IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка/продажба на инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Инфлацията представлява повишението на ценовото равнище на кошница за потребление.
    Вече съм сигурен,че си дянков

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Както казах и на автора на темата - парите на всеки са си лични да си ги губи както иска
      Аз пък ще му кажа друго - той да си сравнява
      Не може да "загубиш всичките си пари" при закупуване на физическо злато. Тъй като физическо злато никога не се превръща в нула.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
        CPI не отговаря много на реалността май, щом има и неофициален CPI
        Няма такова нещо като измерване на инфлацията през цената на златото. Инфлацията представлява повишението на ценовото равнище на кошница за потребление. Златото не е потребление, а е актив. Измерването на инфлация през златото е абсолютен нонсенс. За сметка на това оценка на златото през инфлацията има известен смисъл, ако някой използва златото като хедж срещу инфлацията. А по този показател златото е далеч над дългосрочната си средна. Т.е. има много път надолу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
          равновесов с тоя чарт не моеш да ме впечалиш бате ти кат малките деца, ше станело златото 400$.
          Както казах и на автора на темата - парите на всеки са си лични да си ги губи както иска

          Коментар


          • CPI не отговаря много на реалността май, щом има и неофициален CPI

            3. Gold & Historical Average measured against official government CPI statistics


            4. Gold & Historical Average measured against John Williams' shadow CPI statistics
            Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
              Питай китайците и индийците по този въпрос
              най накрая тея ще излезнат най богатите с две думи - мангалите от индия защото купуваха като откачени сега и китайците са се усетили и немците си го искат златото 600 тона ама FED им го продал и пропилял и злато нема и у склада нема ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                половината от допусканията са твоите лични допускания - че златото ще се качи 2,2 пъти. Другата половина са допускания базирани на историческото движение на цената на златото, което за последните 50 години се качва от 70 долара до 850 долара след това пада до 220 долара след това се качва до 2000 пада до 1200 и сега е 1300.

                доста нелепо е да използваш единствено положителните си "ако", а другата страна на същата монета да наричаш "предсказание" . Златото се търгува между 220 и 400 долара в продължение на 30 години, това че ти не си спомняш това, не означава че не се е случило. И като се има в предвид че всичко се връща към средното, то бих казал че варианта да падне пак до под 300 е поне толкова вероятен колкото да се вдигне 3000. Лично според е много по-вероятен. Но разбира се това си твоите спестявания, можеш да ги губиш както намериш за добре

                равновесов с тоя чарт не моеш да ме впечалиш бате ти кат малките деца, ше станело златото 400$. Ти нали си фундаментал икономист специалист, аз съм бълък я погледни заплатите през 1980 при американюгите колко високи са били и колко са сега ?? през 1980 думата милион е значела нещо сега ставаш значим от милиард на горе и вече позицийте на хедж фондовете не са в милиони, а са в милиарди и в трилиони, по простата причина че долара е тоалетна хартия и тези бастуни след 5 години ще имат дълг 25-29трилиона след 10 год. 40 трилиона и ти верваш, че долара ще доминира пак и златото ще стане 100$ ше стане ама уйя ми, повечето производители повтарям повечето не могат да си продават златото под 1000$ просто икономически им е не възможно, заплати на миньори, менаджери и т.н.
                Аз мога още хиляди аргументи да извадя защо няма да стане 500$ или 800$ но щом вярваш в долара купи си долари и си ги дръж ...
                Ако тея ФЕД им се направи одит, какво са сътворили през последните 6 години, златото трябва да е над 5000$ и много много на горе но не смеят да кажат, защото са туто банкруто
                Last edited by michaelis; 16.02.2014, 13:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  ми и аз тва им се чудя ей ти там брокер и всичко е нормално на физическото злато цената му се определя според борсата за кво търсят под вола теле не мога да разбера ...
                  Питай китайците и индийците по този въпрос

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LEVERAGE Разгледай мнение
                    Купуването на инвестиционно злато е чиста проба измама за наивници.
                    Верно ли
                    Ти трябва да си голЕм специалист щом ги шпрехаш тези работи...
                    Кво ли щяха да правят такива наивници като мен - ако нЕмаше такива като теб
                    Други тайни ще споделиш ли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LEVERAGE Разгледай мнение
                      Купуването на инвестиционно злато е чиста проба измама за наивници.
                      ми и аз тва им се чудя ей ти там брокер и всичко е нормално на физическото злато цената му се определя според борсата за кво търсят под вола теле не мога да разбера ...

                      Коментар


                      • Покупка

                        Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение

                        Не се занимавам с тези - и никога няма да се занимая
                        Хартиеното злато е за спекула. Физическото има други функции и предимства
                        Купуването на инвестиционно злато е чиста проба измама за наивници.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                          това ПИБ първа частна банка ли е бе ? и какво е това "инвестиционно злато" ??? абе що се занимавате с тъпотии бе хора, най елементарното направи си една сметка при кой и да е брокер влезни с 1 контракт лонг и го дръж дееба кво толкова и спреда му е спред и няма се занимаваш идиоти като Първа Частна Банка и тем подобни други олигофрени.... напрао не ви разбирам ...особено пък тая цена горе, са те преебали като балък на централна гара, това че техните трейдъри на ПИБ са купили на 1900 и са се вътрили и искат да направят двойна печалба това си е техен проблем, майната им ....

                          Не се занимавам с тези - и никога няма да се занимая
                          Хартиеното злато е за спекула. Физическото има други функции и предимства

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                            ПИБ - 1 тройунция: 3080 лв.
                            "само" некви си $2165

                            sk. - това е нагледен пример за теб - относно този "знаещия" по надолу
                            Внимавай кой питаш и от кой получаваш съвети!
                            това ПИБ първа частна банка ли е бе ? и какво е това "инвестиционно злато" ??? абе що се занимавате с тъпотии бе хора, най елементарното направи си една сметка при кой и да е брокер влезни с 1 контракт лонг и го дръж дееба кво толкова и спреда му е спред и няма се занимаваш идиоти като Първа Частна Банка и тем подобни други олигофрени.... напрао не ви разбирам ...особено пък тая цена горе, са те преебали като балък на централна гара, това че техните трейдъри на ПИБ са купили на 1900 и са се вътрили и искат да направят двойна печалба това си е техен проблем, майната им ....

                            Коментар


                            • Освен статията за производствена 800 долара, имаше една че след преоценка на валути, инфлация и всякви други, та 80-та година е било 2000 гущера към днешна дата. Недостигнати до днес. Малко депозити, акции, златце, пари да има и в имот. Златото ако държиш хартиено Райфа имаха баш такова, виртуалното ще е с най-добър спред, но птиваш като на акции, физоческо-взимай тънкп наполеони и други многомолионким кюлцоте за чий са ти? Мен лично тук май 2003 ме доведе именно златотп, а беше 300-400 долара, но дали не си извървя пътя? Счучайно или не на 1260 евро махнах купуваното на по 13.90 14 к, без да му смята шечалби пт шревъртане през годините, та не е лошо да вземеш за адет или повечко, но медала има две страни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                                ПИБ продава на това ниво!
                                И не купува изобщо
                                Тарикати
                                Купува и още как ...

                                Само дето цената "купува" е от вчера, а "продава" е от ноември (когато само смениха датата на файла). Ако някой се върже-върже се

                                Коментар

                                Working...
                                X