IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бихте ли инвестирали в злато сега ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
    ДДС-то за среброто е спирачка, ама не чак такава за хората, които го купуват. Те покриват един риск, при който тия 20% не биха имали значение, а и отношението към златото би се променило, както е било преди.
    На някой данъчните възстановявали ли са му ДДС при покупка на сребро, говоря за нефинансово предприятие, което не използва среброто за производство...
    Купува стоката сребро с ДДС
    Сребро на склад и възстановява ДДС
    Продава стоката сребро и начислява ДДС

    Коментар


    • Не знам - доста от моите акции поскъпнаха сосно - а от някои си имам ръст 12-25% за има-няма месец. Това сега е най-сгодното - жлътото няма да ти избяга.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • ДДС-то за среброто е спирачка, ама не чак такава за хората, които го купуват. Те покриват един риск, при който тия 20% не биха имали значение, а и отношението към златото би се променило, както е било преди.

        Коментар


        • Ясно, че парите сега не са чак толкова много, но за в бъдеще сигурно ще са повече и тогава би било по-терсене да се чудя къде да ги инвестриам. За това сега бих ги инвестриал в развитие и образование.

          Та това води до друг въпрос. Може л ида предложите добри книги, семинари по за инвестиране на различни ари, някъде където се описват предимства и недостатъци на различните класове активи, също и това как се влияят и от какви фактори.

          Трябва ми нещо цялостно, на дали би станало с откъслечна инфоация от тук и там.
          http://ikrustev.blogspot.com/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
            Сребро недей защото ще платиш ДДС...
            БГ инвестиции Данъкът не е важен, защото и този, на който ще го продадеш един ден и той ще трябва да го плати, откъдето и да си го купи. Златото, доколкото разбирам (не много) се покачва, когато световната икономика се сгъбяса. При среброто не би трябвало да е така, защото се използва в много производства, като напр. батерии.. А него го и манипулирарли по-често, т.е. - имаш като бонус повече емоции Имаш и нумизматична стойност и т.н. (нещо като диверсификация към златото
            П.С.: За тези, които инвестираме в хартии, злото ни се вижда адски глупаво, но ако човек е решил да "купи имот с 2-3 хил.) може и да постъпи умно, ако се бутне там (поне акдси ликвидно щему се стори,за риска няма и да отварям приказка..
            Last edited by onakilev; 16.11.2013, 10:19.
            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

            Коментар


            • В момента, ако вярно съм чул онзи ден по телевизията, в България, инфлацията е минимална. Ако се чудиш, как да си замразиш парите - защото, златото може още да спада - лошо няма, купувай. Послушай лорда, обаче, образовай се допълнително по темата. Иначе, тези ти пари са толкова скромни че едва ли си струва да се връзваш толкова. Може би, един срочен депозит не е чак лоша идея в случая. Даже не го очаквах от себе си но, ето, и аз го казах. Или бих си закупил икономично оборудване за бита, бих вложил в образователна програма за децата си, знам ли. Сумата е твърде сухичка, сърце ми не дава да се нахвърля и да ти я гепя, да речем

              Иначе, има тук един "супергений", търси будалинковци и, при желание, може да се набуташ тук
              Не казвайте, че не съм предупредил
              Last edited by Pyramid; 16.11.2013, 10:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Успех ти желая, но ако ще търгуваш със злато, внимавай много откъде купуваш и къде ще продаваш, цените са главозамайващо различни, спредовете също , колкото и невероятно да звучи. Такива неща по чейнджовете не съм виждал от 90-те.
                Затова ми стана интересно златото напоследък, иначе е шит инвестиция мартингейл е прав!
                Благодаря. За начало ще инвестриам в това да прочета малко повече за ценните метали.
                http://ikrustev.blogspot.com/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lowriderzzz Разгледай мнение
                  Да необходимо ще е.

                  А блога го развивам и превеждам именно с тази цел. Няма нужда от нецензурни изказвания (отноно предния коментар).
                  Успех ти желая, но ако ще търгуваш със злато, внимавай много откъде купуваш и къде ще продаваш, цените са главозамайващо различни, спредовете също , колкото и невероятно да звучи. Такива неща по чейнджовете не съм виждал от 90-те.
                  Затова ми стана интересно златото напоследък, иначе е шит инвестиция мартингейл е прав!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение

                    Определено се образовай малко първо
                    Да необходимо ще е.

                    А блога го развивам и превеждам именно с тази цел. Няма нужда от нецензурни изказвания (отноно предния коментар).
                    http://ikrustev.blogspot.com/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lowriderzzz Разгледай мнение
                      Да речем че имам 2-3 хиляди, които си стоят в банката и няма да ми потрябват скоро. Знам че това не е много добре да се просрочва, поради очевидния фактор инфлация.

                      Не са толкова малко, че да ми е все тая, но не са и пък достатъчно, че да купя недвижим имот.

                      Гледам, че в момента цената на златото е паднала. http://www.cenazlato.com/ Спрямо този сайт.

                      Как мислите, добра идея ли е да купя малко? Ами за среброто ?

                      Как изобщо най-разумно бихте инвестирали такава сума, че да не ги топи инфлацията?
                      по скоро бих инвестирал в лайна отколкото в злато

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lowriderzzz Разгледай мнение
                        Да речем че имам 2-3 хиляди, които си стоят в банката и няма да ми потрябват скоро. Знам че това не е много добре да се просрочва, поради очевидния фактор инфлация.

                        Не са толкова малко, че да ми е все тая, но не са и пък достатъчно, че да купя недвижим имот.

                        Гледам, че в момента цената на златото е паднала. http://www.cenazlato.com/ Спрямо този сайт.

                        Как мислите, добра идея ли е да купя малко? Ами за среброто ?

                        Как изобщо най-разумно бихте инвестирали такава сума, че да не ги топи инфлацията?
                        Сребро недей защото ще платиш ДДС, над златото (инвестиционно!) няма данъци така че е подходящо за инвестиция. Дали ще пада или ще скача няма как да се предскаже, но спрямо петрола в момента е доста ниско така че според мен е подценено.

                        Китайската Панда е златна монета без нумизматична стойност (т.е. инвестиционно злато)

                        Определено се образовай малко първо
                        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lowriderzzz Разгледай мнение
                          А това какво е...

                          * не съм инвестирал в ценни метали до сега.
                          Иначе ще ни редиш финансова грамотност
                          Ае скривай се

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            една панда.
                            А това какво е...

                            * не съм инвестирал в ценни метали до сега.
                            http://ikrustev.blogspot.com/

                            Коментар


                            • Остави златото - Лордът има депозит Сигурно си е върнал кредитите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lowriderzzz Разгледай мнение
                                Да речем че имам 2-3 хиляди, които си стоят в банката и няма да ми потрябват скоро. Знам че това не е много добре да се просрочва, поради очевидния фактор инфлация.

                                Не са толкова малко, че да ми е все тая, но не са и пък достатъчно, че да купя недвижим имот.

                                Гледам, че в момента цената на златото е паднала. http://www.cenazlato.com/ Спрямо този сайт.

                                Как мислите, добра идея ли е да купя малко? Ами за среброто ?

                                Как изобщо най-разумно бихте инвестирали такава сума, че да не ги топи инфлацията?
                                Как да не са достатъчно, комшията си продава москвича - имот е и е недвижим и даже ще ти останат пари да почерпиш.

                                Ало Сър Пичук, Лорда на имота, как така си се набутал в тази много лоша инвестиция златото.
                                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X