IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
    Ами щото га е толку голема таз далаверка,секи ще си тури по един панел
    Извинявай, ама такъв селски език много трудно се разбира от всички. При това тази тема не е кой ще генерира най-много и оригинални обиди, а за енергетика от която сигурно и сам си знаеш, че нищо не разбираш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
      Аз долу се допълних

      И КАКВО НЕ РАЗБРА В ПРОДАВАМ ПРЕЗ ДЕНЯ КОНСУМИРАМ ПРЕЗ НОЩА БЕЗ ПРЕФЕРЕНЦИАЛНИ ЦЕНИ САМО СИ НУЛИРАМ СМЕТКАТА

      Аеца ако преизчислен за 100% покрите денем нощем ще върти на празни обороти а ядреното гориво ще си се разлага в реактора и ще си прави топлина да топли атмосверата...
      Абе бях се зарекъл,ама тоя мегабисер...просто утрепа коча със мотиката !

      По ред на поредната порция небивалици:
      1.Пак си противоречиш-защо ли ?Ами щото га е толку голема таз далаверка,секи ще си тури по един панел с перка,секи ше си задоволява потреблението денем и кат духа.Ся се пита-на кой ше продавате ?
      2.От кой ше консумираш през нощта ве ?Нъл си против АЕЦ-а ? Нещо двоен стандарт долавям тука.
      3.АЕЦ-а и сега върти на "празни" обороти нощем,брато. Само дето простите комунисти и лоши ендженери,дет не знаят как се подгряват турбините са му изчислили и направили ено нещу-ПАВЕЦ му викат.
      Та га нема кой да му консумира точеца,макар че такива се намират доста нощем,даже и зад граница,та тогаз му са включва туй ти нящу.
      Last edited by Flanker; 03.10.2012, 22:38.

      Коментар


      • 10 Януари 2018-та 20 часа температура навън -19градуса. Дом на българско семейство живеещо в къща (може и апартамент, но с други условности). 200 литровия бойлер в сутерена е пълен с гореща вода загрята от термопомпата захранена с 10киловата соларни панели на покрива + модул за подгряване на водата от слънцето. Температурата на жилището е в момента е 20 градуса с програмиран спад до 18 градуса в 7 часа и покачване в 7.30 до 20 градуса. Термопомпата в сутерена тихо жужи и в момента ползва енергия от мрежата не повече от киловат ( да речем вносен ток от турция на цена 40 ст киловата). Жилището изолирано с 10-15см изолация + троен стъклопакет.
        Резервните акумулатори са напълно заредени за да осигурят работата на диодното осветеление,комуникациите, телевизора и лаптопите в продължение на цялата нощ при проблем с мрежата на ЕВН/ЧЕЗ и тм... атмосферата е тиха и спокойна
        Излишъка от соларния панел през деня освен,че може да бъде продаван..може да зарежда резервния комплект батерии за елетромобила на семейството, които да се сменят ежедневно.
        -----------------------------------------------------------------------
        Въпросните 'подобрения' биха били достъпни под формата на субсидия (да речем 30-40%) за 1 000 000 домове в България ако бъдат заделени 9 000 000 000 евра вместо за АЕЦ Белене с държавни пари за подобряването стандарта и намаляването на консумацията на електроенергия.

        това прави по 9 000 евро на дом ако сложим още 10 000-15 000 самоучастие (2018 10000Е няма да са толкова пари за българниа колкото са сега).. излиза че 1 000 000 жилища с средно 10КВ мощност всяко ще са включени в системата..или 10 гигавата , които реално ще дават да речем средно 4-5 гивата през деня.

        Очаквам до 2018 10 киловата мощност да струва до ключ от порядъка на 9К Е

        Офис сградите също могат да имат солари на покривите, които комбинирани с модерни фасади и термопомпи да осигуряват отоплението/климатизацията в светлата част на деня,когато реално се използват.

        ВЕЦ,ПАВЕЦ,Перки, ТЕЦ-овете на Биомаса и Газ са също алтернативно източници независещи от слънцето.

        това го пиша като исмислица... но честно да си кажа не виждам смисъл аз, вие и близките ни да изплащаме една централа като Белене (и вилите в кан на поръчалите я и изпълнилите я) и да плащаме тока по европейски цени, защото такъв бил пазара...докато жената на Кадиев, Р.Овч. ЦБ и незнам още кой известен и неизвестен енергиен мафиот..купуват тока от държавната БЕЛЕНЕ без пари и го изнасят с марж 100-200%.

