IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Saveway / SCI - мнение? (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
    Дано дойде някой, който може да формулира поне едно изречение, защото този Благо беше безгранично неграмотен.

    Призовавам светлите и ГРАМОТНИ братя да посетят темата и да ни оборят документално.
    Не се подигравайте с 30 000 човека инвестирали време и пари за едно по-добро бъдеще в България. По добре ги подкрепете.
    НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
      От всички братя, този беше най-доброто попадение. И на Керчев му харесвам хумора, но при него идеята е по-скоро друга, знаеш...
      Дано дойде някой, който може да формулира поне едно изречение, защото този Благо беше безгранично неграмотен.

      Призовавам светлите и ГРАМОТНИ братя да посетят темата и да ни оборят документално.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
        Ще дойде друг светъл брат, който ще осветли завистливте ни души, но няма да може да докаже нищо- най-вече печалби.
        От всички братя, този беше най-доброто попадение. И на Керчев му харесвам хумора, но при него идеята е по-скоро друга, знаеш...
        От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
          Оракулът рече: Без дядо Благо, тази тема ке умре.
          Ще дойде друг светъл брат, който ще осветли завистливте ни души, но няма да може да докаже нищо- най-вече печалби.

          Коментар


          • Оракулът рече: Без дядо Благо, тази тема ке умре.
            От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
              Във всяка религия се спрягат едни и същи духовни ценности водещи до подобряване на душевния комфорт на последователя и материалния статус на църквата.
              Аз за себе си предпочитам да се възползвам само от първото и затова съм против църкви и секти с агресивен подход.
              А когато секта гради финансова пирамида направо ми се повдига . Та тази секта няма и ценности

              Абе хора наистина ли им е законен бизнеса на тези наглите? Не може ли да се понапънем и да намерим слабо място ? Ако се публикуват слабите места в законовата почва под тях все ще се намери кой да ги спре.

              ------------------------------------------------------------------------
              СЦИ=ПИРАМИДА

              Според мен има начин. Те продават два продукта: сейв карта и БП. Въпросът е кой е основният продукт, ако е вторият, определено не са законни:

              Раздел IV.Нелоялни търговски практики:

              Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски
              практики са и следните заблуждаващи търговски практики:

              14. създаване, използване или насърчаване на пирамидални продажби, чиято основна цел не е продажбата или потреблението на стоки и услуги, а включването на други потребители в системата за продажба, при които потребителят плаща, за да участва,
              като получава възможност да си възстанови заплатената от него сума чрез
              привличането на други потребители в системата;

              Те разбира се ще кажат, че е сейвкартата, а второто е само ефективен дистрибуционен канал, но ако се погледне съотношението на приходите от едното и другото, бързо става ясно коя е основната дейност.

              Интересен е и въпросът с ДДС-то, не трябва ли всеки БП да начислява такова за посредническата си услуга и съответно да го внася в държавата? Знам че ДОД те им го внасят, но с ДДС-то как процедират не знам.

              Коментар


              • Във всяка религия се спрягат едни и същи духовни ценности водещи до подобряване на душевния комфорт на последователя и материалния статус на църквата.
                Аз за себе си предпочитам да се възползвам само от първото и затова съм против църкви и секти с агресивен подход.
                А когато секта гради финансова пирамида направо ми се повдига . Та тази секта няма и ценности

                Абе хора наистина ли им е законен бизнеса на тези наглите? Не може ли да се понапънем и да намерим слабо място ? Ако се публикуват слабите места в законовата почва под тях все ще се намери кой да ги спре.

