IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка/продажба на инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
    Но не съм купил злато в момент когато е надценено!
    Никой не спори че ако купуваш по върховете ще си на загуба, важи за всички видове финансови инструменти. 3 години е малък период за златото, ако имам планиран разход след 3 години ще си държа парите на депозит, не в злато.
    Е като е било на 220 преди 13 години защо след 13 години пак да не е 220. Т.е. и за дългосрочен период златото е доста л...няна инвестиция. Последно златото е било скъпо като съм бил дете, трябва да съм пълен идиот че да го държа следващите 30 години че евентуално да излеза на 0 ако си го купя сега. Че то за 30 години тези "хартийки" както ги наричаш ще са се утроили като стойност заради капитализираната лихва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Логиката ти е супер странна преди 3 години ако с дадено количество злато си можел да купиш 2000 хляба, сега само три години по-късно можеш да купиш 1300 хляба.

      Така че и по това ти сравнение хартииките печелят
      Отгоре на всичко пропуска лихвите.Това е или глупаво или умишлено манипулативно.
      Да си представим, че иска да се предпази от ръст на цената на храните. При златото няма лихва и то остава същото. Като алтернатива си купува земя. Всяка година с рентата си купува още и реинвестира. При пет процента доходност от рента на петдесетата година ще има 11 пъти повече земя. Добивите ще са се увеличили с 50 процента и в краен резултат може да има 17 пъти повеже пшеница. Ако сметнеш схемата за 100 години става скандално. Демек цялата идея как чрез злато ще се предпазваш от инфлация при храните е приказки за ловене на шарани.
      През 2011 година се насушах на простотии в споровете си с Форекс Мастера. Златните фенове не знаят какво е пари, какво е парична маса и как се осъществява процеса на паричното предлагане. От две години насам всички таксиджии вярват в златото, краха на САЩ и възхода на Русия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Логиката ти е супер странна преди 3 години ако с дадено количество злато си можел да купиш 2000 хляба, сега само три години по-късно можеш да купиш 1300 хляба.

        Така че и по това ти сравнение хартииките печелят
        Но не съм купил злато в момент когато е надценено!
        Никой не спори че ако купуваш по върховете ще си на загуба, важи за всички видове финансови инструменти. 3 години е малък период за златото, ако имам планиран разход след 3 години ще си държа парите на депозит, не в злато.
        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
          Говорите нереални неща. Не може днес със 100 лева да си купя 120 хляба, след 5 години да си купя 80 хляба и да вярвам в тази хартия.
          Логиката ти е супер странна преди 3 години ако с дадено количество злато си можел да купиш 2000 хляба, сега само три години по-късно можеш да купиш 1300 хляба.

          Така че и по това ти сравнение хартииките печелят

          Коментар


          • Говорите нереални неща. Не може днес със 100 лева да си купя 120 хляба, след 5 години да си купя 80 хляба и да вярвам в тази хартия.

            За разходи в кратки срокове са супер, запас за 2-3 години си държа в хартия. Но със сигурност не си събирам хартийки за старините.

            Проблема ви е че очаквате златото да е само нагоре, но това не е нужно защото тука гоним дългосрочният ефект. Прецакани са тези които купуват със стадото, защото масите се усещат като е късно.

            Централните банки не за първи път прецакват цели народи, овладели са ама ще хванат дядовия ако продължат така
            Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

            Коментар


            • Развиващите се пазари или по-скоро валутите им бяха подложени на финансова атака, за да се използва намалелия в края на миналата година лихвен диференциал между техните лихви и тези в САЩ. Развиващите се пазари си вдигна лихвите и напрежението веднага спадна. Не мисля че ще има каквото и да било криза там, още повече че след спада на валутите от близо 20% за последната половин година, това въсщност ще намали вноса в развиващите се пазари и ще им увеличи износа и реално дисбалансите, върху които се градеше натиска върху валутите им всъщност ще изчезнат. Китай може да вкара малко несигурност поради промяната на дългосрочния си фокус върху икономическото си развитие, но за криза изобщо не може да се говори. А ако преминат към по-фокусирано стимулиране на вътрешното потребление и към по-свободни финансови пазари, това всъщност ще увеличи потреблението в Китай като процент от БВП и реално ще се окаже силно позитивно за производителите на потребителски стоки от развитите държави. При предишната промяна на политиката на Китай спечелиха производителите на ресурси на запад, следващите 10 години ще печелят производителите на стоки за потребление.