        Поздрави и успех на всички.
        Last edited by bertram; 03.10.2012, 22:35.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
          А и вие не ми пречите просто не смятам да участвам в изплащането на аеца

          Q2 2006 5 еро на ват без ддс Германия

          Q3 2011 2 евро на ват без ддс в Германия

          Q3 2012 0,9-1,1 $ на ват FOB на порт Шанхай

          http://www.alibaba.com/product-gs/31...ystalline.html
          ....

          ....
          Q3 2018 или Q3 2020 когато най рано е готов АЕЦа

          Прогнозна цени на тока - двойни в бг от сегашните...
          Прогнозна цена в най-лошия случай на панелите на половина от сегашната .... $0,5 на ват

          Сметка за ток на изолирана къща с климатици и бойлер 200-300 лв на месец...

          5KW панели $2500.... ще се изплащат за по малко от две години или за малко повече от една

          Прогнозата е ако няма сътресения като хипер инфлация и тотален колапс на световната икономика и запазим приблизително сегашния курс на долара /еврото... 5 киловата панели ще излизат съвсем малко повече от годишната сметка за ток...

          * ако има хипер инфлация по време на строежа АЕЦа ще стане съвсем забавно

          Не мисля че прогнозата ми е нереалистична
          Да ве пич, ама за да напишеш тия глупости в 21.30 часа ползваш ток от АЕЦ.
          Твойте любими ФЕЦ произвеждат по това време 0 вата.
          Кръгла нула, геврек, дупка ако щеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
            ВЕИ си съществуват на свободния пазар. Просто там ТЕЦ си плащат за мърсотиите, купувайки си емисии или си правят ВЕИ до ТЕЦ-а - каквото предпочетат. Въпроса не е във ВЕИ. Въпроса е че с твоята тъпота, считаш за ненормално да платиш няколко лева за ток отгоре, но за съвсем нормално да повлечеш в пропастта със себе си хора които не искат да плащат за Белене 20 милиарда. Като искаш Белене си го прави, без да ангажираш и със стотинка тези които не го искат.
            Ох лелеееей,доживяхме осмяното от цял форум ендженерче,подгряващо турбини да дава квалификации...
            Чети сега,а после се опитай да го разбереш-АЗ НЕ ИСКАМ ПЕРКО-ПАНЕЛЕН ТОК.Аз си искам само тоя от АЕЦ,във върхови моменти от ВЕЦ,ПАВЕЦ например е точно резервната мощност на Козлодуй.Ти пич,както и тоя под теб,вземете и сложете перки,панели,колела,абе каквото си искате.Обаче ток не искам да ви изкупувам,98 % от др потребители,убеден съм-тоже.Резервната ви мощност няма да е лошия АЕЦ,а тъй като ТЕЦ-те замърсяват,то тогава ви остава да въртите педалите на смени,га няма слънце и ветер.Ся разбра ли ме ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
              Не,батенце,ще си плащаш таксата към ЕСО и ще продаваш,само и единствено на свободния пазар.Ясно ли ти е ?Аз си искам единствено "скъпия" ядрен ток.Ще си търсиш клиентите,ще си градиш резервните мощности и ще си напълно независим и зелен.Те така.
              ВЕИ си съществуват на свободния пазар. Просто там ТЕЦ си плащат за мърсотиите, купувайки си емисии или си правят ВЕИ до ТЕЦ-а - каквото предпочетат. Въпроса не е във ВЕИ. Въпроса е че с твоята тъпота, считаш за ненормално да платиш няколко лева за ток отгоре, но за съвсем нормално да повлечеш в пропастта със себе си хора които не искат да плащат за Белене 20 милиарда. Като искаш Белене си го прави, без да ангажираш и със стотинка тези които не го искат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                Не,батенце,ще си плащаш таксата към ЕСО и ще продаваш,само и единствено на свободния пазар.Ясно ли ти е ?Аз си искам единствено "скъпия" ядрен ток.Ще си търсиш клиентите,ще си градиш резервните мощности и ще си напълно независим и зелен.Те така.
                Аз долу се допълних

                И КАКВО НЕ РАЗБРА В ПРОДАВАМ ПРЕЗ ДЕНЯ КОНСУМИРАМ ПРЕЗ НОЩА БЕЗ ПРЕФЕРЕНЦИАЛНИ ЦЕНИ САМО СИ НУЛИРАМ СМЕТКАТА

                Аеца ако преизчислен за 100% покрите денем нощем ще върти на празни обороти а ядреното гориво ще си се разлага в реактора и ще си прави топлина да топли атмосверата...
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                  Ама то никаква връзка с мрежата не ми трябва нова аз си имам връзка с мрежата трябва ми само отчитащ в двете посоки електромер който ще си го купя.... и да е като в Германия, САЩ, Австралия ама някой не им изнася щото няма лапачка за тях....


