IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
    Е като са ти безразлични, какъв е този вой, не мога да разбера.

    А иначе аз определено смятам, че нашите високопоставени енергетици вместо да ги пращат на специализации на запад, дето само на пазар ходят и често не разбират какво им говорят, може да ги пращат при тебе. Хем някой голям истински биодомат ще им дадеш, хем енергетиката ще им обясниш, хем могат да ти помогнат за доматите. Ситуация, при която всички ще са доволни.
    За да разбереш какво ти думам трябва да имаш някакво ниво на интелект да си ходил на училище чел книги работил.Нашите енергетици незнам да ходят по специализации на запад.Повечето от тях имат отлично образование и подготовка няма на какво да ги научат там.Не знам каква диплома и откъде я имаш но си личи че знания нямаш.А може да е от училище по икономика знам ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Пуснали са "свободната" търговия , за да могат големите да прехвърлят загубите на дребните когато дойде момента.
      Е ти ме уби. Излиза, че жената на Кадиев прави милиони, поемайки изключително големи рискове, купувайки много евтин ток тук и продавайнки го в Гърция, с правото само тя да го прави. Ами да й благодарим тогава и да внедрим почина и в бизнеса с домати, за да защитим безпомощните неинформирани граждани.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
        Слънчевите панели в Германия постигнаха световен рекорд, като произведоха 22 GW електроенергия за един час, което се равнява на електроенергията, която произвеждат 20 ядрени централи при пълна мощност за същото време. (Голяма част от тези панели са на покривите на жилищни сгради)"

        Коментар


        • nezaetoime

          Пуснали са "свободната" търговия , за да могат големите да прехвърлят загубите на дребните когато дойде момента. Те имат информация и много добре знаят, че предстои революционна промяна и много от днешните мощности за производство на електричество от раз и за много кратко време, ще се превърнат в скрап. Големия минус на АЕЦ е че и скрап от тях не става.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • gigow

            Загуби ! 60% се губи от турбините,5-10 от генераторите...50% в преносната мрежа.Къде отива загубената енергия , ами в рая на енергията..където и загубените пари от банките. Ще кажеш, че няма други технологии - да но ИМА, вече има. Проблема е че няма как да погълнат средства в такива огромни размери и концентрация - сделка за 20 милиарда.Това при тези технологии няма да го има.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Безразлични са ми.
              Е като са ти безразлични, какъв е този вой, не мога да разбера.

              А иначе аз определено смятам, че нашите високопоставени енергетици вместо да ги пращат на специализации на запад, дето само на пазар ходят и често не разбират какво им говорят, може да ги пращат при тебе. Хем някой голям истински биодомат ще им дадеш, хем енергетиката ще им обясниш, хем могат да ти помогнат за доматите. Ситуация, при която всички ще са доволни.

              Коментар


              • Слънчевите панели в Германия постигнаха световен рекорд, като произведоха 22 GW електроенергия за един час, което се равнява на електроенергията, която произвеждат 20 ядрени централи при пълна мощност за същото време. (Голяма част от тези панели са на покривите на жилищни сгради)"
                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                  У мен изникна един въпрос, тези които смятат американците за тъпи и без 1300г история няма смисъл да отговарят.

                  Всеки от България може да търгува с ток в САЩ, да си купи ток от Ню Йорк за октомври днес и да го продаде утре в Бостън. Необходим е интернет, да се отвори сметка по упътване и да се знае какво се прави. Срещу дребна сума се получава парола за всичката информация на жици, обеми, цени и т.н. Виждал съм хора от Сърбия да го правят. Не трябва никакъв лиценз, дори преди регулациите за пране на пари можеше да се прави и с фалшиво име. Значи аз от тук мога да търгувам с ток в САЩ, но в България не мога.

