IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
    Виж сега, ти ако си привърженик на панелчета и перки, защо и мислиш, че всеки друг е привърженик на атомната енергия?
    Моето мнение е, че в тази рецесия необходимостта от нови мощности ще отпадне. Какво - да не би да се отваря ново Кремиковци или ново Химко ? По-скоро може да се дофалират Девня и разни мини в Родопите като гледам каква е хавата.
    Въпросът е, че измислените перки и панели водят до неоправдано високи разходи за комутация на, пак да повторя _Добре Скроената Ни Енергетика Преди Години_. ЕСО и ЕРП-тата с основание искат пари за да си сменят автоматики и прекъсвачи заради - има слънце - включвайте ни, няма - изключвайте и ресурса на съоръженията отива на майната си.Оууу- няма вятър - ами включвайте ПАВЕЦ-а и се УпраЯйте, ама на нас ни давайте парици. А защо беше необходимо това. Защо беше необходимо да се стига до този хаос. По-долу е написано де.
    Ама хайде, те тези неща се знаят от от години от техническия персонал в системата, ама.. какво да правиш "управленски решения". Не е изненада , което се случва. А то енергетиката е пълна с такива остарели технологии и топологии налЕ? И кадри.
    Инжерю, кога си завършил?. Ами да се доверим на вас да ни издърпате. Е - може да постоим няколко години без енергосистема, ама дай да пробваме - после ще много готино нали - цветя и рози. Мани ни нас пенсионерите , само пречим.
    Аз съм против Белене, според мене тази "инвестиция" ще върне България в развитието си 10-15 години назад и то без да споменаваме за рискове като физическа авария, или излизане на неочаквано добра нова технология, тръгване на цените на тока надолу вместо нагоре и т.н. Не съм луд привърженик на перки и панели, старая се да ги оценя реално. Но ти пишеш, а просто не си разбрал, че цената на тока от Белене ще е 200лв, което ще е по-скъпо от цената на перките СЕГА - фиксирана на 160лв за 20 години, която ти наричаш "скъпа". До 2017г при пуска на Белене, сигурно и панелите ще дават по-евтин ток, говоря за у нас, а не научна фантастика. Ако не се случи ще е чудо. Имам над 20г стаж по цял свят, не съм от младоците.
    Е като перките и панелите са скъпи, да направим Белене дето ще е още по-скъпо? Би ли го обяснил.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
      Ама като почнете да се аргументирате, че ще е печеливш Белене с какво сме строяли по време на соца и кога е създадена България, става зле. Само с лозунги, днес ще си останем тъпи и изостанали и ще си счупим главата. Белене днес е много скъпа и неизгодна инвестиция с огромен финансов риск. Това е факт, независещ от желания, история, политика и т.н.
      Все по-очевидна става и опасността, Франция, Германия и Япония (САЩ отдавна не строят АЕЦ защото са им много скъпи и ненужни) като спрат старите си реактори да спрат и нашето Белене, преди да се е изплатило и наполовина. Ще ни дадат компенсации 10% и другия кредит ние ще си го платиме до стотинка, с недоимък.
      Виж сега, ти ако си привърженик на панелчета и перки, защо и мислиш, че всеки друг е привърженик на атомната енергия?
      Моето мнение е, че в тази рецесия необходимостта от нови мощности ще отпадне. Какво - да не би да се отваря ново Кремиковци или ново Химко ? По-скоро може да се дофалират Девня и разни мини в Родопите като гледам каква е хавата.
      Въпросът е, че измислените перки и панели водят до неоправдано високи разходи за комутация на, пак да повторя _Добре Скроената Ни Енергетика Преди Години_. ЕСО и ЕРП-тата с основание искат пари за да си сменят автоматики и прекъсвачи заради - има слънце - включвайте ни, няма - изключвайте и ресурса на съоръженията отива на майната си.Оууу- няма вятър - ами включвайте ПАВЕЦ-а и се УпраЯйте, ама на нас ни давайте парици. А защо беше необходимо това. Защо беше необходимо да се стига до този хаос. По-долу е написано де.
      Ама хайде, те тези неща се знаят от от години от техническия персонал в системата, ама.. какво да правиш "управленски решения". Не е изненада , което се случва. А то енергетиката е пълна с такива остарели технологии и топологии налЕ? И кадри.
      Инжерю, кога си завършил?. Ами да се доверим на вас да ни издърпате. Е - може да постоим няколко години без енергосистема, ама дай да пробваме - после ще много готино нали - цветя и рози. Мани ни нас пенсионерите , само пречим.
      Last edited by verimg; 20.09.2012, 12:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
        Хубаво мнение Бертрам, то вярно, че си е за яд, такава стегната енергетика имахме. И строяхме енергетиките на арабския свят. Т.е.- изнасяхме ноу-хау.
        Ама като почнете да се аргументирате, че ще е печеливш Белене с какво сме строяли по време на соца и кога е създадена България, става зле. Само с лозунги, днес ще си останем тъпи и изостанали и ще си счупим главата. Белене днес е много скъпа и неизгодна инвестиция с огромен финансов риск. Това е факт, независещ от желания, история, политика и т.н.
        Все по-очевидна става и опасността, Франция, Германия и Япония (САЩ отдавна не строят АЕЦ защото са им много скъпи и ненужни) като спрат старите си реактори да спрат и нашето Белене, преди да се е изплатило и наполовина. Ще ни дадат компенсации 10% и другия кредит ние ще си го платиме до стотинка, с недоимък.

