IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търсим инвеститор за технологичен проект!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
    Само бат'пешо го нема да каже нещо по селски просто, но умно.
    А аз взех да се притеснявам, дека Дохтурът 'съства...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Па как !
      Само бат'пешо го нема да каже нещо по селски просто, но умно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
        Измамниците пак се събрахте
        Па как !

        Коментар


        • Измамниците пак се събрахте

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Как ще си напечаташ акции над обявените и извън предварително оповестени правила, то ако го направиш забрави някой да ти ги купува.Това е бъдещето и идеите и проктите ще се финансират повече от лесно. А търенето на бизнесангели е глупост, то пълно с бизнесдяволи пък ти тръгни да търсиш между тях игла в купа сено.
            Па как, как - пошегувах се, Дани. Ще ми се да беше толкова лесно, колкото лесно се изказваше, ама знаеш, не е. За това ми беше и думата, затова беше и иронията. А за дяволите...да ти кажа, и те спят. Убедих се. Ама е дълго за разказване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
              По-добре недей. Моите познания в областта са далеч по-малки от твоите но не ме напуска усещането за нещо гнило.

              Директно да се хвърлиш в дълбокото при положение, че можеш да постигнеш същото с един блог или малък сайт а апликациите да са хостнати при разработчиците ми се струва неоправдано.

              Когато постигнат рейтинг самите нет провайдари ще си ги кешират безплатно само и само да си намалят международния трафик.

              Те само да имат успех сред потребителите и всичко останало ще им се нареди.

              Само че за тази цел трябва да се сбутат между акули, които ги отнасят с едно мигване и където парите не са от този порядък че да става с реклама.

              Тук се иска нещо абсолютно гениално и зарибяващо или абсолютно тъпо и зарибяващо .

              Така че споделям мнението на prodigal.

              Дано да греша . Ако е така и аз им пожелавам успех в начинанието
              Разбира се, че моите добронамерени пожелания са отправени единствено и само към хора с чисти помисли, добри намерения и планове и действия за честно изкарани пари.
              От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                Можем само да гадаем, просто при нашия проект с 200 и с 1000 долара на месец не става, затова го давам като пример. Иначе аз съм заинтересован, но за съжаление нямам възможността да поема сам инициативата. Желая на екипа им успехи и дано развият проекта си, все пак българи сме - трябва да се подкрепяме.
                По-добре недей. Моите познания в областта са далеч по-малки от твоите но не ме напуска усещането за нещо гнило.

                Директно да се хвърлиш в дълбокото при положение, че можеш да постигнеш същото с един блог или малък сайт а апликациите да са хостнати при разработчиците ми се струва неоправдано.

                Когато постигнат рейтинг самите нет провайдари ще си ги кешират безплатно само и само да си намалят международния трафик.

                Те само да имат успех сред потребителите и всичко останало ще им се нареди.

                Само че за тази цел трябва да се сбутат между акули, които ги отнасят с едно мигване и където парите не са от този порядък че да става с реклама.

                Тук се иска нещо абсолютно гениално и зарибяващо или абсолютно тъпо и зарибяващо .

                Така че споделям мнението на prodigal.

