IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Лошо няма, да се проверява и нередности да се търсят, а кога ще дойде ред за проверка на супер доходоносните ВЕЦ каскади
    Може би не осъзнаваш, че кражбата във ФЕЦ само за 6 месеца 2012г беше за милиарди, а не за милиони. Краде се и във ВЕЦ и в ТЕЦ, всичко е повече от грозно. Но във ФЕЦ договорите са за 20 години напред. Мощностите на ФЕЦ в България само за 6 месеца нарастнаха от 80МВ на 680МВ. Колко пъти е това? Умножи 600МВ по 1250МВч/год по 20 години по 485лв и ще получиш нещо като 7-8 милиарда лева. За милиарди, а не за милиони говорим! Мега-кражба на пари от близкото ни бъдеще. Соларните ни специалисти от алчност отрязаха клона на който седят. Затова сега са неадекватни. Ти го питаш директно защо в Германия цената на соларния ток е над два пъти по-евтин от този в България, той ти пише две страници постинг за смисъла на живота, "придавайки стойност на форума". Сега като направим и "изгодното" Белене съвсем ще я вапцаме. Пък ти си вярвай на който ти е симпатичен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Цените на клетките за фотоволтаични панели направиха дъно, той е прав защото предполагам че следи нещата по интензивно. Китайците предприеха стъпки да ограничат спада и съм убеден, че беше до тук. Производителността им, ще я повишат още много с времето, но цената и инфлацията ще я тласне в един момент нагоре.Клетките са ДОБРА инвестиция в момента.
      Кои са тези стъпки , които вликите Китайски събратя предприеха?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
        За мен лично, постовете на Матеев дават сериозна принадена стойност на темата/ и в частност на форума.

        Интересно ми е от гледна точка на сериозните инвеститори в сектора, как седят нещата. Гледам че към фронталната атака към ФЕИ се включват и партизански отряди да броят панели, оттеглят разрешителни т.н.

        Лошо няма, да се проверява и нередности да се търсят, а кога ще дойде ред за проверка на супер доходоносните ВЕЦ каскади, а и за малко аромат на нашето момче биомасата да проверим, дето по лев два му се върза рекета.

        Нямам интерес в бизнеса, но отстрани много дразни цялата история, та за това си позволявам да съм откровен!

        +1

        Факт, е че ВЕЦ-овете са може би най-мафиотския сегмент от ЕЦ в БГ. След прехода се раздадоха на наши хора, а други се изградиха пак от наши хора, защото само те имаха достъп до концесиите. БСП,СДС класираха близки до тях бизнесмени да докопат или изградят ВЕЦ-ове и в момента да лапат доста сериозно....та в този ред на мисли ми е чудно защо ДЕКЕВР не използва момента да ги удари и тях, които вече са си върнали инвестираните пари неколкократно.... затова си мисля, че комисията действа изцяло поръчково и само срещу гадни спекуланти във ФЕЦ.....

        та така
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • За мен лично, постовете на Матеев дават сериозна принадена стойност на темата/ и в частност на форума.

          Интересно ми е от гледна точка на сериозните инвеститори в сектора, как седят нещата. Гледам че към фронталната атака към ФЕИ се включват и партизански отряди да броят панели, оттеглят разрешителни т.н.

          Лошо няма, да се проверява и нередности да се търсят, а кога ще дойде ред за проверка на супер доходоносните ВЕЦ каскади, а и за малко аромат на нашето момче биомасата да проверим, дето по лев два му се върза рекета.

          Нямам интерес в бизнеса, но отстрани много дразни цялата история, та за това си позволявам да съм откровен!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Поразиите ги правят всички управници. Това е базов принцип на обществото, в което живеем. За да стане един човек тесен специалист в дадена област, трябва години наред да натрупва знания и опит в тази област.

