IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    и аз мисля, че китайците отдавна са минали 300МВ та това са 300 перки големи...нищо работа

    иначе ако докарат 300 Гига от перки и 300гига от слънце + не забравяйте какви хидро съоръжения строят без да им трепне окото ... ще се окаже че накрая ще го докарат по 1 киловат зелен на жълтур, което при една сериозна енергийна ефективност си е постижение. като сложиш малко аец и малко тец и са вързали гащите
    Берти, нали няма да се засегнеш, ако вметна нещо?
    -Повече източници на енергия означава, че от повече места ще влиза. последното изобщо не кореспондира с енергийната ефективност. Ама хич. Ефективтостта е безразмерна единица.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Бъди великодушен: Той сигурно е искал да пише 300 000 MW. тоест...по 250 ВАТА на всеки китаец. Все пак, това са 1000 пъти повече
      100 ГВ за 2015
      200 ГВ за 2020
      400 ГВ за 2030
      1000 ГВ за 2050

      Или поне такъв е плана....
      http://www.renewableenergyworld.com/...000-gw-by-2050

      Паралалено си натискат соларките и ВЕЦ-овете. И както се вижда и АЕЦ-ите, но на тях им е простено, егати народа, егати индустрията. Все пак към днешна дата близо 20% от тока им идва от ВЕИ и това си е впечатляващо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
        Не съм ги смятал на китаец, но 300ГВт перки дават ток поне колкото 100 хилядника в Белене, което е доста повече от всички АЕЦ в Китай от цифрите които виждам по-долу и не съм проверявал. Знам, че имаше спиране на строежите на АЕЦ там след Фукушима, но повече не знам.
        И други неща си личи, че не знаеш. Споко. Ако не ти, поне ние това го виждаме.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
          Не, не изкривавам думите ти. И бих приел тезата за "интензивна работа", ако ми се посочат нормални примери. Да се набива в главата на хората, че АЕЦ по света не са зле е като да се твърди същото за строителния бизнес в България, не че някои не го правят и няма да извадят какви ли не примери.
          Е, малко ли ти посочих? "АЕЦ по света са зле". Отново, изкривяваш нещата. Че има проблеми, така е. Обаче, ако са "зле", АЕЦ биват изключвани. Сам виждаш, хората масово планират и строят нови. В "Стария свят" нещата са доста наситени, а се родиха и нови лобита, масово се заиграва с темите за безопасността, а такъва световни мушмуроци като нашата татковина, като нямат собствено лице, нали се сещаш, без гъз не са останали и ноку някой им мине изотзад... А особи като теб току припяват "А-а-а-алилуйяяяя!!!"
          Уважавам мнението на всеки, но, предпочитам здравия /в т.ч. икономически/ разум. Ако мислиш, че китайци, индийци, иранци, пакистанци, бразилци, руснаци, /и тук-там, японци / са недорасли до твоето ниво, явно, говорим за ментални отклонения. Тъжно, незаети ми колега.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Бъди великодушен: Той сигурно е искал да пише 300 000 MW. тоест...по 250 ВАТА на всеки китаец. Все пак, това са 1000 пъти повече
            Не съм ги смятал на китаец, но 300ГВт перки дават ток поне колкото 100 хилядника в Белене, което е доста повече от всички АЕЦ в Китай от цифрите които виждам по-долу и не съм проверявал. Знам, че имаше спиране на строежите на АЕЦ там след Фукушима, но повече не знам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Бъди великодушен: Той сигурно е искал да пише 300 000 MW. тоест...по 250 ВАТА на всеки китаец. Все пак, това са 1000 пъти повече
              и аз мисля, че китайците отдавна са минали 300МВ та това са 300 перки големи...нищо работа

              иначе ако докарат 300 Гига от перки и 300гига от слънце + не забравяйте какви хидро съоръжения строят без да им трепне окото ... ще се окаже че накрая ще го докарат по 1 киловат зелен на жълтур, което при една сериозна енергийна ефективност си е постижение. като сложиш малко аец и малко тец и са вързали гащите
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Изкривяваш думите ми. Не говоря за "бум", а за продължаваща интензивна работа в сферата.
                Не, не изкривавам думите ти. И бих приел тезата за "интензивна работа", ако ми се посочат нормални примери. Да се набива в главата на хората, че АЕЦ по света не са зле е като да се твърди същото за строителния бизнес в България, не че някои не го правят и няма да извадят какви ли не примери.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Ти си платен лъжец на ВЕИ лобито. Ама си доста тъп.
                  Какво НАБЛЯГАНЕ са 300 МВт за Китай бе? И то ги нямат, ама ЩЕЛИ да ги имат през 2020г. До 2020г я камилата, я камиларя. И то Китай тогава ще е 1,5 милиарда души. Я раздели 1,5 милиарда на 300 милиона вата (300 МВт).
                  Падат се по един ват на 5китаеца.
                  ПО ЕДИН ВАТ НА ПЕТ КИТАЕЦА!!!!!
                  Наблягали били... По 250 миливата на китаец.
                  Аман от платени писачи!
                  Бъди великодушен: Той сигурно е искал да пише 300 000 MW. тоест...по 250 ВАТА на всеки китаец. Все пак, това са 1000 пъти повече