                ------------------------------------------------------------------------
                СЦИ=ПИРАМИДА

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Anton Ker4ev Разгледай мнение
                  Госпожице, не е редно да се подигравате с религията на хората или човека който я прави достъпна на езика на масите. Дори и да не е добър свещеник г-н Петров, което не го вярвам, има нещо много по-важно за учениците му, и то е:
                  - "По добре половин духовен учител, от колкото никакъв" Матхата Ганди
                  Уважавам религиозните хора и техните ценности, но не може да се отрече, че доста от духовните ни учители не се придържат особено към собствените си проповеди и е възможно пасторът де се окаже поредният пример за това, т.е не се подигравам с религията на хората, а само с попчето.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Anton Ker4ev Разгледай мнение
                    Хора без работа, вместо да развиват мрежите си или да си намерят партньори в живота, чешат маникюра си по цял ден вече няколко разхайтени женски с тайната идея да удушат някой баровец от форума. Но това е илюзия. Имаше време когато Орешарски и Каролев пишеха тук! Сега са от кол и въже събрани тук.
                    Имаше такива времена..........но откакто г-н Каролев изрече, че минималната заплата е висока спрямо труда на чистачките и камериерките по хотелите и те не добавят стойност чрез техния труд........................ нормално мислещите хора, споделиха " Имаш хотел, чисти си сам Мин. работна заплата е за това: Ако не можеш да платиш, не наемай хора, да ти вършат работата........................не злоупотребявай ! В момента за г-н Орешарски.......оставка, оставка, оставка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от paula_12 Разгледай мнение
                      "...... защото какво е Божието слово, това е словото на Бог, за това е Божие слово", мъдрост неземна!!! Слушкайте пасторът какво ви говори и ще отидете в рая! ....... срещу 3 бона, естествено ........
                      Госпожице, не е редно да се подигравате с религията на хората или човека който я прави достъпна на езика на масите. Дори и да не е добър свещеник г-н Петров, което не го вярвам, има нещо много по-важно за учениците му, и то е:
                      - "По добре половин духовен учител, от колкото никакъв" Матхата Ганди
                      Last edited by Anton Ker4ev; 30.07.2013, 22:41.
                      НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от JohnTT Разгледай мнение
                        Ето ЩО ЗА ЧОВЕК Е лидерът на SCI или Safe Company International
                        http://ncc.bg/propovedi.php
                        Избрани ПРОПОВЕДИ "Бог Влага Идентичност в теб" "Силата на нашите думи" "Бог ни е създал живота ни струва" . "Как разбираш божите думи". Eто на този човек вие балъците давате парите си .
                        Почвам да се съмнявам какво се случва на "бизнес" дните на компанията.. Карат ли ви да се държите за ръце и да пеете в хор? Или само ви взима по три хиляди лева и ви изпраща с едно God Bless .
                        "...... защото какво е Божието слово, това е словото на Бог, за това е Божие слово", мъдрост неземна!!! Слушкайте пасторът какво ви говори и ще отидете в рая! ....... срещу 3 бона, естествено ........

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                          За мен схемата е съвършено ясна. SCI продава два продукта:

                          - карта за отстъпка, която можеш да ползваш на обявените места
                          - право да продаваш карти за отстъпка от името на SCI на други хора

                          Да, печалбата от процента потребление е много малка, защото компанията няма достатъчно обекти и достатъчно голяма маса потребители. Печалбата от вкарването на други хора в схемата е много по-голяма. И това е логично, защото вкарвайки нови хора в схемата, ти увеличаваш мрежовия ефект.

                          За мен и тук няма нищо притеснително. Няма измама, ясно е за какво плащаш тези 3000 лв. - за да печелиш от следващите по веригата, които ще платят 3000 лв.

                          Схемата е брилянтна и свалям шапка на организаторите. Бях на скорошно представяне в Кемпински, залата беше пълна до горе. Презентациите бяха пипнати, само една глупост изтърсиха, свързана с това как IBM били изчезнали едва ли не от пазара, спрямо Facebook, които били много напред - но на човека му е простено, все пак спрямо аудиторията нещата са ОК.

                          Какво ми е мнението - от тук могат да се изкарат много пари, ако зарежеш всичко и се посветиш на това да вкарваш други хора, с ясното съзнание, че го правиш, за да им вземеш пари и след това - ако са добри търговци, ще спечелят. Ако очакваш, че ще спечелиш от тези, дето имат карта от 50 лв. и ходят на ресторант с нея - забрави.

