IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    ....или поне в колектив...
    Да, в Марица-изток още работи система дето съм правил 1989-та само с още един доцент, в Козлодуй също сме правили система, не знам работи ли още. Е, в колектив, така се работи днес навсякъде, но тези системи са внедрени и работили за разлика от твойте ТНТМ самовглъбявания. По-долу са ми сметките при 7% лихва за Белене, това че панелите не заемат повече място от АЕЦ ..., който иска да ги приема. Дал съм цифри и факти, а не съм ръсил епитети. Работил съм 4 години на борса за ток в САЩ, но имам 20 години активен стаж и в други държави и все още нямам проблем да си намирам високоплатена работа, за да ми обяснява някакъв с неправилен български, научил няколко икономически термина и манталитет с който няма да го вземат в нормален колектив, как се става специалист.

    Коментар


    • Незаетото, всички вече знаем, че за определени длъжности се иска диплома...и така и не ти се налага да работиш по специалността си. За инженер бих те признал АКО ПРОЕКТИРАШЕ, СТРОЕШЕ И ПРОИЗВЕЖДАШЕ /нещо си/, където да са ПРЯКО ЗАДЕЙСТВАНИ инженерните ти натрупвания. Тогава-да. Да беше измислил, проектирал, задействал поне едно устройство сам....или поне в колектив, както и да е.
      Но, по досегашните ти писания, се изявяваш като дипломиран ... и нищо не правещ като такъв, какъвто уж имаш диплома от ВУЗ. Щото, пак казвам: Инженер, образован и уважаващ себе си такива глупости няма да напише. Или поне, ще се постарае да бъде ПРЕЦИЗЕН В МАТЕМАТИЧЕСКИ, ФИЗИЧЕСКИ И ФАКТОЛОГИЧЕСКИ ПЛАН или ще се извини , ако СЛУЧАЙНО е допуснал грешка...Къде са твоите извинения, че ги пропускам? Разбрах, че си "работил на борса"- най-вероятно, си бил търговец или там, комбинатор някакъв.
      Да се върнем, обаче, към геотермалната енергия: Тук съм съгласен с теб...донякъде. Важно е много в какъв геологичен район се намираш, дебелина на земната кора, фактори на местността /например, тук, в София, дали някой ще ти даде разрешение, колко ще ти поиска за него, какви обеми вода ИЗОБЩО има отдолу...
      За да топлиш цял град /или квартал като софийските/, ще е потребна МНОГО вода, с възможно по-висока температура. Не помня точно колко топла беше банкянската но, съм влизал в банята там, виждал съм някакъв дебит...Та, дори да го умножиш по 1000, става възтрудно да стоплиш и половината от това, дето ще се кара от Козлодуй, например. А за възможността да се изпълни този проект, имам положителни отзиви включително, и от други участници в този форум.
      Така... А на минаващия ще кажа едно "Благодаря" и ще напомня, че проектът е от 2007-ма година, когато Бойко Борисов беше ...сещате се, какъв и къде. ПИсах му, обяснявах, едно-друго и...НИЩО. Даже не ми тегли една майна, дето се казва, той живее в друг свят, този човек.
      Та...прав е supertrader-а за думите си за Китай и за нашите...което е много тъжно, разбира се.
      Така...
      Last edited by Pyramid; 11.10.2012, 19:38.

      Коментар


      • НАИВHИК

        Ставаме шумкари и толкова.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
          Те като специалист ме оценяват тези дето ми дават заплата. Вероятно взимам за месец колкото ти за година, та няма защо да ме учиш как се става специалист. И досега освен оценки на форумците едно полезно нещо не си казал, да научи нещо човек от тебе.
          След като стана за смях пред всички,блестейки с познанията си по икономика и енергетика,сега реши да минеш към любимото ми-"Колко съм велик,а ти колко си зле" !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
            Ти много работи си виждал,особено в нета и на картинка,ама само с това специалист не се става ! Те така.
            Те като специалист ме оценяват тези дето ми дават заплата. Вероятно взимам за месец колкото ти за година, та няма защо да ме учиш как се става специалист. И досега освен оценки на форумците едно полезно нещо не си казал, да научи нещо човек от тебе.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Днес звъних по телефона с цел да не се разкарвам за да питам само в една дирекция на едно министерство..имат 10 телефона дадени за ВРЪЗКА ..някой там само вдига слушалката от телефона и я пуска..за да спре да им звъни.
              На мен ли обясняваш

