IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ветрогенератор с турбина с летящи крила

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
    Един приятел ми твърди, че изобщо не можеш да си избиеш инвестицията във ветрогенератор, ама нещо не му вярвам. Вие, като гледам, сте експерти, така че ще изкажете по-адекватно мнение
    Приема се че една ВЕИ работи 50% от годината. Така че това трябва да се има в предвид при изчисленията за паричните потоци

    Коментар


    • Един приятел ми твърди, че изобщо не можеш да си избиеш инвестицията във ветрогенератор, ама нещо не му вярвам. Вие, като гледам, сте експерти, така че ще изкажете по-адекватно мнение

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        +++
        Момчето няма хабер от нищо.
        Още вчера видях глупостите му, ама не ми се занимаваше с него. Показал е перка с огъващи се лопатки, които да компенсират по-силен въздушен поток, уч че било като неговото "изобретение" с пияните перки, дето се клатят в неопределени посоки.
        А показаното си е просто един от начините да се намали ветрилната площ на перката, за да се предпази генератора от претоварване при ураганен вятър.
        Другият начин е да се промени ъгъла на атаката на лопатките, за намаляване пак на ветрилната площ, но това върши работа само до определена граница и май се прави по електронен начин, тоест се усложнява.


        Промяна на ъгъла на атака на лопатките от флуида /нарочно не уточнявам от какъв вид е той/ - се прилага от десетилетия. Тоя човек не е дори чувал, че много- и различни видове хидродинамични машини и съоръжения работят на тоя принцип. Той няма понятие от реактивна сила, нито пък от това, дали тя пречи и кога /!/ върши допълнителна работа, нито пък как конструктивно се постига нейната поява... Тук НЕ Е ВУЗ, за да му обяснявам.

        Той ще чака да се съберат малко повече постове, за да провокира отново участие на хора, които са наясно с техниката и т.нар. "НЕГОВ" проблем тук. После ще пусне част от терминологията, която използваме, за да провокира ново участие, мислейки, че това МУ Е ДОСТАТЪЧНО, за да придобие компетенциите, които няма...

        Е, няма да му е достатъчно. АКО реши да работи в областта - така ЩЕ ГО УДАРЯТ ПРЕЗ ПРЪСТИТЕ, но не, защото няма понятие от техника, а защото - ТРЯБВА ДА ПЛАТИ за неща, които са патентовани от десетилетия, а едва тогава - АКО МОЖЕ - да надгражда...

        Този, не само, че няма знания, не само, че не иска да чете и да разбере отдавна известни истини, но и ще набута някого да плаща, използвайки чужди права в материя, която ФУНКЦИОНИРА от повече от 70-80 години ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
          МъШ, Айде да забравиш квалификациите, защото си много зле! Много, много зле!
          Ще ти дам няколко съвета. Много са практични!

          1. "американска лаборатория е копирала" - щом това е вярно, няма защо да се оплакваш. ВЕДНАГА отиваш на съд - и ще им разкажеш игрите! Осъди ги -ще ти плащат авторските права като попове, а ако не знаеш как става това - научи се, де - има начини. Международното право ще научиш много по-бързо, отколкото техниката, където хал-хабер си нямаш...

          2. Техник от теб не става, а с горните си разсъждения е редно да отидеш за консултация при госпожата си /учителка/ по физика от 5-ти клас. Тя ще ти обясни, че вече си имаме Ом, както и по какви причини не можеш да се кандидатираш за ОМ - номер две...

          3. От техника не разбираш, както и от електротехника, МОЖЕ БИ е добре да се обърнеш към историята - там, такива като теб могат да си отприщят фантазията - дали ще ги вземат сериозно - това е друг въпрос, опитай...

          4. Ако нямаш афинитет и към историята, най-добре е да се кандидатираш за президент - там, колкото и да е нищожен, все пак имаш най-голям шанс ... Добре е да си спретнеш първоначално една партийка, па - те така...

          +++
          Момчето няма хабер от нищо.
          Още вчера видях глупостите му, ама не ми се занимаваше с него. Показал е перка с огъващи се лопатки, които да компенсират по-силен въздушен поток, уч че било като неговото "изобретение" с пияните перки, дето се клатят в неопределени посоки.
          А показаното си е просто един от начините да се намали ветрилната площ на перката, за да се предпази генератора от претоварване при ураганен вятър.
          Другият начин е да се промени ъгъла на атаката на лопатките, за намаляване пак на ветрилната площ, но това върши работа само до определена граница и май се прави по електронен начин, тоест се усложнява.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ORKY Разгледай мнение
            и колкото и да не ми се искаше пак да в лизам до кръста в ляйна Погледнах темата слуайно и видях въпроса на момчето питащо, колко ампера ще изкара ток ветрогенератор 300 вата и великия Парамид попита дали е 3 фазен , и 10 фази да е на изхода на 24 волтов ветрогенератор излиза един плюс и един минус И тока е равен на мощността делена на напрежението. Прочетох и глупостите на Маги24 .... света неграмотност.