                          Това е, за какво сте изписали 200 страници с глупости - идея си нямам.
                          Хора без работа, вместо да развиват мрежите си или да си намерят партньори в живота, чешат маникюра си по цял ден вече няколко разхайтени женски с тайната идея да удушат някой баровец от форума. Но това е илюзия. Имаше време когато Орешарски и Каролев пишеха тук! Сега са от кол и въже събрани тук.
                          НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

                          Коментар


                          • Бай Благо къде тръгна бе? Хората тук те харесват... нали сам каза, че се забавляват, искат още от твоята "светлина"

                            Недей бяга, ела пак да ни "светнеш" и да си отиде мрака и липсата от нашето битие.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                              Обикновена пирамида значи.

                              Не, Пирамида с притенции,,,,

                              Коментар


                              • От последните минути:

                                Скандална пирамида вършее в България

                                Един пловдивски пастор на драго сърце допуска търговците в храма и сам върти няколко вида бизнес чрез своите фирми и неправителствени организации. Преподобният Светослав Петров е един от създателите на известната в Пловдив „Сейв къмпани интернешънъл” (SCI), която прилича на пирамидите от близкото минало и на принципа на мултилевъл маркетинга обещава печалби срещу пазаруване със специални карти за отстъпка.Номерът е всеки член на клуба SCI да си купи такава карта за 50 лева и да доведе още клиенти. Срещу солидно заплащане той има право да стане „бизнес партньор” и да „управлява” определена група хора. Това е поредната измама и капан за наивници, коментират разочаровани пловдивчани. Според самите основатели на SCI и бизнеспартньорите им става дума за гениално замислена социална програма, която успешно функционира от години в САЩ и Германия.
                                Близо 30 хил. души вече са завъртяни в схемите на SCI с надежда да станат богати за кратко време. 38-годишният божи служител е председател на Национален християнски център, регистриран в Пловдив с адрес на ул. „Тракия” 57. Тази организация обаче е тясна за размаха на Петров и той оглавява и Българска божия църква „Християнски център жътвата”.
                                Вдъхновен от преплитането на божията и търговската промисъл, пастор Светослав бързо набира скорост. Всяка седмица той и Станчо организират презентации на SCI в големите градове у нас. В Пловдив те по правило се провеждат в зала „България” на Конгресния център.
                                Присъстващите, около 300-400 души, са предимно безработни, млади хора, отчаяни от кризата и гладни за бързи печалби. Презентацията се прави на огромен екран, от който тече филм за сигурния начин да се забогатее. После пасторът обяснява, че печалбите идват от оборота при пазаруването в различни магазини, ресторанти, заведения, които са клиенти на SCI. Първи пред публиката застава Светослав Петров, който обяснява целта на занятието. Става дума за печелене на пари от оборота при пазаруване. Схемата е проста – регистрираш се по интернет и получаваш по куриер своята сейв карта, за която плащаш 50 лева. В нея се трупа личният капитал, а първите печалби идват, ако успееш да привлечеш петима нови членове. Сиреч колкото повече хора привлечеш, толкова по голяма е вероятността да спечелиш за себе си.
                                „От всички Ваши покупки и ежедневни консумации в търговските партньори на SCI получавате договорена отстъпка от 1-30% по вашата онлайн сметка. Сумата се превежда, когато се съберат 10 лева. Имате възможност да получавате и приятелски бонус от 0,5 % върху всички покупки, направени от клиентите, привлечени от вас”, обясняват собствениците на веригата. Тя работи с над 530 магазина, аптеки, ресторанти, кафенета, сладкарници, автомивки в страната. Върху преведените в картите пари не се дължат данъци, тъй като те се третират като търговски отстъпки, а не като приходи.


                                http://pik.bg/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%...news90402.html

                                Коментар

                                Working...
                                X