IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    ...и сега че пием напра'о газирана вОда
    Иначе, Гигов, СО2-то под земята може да върши страхотна работа за извличане на геотермална енергия, например. Дори и у нас - колко му е? Нали долу е жега? напомпваш през едната дупка газ, напр.100м3, от другата, излиза със същото налягане поне 500 m3. И върти там, каквото има-я турбина, я стирлинг, я друго
    И е тук, на място-само някой да го доставя, вече компресиран
    Така или иначе, за да се добие същата енергия, някой пак нещо ще изгори... Самият СО2 нито е токсичен, нито нещо друго. Никъде не пише че, като се напомпи долу, не бива да се изпуска, нали? Който ще внася, да си плаща и да си осигурява доставката на СО2-то по тръбите, и после да си свирка. Така, добивът на геотермална енергия ще ни излезе в пъти по-евтин. А ние за този добив няма да генерираме допълнителни емисии щото ще кръстим нашата централа геотермална, което ще си е самата истина.
    Всичко ще е 6, споко
    Проблемът е, че газът може да излезе на повърхността на земята и то в голяма концентрация. И понеже е по-тежък от въздуха ще се стеле ниско над земната повърхност. Той няма цвят или мирис. Може да изтрови много хора. Това се е случвало вече, но с естествено изпуснат СО2. Беше край някакво езеро във Африка. Изтрови цяло село. Над сто души.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • ...и сега че пием напра'о газирана вОда
      Иначе, Гигов, СО2-то под земята може да върши страхотна работа за извличане на геотермална енергия, например. Дори и у нас - колко му е? Нали долу е жега? напомпваш през едната дупка газ, напр.100м3, от другата, излиза със същото налягане поне 500 m3. И върти там, каквото има-я турбина, я стирлинг, я друго
      И е тук, на място-само някой да го доставя, вече компресиран
      Така или иначе, за да се добие същата енергия, някой пак нещо ще изгори... Самият СО2 нито е токсичен, нито нещо друго. Никъде не пише че, като се напомпи долу, не бива да се изпуска, нали? Който ще внася, да си плаща и да си осигурява доставката на СО2-то по тръбите, и после да си свирка. Така, добивът на геотермална енергия ще ни излезе в пъти по-евтин. А ние за този добив няма да генерираме допълнителни емисии щото ще кръстим нашата централа геотермална, което ще си е самата истина.
      Всичко ще е 6, споко
      Last edited by Pyramid; 30.05.2012, 13:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vilavarna Разгледай мнение
        тока верно е по-скъп в германия, да кажем че е 3 пъти по-скъп. Айде сега да видим заплатите колко по-високи са и какъв процент от дохода отива за ток.

        За бизнеса - очевидно немските фирми не разчитат на евтин ток за да са
        конкурентни.

        Основния мотив е енергийната независимост и стабилността на енергийната система. тези дето си мислят че възобновяемиете източници били несигурни щото през нощта не греело слънцето а вятъра може да спре (едновременно навсякъде) просто си нямат и представа от новите технологии.

        Гледам гигов отсякъл
        "А фантастиките дето ще превръщаме ток в "чист" метан няма да коментирам. Те са фентъзи. Когато алхимиците открият "философския камък" може и да стане."

        Брей маа му стара кви идиота са тия в ауди ... големи алхимици са за разлика от наште форумни спецове ...
        http://www.audi-balanced-mobility.com/en/index.html (кликаш на е-gas project)

        приятно гледане на фентъзито
        Какво общо имат заплатите с цената на тока? За цената на тока най-важни са два компонента-цената не енергоносителя и стойността на инвестицията. И колко години тази инвестиция ще дава приходи. А никой не се интересува дали заплатите са големи, като в Германия или малки, като в България.
        При АЕЦ стойността на инвестицията е огромна, цената на горивото също е доста висока, а като допълнителна тежест са и големите разходи за съхраняване на изразходваното гориво, което е също силно радиоактивно. Такава инвестиция се изплаща след повече от 20-25 години. Този срок е неприемлив за частния бизнес и като го съчетаеш в големината на инвестицията става ясно защо не се строят частни АЕЦ. По тази причина и в САЩ не се строят АЕЦ повече от 20 години. Защото акционерите искат печалби колкото се може по-скоро.

        Соларните системи също са много скъпи. И ако бъдат оставени да продават тока на пазарен принцип, при сегашната стойност на инвестицията те биха се изплатили след повече от 30 години. Пък кога ще почнат да носят печалба.....? Проблемът при тях е че "животът" на панела е само 20 години. Който си мисли, че панелите ще станат много евтини, щото технологията бързо ще се развие, щото се произвеждат масово-мисля че греши. Това не е НОВА технология. Фотоволтаичните панели са измислени преди повече от 40 години. Това е космическа технология, без която е невъзможно функционирането на всяка космическа орбитална станция.

        Невъзможността тока от ВЕИ да се продава на свободни пазарни цени се потвърждава от факта, че САЩ изостават доста от Европа във внедряване на ВЕИ.

