IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Gigow, миналото лято фотоволтаичните панели излизаха от заводите на цена 1,70 долара за ват пик. В момента цената е 0,75 долара за ват пик. До три години ще бъде около 30 цента за ватпик. Технологията се развива експоненциално както процесорите, обема на твърдия ти диск, скоростта на интернета и много други подобни. Процеса е технологичен и нищо не може да го спре. Продължава 40 години и ще продължи още. Това, че си взел данните на някакъв смешен инсталатор, който иска да натовари крайния клиент нищо не означава. Бъдещето е във фотоволтаиците. На прага сме на свят в който цената на електричеството ще пада непрекъснато всяка година. Трябва да си нагаждаме мисленето и да спрем да робуваме на стари митове и легенди. Колкото и да не искаш да го приемеш при либерализиран пазар конвенционалната енергетика няма да може да издържи на фотоволтаиците и ще фалира.

    Коментар


    • Гигов, миналата седмица си говорих с един познат който внася и монтира комерсиални и покривни панели. За 3кВ финалната цена с всички разходи е между 1.15 и 1.2 евра. Ако си на комерсиална централа в с мегават и отгоре - малко под 1 евро.
      2кВ да речем че ще са 2500 евра.
      Другата ми критика към сметките ти е че подценяваш поне с 30% производителността на панелите при нашите климатични особености.
      Сметни сега и 13% отгоре на тока от първи юли и сигурно поне още 20% през следващите 5-7 години и сметката излиза много добре, а и знаеш че си зависим само от себе си, което всъщност е най-ценното.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        https://sites.google.com/site/risele...taicni-sistemi

        Обърни внимание на мощността. Става въпрос за два киловатПИК. Това значи, че в момента на най-силното слънчево греене ще имаш приблизително такава мощност. Ако не е облачно де! А централа с инсталирана мощност от 2 киловатпика дневно произвежда по около 4 до 4.5 киловатчаса. В най-добрия случай. % киловатчаса да са! При цена днешна около 20 ст за киловат ще имаш дневно производство на енергия за един лев. За година 365 лв. За 10 години 3 650 лв. За 30 години ще си избиеш инвестицията от 11 160 лв. Проблемът е че панелите "живеят" двайсетина години, като след двайстата производителността им пада значително. Накратко казано-НЕ СЕ ИЗПЛАЩАТ НИКОГА!

        Фотоволтаична система за къщи съставена от 8 фотоволтаични модула

        извода къв е трябва яко да се учи физика математика химия и сами да си ги правим

        незнам защо го измерваш в пари мен не ме интересува колко пари прави а да ми работят уредите у нас......да си произвеждам сам том за компа хладилника и духалката.която е 1кв

        И ти ми даваш цени на германски панели , искам китайски щот са пъти по ефтини

        искам китайски,не немски панели!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Last edited by vabo_2008; 29.06.2012, 13:29.
        в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Хихихи...
          Интернет имаш ли? Можеш ли да работиш с търсачка?
          Напиши "фотоволтаични панели" и виж резултата и цените.
          аз не искам да го купувам от български посредници
          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

          Коментар


          • Островна фотоволтаична система 2000 Wp
            10 бр. поликристални фотоволтаични модули Heckert Solar, 200 Wp
            1 бр. заряден регулатор на немската фирма Steca, 40A, 48V
            2 бр. автономен инвертор на немската фирма Steca, DC 12V/AC 230V, 1100W
            50 м. постояннотоков кабел за фотоволтаични системи, S=4 мм2
            4 бр. батерии за фотоволтаични системи, с удължен живот, 12V, 100 Ah
            1 бр. комплект куплунги
            1 бр. инструкция за свързване
            Цена: 11160 лв.


            Автономна фотоволтаична инсталация за независимо захранване 3,6 kWp
            16 бр. фотоволтаични модули 225Wp
            1 бр. инвертор RS 3500 TL
            1 бр. заряден блок RS 3000+
            алуминиеви профили
            крепежни елементи и аксесоари
            кабелни връзки и аксесоари
            Цена: 24670 лв.
            https://sites.google.com/site/risele...taicni-sistemi

            Обърни внимание на мощността. Става въпрос за два киловатПИК. Това значи, че в момента на най-силното слънчево греене ще имаш приблизително такава мощност. Ако не е облачно де! А централа с инсталирана мощност от 2 киловатпика дневно произвежда по около 4 до 4.5 киловатчаса. В най-добрия случай. % киловатчаса да са! При цена днешна около 20 ст за киловат ще имаш дневно производство на енергия за един лев. За година 365 лв. За 10 години 3 650 лв. За 30 години ще си избиеш инвестицията от 11 160 лв. Проблемът е че панелите "живеят" двайсетина години, като след двайстата производителността им пада значително. Накратко казано-НЕ СЕ ИЗПЛАЩАТ НИКОГА!

