IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търсим инвеститор за технологичен проект!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
    Абсолютно си прав само дето на мен ми минават малко концепции пречупени през призмата на това какво има смисъл на техния етап и малко се шашкам от резултата.

    Дедикейт сървър под наем за 200$ обикновенно е 16 рам , 1 терабайт сторидж и 15 терабайта бенд.с нелимитиран трафик.

    Въпрос: Те какъв звяр са наели за 800 долара? И защо? И с какво го напълниха че и го натовариха в затворена бета???

    Тук някой ще каже - за да става за в бъдеще ! Да де ама винаги могат да си добавят а и ти си прав че такива неща могат да се правят в клауд .
    Можем само да гадаем, просто при нашия проект с 200 и с 1000 долара на месец не става, затова го давам като пример. Иначе аз съм заинтересован, но за съжаление нямам възможността да поема сам инициативата. Желая на екипа им успехи и дано развият проекта си, все пак българи сме - трябва да се подкрепяме.
    От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
      Абсолютно си прав само дето на мен ми минават малко концепции пречупени през призмата на това какво има смисъл на техния етап и малко се шашкам от резултата.

      Дедикейт сървър под наем за 200$ обикновенно е 16 рам , 1 терабайт сторидж и 15 терабайта бенд.с нелимитиран трафик.

      Въпрос: Те какъв звяр са наели за 800 долара? И защо? И с какво го напълниха че и го натовариха в затворена бета???

      Тук някой ще каже - за да става за в бъдеще ! Да де ама винаги могат да си добавят а и ти си прав че такива неща могат да се правят в клауд .
      Вместо да се губят седмици в безплодни форумствия, не е ли по-ефикасно които мислят нещо по въпроса, да се срещнат за час, макс два, на по бира? Много глаголим тук нещо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
        Само да вмъкна, без да засягам която и да е от двете страни, че сървърите, които трябват не са 100 лв, а доста повече и не става току-така. Естествено, за тест 100 лева вършат работа, но при сериозни намерения, особено световен мащаб, сървърите, които ще са нужни, поддръжката им /дори да са клауд, те пак имат висока месечна цена/, персонала, който да ги преглежда и да се грижи за сигурността... Абе стотина хиляди за една година са малко, ама явно не искат да плашат инвеститора.
        Абсолютно си прав само дето на мен ми минават малко концепции пречупени през призмата на това какво има смисъл на техния етап и малко се шашкам от резултата.

        Дедикейт сървър под наем за 200$ обикновенно е 16 рам , 1 терабайт сторидж и 15 терабайта бенд.с нелимитиран трафик.

        Въпрос: Те какъв звяр са наели за 800 долара? И защо? И с какво го напълниха че и го натовариха в затворена бета???

        Тук някой ще каже - за да става за в бъдеще ! Да де ама винаги могат да си добавят а и ти си прав че такива неща могат да се правят в клауд .

        Коментар


        • Подгответе си една кратка форма на презентация , която можете да пращате на електронна поща заедно със еднократен или лимитиран ключ към сайта .

          Условията за придобиване на дял е необходимо да са ясни за да знае потенциалния инвеститор какво придобива за 50 и какво за 100 хиляди примерно.

          Аз съм сигурна , че този въпрос сте го отрегулирали в евентуалната презентация но за да се стигне до нея всеки ще ви иска още малко инфо.

          За да не ви задават всеки път едни и същи въпроси просто им отговорете предварително и ще видите , че ще има успех.

          Така на тъмно аз например не бих си губила времето и като мен са повечето потенциални инвеститори.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SeedRound Разгледай мнение
            Идеята е докарана до край и е в затворена бета версия. Казах ви, че проекта е сериозен и сумата, която търсим е за популяризирането му след като изчистим бета версията. Използваме това време, за да намерим капитал за рекламната кампания. За рейтинг не можем да говорим. Проекта не е пуснат все още. Хоства се на дедикейтед сървър в САЩ и в момента плащаме 890USD на месец за хостинг.

            Предлагам ви да не си губим времето един с друг и ако има сериозни хора, които са сериозно запознати с бранша и търсят да инвестират там да се свържат с нас. Ако им пречи това, че сме в затворена бета версия и презентираме само на място, тогава ще пуснем отново темата след като стартираме проекта ако не сме си намерили инвеститор до тогава.
            Ми, айде де, за к'во спамите само..
            Lian4o Private Equity Fund

            Коментар


            • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
              Именно.

              Казвате .че разработвате суперголям сайт . Къде го разработвате? Рисувате го на скицник или на тетрадка?

              Мисля , че няма нужда да ви обяснявам за колко часа се публикува сайт и че става със 100 лева по най-скъпия домейн и хостинг.

              Вие сте новатори , ок , а специалисти ли сте в някоя област или сте само новатори ?

              За кое по- точно са ви нужни 100000 лева ? Определено не са за самия сайт.