                  Коментар



                  • Те имат огромна територия,населения и индустрия.Съвсем нормални процеси са,особено в контекста на урбанизацията и настъпващата фаза "пийк-ойл".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                      в Китай се набляга на перки (300МВ до 2020) и на панели.
                      Mainland China has 14 nuclear power reactors in operation, more than 25 under construction, and more about to start construction soon.
                      Additional reactors are planned, including some of the world's most advanced, to give a five- or six-fold increase in nuclear capacity to at least 60 GWe by 2020, then 200 GWe by 2030, and 400 GWe by 2050.

                      Това не изглежда като да са се отказали съвсем и да са минали изцяло на перки....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Тук си прав. Обаче, ако въпросът беше комплексен, щеше да е по-лесно. МУЛТИПЛЕКСЕН е, обаче. върху многомерно пространство от параметри, изисквания, възможности, дадености на средата...Ако нещо не е приложимо или е много скъпо в една среда, в друга може да е уникална възможност за печалба, приятелю.
                        Прости отговори търсят простите хора - Истината познават само посветените.
                        Мда, кофти е когато нещо се прави самоцелно, а не като инструмент за постигане на дадена цел. За съжаление е разпространена практика

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                          Нямам намерение да проверявам циганите в Индия, в Китай се набляга на перки (300МВ до 2020) и на панели.
                          Ти си платен лъжец на ВЕИ лобито. Ама си доста тъп.
                          Какво НАБЛЯГАНЕ са 300 МВт за Китай бе? И то ги нямат, ама ЩЕЛИ да ги имат през 2020г. До 2020г я камилата, я камиларя. И то Китай тогава ще е 1,5 милиарда души. Я раздели 1,5 милиарда на 300 милиона вата (300 МВт).
                          Падат се по един ват на 5китаеца.
                          ПО ЕДИН ВАТ НА ПЕТ КИТАЕЦА!!!!!
                          Наблягали били... По 250 миливата на китаец.
                          Аман от платени писачи!
                          Last edited by gigow; 01.10.2012, 21:04.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                            Би ли дал един линк към един нормален реактор в строеж в САЩ или ЕС? Нормален значи, започнат преди 5 години и строен нормално с финансиране без дълго прекъсване.

                            Аз давам връзки, не си служа със слухове и съмнителни откъси от пресата
                            Румъния: 20 January 2011, GDF Suez, Iberdrola and RWE pulled out of the project, following ČEZ which already left last September, citing "Economic and market-related uncertainties surrounding this project
                            тук

                            Словакия: Mochovce-3 and Mochovce-4, began in 1985 тук

                            Финалндия: originally scheduled to start operations in 2009 but delays and soaring costs meant TVO revised its start date to 2013тук
                            Франция: The revised project schedule would see EDF sell the first power from the new reactor in 2016, around four years later than expectedтук

                            Англия: German energy giants E.ON (IW 1000/18) and RWE (IW 1000/45) on March 29 pulled out of their British nuclear power joint venture, paving the way for new entrants into the market, according to the government.тук и на много други места из пресата.

                            Нямам намерение да проверявам циганите в Индия, в Китай се набляга на перки (300МВ до 2020) и на панели.