            Та дайте да видим какво натрупва един политик в актива си по време на неговия живот:
            1. Популизъм
            2. Удари под кръста
            3. Лъжа и измама
            4. Познания по теорията за управление на стадото
            5. Повтаряне на чужди думички, които някой му е сложил в устата
            6. Самоувереност
            7. Дебелокожие

            Та това са хората, които се издигат по върховете на политическите партии и в един момент им се налага да вземат икономически решения и да управляват икономиката на някоя държава. Сами можете да се досетите какво се случва с тази икономика.
            Е тук няма как да не се съглася с теб на 100%.За съжаление това е истината

            Коментар


            • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
              Бате Пешо, мисля, че си доста прав в темата. Каква ни е файдата на всичките "специалисти". От слънчевите домати и веяната луканка по-Юбаво нема. Аз съм планирал известна дейност в тази посока. Ама къде са тия хубави сортове домати - измряха ли бабите дето ги садяха.
              Той тока се яде само във вицовете за Иванчо.. Как беше "Гаси тока и го ..пай".
              Хайде по-весело. И по-леко го карайте.
              Пък , ако оцелее енергосистемата - още по-гот.
              Не са измрели има ги още.Аз съм си събрал семена от няколко сорта.Това лято ядох само едно голямо биволско сърце.Свии си ръцете в юмруци с палците нагоре и ги събери една до друга.Толкова големи червени и много сладки.Жалко че не ги снимах.Снимал съм само чушките.

              Коментар


              • bertram

                Да със сигурност , но мрежата няма бъдеще и после малките централи , панелите по покриви и фасади ще ударят по мрежата и народа много ще ги заобича.
                А че сега ще ги изкупят ми е ясно , пък после няма за се питаме защо властта подскача в подкрепа на монопола и мрежата.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                  Някои разбра ли тук защо нашите соларни специалисти у нас не могат да правят ФЕЦ-ове на цените в Германия, Франция, Испания и твърдят, че за тях са нужни поне двойни цени ?
                  пич,
                  стига с обидите, че олекваш. Матеев визира предполагам ФЕЦ като цяло. Имай предвид, че в БГ се правят(веха) масово малки ФЕЦ-ове, а на големите цените наистина падат чуствително (питал съм един приятел, който пусна такава юли и цената беше доста ниска). Освен това той смята всичко, а масово българинът не може да си прави сметката. Хвани 10 човека и ги питай колко ще им излезе даден ремонт или проект ...най-много 1-2 ще са близо до реалната цена с включени всички възможни разходи в цената.

                  поздрави и давай по-кротко
                  Last edited by X_Y; 21.09.2012, 16:52.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Някои разбра ли тук защо нашите соларни специалисти у нас не могат да правят ФЕЦ-ове на цените в Германия, Франция, Испания и твърдят, че за тях са нужни поне двойни цени ?
                    Last edited by X_Y; 21.09.2012, 16:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Цените на клетките за фотоволтаични панели направиха дъно, той е прав защото предполагам че следи нещата по интензивно. Китайците предприеха стъпки да ограничат спада и съм убеден, че беше до тук. Производителността им, ще я повишат още много с времето, но цената и инфлацията ще я тласне в един момент нагоре.Клетките са ДОБРА инвестиция в момента.
                      явно затова и ги удариха точно сега гадните 'спекуланти' дето си насвяткаха панелите по ниви и покриви... сега едни добри хора близки с властта ще се опитват да ги 'отърват' от инвестицията.... после решението на ДЕКЕВР може да се окаже наистина 'временно'

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • bertram

                        Цените на клетките за фотоволтаични панели направиха дъно, той е прав защото предполагам че следи нещата по интензивно. Китайците предприеха стъпки да ограничат спада и съм убеден, че беше до тук. Производителността им, ще я повишат още много с времето, но цената и инфлацията ще я тласне в един момент нагоре.Клетките са ДОБРА инвестиция в момента.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          Матеев,
                          Поздрави за хубавото включване. На темата и липсваше някой доказн предприемач "врял и кипял" в сектора на ВЕИ.

                          Според мен цената на панелите ще пада още, а ако едновременно с това успеят да им вдигнат КПД това допълнително ще занижи цената на киловат.