        Сега се субсидират ВЕИта, ама човечеството постоянно изпада в разни заблуди. Това показва историята. И "глобалното" затопляне май се оказа глобално захлаждане!
        И тъпнята с протокола от Киото и парниковите газове...
        Не случайно САЩ не го подписаха, а Канада неотдавна се отказа.
        Пък нашите малоумници приеха закон да съхраняваме въглероден диоксид в земята...
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • тока верно е по-скъп в германия, да кажем че е 3 пъти по-скъп. Айде сега да видим заплатите колко по-високи са и какъв процент от дохода отива за ток.

          За бизнеса - очевидно немските фирми не разчитат на евтин ток за да са
          конкурентни.

          Основния мотив е енергийната независимост и стабилността на енергийната система. тези дето си мислят че възобновяемиете източници били несигурни щото през нощта не греело слънцето а вятъра може да спре (едновременно навсякъде) просто си нямат и представа от новите технологии.

          Гледам гигов отсякъл
          "А фантастиките дето ще превръщаме ток в "чист" метан няма да коментирам. Те са фентъзи. Когато алхимиците открият "философския камък" може и да стане."

          Брей маа му стара кви идиота са тия в ауди ... големи алхимици са за разлика от наште форумни спецове ...
          http://www.audi-balanced-mobility.com/en/index.html (кликаш на е-gas project)

          приятно гледане на фентъзито

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
            Хубаво де, на всички по веригата. И най-вече на доставчиците на кюмюр, но и на слонска трева също.
            ...И на газ, и на газ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Не бе. По-скоро, заради преживяването на същите тези на хранилка у доставчиците на енергоносители...
              Хубаво де, на всички по веригата. И най-вече на доставчиците на кюмюр, но и на слонска трева също.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                Гигов, доста догматични разсъждения имаш по темата, но не ми се спори с теб, защото съм сигурен, че ще ме надвикаш (много по-креслив си). Ще ти препоръчам да следиш как се променя цената на тока в Германия и в България във времето, и да не се чудиш как по едно време там ще стане по-евтино. Тп е заради късогледството на нашите управляващи. Или по-скоро заради далаверите им с производителите на енергия от всякакви източници.
                Не бе. По-скоро, заради преживяването на същите тези на хранилка у доставчиците на енергоносители...

                Коментар


                • Гигов, доста догматични разсъждения имаш по темата, но не ми се спори с теб, защото съм сигурен, че ще ме надвикаш (много по-креслив си). Ще ти препоръчам да следиш как се променя цената на тока в Германия и в България във времето, и да не се чудиш как по едно време там ще стане по-евтино. Тп е заради късогледството на нашите управляващи. Или по-скоро заради далаверите им с производителите на енергия от всякакви източници.

                  Коментар


                  • "В Германия, заради ниските следобедни цени на електроенергията, предизвикани от голямото количество слънчева енергия, помпено-акумулиращите водноелектрически централи са започнали работа на два цикъла на ден"

                    "Solar has driven down the afternoon wholesale price of electricity to approximately the same level as midnight when pumped hydro normally charge up their reservoirs."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                      Като си говорим за соларни технологии ... на къщите най-много ток отива за топла вода затова най много се спестява от соларен бойлер а и е най евтината соларна технология зимата нагрява водата до 55 градуса само при мъгла не работел..... лятото 70-80 при цена под 2000 лв за инсталация достатъчна за двуфамилна къща (даже за 1000 и малко ми казаха че можело да се направи качествено - вече) а има и китайски готови за поставяне за по 600-700лв (по думите на бгмамите минус 30 - 50 лв на сметката за ток... в една тема от 2009


                      и относно фотоволтиьите и сметката на Гигов горе долу толкова излиза ама през 2009 за 4,5 киловата със всичко искаха 17 000 евро така че цените са паднали тройно и още ще падат.. с навлизането на китайците на този пазар
                      Сигурен ли си, че соларната технология е най-евтината?
                      -ЩОТО АЗ НЕ СЪМ

                      Коментар


                      • Като си говорим за соларни технологии ... на къщите най-много ток отива за топла вода затова най много се спестява от соларен бойлер а и е най евтината соларна технология зимата нагрява водата до 55 градуса само при мъгла не работел..... лятото 70-80 при цена под 2000 лв за инсталация достатъчна за двуфамилна къща (даже за 1000 и малко ми казаха че можело да се направи качествено - вече) а има и китайски готови за поставяне за по 600-700лв (по думите на бгмамите минус 30 - 50 лв на сметката за ток... в една тема от 2009


                        и относно фотоволтиьите и сметката на Гигов горе долу толкова излиза ама през 2009 за 4,5 киловата със всичко искаха 17 000 евро така че цените са паднали тройно и още ще падат.. с навлизането на китайците на този пазар
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • ...така си и мислех

                          Коментар


                          • Дохтурус, за разлика от някои, аз си пазя ВСИЧКИТЕ писма - искаш ли да публикувам, какви отговори имам от теб тук, пък народът сам да решава, а ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                              Още тогава ти казах че проекта е малък за мен
                              Нима?
                              А, според мен, се уплаши.

                              Коментар


                              • Още тогава ти казах че проекта е малък за мен
                                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                                Коментар

                                Working...
                                X