IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка/продажба на инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
    Полезни до болка

    "$",

    Явно имаш някаква идея относно инвестициите в злато, която не си споделил до момента. Би ли ми казал какво ти се върти?
    Скачай смело в тази инвестиция.
    Купи си две/три унции и не се притеснявай... Нито обръщай внимание на "шума" от хора, който нямат други мисли, представи и знания, освен хартиени "пари"
    За висока ликвидност - също нямай и грам съмнения - още от живково време купувам... пазар има винаги, навсякъде и във всеки един момент!
    Пази се от измамници и внимавай!

    Коментар


    • Полезни до болка

      "$",

      Явно имаш някаква идея относно инвестициите в злато, която не си споделил до момента. Би ли ми казал какво ти се върти?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
        Сетихме се ние, ама викам да попитам, може пък да се подкваси морето и авторът на темата да развърти парите
        Ясно е
        За това и аз го доуточнявам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
          ПИБ продава на това ниво!
          И не купува изобщо
          Тарикати
          Сетихме се ние, ама викам да попитам, може пък да се подкваси морето и авторът на темата да развърти парите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
            Предлагаш да купи на 2 000 от Тавекс и да продаде на 3 000 на ПИБ ли?
            ПИБ продава на това ниво!
            И не купува изобщо
            Тарикати

            Коментар


            • Предлагаш да купи на 2 000 от Тавекс и да продаде на 3 000 на ПИБ ли?

              Коментар


              • ПИБ - 1 тройунция: 3080 лв.
                "само" некви си $2165

                sk. - това е нагледен пример за теб - относно този "знаещия" по надолу
                Внимавай кой питаш и от кой получаваш съвети!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                  ...
                  Иначе за инвестиция в сребро - хартия или кюлче... с монети - трудна работа. Особено, ако говорим за американски орлета с по 50 000 000 номинал
                  Не че нещо, но с 5 хил. лв. колко кюлчета злато смяташ да купиш? Питам понеже пишеш, че ще купуваш кюлчета. При монетите имаш повече варианти, а и за тези пари можеш да намериш нещо с по-малка ножица от малките кюлчета.

                  Коментар


                  • http://www.bls.gov/data/inflation_calculator.htm

                    Мдаа, злато. Зло е , ма може.
                    На тоя етап за мене имаш ли 100лв - над 1лв даден за физ.злато си е разхищение.
                    Ако наистина се спихне сериозно до 800-1000$ може да се помисли да се направи 8-10% от активите. И то макс.1/3 само физическо, останалото - "хартиено"

                    Коментар


                    • Хора, все пак нали не забравяте че последните 4-5год. икономиките за Запада, борсите и всякакви други пазари се поддържат в "добро състояние" благодарение на мощните инжекции на ликвидност от централните банки? Ясно ви е че това не може да продължи още дълго.

                      Коментар


                      • Сребърните монети са интересно хоби. Не разбирам защо му казват инвестиция.

                        Коментар


                        • Целта на сребърните монети беше точно продажба към колекционер на доста по-късен етап. Там също има доста сериозен риск, защото не се знае дали ще повишат стойността си, но пък има и утешителна награда. Красиви са и наистина стават за подарък или за хубав спомен. Далаверата е, че съм набарал една от сериите, които тепърва ще се произвежда. Тоест имам шансове да събера цялата серия на нормална цена при това лице + гръб. Възможно е да има печалба след десетина години, а може и да са просто колекция Могат да се намерят примери за монети емитирани от БНБ, които се продават със печалба на вторичния пазар. Обратното също е в сила. Намирал съм същите монети в eBay пуснати със 30% надценка, като дори имаше и продадени.

                          Иначе за инвестиция в сребро - хартия или кюлче... с монети - трудна работа. Особено, ако говорим за американски орлета с по 50 000 000 номинал

                          Коментар


                          • Според мен единственият начин да е на плюс от злато е да гледа на тези пари като на неизхарчени
                            Аз така правя.
                            Обаче от покупко-продажба на физическо злато да се излезе на печалба над банковия процент, си е меко казано неоправдан оптимизъм.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                              В момента съм закупил няколко сребърни монети от БНБ и тихомълком мина една година... храна не искат, вода не искат... остава и да поскъпват
                              Би ли споделил как очакваш да спечелиш от физическо държане на сребърни монети. Според мен това е практически невъзможно. Имаш ДДС , надценка на производителя над сребърно съдържание и печалба на търговеца. В мига когато тръгнеш да се освобождаваш от монетата всеки търговец ще ти я плати на сребърно съдържание. За да излезеш на що годе някакъв плюс трябва да намериш директно друг колекционер и да разделите спреда, но такава ситуация е трудно осъществима. На практика губиш ликвидност.
                              Лично аз присъствах на един интересен случай. Човек си беше купил златни монети на 60 процента над борса. Тиража им в световен мащаб беше наистина много малък и бяха хубави. Когато тръгна да ги продава Тавекс му предложиха 5 процента под борса. Накрая с много мъка ги спазари при друг търговец на + 5 процента над борса. и Веднага заминаха с малка надценка до крайния колекционер.
                              Единствения начин да спечелиш от физическо притежание на сребро е то да получи изключително голяма нумизматична стойност. Какво разбираш от нумизматика? Дали изобщо може да прецениш правилно как ще се търгува конкретна монета след 20 години? Можеш ли да си позволиш инвестиция със хоризонт половината ти съзнателен живот? В случай, че си бик на тема сребро не е ли по-добър вариант "хартиеното" сребро?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                                ravnovesie,

                                благодаря за изчерпателните коментари, но честно казано в тях има доста "ако" и "ако приемем"... тоест правиш допуски, които за мен лично са възможни, но слабо или много слабо вероятни. Според твоите предсказания златото много скоро би трябвало да започнем да го използваме в свободното ежедневие под всякакви форми и всяко средностатистическо домакинство да има по десетина килограма.

                                Със сигурност има резон в част от думите ти, но далеч не съм привърженик на такива апокалиптични прогнози.
                                половината от допусканията са твоите лични допускания - че златото ще се качи 2,2 пъти. Другата половина са допускания базирани на историческото движение на цената на златото, което за последните 50 години се качва от 70 долара до 850 долара след това пада до 220 долара след това се качва до 2000 пада до 1200 и сега е 1300.

                                доста нелепо е да използваш единствено положителните си "ако", а другата страна на същата монета да наричаш "предсказание" . Златото се търгува между 220 и 400 долара в продължение на 30 години, това че ти не си спомняш това, не означава че не се е случило. И като се има в предвид че всичко се връща към средното, то бих казал че варианта да падне пак до под 300 е поне толкова вероятен колкото да се вдигне 3000. Лично според е много по-вероятен. Но разбира се това си твоите спестявания, можеш да ги губиш както намериш за добре

                                Коментар

                                Working...
                                X