            Фотоволтаична система за къщи съставена от 8 фотоволтаични модула
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
              не нямам идея.Аз не искам 10 панела ,а доколкото съм ,чел в нета 1 м2 произвежда 1 kw на час

              гледах едни китайски панели в алибаба за 1000$ пишеше ,че произвежда 3 kw на час


              ама не ми се вярва да е толкова ефтино или ще се чупи бързо панела
              Хихихи...
              Интернет имаш ли? Можеш ли да работиш с търсачка?
              Напиши "фотоволтаични панели" и виж резултата и цените.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                Имаш ли идея колко киловатчаса еленергия дневно ще получиш от инсталиране на 10-12 панела?

                Смятал ли си?
                не нямам идея.Аз не искам 10 панела ,а доколкото съм ,чел в нета 1 м2 произвежда 1 kw на час

                гледах едни китайски панели в алибаба за 1000$ пишеше ,че произвежда 3 kw на час


                ама не ми се вярва да е толкова ефтино или ще се чупи бързо панела
                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                  Мисля да си сложа за вкъщи макс 3 kw панел ,но не ми е ясно как стоят нещата с батерията? Имам познат,който учи физика в кеймбридж и ми каза ,че с атериите имало проблем още за да почнат всички масово да ползват ток от фотоните на слънцето

                  Някой да си е сложил ?
                  Имаш ли идея колко киловатчаса еленергия дневно ще получиш от инсталиране на 10-12 панела?

                  Смятал ли си?
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Мисля да си сложа за вкъщи макс 3 kw панел ,но не ми е ясно как стоят нещата с батерията? Имам познат,който учи физика в кеймбридж и ми каза ,че с атериите имало проблем още за да почнат всички масово да ползват ток от фотоните на слънцето

                    Някой да си е сложил ?
                    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                    Коментар


                    • Например, градовете в близост до които се строят вятърни паркове, може да се топлят в пъти по-ефикасно, ако вместо електрически генератори, горе се монтираха /обикновени/ въздушни компресори, а енергията се съхраняваше с помощта на компресирания въздух в резервоари под налягане. Просто, евтино, удобно. С много по-висок КПД от всеки хим.акумулатор. Поне аз бих строил вятърни компресори
                      Ама, нали съм в другия край на бранша, ще предложа, който е духал, да продължава да /го/ духа.
                      Last edited by Pyramid; 05.06.2012, 17:57.

                      Коментар


                      • gigow

                        Начини за съхранение много , но не се разработват защото инвеститорите се страхуват от грешка..няма инвестиции. Клетките преди години бяха адски скъпи и нещата тръгнаха от дребни приложения , Иначе начини за съхранение на енергия с теоретично много високи параметри има много ,има и модели на такива устройства които доказват ефективността. Понякога изборът забавя реализацията.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vilavarna Разгледай мнение
                          имат щото машините и преносната мрежа са правени и се поддържат в германия. работниците са там. и най-вече пазара е там. както знаеш в германия цената е либерализирана и си има търсене и предлагане. цената е пресечната точка на предлагането и търсенето и на борсата варира яко и дори е имало часове в които е била отрицателна ... щото вятъра духа, слънцето пече а спирането на тец-а е скъпо и износва турбините. вече има технологията и пазарния механизъм потребителите да се възползват от това (буквално му включва хладилника и бойлера автоматично при ниска цена. това са работещи прототипи и има няколко експериментални групи от по 1000 домакинства - просто навързваш уредите си с един рутър в интернет).