            Оказа се че американска лаборатория е копирала работата( начина на извъртане на крилата) на тубината ми и ползва скапаното ми изобретение което оплюхте с охота като прави опити със свръхмощни ветрогенератори.

            http://cleantechnica.com/2016/01/29/...edium=facebook

            МъШ, Айде да забравиш квалификациите, защото си много зле! Много, много зле!
            Ще ти дам няколко съвета. Много са практични!

            1. "американска лаборатория е копирала" - щом това е вярно, няма защо да се оплакваш. ВЕДНАГА отиваш на съд - и ще им разкажеш игрите! Осъди ги -ще ти плащат авторските права като попове, а ако не знаеш как става това - научи се, де - има начини. Международното право ще научиш много по-бързо, отколкото техниката, където хал-хабер си нямаш...

            2. Техник от теб не става, а с горните си разсъждения е редно да отидеш за консултация при госпожата си /учителка/ по физика от 5-ти клас. Тя ще ти обясни, че вече си имаме Ом, както и по какви причини не можеш да се кандидатираш за ОМ - номер две...

            3. От техника не разбираш, както и от електротехника, МОЖЕ БИ е добре да се обърнеш към историята - там, такива като теб могат да си отприщят фантазията - дали ще ги вземат сериозно - това е друг въпрос, опитай...

            4. Ако нямаш афинитет и към историята, най-добре е да се кандидатираш за президент - там, колкото и да е нищожен, все пак имаш най-голям шанс ... Добре е да си спретнеш първоначално една партийка, па - те така...

            Коментар


            • и колкото и да не ми се искаше пак да в лизам до кръста в ляйна Погледнах темата слуайно и видях въпроса на момчето питащо, колко ампера ще изкара ток ветрогенератор 300 вата и великия Парамид попита дали е 3 фазен , и 10 фази да е на изхода на 24 волтов ветрогенератор излиза един плюс и един минус И тока е равен на мощността делена на напрежението. Прочетох и глупостите на Маги24 .... света неграмотност.

              Оказа се че американска лаборатория е копирала работата( начина на извъртане на крилата) на тубината ми и ползва скапаното ми изобретение което оплюхте с охота като прави опити със свръхмощни ветрогенератори.

