IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
    Пирамиде, сега видях от Ибана че имаш над 4000 посещение. Реално колко човека ти се обадиха от там? И защо още не си стартирал?
    Оттам - нито един. Обаждат ми се на скайп и на телефона. В процедура по старт съм. Проектът е мащабен и вече се видях с неколцина колеги от тук, само дето трябва да им поискам разрешение, първо, да спомена имената им и, второ, те сами си решават, дали и с кого се срещат. А твоите твърдения за разни чудесии, вече сме ги виждали и ти можеше /поканих те, не е да не съм/ да се запознаеш много по-отблизо па сам да решиш, дали е истина, заслужава ли си, или не, и разни подобни но, вместо това, се покри като мушмурок в трици. Спомняш ли си, Дохтуре? Който знае повече от първа ръка за нас двамата, сам да съди, кой колко е сериозен, и кой плещи наред.
    Така е най-добре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Дани, изкушаваш ме, батка
      Пирамиде, сега видях от Ибана че имаш над 4000 посещение. Реално колко човека ти се обадиха от там? И защо още не си стартирал?
      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

      Коментар


      • "Hе всички мюсюлмани са терористи, но почти всички терористи са мюсюлмани.Да изчистим ислямистите! "
        Също съм за къпанье. Ей го нА, и Брейвик, и Карлос Чакала, и Ото Скорцени, все ислямисти.
        - Тъй де.
        Иначе, предният ти пост, Дохтуре, не беше лош. Честно. Ама, като те прихване една конспиративна болест, чак тук мравчици ми полазват табаните

        Коментар


        • Немците в България вече научиха български и започнаха да ни дават акъл

          "Stephan W. Schmidt-Marx И в Германиия се слагат на земята. Лично бих предпочитал на покривите, но трябва да правим ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО!
          Предимно в БГ изборът е: или на земята, или хич няма да стане.
          Защо?
          Защото собствениците на къщите, когато имат пари, нека първо да инвестират в топлоизолация. Ако след това имат пари, нека да инвестират в ново отопление вместо ел.печки. Няма смисъл да произвеждаш 1кВт на покрива, а да изгаряш поне 3кВт в печката. Трето: ако все още имаш пари, комбинирай новото ти отопление с соларно отопление, т.е. панел за топла вода. От гледна точка на енергийна ефективност, едва на съвсем последно място е слънчев ток за нормални къщи.

          За да стигнем до там, слънчев ток от частни къщи масово да се ползва в БГ, то ще отнеме поне 20г. През това време нека да прилагаме наземни инсталации (които така и така ще е махнат след тези 20г). Така че не ни пречете да инсталираме големи централи в България, те са ваш плюс.

          Stephan W. Schmidt-Marx Сега вижте, от 1 Юли пак по-ниски цени за продажба на слънчев ток. А то извън парламентарен контрол (за разлика от Германия), просто от някакви хорица в някаква агенция http://energy-review.bg/energy-news.aspx?id=372 "
          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

          Коментар


          • Дани, изкушаваш ме, батка

            Коментар


            • Тялото

              Технологията трябва да бъде така направена , че да може машините да се правят и с елементарно оборудване. Монополите са много силни и веднага налитат на компании , които предлагат "опасен" продукт. Дори мениджъри на листнати на борсата компании с прилично висок капитал и добър имидж ги съдят и им издават ефективни присъди , в САЩ. Тези акумулатори се произвеждат и мисля че ги има по летищата и са много скъпи.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Pyramid

                Аз нямам претенции , дори в университета ме приеха с 2- ка на кандидатстудентския изпит при три верни отговора и на 3-те задачи.После преразгледаха работите понеже бяха се увлекли с 2-ките и от 2-ка стана на 5-ца - пардокс и ме приеха..
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
                  gigow
                  Цените, които даваш за западните държави крайни ли са?

                  Защото 18 стотинки за България не е крайна цена и в нея не е включено изравняването за зелена енергия.

                  Сметката у дома за ток е около 60лв. Около половината - 30лв. е цената на тока ( 150kW x 20ст. ) останалите 30 лв. са за пренос - високо, ниско напрежение и изравняване зелена енергия.