        Коментар


        • Ето какво планира Франция:
          "Президентът Франсоа Оланд вече обяви намеренията си за намаляване на ядрената енергетика във Франция от 75% до 50% в периода до 2025 г. За да се постигне това вятърната и слънчевата енергия са “най-обещаващите [енергийни] източници“

          http://www.neimagazine.com/story.asp...ryCode=2063064

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Истината е, че Герберите са некомпетентни, а Р.Овч. е завършил енергетика в Москва, но е един от най-долните политици били някога на българската политическа сцена. На герберите мога да им простя, защото толкова знаят (нищо) толкова могат, но на човек, който е наясно с нещата и стана милионер сключвайки неизгодни за България договори в сферата на енергетиката ...не мога да простя.
            Хубаво мнение Бертрам, то вярно, че си е за яд, такава стегната енергетика имахме. И строяхме енергетиките на арабския свят. Т.е.- изнасяхме ноу-хау.
            Предишните - крадливи. А тези под мотото, че щели да борят шуробаджанащината се държат като кацнали от Марс. Като ескимоси на тръстикова плантация са.
            Незнам какво да мисля - поне има весел елемент като ги гледа човек.
            Изобщо голям смях пада. Ама на гол .. си е направо...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
              Това са глупости които витаеха за ФЕЦ из западните медии преди 2000г, там са изчезнали отдавна, но тук явно не.

              Гледах "Референдум". Р.Овч. каза, че Белене ще дава ток на 60 евро и ще се изплати за 12години и Валентин Николов не му опонира изобщо, което значи, че и той не знае колко ще е цената от Белене, за колко време ще се изплати и какво пише в доклада на HSBC. Аз ако тези цифри се връзват примерно при 7% лихва ще се обеся на първия стълб. Толкова изостанала държава сме, че няма накъде - да слушаш такива глупости от такива високопоставени лица и да няма кой да им каже поне едно "Ей, дрънкате глупости. Поне си прочетете доклада на HSBC за който сте платили милиони и сте го качили на сайта пред цяла България.".
              Истината е, че Герберите са некомпетентни, а Р.Овч. е завършил енергетика в Москва, но е един от най-долните политици били някога на българската политическа сцена. На герберите мога да им простя, защото толкова знаят (нищо) толкова могат, но на човек, който е наясно с нещата и стана милионер сключвайки неизгодни за България договори в сферата на енергетиката ...не мога да простя.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Да бе да, със същият успех мога да твърдя че изпомпването, преноса и преработката на петрола струва повече енергия от това което отдава
                Това са глупости които витаеха за ФЕЦ из западните медии преди 2000г, там са изчезнали отдавна, но тук явно не.