              http://cleantechnica.com/2016/01/29/...edium=facebook

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Пирамидов, ти за инфлацията ли си отворил тема или за философията на живота. Я по-добре си мини към темата за трийсет годишните, макар, че не стъпваш там може би щото си още сополанко.
                Лорд ефенди, ще ми се да можех да съм към 30-годишните но, от 8 години насам, и да искам, съм закъснял. Ама де да стигне чак такава информация до село Дрисльово, налЭ. Нема интернет, нема нищУ. И тази тема тук не е за инфлацията, и се оказа, че и ти не си наясно с всичките Ѝ аспекти, Ѝ види се, Гигов или лъже, или не казва истината:
                Не си задавам никакъв въпрос. За мен това е идиотия. Фантастика спях да чета преди повече от 30 години. А това дори не е научна фантастика, ами фентъзи.
                Повече в тази тема няма да се появявам. Не ме интересува.
                Щото, само малко по-надолу, същият колега каза друго, цитирам:
                Не мога да си обясня защо се опитваш да реанимираш мъртвородено недоносче. Тази тема си е жив аборт бе! Няма нищо смислено в това да се прави турбина, при която крилата да имат n-брой степени на свобода.
                Някаква перка се клати като пиян казак на танцова забава... Егати!
                Цялото това странно твърдение - при положение, че най-ефективните аеродинамични системи, крилата на насекомите и на птиците, са именно с
                "n степени на свобода"
                , а аз му обясних, че искам да разбера, по-скоро, кой от кого е крал - заявилият патент за това странно мърдащо нещо, или Кунчев/Кънчев. Виж, споменах, също така, че в темата нещото е мистификация /мой пост от 15.07 същия ден/, ала това някак не го забелязвате. И съм обяснил, защо вярвам, че има смисъл да се "прави турбина с n степени на свобода", ама Гигов и това подминал, щото той, видите ли, спрял да чете фантастика преди 30 години.
                - Много важно.
                Last edited by Pyramid; 28.04.2014, 09:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  ...И -честно, защо пропуснах да забележа по-рано? - тук НЕ СЪМ съгласен: Смислено има, ако това, новото, е по-добро. По-ефикасно, по-здраво, по-евтино, по-технологично или просто, да попълни набора от достъпни възможности при равни други показатели но...при въпросни "аборт" не се наблюдава нищо от горните, нито има някакви безспорни доказателства.
                  Плюс, ако ти си задаваш този въпрос, значи, не всичко е ясно. А, където не всичко е ясно, има за доизясняване. Затова, Гигов. И още, защото последните седмици почти не се наблюдава движение в темите. Народът се е омърлушил нещо. Сам каажи, дали ТОВА е на добро.
                  Пирамидов, ти за инфлацията ли си отворил тема или за философията на живота. Я по-добре си мини към темата за трийсет годишните, макар, че не стъпваш там може би щото си още сополанко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow
                    Не мога да си обясня защо се опитваш да реанимираш мъртвородено недоносче. Тази тема си е жив аборт бе! Няма нищо смислено в това да се прави турбина, при която крилата да имат n-брой степени на свобода.
                    Някаква перка се клати като пиян казак на танцова забава... Егати!
                    ...И -честно, защо пропуснах да забележа по-рано? - тук НЕ СЪМ съгласен: Смислено има, ако това, новото, е по-добро. По-ефикасно, по-здраво, по-евтино, по-технологично или просто, да попълни набора от достъпни възможности при равни други показатели но...при въпросни "аборт" не се наблюдава нищо от горните, нито има някакви безспорни доказателства.
                    Плюс, ако ти си задаваш този въпрос, значи, не всичко е ясно. А, където не всичко е ясно, има за доизясняване. Затова, Гигов. И още, защото последните седмици почти не се наблюдава движение в темите. Народът се е омърлушил нещо. Сам каажи, дали ТОВА е на добро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow
                      Не мога да си обясня защо се опитваш да реанимираш мъртвородено недоносче. Тази тема си е жив аборт бе! Няма нищо смислено в това да се прави турбина, при която крилата да имат n-брой степени на свобода.
                      Някаква перка се клати като пиян казак на танцова забава... Егати!
                      Любопитство ме налегна кой от кого е крал - Кънчо от там, който е или онзи-от Кънча. А, че въпросното нещо е мистификация, подплатена с измама, е от ясно по-ясно.

                      Коментар


                      • Види се, някой нещо е гепил, ама кой от кого?

                        Коментар


                        • Да се върнем на "Кънчовото изобретение":
                          В този документ, стр.12, долу вляво виждам нещо твърде познато. Само че, кодове (71) и (72) дават друго име някак.
                          Самото издаване на патент не гарантира по никакъв начин работоспособността на нещото - доказано от опит - но, самият факт, че един тук, съвсем неубедително, ни разправя разни неща и присъствието на друго име в официален документ, поне на мен, ми прави впечатление.
                          Та, Кънчев/Кунчев, би ли ни осветлил, какво става? Ама честно и без увъртане, моля.
                          Last edited by Pyramid; 26.04.2014, 13:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                            Ами отговора няма как да е конкретен .

                            Ако е изчислен за 5м ще ти даде 300 вата .

                            Не сериозно , не може да се отговори . Ако е фабричен просто му погледни таблицата.

                            Ако няма такава просто си гадаем....

                            Между другото сега попадам на тази тема и се удивлявам как изобщо на някой може да му хрумне да рекламира толкова нелепи конструкции.

                            Това , което видях в you tube нито може да е ефективно нито пък устойчиво . Просто е смешно..

                            Към автора : Вземи го изтрий този клип в затвореното помещение.

                            Периферната скорост на твоята перка е по-голяма от линейната с която се движиш.

                            Намали малко оборотите на електродвигателчето и го снимай на ново
                            +10

                            Коментар


                            • Ами отговора няма как да е конкретен .

                              Ако е изчислен за 5м ще ти даде 300 вата .

                              Не сериозно , не може да се отговори . Ако е фабричен просто му погледни таблицата.

                              Ако няма такава просто си гадаем....

                              Между другото сега попадам на тази тема и се удивлявам как изобщо на някой може да му хрумне да рекламира толкова нелепи конструкции.

                              Това , което видях в you tube нито може да е ефективно нито пък устойчиво . Просто е смешно..

                              Към автора : Вземи го изтрий този клип в затвореното помещение.

                              Периферната скорост на твоята перка е по-голяма от линейната с която се движиш.

                              Намали малко оборотите на електродвигателчето и го снимай на ново

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nikirai77 Разгледай мнение
                                Здравейти колеги.можетели да ми кажети един 24вол
                                та/ 300ватов ветрогенератор при вятър около 5метра колко ампера дава
                                А за каква номинална скорост на вятъра е изчислен този генератор и какъв е - монофазен или трифазен?

                                Коментар

                                Working...
                                X