                  Т.е. 1kW у нас струва 40 стотинки.
                  Глупости!
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                    Абе когато бях тръгнал да си правя нещо такова 3КВ ги бяхме смятали за 12 кв/ч на ден средно, ама нали отпадна. Имам познат с такова на покрива ще взема да го питам какво се случва практически.
                    На теория ( и по спомен) средно на ден в нашия район слънцето е около 5.5 часа на ден. С около 80% от номинала трябва да работи слънчогледа ако е качествен. Това прави около 12 кв/ч на ден при 5 часа. 360 на месец, 4100-4300 на година в идеални условия.
                    supertrader - поздравления че се интересуваш от нови технологии. Скоро четох за един канадец който е патентовал нова версия на механичния диск, да го наречем ротаторна батерия. Около 70% загуби имаше за денонощие, което е напълно достатъчно за остатъчен ток от деня. Много сме далече обаче от комерсиален продукт. Като се появи обаче цената му ще е много ниска защото нямаш скъпи метали и технология. Обикновенно динамо.
                    Пише се с едно "Н"

                    Коментар


                    • Абе когато бях тръгнал да си правя нещо такова 3КВ ги бяхме смятали за 12 кв/ч на ден средно, ама нали отпадна. Имам познат с такова на покрива ще взема да го питам какво се случва практически.
                      На теория ( и по спомен) средно на ден в нашия район слънцето е около 5.5 часа на ден. С около 80% от номинала трябва да работи слънчогледа ако е качествен. Това прави около 12 кв/ч на ден при 5 часа. 360 на месец, 4100-4300 на година в идеални условия.
                      supertrader - поздравления че се интересуваш от нови технологии. Скоро четох за един канадец който е патентовал нова версия на механичния диск, да го наречем ротаторна батерия. Около 70% загуби имаше за денонощие, което е напълно достатъчно за остатъчен ток от деня. Много сме далече обаче от комерсиален продукт. Като се появи обаче цената му ще е много ниска защото нямаш скъпи метали и технология. Обикновенно динамо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Трейдър ама си голям шегобиец бе.Какви са тези киловатчаса клетки бе?Откъде ги измисли можеш да претендираш за изобретение.Вземи учебника по физика на детето и прочети какво е мощност и какво е енергия......
                        -Готин е пича, но се увлича

                        Коментар


                        • Трейдър ама си голям шегобиец бе.Какви са тези киловатчаса клетки бе?Откъде ги измисли можеш да претендираш за изобретение.Вземи учебника по физика на детето и прочети какво е мощност и какво е енергия......

                          Коментар


                          • Тялото

                            3 киловатчаса пикова мощност , ще ти произвеждат 8 киловатчаса на ден средно.Цялата инсталация с инверторите...в момента е прекалено скъпа , защото специална технология има само в клетките , а 3 киловатчаса клетки струват 900 долара - 1350 лв. Няма изгоден вариант за съхрание на енергията също.За този вариант с акумулаторите просто забрави , има акумулатори и 98% кпд но става въпрос за такива пари , които обезсмислят упражнението.Иначе този ток да го платиш на монополистите мрежовици струва 100лв. на месец..т.е. 1200 лв- на година или клетките се изплащат за 1 година , ако можеше да се мине с едни голи клетки. Варианти за акумулатори има много , включително от техническа гледна точка най дълъг живот има механичен акумулатор , който представлява маховик - диск затворен в херметична кутия , корпус която е вакумирана и диска лагерува на специални лагери - постоянни магнити.По периферията му има магнити , така че той може да бъде и ротор на ел.двитател и ротор на генератор. При качественно изпълнение живота му е стотици годиниЦената му е много висока и китайците ще почнат да го произвеждат серийно , когато цъфнат налъмите на пролет - тия само крадат технологии или произвеждат по чужди , малоумни роботи са и тая работа не е за тях.Цените на клетките паднаха много , защото мениджърите на западните компании си окрадоха компаниите - акционерите , като изнесоха технологията в Китай. Има някакъв положителен момент - ниската цена на продуктите произведени в Азия , но на мен вече ми се струва че удара който нанесоха на публичния инвестиционен сектор е толкова силен , че почти го убиха ..в момента е в яка кома.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
                              gigow
                              Цените, които даваш за западните държави крайни ли са?

                              Защото 18 стотинки за България не е крайна цена и в нея не е включено изравняването за зелена енергия.

                              Сметката у дома за ток е около 60лв. Около половината - 30лв. е цената на тока ( 150kW x 20ст. ) останалите 30 лв. са за пренос - високо, ниско напрежение и изравняване зелена енергия.

                              Т.е. 1kW у нас струва 40 стотинки.
                              Айде пак старата песен. Нещо не си внимавал. Аз, като плащам 18,2 ст/kWh, в тях ми влиза и преносът. Уж токът ми е по-евтин, но ИЗЛИЗА по 18,2 ст. не може да бъде 150 kWh за 60 лв. По-скоро, нещо пропускаш.

                              Коментар


                              • gigow
                                Цените, които даваш за западните държави крайни ли са?

                                Защото 18 стотинки за България не е крайна цена и в нея не е включено изравняването за зелена енергия.

                                Сметката у дома за ток е около 60лв. Около половината - 30лв. е цената на тока ( 150kW x 20ст. ) останалите 30 лв. са за пренос - високо, ниско напрежение и изравняване зелена енергия.

                                Т.е. 1kW у нас струва 40 стотинки.

                                Коментар

                                Working...
                                X