                Гледах "Референдум". Р.Овч. каза, че Белене ще дава ток на 60 евро и ще се изплати за 12години и Валентин Николов не му опонира изобщо, което значи, че и той не знае колко ще е цената от Белене, за колко време ще се изплати и какво пише в доклада на HSBC. Аз ако тези цифри се връзват примерно при 7% лихва ще се обеся на първия стълб. Толкова изостанала държава сме, че няма накъде - да слушаш такива глупости от такива високопоставени лица и да няма кой да им каже поне едно "Ей, дрънкате глупости. Поне си прочетете доклада на HSBC за който сте платили милиони и сте го качили на сайта пред цяла България.".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Народът не е глупав. На всички стана ясно че няма нищо възобновяемо в тъй наречената възобновяема енергия. Причината за това е, че за да се произведе елементната база на тази енергия се използва енергия от невъзобновяеми източници, като на всичкото отгоре е необходима и тежка субсидия за сметка на бюджета, който пък се пълни от мита, данъци и акцизи върху горивата /друг невъзобновяем ресурс/... Така че, резонно е по някое време данъкоплатеца да си зададе въпроса - какъв кяр имам от тая загуба? И отговорът е: Никакъв!
                  Да бе да, със същият успех мога да твърдя че изпомпването, преноса и преработката на петрола струва повече енергия от това което отдава

                  Енергетиката е повече от обикновена политика и бизнес (не случайно политиците рядко имат думата по тези въпроси). Нормално е да сме загрижени за Русия и другите износители на петрол и последствията от рязко навлизане на технологии в сектора, но не можем да спрем прогреса заради тях, а само да се споразумеем за постепенна трансформация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                    10 ПЪТИ?????? Оди се прегледай.
                    За да подгрееш един литър вода от 15 до 100 градуса се изисква ТОЧНО определено количество енергия. Колкото е било това количество енергия в началото на 20 век, толкова ще бъде и в края на 21 век. Малко може да се подобри топлоотдаване и туй онуй. Ама 10 пъти!
                    Ти откъде имаш данни за световните тенденции? Щото до сега всички държави увеличават количеството на ел енергия за битово потребление. Кой ти каза, че намалява? Впрочем енергоспестяващите крушки не са панацея. Мини нощно време по Аспаруховия мост във Варна и виж колко светят. Колкото фас!
                    Toй може би има впредвид че ще останат пет милиона по тези земи.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Ти пък откъде го разбра това, че за производство на ветрогенератор или фотоволтаичен панел се похарчва повече енергия отколкото те в последствие, ще произвеждат ???? Стига сте ги ръсили. Тенденцията е консумацията на електричество за битови нужди да падне след години 10 пъти , чрез по икономични електроуреди и това потребление, ще се порива от какви източници на енергия ???
                      10 ПЪТИ?????? Оди се прегледай.
                      За да подгрееш един литър вода от 15 до 100 градуса се изисква ТОЧНО определено количество енергия. Колкото е било това количество енергия в началото на 20 век, толкова ще бъде и в края на 21 век. Малко може да се подобри топлоотдаване и туй онуй. Ама 10 пъти!
                      Ти откъде имаш данни за световните тенденции? Щото до сега всички държави увеличават количеството на ел енергия за битово потребление. Кой ти каза, че намалява? Впрочем енергоспестяващите крушки не са панацея. Мини нощно време по Аспаруховия мост във Варна и виж колко светят. Колкото фас!
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Forex Master