              Коментар


              • Златотото не е ефективен хедж срещу инфлация а срещу дефлация. Това нещо е невъзможно да се проумее от златните фенове. В мига когато ФЕД и ЕЦБ овладяха бруталната дефлационна опасност златото си загуби смисъла. Закономерно година по-късно се срути. Лично аз очаквах спада да започне още през 2012 година и бях изненадан от лекото закъснение. Единствената причина за покупки на злато би била вероятен срив на развиващите се пазари. Скандална криза в Китай последвана от десетилетия на дефлация при тях. При това е необходимо кризата от Китай да се прехвърли в развития свят. През последните 100 години нито една криза не е била привнасяна отвън в САЩ, но ваяка американска е ставала световна под една или друга форма. Някои са минавали леко други по-тежко. Спорд мен и този път краха на развиващите се пазари ще мине като леко сътресение на запад. Естествено при апокалиптичния сценарий най-добрата защита не е злато а оръжие и събирането на хората в не много големи въоражени групи за плячкосване и защита на ресурси. Споредмен това просто няма да се случи. Световната икономика се движи на цикли от по 10-15 години. Възходящия цикъл при суровините бешеот 2000 до 2011 години. Това беше и десетилетието на низходящ цикъл при финансовите активи. През 2011 започна нвия възходящ цикъл при финансовите и низходящ при суровините. Да се играе срещу пазара е глупост. Някой ден ще му дойде времето и на златото, но не е сега момента.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                  Това което и с чук да ти го набивам - пак няма да вденеш е:
                  Твойте "пари" не са пари! Това са хартийки/кредит/дълг - боклук... нищо.... НУЛА!
                  Освен хипер има и текуща инфлация - само за щатите е в размер на 10% годишно! И това е най простичко и минималното пресмятане... Реалното е още нагоре.
                  За еврото е между 6.5 и 7% на год. база.
                  А за идейте ти "хедж" просто думи нямам.... за нобелова награда по глупост си!
                  Ще "хеджираш" едни хартийки с други - подобни
                  Компенсирай си инфлацията в американски ДЦК,акции и не знам, каква там хартия....
                  Да бе да, мен тези хартийки ме кефят, очевидно тебе щото не те кефят и с радост си ги отстъпващ на други

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                    Какво му е очевидното, това сравнение със златото няма общо със изчислението на CPI, то е за сравнение.

                    Разбрал недоразбрал пишеш, разбрахме че си се опарил със златото, но не ни заливай с купчина едностранчиви постове с които го оплюваш, не успяваш да си защитиш тезата така. Ако ще коментираш графиката се запознай какво е на нея, откъде идва и защо е съпоставено.
                    Няма как да съм се опарил със златото, след като никога не съм правил сделки със злато. Шортил съм само среброто, и всъщност съм на печалба от него. За разлика от 90% от феновете на златото купували последните години, които сте на брутална загуба ако сте си играли по твърденията и единствения начин да сте изкарали пари е ако сте залагали СРЕЩУ вижданията си.

                    Но в края на краищата очевидно по света има достатъчно мазохисти кефещи се да губят като правят една и съща грешка година след година и така и не могат да осъзнаят елементарния факт че между тяхната идея за реалността и действителните идеи зад реалността очевидно има много голяма разлика. И колкото ще фанатично човек да се придържа към някакви свои идеи, ако тези идеи са скапани и не отговарят на реалността ще губи и ще губи и ще губи, до като най-накрая не се откаже да се бори срещу фактите или не загуби всичко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Не можеш да си загубиш всичките пари и като си ги държиш като пари, освен при хиперинфлация.
                      Това което и с чук да ти го набивам - пак няма да вденеш е:
                      Твойте "пари" не са пари! Това са хартийки/кредит/дълг - боклук... нищо.... НУЛА!
                      Освен хипер има и текуща инфлация - само за щатите е в размер на 10% годишно! И това е най простичко и минималното пресмятане... Реалното е още нагоре.
                      За еврото е между 6.5 и 7% на год. база.
                      А за идейте ти "хедж" просто думи нямам.... за нобелова награда по глупост си!
                      Ще "хеджираш" едни хартийки с други - подобни
                      Компенсирай си инфлацията в американски ДЦК,акции и не знам, каква там хартия....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Хаха, очевидно тази "независима" организация е сложила златото при потребителските стоки и то с огромна тежест