              Наскоро конвертирах моя магазини в друг формат и дадох 6700 лева с ддс за конверсия на грубо 65000 страници индексирани от Google.
              Малко е в страни от темата, но може ли да ми препоръчаш фирма, която може да направи такова нещо.И като ти преформатира страниците, индексацията в гуугле запазва ли се???И за колко време го направи.Благодаря!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                Добре , какво е новото при вас?
                Какво ли? Ами, нека да видим: Сред тихите, от втора палата, Пинокио си запали носа, правейки се на Прометей, Хан Соло си качи караба на полилея на автопилот, който се счупи, и сега, за да не го пернат хората на Джаба /д-р Папа Зян и сестра Смия Нац/, го е инструктирал да се прави на цървул;
                Измежду буйните, Наполеон Н.ам-си-Кой-Си поведе война с Франция, в лицето на метачката Жозефина, а Хит Лер се кара с Фиг Аро, не му щял мустака, друг модел бил.
                А кривата круша, до която стигнахме одеве, запраши за Китай, имало промоция някаква и каза да не сме мърдали, тя бързо щяла да се върне.
                Накратко, нищо особено, Ма-Ги. Добре сме, как да сме.

                Коментар


                • Идеята е докарана до край и е в затворена бета версия. Казах ви, че проекта е сериозен и сумата, която търсим е за популяризирането му след като изчистим бета версията. Използваме това време, за да намерим капитал за рекламната кампания. За рейтинг не можем да говорим. Проекта не е пуснат все още. Хоства се на дедикейтед сървър в САЩ и в момента плащаме 890USD на месец за хостинг.

                  Предлагам ви да не си губим времето един с друг и ако има сериозни хора, които са сериозно запознати с бранша и търсят да инвестират там да се свържат с нас. Ако им пречи това, че сме в затворена бета версия и презентираме само на място, тогава ще пуснем отново темата след като стартираме проекта ако не сме си намерили инвеститор до тогава.
                  Last edited by SeedRound; 09.02.2014, 18:23.

                  Коментар


                  • Само да вмъкна, без да засягам която и да е от двете страни, че сървърите, които трябват не са 100 лв, а доста повече и не става току-така. Естествено, за тест 100 лева вършат работа, но при сериозни намерения, особено световен мащаб, сървърите, които ще са нужни, поддръжката им /дори да са клауд, те пак имат висока месечна цена/, персонала, който да ги преглежда и да се грижи за сигурността... Абе стотина хиляди за една година са малко, ама явно не искат да плашат инвеститора.
                    От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                    Коментар


                    • Именно.

                      Казвате .че разработвате суперголям сайт . Къде го разработвате? Рисувате го на скицник или на тетрадка?

                      Мисля , че няма нужда да ви обяснявам за колко часа се публикува сайт и че става със 100 лева по най-скъпия домейн и хостинг.

                      Вие сте новатори , ок , а специалисти ли сте в някоя област или сте само новатори ?

                      За кое по- точно са ви нужни 100000 лева ? Определено не са за самия сайт.

                      Наскоро конвертирах моя магазини в друг формат и дадох 6700 лева с ддс за конверсия на грубо 65000 страници индексирани от Google.

                      Коментар


                      • Проблемът е, че в България всеки втори има супер велика идея, която обаче не иска да сподели, за да не му я откраднат. Тук дори да има потенциални инвеститори, те няма да се съгласят да инвестират просто ей така, защото някой току що регистрирал се казва, че им гениална идея. А за презентация на място трябва потенциалните инвеститори да решат, че отделеното време ще си заслужава, което много трудно ще стане при наличната нулева информация.

                        SeedRound - вдигни един сайт, обясни там с две-три думи каква е тази супер иновативна идея и после пак пробвай да търсиш бизнес ангели. Това е по-правилният вариант. Щом идеята е толкова грандиозна и всемащабна, направо е смешно да няма някакъв сайт, който да служи за зарибяване на инвеститорите!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SeedRound Разгледай мнение
                          Здравейте,

                          Разработваме много голям сайт, включващ апликации за Android, iOS и Win 8 (проектът не е локален, а обхваща света), но ни трябва финансиране за доразвитието му
                          .
                          Не се притеснявай да пуснеш линк към сайта си . Това би помогнало много.
                          Ще го погледнем и ще можем да вземем решение по-лесно.

                          Коментар


                          • Добре, кое ви спира да направите идеята си публична , в смисъл да я докарате до край .
                            Ако ви трябва хостинг не ми пречи да ви предоставя някой от моите .

                            Един сайт не се прави трудно , а там вече спокойно можете да го заиграете на акционерно дружество и да си наберете по- лесно капитала без да губите мажоритарния дял и да ви се променя фокуса на идеята.

                            Индивидуалните срещи с инвеститори са по-неползотворни от колкото ни се иска.

                            Аз също мога да ви бъда инвеститор , но като всеки потенциален такъв би ме интересувало какъв ви е рейтинга.

                            Коментар


                            • Пловдив, но ще дойдем до всяка точка на страната при интерес.

                              Коментар


                              • От кой град сме?

                                Коментар

                                Working...
                                X