              Коментар


              • НАИВHИК

                Днес звъних по телефона с цел да не се разкарвам за да питам само в една дирекция на едно министерство..имат 10 телефона дадени за ВРЪЗКА ..някой там само вдига слушалката от телефона и я пуска..за да спре да им звъни.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • nezaetoime

                  Китайците наистина имат дадености, 1 милиард китаеца и може би повече. Пирамидалния там ако е и излезе с неговата идея и един китаец няма да се намери да каже, че няма да стане..а тук един не може да се намери който да каже - ще стане. Това е даденост.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                    Ето още един линк тук Оказва се че в Пекин има над 300 сондажа за топла вода и много жилища се отопляват и охлаждат геотермално, без дотации. Имали дадености, дълбаят до 7км. Ами София няма ли? Поне в Банкя, в центъра и в Панчарево съм виждал извираща топла вода. Та някой да ми помогне, вижда ли причина това да се прави в Пекин, а в София да не може ?

                    Ти много работи си виждал,особено в нета и на картинка,ама само с това специалист не се става ! Те така.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                      Ето още един линк тук Оказва се че в Пекин има над 300 сондажа за топла вода и много жилища се отопляват и охлаждат геотермално, без дотации. Имали дадености, дълбаят до 7км. Ами София няма ли? Поне в Банкя, в центъра и в Панчарево съм виждал извираща топла вода. Та някой да ми помогне, вижда ли причина това да се прави в Пекин, а в София да не може ?
                      Бюрокрацията Имаш ли идея през колко кръга на ада трябва да преминеш за една концесийка

                      Коментар


                      • Ето още един линк тук Оказва се че в Пекин има над 300 сондажа за топла вода и много жилища се отопляват и охлаждат геотермално, без дотации. Имали дадености, дълбаят до 7км. Ами София няма ли? Поне в Банкя, в центъра и в Панчарево съм виждал извираща топла вода. Та някой да ми помогне, вижда ли причина това да се прави в Пекин, а в София да не може ?

                        Коментар


                        • Всичко което прави пушек - шума , пепел от брикети, мазнини , масла, пластмаси които не искат да гният..списъка е дълъг.
                          И стига с това купуване , пък ако наплива е много голям ще пусна линк за 170 долара реактор..китайците да се оправят сами на тях им върви търговията.
                          Last edited by supertrader; 11.10.2012, 18:12.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Българите по скоро след някой друг месец ,, ще се ориентират към шумкарството..шума и подобни материали има. Може да се направят - пресоват всякакви видове пелети , докато сработят и сложат акциз на въглищата народа ще изживее енергиен ренесанс.Тези многомилиардни инвестиции в крайна сметка , ще потънат - има студен ядрен синтез при който няма лъчение , но мощността на генераторите е малка и според мен колкото на по голяма батерия . Панели , енергиен акумулатор който е 100% рециклируем и с много дълъг живот - един човешки живот и генереторчета за студен ядрен синтез с малка мощност , като постоянен източник на енергия. Енергията за транспорт, ще трябва да се добива чрез акумулиране и генериране на метан от органични отпадъци - материали , които и без това си гният и си отделят метан в атмосферата.
                            Човече,сериозно-кажи най-после с кво се напушваш и отде го купуваш ?

                            Коментар


                            • nezaetoime

                              Българите по скоро след някой друг месец ,, ще се ориентират към шумкарството..шума и подобни материали има. Може да се направят - пресоват всякакви видове пелети , докато сработят и сложат акциз на въглищата народа ще изживее енергиен ренесанс.Тези многомилиардни инвестиции в крайна сметка , ще потънат - има студен ядрен синтез при който няма лъчение , но мощността на генераторите е малка и според мен колкото на по голяма батерия . Панели , енергиен акумулатор който е 100% рециклируем и с много дълъг живот - един човешки живот и генереторчета за студен ядрен синтез с малка мощност , като постоянен източник на енергия. Енергията за транспорт, ще трябва да се добива чрез акумулиране и генериране на метан от органични отпадъци - материали , които и без това си гният и си отделят метан в атмосферата.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                                Преди 50 години в СССР е построен 110км тръбопровод ...
                                Предполагам сред нас е попаднал и създателят на българската енергетика.

                                Ето и хубав филм за най-новите геотермални системи. Те не искат дори вода, но се дълбае на 4-5 км до горещи скали, нагрявани от магмата до 600 С. тук В България това едва ли ще можем да внедрим скоро, но може сигурно да правим от по-старите системи.

                                Коментар

                                Working...
                                X