IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid

    Тя и производствената цена за тока на изхода на централата няма нищо общо с цената на тока стигнал до потребителя. Големите мощности са оправдани ако до тях има мощен консуматор. Да се правят мощни - големи фотоволтаични централи е величайша глупост.Ако да беше технологията да не позволява, а то е точно обратното.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
      Какви 4 цента, бе. Не разбрахте ли че нов АЕЦ в Европа не може да дава ток под 10 цента.

      В Румъния тук една бала ядрени специалисти ČEZ, GDF Suez, Enel, Iberdrola & RWE се изнасят през глава на 20 January 2011

      В Англия искат да подменят няколко реактора, но няма инвеститор. RWE & E.On под името Horizon се изнасят още март и досега няма никой, няма французи, няма американци, само руснаци и китайци си правят устата. Специалистите казват, че без субсидии няма да стане. Тези дето плюят по субсидиите на ВЕИ.

      RWE тотално затвори огромния си R&D отдел за АЕЦ

      Във Франция и Финландия Аreva е закъсняла 4 години с реакторите, оскъпила ги е жестоко. Кой ще й поръчва след това? И тя ше затвори. Търси бизнес по индокитай и България.

      В Словакия два реактора по 440М се гърчат в строеж от 1985г

      В Турция, доста неевропейска страна нищо не е почнато да се строи.

      Няма в ЕС нормален реактор в строеж.

      В САЩ не е строен един реактор от 25 години и ако няма нов модел АЕЦ никога няма и да има.

      В САЩ и ЕС това е умрял бизнес, накъде сме тръгнали ние?
      Дори и противниците на АЕЦ в България не знаят, че токът от АЕЦ е вече страшно скъп и неефективен.
      1. Щатите В МОМЕНТА дострояват това-онова в щат Тенеси /1 АЕЦ, 2 реактора/
      2.Словакия строи, наистина, не се е отказала.
      3.Индия строи 4 обекта /и техните реактори не съм ги броил, ама не личи да се отказват/
      4.Китай строи, според същото http://blogs.ft.com/energy-source/20...#axzz283sxEKC911 обекта
      5.Русия-3 обекта, Пакистан-1 обект, Финландия-1 обект /в смисъл, АЕЦ, не реактор - там са от 1 нагоре
      6.Бразилия и Аржентина-по един и т.н.
      7.Май и Япония все още не се е отказала напълно и само това да беше.
      8.Какво има Незаетият предвид под "нормален" реактор, ама съвсем, не е ясно.
      9.Ако в Щатите и ЕС "това не е бизнес" /което, виждаме, не е така/ СВЕТЪТ НЕ СЕ ИЗЧЕРПВА С ТЯХ. Карането само на copy-paste само по себе си не прави никого успешен, защо именно нас да направи ?
      10. Сигурно от Areva са несретници, та търсят бизнес на възможни места, налЭ? Живи да ги оревеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
        4 цента Аец(пазарна цена)
        Какви 4 цента, бе. Не разбрахте ли че нов АЕЦ в Европа не може да дава ток под 10 цента.

        В Румъния тук една бала ядрени специалисти ČEZ, GDF Suez, Enel, Iberdrola & RWE се изнасят през глава на 20 January 2011

        В Англия искат да подменят няколко реактора, но няма инвеститор. RWE & E.On под името Horizon се изнасят още март и досега няма никой, няма французи, няма американци, само руснаци и китайци си правят устата. Специалистите казват, че без субсидии няма да стане. Тези дето плюят по субсидиите на ВЕИ.

        RWE тотално затвори огромния си R&D отдел за АЕЦ

        Във Франция и Финландия Аreva е закъсняла 4 години с реакторите, оскъпила ги е жестоко. Кой ще й поръчва след това? И тя ше затвори. Търси бизнес по индокитай и България.

        В Словакия два реактора по 440М се гърчат в строеж от 1985г

        В Турция, доста неевропейска страна нищо не е почнато да се строи.

        Няма в ЕС нормален реактор в строеж.

        В САЩ не е строен един реактор от 25 години и ако няма нов модел АЕЦ никога няма и да има.

        В САЩ и ЕС това е умрял бизнес, накъде сме тръгнали ние?
        Дори и противниците на АЕЦ в България не знаят, че токът от АЕЦ е вече страшно скъп и неефективен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
          това го писах в дневник,интересно ми е какво мислите вие???
          ОК сега една малка анкета
          Каква цена бихте плащали за ток??
          4 цента Аец(пазарна цена)
          4,5цента(тец)
          и ВЕИ 12 цента(Фото,но с тенденция да падне до 8 цента в следващите 4 години)-бихте ли плащали 8 цента????

          ПС аз клоня към Веи
          Чудесно.Даже ти предлагам да си натуриш покрива и градинката с панели и перки.И въобще не се включвай в мрежата.Ние ще си ползваме тока на АЕЦ-а.

          Коментар


          • това го писах в дневник,интересно ми е какво мислите вие???
            ОК сега една малка анкета
            Каква цена бихте плащали за ток??
            4 цента Аец(пазарна цена)
            4,5цента(тец)
            и ВЕИ 12 цента(Фото,но с тенденция да падне до 8 цента в следващите 4 години)-бихте ли плащали 8 цента????