                  Та въпроса ми е за какво при Р.Овч. за търговия на ток се искаше лиценз? Нещо като при ядрените оръжия. Отделно, че даде лиценз най-случайно на жената на Кадиев, сигурно защото е завършила туризъм и знае как да пътува до Гърция. Тя разбира се доказа като специалист и натрупа набързо няколко милиона. Всичките й договори разбира се са изрядни, подобно на тези на ФЕЦ специалистите, редили панели на 485лв. Все пак аз си мисля дали няма директна кражба на милиони от нас. И как не се сетиха, че могат да въведат лиценз и при доматите, хем политиката ще стане още по-добър бизнес, ще хвърчат рушвети и в бизнеса ще са все кадърни "наши" хора.
                  Aко искаш си купувай ток от Марс и го продавай на Нептун.Като си толко голям фен на САЩ що не отидеш там.Какво търсиш тука.За разлика от теб думата САЩ не предизвиква оргазъм у мен.Не се интересувам от американски чекии и бичкии.Безразлични са ми.Няма ги сред нещата необходими за да живея.Още един Гамизов се появи.Нищо не разбиращ но агресивен дървен философ

                  Коментар


                  • У мен изникна един въпрос, тези които смятат американците за тъпи и без 1300г история няма смисъл да отговарят.

                    Всеки от България може да търгува с ток в САЩ, да си купи ток от Ню Йорк за октомври днес и да го продаде утре в Бостън. Необходим е интернет, да се отвори сметка по упътване и да се знае какво се прави. Срещу дребна сума се получава парола за всичката информация на жици, обеми, цени и т.н. Виждал съм хора от Сърбия да го правят. Не трябва никакъв лиценз, дори преди регулациите за пране на пари можеше да се прави и с фалшиво име. Значи аз от тук мога да търгувам с ток в САЩ, но в България не мога.

                    Та въпроса ми е за какво при Р.Овч. за търговия на ток се искаше лиценз? Нещо като при ядрените оръжия. Отделно, че даде лиценз най-случайно на жената на Кадиев, сигурно защото е завършила туризъм и знае как да пътува до Гърция. Тя разбира се доказа като специалист и натрупа набързо няколко милиона. Всичките й договори разбира се са изрядни, подобно на тези на ФЕЦ специалистите, редили панели на 485лв. Все пак аз си мисля дали няма директна кражба на милиони от нас. И как не се сетиха, че могат да въведат лиценз и при доматите, хем политиката ще стане още по-добър бизнес, ще хвърчат рушвети и в бизнеса ще са все кадърни "наши" хора.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Товарите се прогнозират с много голяма точност за няколко дена напред
                      Ето тук сме много по-напред от американците. Подобно на метереологичните прогнози - на американските сайтове за времето пише "нищо не можем да ви гарантираме за след 3 дена напред", а нашите синоптици могат да кажат сега какво ще е времето за година напред, с изключение на следващите 3 дни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        В момента няма пазар за енергията от наличните мощности.БМВ искаха да произвеждат водород в България преди години с ток от Козлодуй.Техния проект пропадна чисто технологично HICE- водородния двигател с вътрешно горене или класическия ДВГ захранен с водород се оказа , че произвежда голямо количество азотни окиси Обаче много се държи на тези проекти, защото те са като хотелите по Черноморието. От тях много се печели при построяването на въпросните мощности, а после туристи няма.За да консумираме енергия трябва да ни позволят да развием индустрия. Да ни позволят !!!
                        Изгарянето на въглеводороди в момента е по някакви древни технологии, дори АЕЦ която си е топлоцентрала от типа на огромните които се строят е с нисък КПД на оползвотворяване на топлинната енергия от основния процес.Едва една трета от енергията се превръща в ток и при нивото на развитие на технологиите в момента това си е много архаично.Тези технологии не са назад , те са в страни от пътя.
                        Би ли споделил с нас, несведущите по въпроса, къде отиват останалите две трети от енергията? Изглеждаш ми като инженер-атомен физик. Сподели, ако не е тайна.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • 4i40

