IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бихте ли инвестирали в злато сега ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Че те металите няма да се търгуват на БФБ. Сертификатите ще си бъдат обикновени разплащателни средства: каквото ще можеш да си купиш с обикновен Ревлю - същото - и със 40-грамов сребърен сертификат.

    Огромният плюс е, че сертификатът дава стойност, заключена отдолу, но не и отгоре: ако имаш 250-левов златен сертификат и цената на златото падне на 780 зелени за тройунция, ти не губиш нищо, защото имаш 250-левов сертификат-банкнота в джоба си и можеш спокойно да си пазаруваш с нея, но ако златцето скочи на 2500 зелени, можеш да отидеш до БНБ, да си вземеш кюлченцето и да го продадеш за 450-500 кинта, отказвайки се от 250-левовият сертификат-банкнота.

    Лошите чичковци ще видят зор да съберат значителна част от сертификатите, пръснати сред населението, а и държавата ще е взела своята печалба още при емитирането им.
    Значи казваш БНБ-ту да ти носи риска на инвестицията в злато Добре си го измислил. И ревлю си е ревлю и златцето - златце. БНБ-ту - кучета я яли

    Коментар


    • Първоначално изпратено от scorpio_85 Разгледай мнение
      А какво пречи на едни лоши чичковци да напечатат долари, турски лири или каквото друго могат и да цъфнат в БНБ и да вземат металите
      Че те металите няма да се търгуват на БФБ. Сертификатите ще си бъдат обикновени разплащателни средства: каквото ще можеш да си купиш с обикновен Ревлю - същото - и със 40-грамов сребърен сертификат.

      Огромният плюс е, че сертификатът дава стойност, заключена отдолу, но не и отгоре: ако имаш 250-левов златен сертификат и цената на златото падне на 780 зелени за тройунция, ти не губиш нищо, защото имаш 250-левов сертификат-банкнота в джоба си и можеш спокойно да си пазаруваш с нея, но ако златцето скочи на 2500 зелени, можеш да отидеш до БНБ, да си вземеш кюлченцето и да го продадеш за 450-500 кинта, отказвайки се от 250-левовият сертификат-банкнота.

      Лошите чичковци ще видят зор да съберат значителна част от сертификатите, пръснати сред населението, а и държавата ще е взела своята печалба още при емитирането им.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • А какво пречи на едни лоши чичковци да напечатат долари, турски лири или каквото друго могат и да цъфнат в БНБ и да вземат металите

        Коментар


        • Пешов - и ти често пишеш неща, с които не съм съгласен, но аз не ти казвам: глупак, само защото съм на друго мнение - при това без никакви доводи срещу това, което си рекъл. Всички епохални решения са взети от хора, които не са се водили по книги, описващи вече съществуващата или някога съществувалата действителност.

          Пипбелов: във всички епохи благородните метали са означавали само едно: пари. Те са много повече пари от хартийките или символите в компютърът. Дори и това да се осъществи, който не гледа на златцето като на пари, ще си ползва сертификатите като стандартни хартийки, но ако нещо подобно се направи - аз зная какво ще се случи - винаги когато в една финансова система циркулират едновременно "добри" и "лоши" пари, добрите рано или късно изчезват.

          В конкретният случай - сертификатите ще потънат в сейфове и под дюшеци - защото те превъзхождат обикновените хартийки. При поскъпване на благородните метали с тях човекът ще може да вземе злато (или друго), което да продаде за повече пари от номинала на купюрата. При спад на цената на - купюрата си запазва стойността. Тези хартийки биха били "добрите пари", защото имат реално покритие, докато другите си остават само хартийки.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Импе - не че прочетох докрай...
            Сичко хубаво и мерси за отделения писателски труд, ама едно че надали ще станеш дуче, и второ - не ми се връща каменната ера

            Да живей GDXJ !

            Коментар


            • Импе ти си поредното доказателство че глупавия знае и може всичко.И много лесно взима решения и оправя нещата.Глупавия много иска да е меринджей кмет депутат миниостър президент.Въобще глупакът се стреми към управлението.Много книги има да четеш Митеее.Много

              Коментар


              • Колеги - вчера ми хрумна: не е ли добра идея - за оздравяване на доверието към финансовата система въвеждане в реално обращение на сертификати за благородни метали?

                Какво имам предвид - теоретически само:

                1. Туряте ме Дуче.

                2. Аз пропъждам крадливите концесионери и национализирам добивът на секси метали.