                        Ти пък откъде го разбра това, че за производство на ветрогенератор или фотоволтаичен панел се похарчва повече енергия отколкото те в последствие, ще произвеждат ???? Стига сте ги ръсили. Тенденцията е консумацията на електричество за битови нужди да падне след години 10 пъти , чрез по икономични електроуреди и това потребление, ще се порива от какви източници на енергия ???
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                          Инженер съм.
                          Тези работи би ти ги обяснил и всеки завършил техникум или дори подходящо СПТУ. Дори няма нужда да слушаш един тон глупости около тях. Ако питаш да ти обяснят риска от Белене е вече много по-сложна задача.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                            Инженер съм. Не разбрах защо според тебе, има само ел инженери. За тебе може да е елементарно, както за мен е елементарна грижата за кранове и друга палубна техника на кораба. Но не отричам твоето образование, нали.
                            Както сам казваш ел уредите МОЖЕ да се направят така че да се захранат от акумулатори. Значи през ,нощта работят печките, ютиите и.т.н.
                            И нещо не ми е ясно ( не съм ел инженер - как компютърът работи само на батерия, тя да не би да дава променлив ток????? Значи и компютър с ТВ тунер също ще работи. Ами то май само климатика не можеш да захраниш, което лятно време си е трагедия.
                            Не се заяждам, ПИТАМ когато не ми е ясно
                            Извинявам се искрено морски. И аз не съм електроинженер.
                            Проблемът е в капацитетите на подобни акумулатори и съотношението цена/капацитет. Прекалено е висока цената за малките им капацитети.
                            Впрочем едно време, когато имаше режим на тока си бях инсталирал един танков акумулатор и си имах осветление на всички стаи на 12 волта и телевизор "Юность", който можеше да работи на 12 волта.
                            Ама тогава бях млад и рано гасяхме лампите!
                            Впрочем автомобилните акумулатори са стартерен тип и не се използват за такива цели. Един автомобилен акумулатор от 60 а/ч на теория има 720 ват часа. С подходящ преобразувател една ютия с мощност 1400 вата ще работи с такъв акумулатор около 20 минути. След това гасиш лампите.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              Браво морски, добре че не се пишеш инженер, като незаетия. Ама трансформаторите служат не за изправяне на тока, ами за понижаване или повишаване на променливия ток (впрочем, става въпрос за напрежение, ама нейсе )

                              За изправяне на тока се използват токоизправители. На нагревателните уреди от реотанов тип им е все едно дали подаваната електроенергия е постоянна или променлива. Ама телевизори, компютри и доста още уреди не можеш да ги захранваш с акумулатор. Освен, ако специално не са предвидени за това. Или към акумулатора не се включи специален преобразуватвл, който да превърне правия ток от акумулатора в променлив. С напрежение 220 волта и честота 50 херца. Което означава допълнителни загуби от преобразуването, щото к.п.д. то е далече от идеалното. И като прибавиш, че все още няма акумулатори с достатъчно капацитет и на приемлива цена, то задачата да се съхранява достатъчно количество ел енергия през нощта още не е решена. За съжаление. Защото наистина огромно количество дневна енергия от слънцето си отива напразно. Ама това е за сега положението.

                              Инженер съм. Не разбрах защо според тебе, има само ел инженери. За тебе може да е елементарно, както за мен е елементарна грижата за кранове и друга палубна техника на кораба. Но не отричам твоето образование, нали.
                              Както сам казваш ел уредите МОЖЕ да се направят така че да се захранат от акумулатори. Значи през ,нощта работят печките, ютиите и.т.н.
                              И нещо не ми е ясно ( не съм ел инженер - как компютърът работи само на батерия, тя да не би да дава променлив ток????? Значи и компютър с ТВ тунер също ще работи. Ами то май само климатика не можеш да захраниш, което лятно време си е трагедия.
                              Не се заяждам, ПИТАМ когато не ми е ясно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                                Тя фабриката цена за достъп си плащаше и до сега.Потребителите имат случайностен товар, пък мрежата е буфер в случая. Когато е случайностен потребител разходите за диспечиране едни, когато е производител 100 пъти повече. Предимствата от разтоварване на мрежата от бога дадени на ЧЕЗ, ЕСО и другите.То излиза, че от 8 лв./МВтч увеличение на цената за потребител, 5 лв. за диспечиране били. Ми да бяха си го казали още на 29 юни от ДКЕВР.При 30 милиона МВтч, май 150 милиона лева от гражданите за диспечиране ще се съберат. Ако това нормално ти се струва .......
                                Такса достъп от която се издържа ЕСО за последните два регулаторни периода се реже.Таксата за пренос се взима все още от НЕК.Когато двете фирми бъдат разделени според изискванията на ЕС мрежата отива в ЕСО и съответно таксата.И тогава за НЕК не ми се мисли.....Там остават само вецове.Тази собственост няма да покрива кредитите като обезпечение банките ще ревнат.....изобщо кашата е голяма.При таз годишното увеличение за ЕСО няма нищо орязаха го.Изобщо тактиката на ДКЕВР е таз година кого да наебем.Тази година вдигаме такса пренос и НЕК печели.После увеличаваме когенерацията и НЕК пак лапа вода.Тук става въпрос за политика а не за икономика и регулиране ако някой не е разбрал.

                                Коментар

                                Working...
                                X