кажа във форума? Че ще купя 4кг и ще си ги кътам под дивана ли? Нали ще ме думнат на следващия ден...

                    Въпросът е до колко е резонно да се прави, а дали една или дванадесет унции, вече е въпрос на възможности
                    Въпрос на начин на мислене е.
                    Всеки може да започне да отделя някаква сума за регулярни покупки, въпросът е какво му коства, какво очаква и на какъв риск е склонен.
                    Няма такова нещо, което да е резонно за всички.

                    Коментар


                    • А ти какво очакваш да кажа във форума? Че ще купя 4кг и ще си ги кътам под дивана ли? Нали ще ме думнат на следващия ден...

                      Въпросът е до колко е резонно да се прави, а дали една или дванадесет унции, вече е въпрос на възможности

                      Коментар


                      • Толкова писане за една унция.Не си щадите силите.

                        Коментар


                        • Ликвидността е много добро преимущество в случаят
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Добре,
                            а какви са преимуществата на Наполеоните пред кюлчетата?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                              Иван,
                              и според мен може да се получи нещо такова... В най-добрия случай ще го загубят или ще го откраднат на митницата...

                              Ти как би процедирал?
                              че аз си купвам наполеони и пендари за къв чеп са ми кюлчета и то от чужбина...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                                Иван,
                                и според мен може да се получи нещо такова... В най-добрия случай ще го загубят или ще го откраднат на митницата...

                                Ти как би процедирал?
                                еми купи си от Тавекс, забрайх че държавата е бандитска ааа нали златото ще пада още за ко им е на бандюгите ей тука да питат монетарните господа те ще им обянят как златото е просто метал както джелезото и точка

                                Коментар

                                Working...
                                X