            ПС аз клоня към Веи

            Коментар


            • The Supposed Decline of Green Energy
              http://www.bloomberg.com/news/2012-0...en-energy.html

              Коментар


              • Не смятам че сме бананова република, всъщност доста модерна държава сме в много отношения. Е, в други сме между 20 и 100 години назад, наистина.

                За мен подобно решение е незаконно, предполагам ВАС ще им каже какво точно нарушават и ще се наложи да го преправят, като щетите за инвеститорите ще намалеят.

                Кофти е, че лъжичката и да се намери лошото чувство за дълго ще ни горчи. Големите западни в енергетиката са ни отписали, но рекламата която ще ни направят е ясна..

                Коментар


                • Отдавна сме си бананова република в ЕС,което само по себе си е оксиморон.От една страна сме горди,че сме правова държава, основаваща се на върховенството на закона,правото и правосъдието,защитаваща частната собственост и тн.. и в един момент някакви мунчовци(Семерджиев и повечето политици), продукт на тази абсурдност, със своите субективни ,необосновани решения ,обричат даден сектор Веи(колкото недолюбван от някои) на фалит.По този начин те погазват всякакви правила ,закони(закони, които те самите малко или много са творили) и регламенти на ЕС , с които нашата държавица се опитва да бъде модерна ,част от европейското семейство.
                  Сега с Аец Белене същата система,всичко става на тъмно без яснота някакви анонимници, които предизвикват не само смях,но и тъга(за това,че в парламента ги взимат насериозно).

                  Коментар


                  • Когато българската държава купува и 20 милиарда са малко , когато продава цената винаги е фиксирана - за 1 лев.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • bertram

                      България и политическия и живот много точно се охаректеризират с нещо което е казал Радой - Едните са за затвора , а другите за лудницата. В момента кой управлява да уточнявам ли ?
                      ББ го няма естественно, той такива далавери не може да ги спира ! Ако го питат , ще каже - Нямам власт !
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                        Е ти ме уби. Излиза, че жената на Кадиев прави милиони, поемайки изключително големи рискове, купувайки много евтин ток тук и продавайнки го в Гърция, с правото само тя да го прави. Ами да й благодарим тогава и да внедрим почина и в бизнеса с домати, за да защитим безпомощните неинформирани граждани.
                        А къде е ББ..как не и е ударил още теслата, че да се намести някой Герберски адвокат там?
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • nezaetoime

                          Не не излиза такова нещо , ти договора с който се купува първо енергия и после се изнася виждал ли си го ? С лиценз рискове не се поемат , той не задължава да се купи някакво количество на определена цена. Това е благодатен режим за тези които са се уредили да се лицензират. Те не биха отишли в САЩ да търгуват с ток, защото там има договор който задължава и се поема риск. Защо ми вменяваш на мен неразбиране, не мога да разбера ?
                          Тук от тези комунистически порядки не можем да се оттървем, на мен това ми е ясно. Ти да не мислиш , че в БГ се добива злато от канадска компания и тя не плаща и са и дали концесия срещу 1% от добива? Разбира се че компанията си плаща и редовно превежда парите в някакви сметки.
                          - Държавата да строи АЕЦ , що не се тръмнат нашите политици по добре сами. Борисов ако имаше пари в хазната би ги харизал веднага , но то пък за късмет няма.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Пояснявам: Единица за енергия /извънсистемна/ е мегаватчас/гигаватчас. Още, АЕЦ-ите биват с един, два, три и повече блокове та, не е ясно какви точно "20АЕЦ" са имали предвид написалите това.
                            И, не на последно място, ако всички това и да е така, важното е дневното производство, седмичното и т.н. ЗА ОБЩИЯ БАЛАНС на системата. Няколко облачета тук и там, и сривът е с десетки и стотици пъти.
                            - Може и да не ми вярвате, разбира се но, да, този път, Дохтурът ми хареса наистина.
                            Всъщност истината е, че посоченото количество от 22000мегаватЧАСА са произведени за ДВА дни. Бяха петък и събота. Ама оригиналния линк към темата е някъде в началото. Пък началото е в архива.
                            И истината е че 11 (а не 20) централи като Козлодуй само с двата си блока ще произведат ЗА 1 ЧАС тази енергия, а не за два дни.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Пояснявам: Единица за енергия /извънсистемна/ е мегаватчас/гигаватчас. Още, АЕЦ-ите биват с един, два, три и повече блокове та, не е ясно какви точно "20АЕЦ" са имали предвид написалите това.
                              И, не на последно място, ако всички това и да е така, важното е дневното производство, седмичното и т.н. ЗА ОБЩИЯ БАЛАНС на системата. Няколко облачета тук и там, и сривът е с десетки и стотици пъти.
                              - Може и да не ми вярвате, разбира се но, да, този път, Дохтурът ми хареса наистина.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                                Слънчевите панели в Германия постигнаха световен рекорд, като произведоха 22 GW електроенергия за един час, което се равнява на електроенергията, която произвеждат 20 ядрени централи при пълна мощност за същото време. (Голяма част от тези панели са на покривите на жилищни сгради)"
                                Дохтурус, казвал ли съм ти, че понякога на хумор го докарваш като за световно ?
                                Евалла ти , батка, за тойзи пост, Машалла !

                                Коментар

                                Working...
                                X