                          В момента няма пазар за енергията от наличните мощности.БМВ искаха да произвеждат водород в България преди години с ток от Козлодуй.Техния проект пропадна чисто технологично HICE- водородния двигател с вътрешно горене или класическия ДВГ захранен с водород се оказа , че произвежда голямо количество азотни окиси Обаче много се държи на тези проекти, защото те са като хотелите по Черноморието. От тях много се печели при построяването на въпросните мощности, а после туристи няма.За да консумираме енергия трябва да ни позволят да развием индустрия. Да ни позволят !!!
                          Изгарянето на въглеводороди в момента е по някакви древни технологии, дори АЕЦ която си е топлоцентрала от типа на огромните които се строят е с нисък КПД на оползвотворяване на топлинната енергия от основния процес.Едва една трета от енергията се превръща в ток и при нивото на развитие на технологиите в момента това си е много архаично.Тези технологии не са назад , те са в страни от пътя.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                            Е гигов ми от сайта на дкевр се вижда, че до 2025-2030 година в България ще има достатъчно мощности, даже и в повече. После, ако не си длъжен да изкупуваш тока от белене, в един момент всичкия този ток става излишен за държавата, и на кой ще го продават тогава дори и за сто лева; )
                            Факи....
                            В NY на перки ли разчитат.....или солари ...????
                            По Хъдсън, в покрайнините на града ( горе -долу),по посока Пукипси, какво работи ...???
                            Сори....Ти в тази част не ходиш - там е за разходки ,пикници и риболов....
                            В гетата е друго...
                            Няма излишен ток...За европейска мрежа да си чувал ? ( до 5 г сме вътре.)

                            Коментар


                            • Е гигов ми от сайта на дкевр се вижда, че до 2025-2030 година в България ще има достатъчно мощности, даже и в повече. После, ако не си длъжен да изкупуваш тока от белене, в един момент всичкия този ток става излишен за държавата, и на кой ще го продават тогава дори и за сто лева; )

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                Предните идиотски сметки няма какво да се коментират. Самия факт, че се говори за 12% заем за огромен инвестиционен проект и за цена 10 ст на киловатчас от фотоволтаици издава идиотизма на писанието.

                                Обърнете внимание на поредното обръщане на фурнаджийските лопати-ГЕРБ.



                                Всъщност ако се включи хамерикански инвеститор същите американски агенти, които неистово плюят по проекта Белене, ще започнат да го хвалят колко е изгоден. Без да обърнат внимание, че ще бъде изгоден за тези, които вложат пари в него-американци и руснаци.
                                А ние пак ще "лапаме бахура"!
                                Гигов много пъти съм обяснявал че Белене е неизбежно.Ако искаме национална сигурност и ток.Не му е дошло времето още и затова протакат.Да си чешем езиците и да се надприказваме в този форум е безпредметно.Да си мерим железата също.Освен това не всеки участник в този форум е с чисти намерения.Не забравяй че тук има хора с определени интереси и те по хитър начин се опитват да налагат интереса си.Ако съм търговец на ток имам един интерес ако имам перкопанел друг.Белене иска регулация и противоаварийна автоматика перкопанелите също.От тук те са в пряка конкуренция.Нямаме толкова регулиращи мощности.Обяснявал съм какво е товаров график и как се запълва.Кои работят в основата кои под върха и кои на върха.Перкопанелите като случайно работещи мощности къде да ги сложим?А знаеш ли че нощем по няколко часа се налага да работят 550 мегавата помпи щото няма как да разтоварим Козлодуй и тецовете?А знаеш ли че долния изравнител на Чаира не е голям и не позволява повечко часове работа само в помпен или само в генераторен режим?Като духне вятъра през нощта къде да денем тока???Товарите се прогнозират с много голяма точност за няколко дена напред и голяма разлика между прогнозния и реалния товар е възможна само при внезапно голямо изменение на температурати за което синоптиците не са прдупредили.АЕЦ и ТЕЦ не могат да се спират и пускат често защото се скапват бързо.Стоманите не търпят през ден да ги топлиш от 500 до 2000 градуса и после да ги охлаждаш до 20.Всяка парна турбина има проектен живот в смисъл колко пускания може да изтърпи преди да умре.Управлението на режимите на работа на ЕЕС е сложно нещо.А тук разни лаици с претенции че знаят всичко си проветряват зъбите.Не им обръщай внимание.Чудя ти се на акъла да спориш с такива.Глупостта е непобедима проумей го.

                                Коментар

                                Working...
                                X