                          Друго си мислех за Белене ... ако утре Бойко каже, че ок централата ще я строят Япоцни или Американци с тяхни реактори ... тогава съм убеден, че 95% от най-върлите защитници на проекта ще станат най-върли врагове... сещайте се защо.
                          Берти, сещаш се, преди време питах, дали някой друг не предлага нещо по-евтино. Дали американци и японци, при не по-ниска сигурност, са в състояние да предложат? Ако да-защо не? Ама нещо времето накъсява, а ББ много неща не са му ясни, не знаем какво още може да оплеска, доде е на власт...
                          По началото на поста ти: Именно познавачи и експерти като Матеев повече трябва да слушаме, не разни там, надъхани политфункционери.

                          Коментар


                          • Матеев,
                            Поздрави за хубавото включване. На темата и липсваше някой доказн предприемач "врял и кипял" в сектора на ВЕИ.

                            Според мен цената на панелите ще пада още, а ако едновременно с това успеят да им вдигнат КПД това допълнително ще занижи цената на киловат.

                            Друго си мислех за Белене ... ако утре Бойко каже, че ок централата ще я строят Япоцни или Американци с тяхни реактори ... тогава съм убеден, че 95% от най-върлите защитници на проекта ще станат най-върли врагове... сещайте се защо.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Виж, г-н Матеев, с мненията на много малко хора така бих се съобразявал, както с твоето. Защото имам и лична представа за теб.
                              Затова, ще те помоля:
                              - Ако има повод и начин да НЕ НАПУСКАШ този форум, много ще се радвам. Щото ако и тук мъдростта ни напусне, си е таковало таковата.
                              И на Незаетото ще кажа в прав текст:
                              - Ти си ... дали няма по-мека дума...силно неадекватен. Иди се лекувай. Щото, ако търся специалисти, отивам при Матеев, за тебе не се сещам. Може да не ти харесва ФЕЦ. Измисли нещо по-добро, па после плюй. Аз измислих своя вариант, има насоки в подписа ми, и това е свободна ниша в бизнеса и инвестициите. Не виждам да имаш нещо по-смислено та, ще си направиш услуга, ако първо мислиш, преди да пишеш.
                              Last edited by Pyramid; 21.09.2012, 15:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Поразиите ги правят всички управници. Това е базов принцип на обществото, в което живеем. За да стане един човек тесен специалист в дадена област, трябва години наред да натрупва знания и опит в тази област.

                                Та дайте да видим какво натрупва един политик в актива си по време на неговия живот:
                                1. Популизъм
                                2. Удари под кръста
                                3. Лъжа и измама
                                4. Познания по теорията за управление на стадото
                                5. Повтаряне на чужди думички, които някой му е сложил в устата
                                6. Самоувереност
                                7. Дебелокожие

                                Та това са хората, които се издигат по върховете на политическите партии и в един момент им се налага да вземат икономически решения и да управляват икономиката на някоя държава. Сами можете да се досетите какво се случва с тази икономика.
                                Някои в този форум имаме познания, а и доста има успели. Понеже си от скоро, попадна на троловете. Интересно ми е КАК,като граждани можем да помогнем на икономиката. Те управляащите използват римският девиз 'Разделяй и владей', така че идеята да се намери по-широка подкрапа, за което и да е начинание е обречена на неуспех.
                                Когато реших да се занимавам с ФЕИ, преди 4г, четох сайта ви и следвах доста от съветите. За съжаление, се отказах от ФЕИ миналата година, когато свалиха цената на тока за проеките финансирани от Европа. Смея да твърдя, че вашият сайт ми беше от най-голяма полза, както и дискусиите.
                                Така че не се отказвай да пишеш тука. Ако изключим темите за политика, нивото във този форум е доста високо. Така че дерзай.
                                И мнението ми е насочено към теб. Моля 'дежурните по сайт' да не отговарят.

                                Коментар

                                Working...
                                X