                        Правителството не може да крие инфлацията. Потребителските кошници по които се определя са публични и всеки може и сам да си смята. И доста финансови анализатори я смятат също. Като намаляваш потребителската кошница ще получуваш по-висока инфлация - защото стоки с волатилни цени като храни и гориво ще придобиват по-висока тежест, но няма как да изкараш толкова висока инфлация колкото тази "независима" организация при положение че петрола не е мръднал вече няколко години, а храните падат от 2008 г. що не вкарвате малко здрав разум като четете "независими" анализи.
                        Какво му е очевидното, това сравнение със златото няма общо със изчислението на CPI, то е за сравнение.

                        Разбрал недоразбрал пишеш, разбрахме че си се опарил със златото, но не ни заливай с купчина едностранчиви постове с които го оплюваш, не успяваш да си защитиш тезата така. Ако ще коментираш графиката се запознай какво е на нея, откъде идва и защо е съпоставено.
                        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                          Кой е казва че има? Разбра ли откъде идва shadow CPI? То е изведено чрез реално измерване на цените на стоките от независима организация, не от правителството което има интерес да покаже по-ниска инфлация.
                          Хаха, очевидно тази "независима" организация е сложила златото при потребителските стоки и то с огромна тежест

                          Правителството не може да крие инфлацията. Потребителските кошници по които се определя са публични и всеки може и сам да си смята. И доста финансови анализатори я смятат също. Като намаляваш потребителската кошница ще получуваш по-висока инфлация - защото стоки с волатилни цени като храни и гориво ще придобиват по-висока тежест, но няма как да изкараш толкова висока инфлация колкото тази "независима" организация при положение че петрола не е мръднал вече няколко години, а храните падат от 2008 г. що не вкарвате малко здрав разум като четете "независими" анализи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Няма такова нещо като измерване на инфлацията през цената на златото.
                            Кой е казва че има? Разбра ли откъде идва shadow CPI? То е изведено чрез реално измерване на цените на стоките от независима организация, не от правителството което има интерес да покаже по-ниска инфлация.
                            Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                              Вече съм сигурен,че си дянков
                              А аз съм сигурен че си нямаш идея от инвестиране И то от доста време

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                                Аз пък ще му кажа друго - той да си сравнява
                                Не може да "загубиш всичките си пари" при закупуване на физическо злато. Тъй като физическо злато никога не се превръща в нула.
                                Не можеш да си загубиш всичките пари и като си ги държиш като пари, освен при хиперинфлация. А хипер инфлация при долара или при еврото няма как да се получи. В същото време ако някой се опасява че инфлацията ще се повиши отново е доста тъпо да се купува злато като хедж срещу нея, след като просто може да си купи свързани с инфлацията американски ДЦК. Така хем ще си гарантира че няма да губи от инфлация, хем ще си гарантира че няма да губи пари, хем междувременно ще си прибира лихвите.

                                Така се получава че използването на златото като хедж срещу инфлацията е супер тъпа идея, защото има поне една друга идея която е значително по-добра по всички основни показатели.

                                Друг вариант човек да се хеджира срещу инфлация са недвижими имоти - но те не са особено ликвидни, но пък имат доход - отново по-добра идея от златото. Диверсифициран портфейл от акции - отново акциите дават хедж срещу инфлацията в дългосрочен период, както фондовите пазари на много държави с високо ниво на инфлация са доказали последните 50 години. И отново има редовен доход от дивиденти - златото губи и от този актив. Диверсифициран портфейл от комодитис, които обаче служат за потребление, като индустриални метали, храни, петрол - отново тяхната връзка с инфлацията ще е много по-тясна отколкото на златото - просто защото влизат в самата инфлация - но не дават доход - което е минус спрямо предходните алтернативи, но отново са по-добър хедж от златото.

                                хеджирането на инфлация през злато губи като се сравнява с всяка друга възможна алтернатива. Т.е. един рационален инвеститор дори и да се опасява значително от инфлация най-нормалното нещо е да използва някоя от горните възможности - за предпочитане тези които дават доходи. TIPS, акции и недвижими имоти. И един малък процент в комодитис - защото този процент ще му намалява текущите парични потоци. Златото поради високата си волатилност и слабата - да не кажа почти никаква корелация с инфлацията в дългосрочен период е просто супер тъп начин да се хеджираш срещу нея.

                                Коментар

                                Working...
                                X