                3. След натрупване на определени резерви, нареждам да бъдат надялкани определен брой кюлченца - от златце, сребърце, платинчичка, паладийчец. Всяко кюлченце - в отделна капсула със сериен номер и опознавателен знак, който да се унищожи при нарушаване на целостта на капсулата. На всяко кюлченце отговаря банкнота - златен (сребърен и т.н.) сертификат - със същия сериен номер. Всеки човек, който си поиска кюлченцето (притежавайки сертификатът), просто го носи в БНБ и срещу сертификатът си получава металът. Ако върне металът (без да е нарушил целостта на капсулата) - получава си отново сертификатът-банкнота със същия сериен номер. Сертификатите са законно платежно средство и в същото време инвестиция при поскъпване на металът.

                Примерни номинали и метално съответствие:
                Au - 250 лв номинал на сертификатът, отговаря на 3-грамово кюлче, 500 лв номинал - 6-грамово.

                Ag - 100 лв номинал на сертификатът, отговаря на 40-грамово кюлче сребърце, 250 лв номинал - 100-грамово кюлче.

                Pt - 200 лв номинал на сертификатът - отговаря на 2-грамово кюлченце платинчичка, 500 лв номинал - 5-грамово.

                Pd - 250 лв номинал - отговаря на 5-грамово кюлченце, 500 лв номинал на сертификатът - отговаря на 10-грамово кюлченце паладийчец.


                Държавата хем ще даде част от съкровището си на гражданите, хем ще утвърди сигурността на валутата си (конкретната обвързаност на конкретна хартийка с конкретен металически къс ще е огромен плюс), хем ще има и печалба, продавайки на умерено завишени цени благородни метали. Хората ще си кътат златце, платинчица, паладийчец и сребърце, като в същото време ще кътат и пари в брой.


                Ако междувременно в светоен мащаб металите поскъпнат например двойно - новите сертификати ще отговарят на двойно по-малки късове метал... но старите ще са все още в обращение и срещу предоставяне в бамката притежателите им пак ще си получават конкретното кюлченце, нищо че то вече реално е по-скъпо - т.е. можеш срещу банкнота от 250 кинта да получиш златен къс на стойност 400-450 кинта, т.е. налице е и инвестицията. Ако искаш да вземеш металът от капсулата и да си направиш пръстен: ок - подписваш декларация, че ще унищожиш кюлченцето като платежно средство и сертификатът се унищожава. Златцето (или другото) си е твое и можеш да правиш с него каквото си щеш.




                Турете ме Дуче - и ще ви чакат забавни времена. ()
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  А каква бумащина има. Може би след 6-7 или по-скоро 10 г. ще е изгодно и за индивида и за държавата. До тогава големите би трябвало да си превъртят в кеш "изпраните солари" , а ЕU ще е наложил на корумпираните ни политици по-честни правила.
                  Иамх в предвид за лична консумация само, а не да ги връзвам към мрежата, защото нзам, че е голяма бюрократщина.
                  http://ikrustev.blogspot.com/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    още 200 долара надолу,и е готово за купуване
                    Точен си като швейцарски часовник от най-златните!!!

                    Коментар


                    • още 200 долара надолу,и е готово за купуване
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Още са скъпички.
                        А каква бумащина има. Може би след 6-7 или по-скоро 10 г. ще е изгодно и за индивида и за държавата. До тогава големите би трябвало да си превъртят в кеш "изпраните солари" , а ЕU ще е наложил на корумпираните ни политици по-честни правила.
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Още са скъпички.
                          скъпи в сравнение с къде или с кое?
                          http://ikrustev.blogspot.com/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lowriderzzz Разгледай мнение
                            А бихте ли инвестирали в соларна система за лична консумация за тези пари (3-4000 лв). (тоест не връзване към мрежата с цел продаване)

                            фотоволтарици.
                            Още са скъпички.

                            Коментар


                            • А бихте ли инвестирали в соларна система за лична консумация за тези пари (3-4000 лв). (тоест не връзване към мрежата с цел продаване)

                              фотоволтарици.
                              Last edited by lowriderzzz; 20.11.2013, 21:04.
                              http://ikrustev.blogspot.com/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от GoldBear Разгледай мнение
                                не .........който направил пари направил от тук нататък само на долу до 400 долара
                                Абе дали чак до 400 ще падне след огромните вливания напоследък не знам, но, посоката и мащаба, струва ми се, си отгатнал с прилична точност.
                                Златото е за паркиране. А сега, парата трябва да се раздвижи, иначе, злато-не злато, я чака повсеместна девалвация. Тогава, за какво натрупване може да иде реч? На безполезности?

                                Коментар

                                Working...
                                X