                Дано да греша . Ако е така и аз им пожелавам успех в начинанието

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                  Нека не обръщаме темата за нас, темата е за все още неизвестния проект на потребител SeedRound. Ние сме си намерили начин и се оправяме, мисълта ми беше, че пари трябват. x3m е написал доста добре изискванията, понеже сме в една сфера, напълно съм съгласен с него. Все пак, не може да се месим на избора на екипа представляван от потребител SeedRound, може тази сума да е изчислена по друг начин и т.н. Аз само споделих моето мнение, че е малка и недостатъчна, ако става дума за толкова сериозен и световен проект.
                  Потребител SeedRound или е кука, или поредната захранка за генериране на постове, или мошеник, но най-вероятно - няма идея какво продава, дали го притежава и колко струва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                    Нека не обръщаме темата за нас, темата е за все още неизвестния проект на потребител SeedRound. Ние сме си намерили начин и се оправяме, мисълта ми беше, че пари трябват. x3m е написал доста добре изискванията, понеже сме в една сфера, напълно съм съгласен с него. Все пак, не може да се месим на избора на екипа представляван от потребител SeedRound, може тази сума да е изчислена по друг начин и т.н. Аз само споделих моето мнение, че е малка и недостатъчна, ако става дума за толкова сериозен и световен проект.
                    Склонен съм да приема, че колегата е разчел нещата до етап начало на самофинансирането. Затова, една относително малка сума може да се окаже напълно достатъчна. както се казва, по-добре малко, но навреме, отколкото много но, късно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SeedRound Разгледай мнение
                      Ние сме новатори в нашия сектор. Има различни видове софтуер. Следим фирмите, които са в нашия бранш, а не най-голямата софтуерна фирма за складов софтуер или счетоводен такъв.
                      Сирма е най-голямата в бранша а и една от най-ликвидните в Европа.
                      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Пуснете си дигитални акции, създайте си парите които ви трябват. Пари няма, централните банки ги събраха че и на всичко отгоре банките събираха и ги инвестирали като овцете в Турция, Мексико, Русия...Затова всеки трябва да си емитира собствена пара- акция и банките да се регулират по този начин.
                        Нека не обръщаме темата за нас, темата е за все още неизвестния проект на потребител SeedRound. Ние сме си намерили начин и се оправяме, мисълта ми беше, че пари трябват. x3m е написал доста добре изискванията, понеже сме в една сфера, напълно съм съгласен с него. Все пак, не може да се месим на избора на екипа представляван от потребител SeedRound, може тази сума да е изчислена по друг начин и т.н. Аз само споделих моето мнение, че е малка и недостатъчна, ако става дума за толкова сериозен и световен проект.
                        От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                        Коментар


                        • Pyramid

                          Как ще си напечаташ акции над обявените и извън предварително оповестени правила, то ако го направиш забрави някой да ти ги купува.Това е бъдещето и идеите и проктите ще се финансират повече от лесно. А търенето на бизнесангели е глупост, то пълно с бизнесдяволи пък ти тръгни да търсиш между тях игла в купа сено.
                          Last edited by supertrader; 12.02.2014, 15:02.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                            Абсолютно си прав само дето на мен ми минават малко концепции пречупени през призмата на това какво има смисъл на техния етап и малко се шашкам от резултата.

                            Дедикейт сървър под наем за 200$ обикновенно е 16 рам , 1 терабайт сторидж и 15 терабайта бенд.с нелимитиран трафик.

                            Въпрос: Те какъв звяр са наели за 800 долара? И защо? И с какво го напълниха че и го натовариха в затворена бета???

                            Тук някой ще каже - за да става за в бъдеще ! Да де ама винаги могат да си добавят а и ти си прав че такива неща могат да се правят в клауд .
                            Ако разработваш приложение ти трябва клъстер, който включва машини (1 до безкрай) за бекенд логика, за бази данни, за админ интерфейс, HTTP сървър за потребителите, ако е голям потребителския трафик ти трябва и отделен сървър за асети (html, css, javascript, images) + CDN + loadbalancer-и за които да управляват сървърите и да пускат/спират нови при нужда. Отделно машини за различните допълващи компоненти, като например коментари, галерии... Отделно сървъри за project management, collaboration, мейл сървъри, DNS, Отделно тестови машини.

                            Искам просто да кажа, че ако искаш да си вършиш работата както трябва по голям проект, сметката за инфраструктура набъбва много бързо.

                            Успех с начинанието! С нетърпение чакам да видя публична бета/презентация.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Пуснете си дигитални акции, създайте си парите които ви трябват. Пари няма, централните банки ги събраха че и на всичко отгоре банките събираха и ги инвестирали като овцете в Турция, Мексико, Русия...Затова всеки трябва да си емитира собствена пара- акция и банките да се регулират по този начин.
                              Ма много си сладък, Дани: Що ли, наистина, всички не вземем да си "пускаме дигитални акции"? Голяма далавера, казвам ти. Сами ще си им определяме цената, няма да се набутваме, а, после, като завалят едни /дигитални?/ дивиденти...
                              И, още един много готин момент: Ние, междувременно, ще сме си пуснали повече дигитални акции, поне два-три пъти повече, и ще закусваме яко. Ша ми спекулират разни, ама-ха !
                              Супер си, батка ! Поклонъ !
                              Last edited by Pyramid; 12.02.2014, 13:02.

                              Коментар


                              • Reptil

                                Пуснете си дигитални акции, създайте си парите които ви трябват. Пари няма, централните банки ги събраха че и на всичко отгоре банките събираха и ги инвестирали като овцете в Турция, Мексико, Русия...Затова всеки трябва да си емитира собствена пара- акция и банките да се регулират по този начин.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X