                          с атомната енергия проблема е с рисковете и основно с отпадъците и последния НЕ Е РЕШЕН още за да можеш да говориш за цена. Всичко пробвано в европа досега е провал и е завършило с яко заразяване на подпочвените води. Има само временни решения. Рашките го бухат в сибир дето няма жива душа. Говорим за складиране за 10000 години а още няма ясно решение за 100 напред!!! Просто в момента ползваме евтина енергия щото не плащаме сметката за съхранението на отпадъците ама следващите поколения а може би дори и ние ще плащаме. Все едно си изтеглил кредит а внуците да му мислят. И няма не искам щото алтернативата е мад макс свят ...
                          Казах ти кое е определящото в цената на ел енергията. Цената на труда е пренебрежимо малка.

                          А относно проблема с радиоактивните отпадъци, има най-различни решения и се търсят и други. Ще бъдат намерени. Но и сега се ПЛАЩА за съхранението. Твърдението ти че следващите поколения ще плащат е меко казано невярно.

                          Обаче за слънчевата енергия все още не е открит начин да се складира. Поне не достатъчно евтин начин. И в голямо количество.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vilavarna Разгледай мнение
                            имат щото машините и преносната мрежа са правени и се поддържат в германия. работниците са там. и най-вече пазара е там. както знаеш в германия цената е либерализирана и си има търсене и предлагане. цената е пресечната точка на предлагането и търсенето и на борсата варира яко и дори е имало часове в които е била отрицателна ... щото вятъра духа, слънцето пече а спирането на тец-а е скъпо и износва турбините. вече има технологията и пазарния механизъм потребителите да се възползват от това (буквално му включва хладилника и бойлера автоматично при ниска цена. това са работещи прототипи и има няколко експериментални групи от по 1000 домакинства - просто навързваш уредите си с един рутър в интернет).

                            с атомната енергия проблема е с рисковете и основно с отпадъците и последния НЕ Е РЕШЕН още за да можеш да говориш за цена. Всичко пробвано в европа досега е провал и е завършило с яко заразяване на подпочвените води. Има само временни решения. Рашките го бухат в сибир дето няма жива душа. Говорим за складиране за 10000 години а още няма ясно решение за 100 напред!!! Просто в момента ползваме евтина енергия щото не плащаме сметката за съхранението на отпадъците ама следващите поколения а може би дори и ние ще плащаме. Все едно си изтеглил кредит а внуците да му мислят. И няма не искам щото алтернативата е мад макс свят ...
                            поредниа професионалист се иzкаzа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              Какво общо имат заплатите с цената на тока? За цената на тока най-важни са два компонента-цената не енергоносителя и стойността на инвестицията. ...
                              При АЕЦ стойността на инвестицията е огромна, цената на горивото също е доста висока, а като допълнителна тежест са и големите разходи за съхраняване на изразходваното гориво, което е също силно радиоактивно. ...
                              имат щото машините и преносната мрежа са правени и се поддържат в германия. работниците са там. и най-вече пазара е там. както знаеш в германия цената е либерализирана и си има търсене и предлагане. цената е пресечната точка на предлагането и търсенето и на борсата варира яко и дори е имало часове в които е била отрицателна ... щото вятъра духа, слънцето пече а спирането на тец-а е скъпо и износва турбините. вече има технологията и пазарния механизъм потребителите да се възползват от това (буквално му включва хладилника и бойлера автоматично при ниска цена. това са работещи прототипи и има няколко експериментални групи от по 1000 домакинства - просто навързваш уредите си с един рутър в интернет).

                              с атомната енергия проблема е с рисковете и основно с отпадъците и последния НЕ Е РЕШЕН още за да можеш да говориш за цена. Всичко пробвано в европа досега е провал и е завършило с яко заразяване на подпочвените води. Има само временни решения. Рашките го бухат в сибир дето няма жива душа. Говорим за складиране за 10000 години а още няма ясно решение за 100 напред!!! Просто в момента ползваме евтина енергия щото не плащаме сметката за съхранението на отпадъците ама следващите поколения а може би дори и ние ще плащаме. Все едно си изтеглил кредит а внуците да му мислят. И няма не искам щото алтернативата е мад макс свят ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                Проблемът е, че газът може да излезе на повърхността на земята и то в голяма концентрация. И понеже е по-тежък от въздуха ще се стеле ниско над земната повърхност. Той няма цвят или мирис. Може да изтрови много хора. Това се е случвало вече, но с естествено изпуснат СО2. Беше край някакво езеро във Африка. Изтрови цяло село. Над сто души.
                                Недей изпада в подробности де, нали в Банкя няма да изтича ?

                                Коментар

                                Working...
                                X