                            Това е, 2011г АЕЦ е в пълен колапс, къде си сънувал за разцвета им и от коя година си черпиш информацията, не знам. От 2004г до 2011г АЕЦ постоянно намаляват, как са видели удвояването им в WNA до 2030г е загадка. Миналата година в света са пуснати 42ГВт перки, което е пуснатите мощности АЕЦ за няколко години. А перките са в детска възраст. За какъв бум на АЕЦ ми говориш ти и какви са тези глупости дето слушам в България? Откъде я взимате тази информация?
                            Изкривяваш думите ми. Не говоря за "бум", а за продължаваща интензивна работа в сферата. Различни неща са това.
                            Още, забавяния със строежа и пуска в експлоатация се случват по различни поводи и причини. Случват се кризи, екологични катастрофи, политически натиск...По-долу казах: Истината я разбират посветените, прости решения търсят елементарните. Аз съвършен може и да не съм но, не съм и елементарен - ти от кои си, та се изживяваш като единствен експерт, ако мога да попитам?
                            Друго:
                            - Дали индийците и китайците са "цигани" не знам, няма нито една АЕЦ пусната от цигани /прочее, според разказите, именно индийците първи са се оттървали от мургавите "брат'чеди, като са ги погнали на Запад/, докато и двете страни са измежду лидерите по растеж. Че в Китай се строят и перки и ФЕЦ - истина е но, ТЕЦ са едни от най-масовите им и надеждни източници на енергия. Някъде /къде точно, не помня / даваха по телевизиите, че пускали някъде по една ТЕЦ ...ВСЯКА СЕДМИЦА. Отделно, и Индия, и Китай са технологично много преди нас, имат СВОИ, СОБСТВЕНИ, РАЗВИТИ КОСМИЧЕСКИ И ЯДРЕНИ ПРОГРАМИ за мирни и "други" цели, човешкият им потенциал е огромен и други такива екстри. пренебрежителното отношение към такива гигантски пазари от страна на такива като теб е, мека казано, нелепо но, ти си знаеш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Тя и производствената цена за тока на изхода на централата няма нищо общо с цената на тока стигнал до потребителя. Големите мощности са оправдани ако до тях има мощен консуматор. Да се правят мощни - големи фотоволтаични централи е величайша глупост.Ако да беше технологията да не позволява, а то е точно обратното.
                              Тук си прав. Обаче, ако въпросът беше комплексен, щеше да е по-лесно. МУЛТИПЛЕКСЕН е, обаче. върху многомерно пространство от параметри, изисквания, възможности, дадености на средата...Ако нещо не е приложимо или е много скъпо в една среда, в друга може да е уникална възможност за печалба, приятелю.
                              Прости отговори търсят простите хора - Истината познават само посветените.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                1. Щатите В МОМЕНТА дострояват това-онова в щат Тенеси /1 АЕЦ, 2 реактора/
                                2.Словакия строи, наистина, не се е отказала.
                                3.Индия строи 4 обекта /и техните реактори не съм ги броил, ама не личи да се отказват/
                                4.Китай строи, според същото http://blogs.ft.com/energy-source/20...#axzz283sxEKC911 обекта
                                5.Русия-3 обекта, Пакистан-1 обект, Финландия-1 обект /в смисъл, АЕЦ, не реактор - там са от 1 нагоре
                                6.Бразилия и Аржентина-по един и т.н.
                                7.Май и Япония все още не се е отказала напълно и само това да беше.
                                8.Какво има Незаетият предвид под "нормален" реактор, ама съвсем, не е ясно.
                                9.Ако в Щатите и ЕС "това не е бизнес" /което, виждаме, не е така/ СВЕТЪТ НЕ СЕ ИЗЧЕРПВА С ТЯХ. Карането само на copy-paste само по себе си не прави никого успешен, защо именно нас да направи ?
                                10. Сигурно от Areva са несретници, та търсят бизнес на възможни места, налЭ? Живи да ги оревеш.
                                Би ли дал един линк към един нормален реактор в строеж в САЩ или ЕС? Нормален значи, започнат преди 5 години и строен нормално с финансиране без дълго прекъсване.

                                Аз давам връзки, не си служа със слухове и съмнителни откъси от пресата
                                Румъния: 20 January 2011, GDF Suez, Iberdrola and RWE pulled out of the project, following ČEZ which already left last September, citing "Economic and market-related uncertainties surrounding this project
                                тук

                                Словакия: Mochovce-3 and Mochovce-4, began in 1985 тук

                                Финалндия: originally scheduled to start operations in 2009 but delays and soaring costs meant TVO revised its start date to 2013тук

                                Франция: The revised project schedule would see EDF sell the first power from the new reactor in 2016, around four years later than expectedтук

                                Англия: German energy giants E.ON (IW 1000/18) and RWE (IW 1000/45) on March 29 pulled out of their British nuclear power joint venture, paving the way for new entrants into the market, according to the government.тук и на много други места из пресата.

                                Нямам намерение да проверявам циганите в Индия, в Китай се набляга на перки (300МВ до 2020) и на панели.

                                Това е, 2011г АЕЦ е в пълен колапс, къде си сънувал за разцвета им и от коя година си черпиш информацията, не знам. От 2004г до 2011г АЕЦ постоянно намаляват, как са видели удвояването им в WNA до 2030г е загадка. Миналата година в света са пуснати 42ГВт перки, което е пуснатите мощности АЕЦ за няколко години. А перките са в детска възраст. За какъв бум на АЕЦ ми говориш ти и какви са тези глупости дето слушам в България? Откъде я взимате тази информация?

                                Коментар

                                Working...
                                X