                  Не,батенце,ще си плащаш таксата към ЕСО и ще продаваш,само и единствено на свободния пазар.Ясно ли ти е ?Аз си искам единствено "скъпия" ядрен ток.Ще си търсиш клиентите,ще си градиш резервните мощности и ще си напълно независим и зелен.Те така.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                    Пич,вече дори спрях да те чета,а след този ми пост,ще спра и да ти пиша.
                    Казах ти го-слагайте си перки,панели и велоергометри.Обаче нищо не искам да ми продаваш!Връзка с мрежата-само при заплащане на съответната такса.Ток ше ползваш,само като имаш,ясно ?Не сега да ми се правите на "зелени",като слагате перки/панели,а щом няма нищо-тогава купуваме "скъпия" ток на АЕЦ-а.Те така.
                    Ама то никаква връзка с мрежата не ми трябва нова аз си имам връзка с мрежата трябва ми само отчитащ в двете посоки електромер който ще си го купя.... и да е като в Германия, САЩ, Австралия ама някой не им изнася щото няма лапачка за тях....

                    И КАКВО НЕ РАЗБРА В ПРОДАВАМ ПРЕЗ ДЕНЯ КОНСУМИРАМ ПРЕЗ НОЩА БЕЗ ПРЕФЕРЕНЦИАЛНИ ЦЕНИ САМО СИ НУЛИРАМ СМЕТКАТА


                    Last edited by marketleverage; 03.10.2012, 21:56.
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
                      говори си, на никого не пречиш
                      А и вие не ми пречите просто не смятам да участвам в изплащането на аеца

                      Q2 2006 5 еро на ват без ддс Германия

                      Q3 2011 2 евро на ват без ддс в Германия

                      Q3 2012 0,9-1,1 $ на ват FOB на порт Шанхай

                      http://www.alibaba.com/product-gs/31...ystalline.html
                      ....

                      ....
                      Q3 2018 или Q3 2020 когато най рано е готов АЕЦа

                      Прогнозна цени на тока - двойни в бг от сегашните...
                      Прогнозна цена в най-лошия случай на панелите на половина от сегашната .... $0,5 на ват

                      Сметка за ток на изолирана къща с климатици и бойлер 200-300 лв на месец...

                      5KW панели $2500.... ще се изплащат за по малко от две години или за малко повече от една

                      Прогнозата е ако няма сътресения като хипер инфлация и тотален колапс на световната икономика и запазим приблизително сегашния курс на долара /еврото... 5 киловата панели ще излизат съвсем малко повече от годишната сметка за ток...

                      * ако има хипер инфлация по време на строежа АЕЦа ще стане съвсем забавно

                      Не мисля че прогнозата ми е нереалистична
                      Last edited by marketleverage; 03.10.2012, 21:53.
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                        Не си противореча на някой не им стига капацитет (може и административен да е) да схванат какво съм написал Нулиране на сметката за ток на къщата (за печалбата съм написал стотинки дори при цена едно към едно за киловат независимо от източника продаваш излишъка денем законно за да ползваш вечер от мрежата) в момента технологията струва по бг цени 10 000 лв. (като изключим някой вносители които имат стока на надути) ще се избие за около 7 -8 години ... по цените на китайците в момента.... докато стане готов аеца ще е паднала минимум на половина или даже повече, колкото и да са бедни българите ако можеш за две три години да избиеш нещо което да ти нулира сметката за ток за 25 години напред що да не го вземеш... брои ги поне 100 000 домакинства на който тотала е нула, как останалите ще го изплащате този аец няма да ги интересува... те няма да плащат за него. тях ще ги интересува само колко им струва соларната технология и да могат да си нулират сметките законно, като в Германия, Австралия, САЩ

                        Тези в колективните сгради са прецакани...

                        Пиковото потребление е през деня когато фотоволтаиците работят... ти колко химически комбината знаеш и колко нови ще се направят или няма да сме еко страна а рай на химическата индустрия и колко аеца ще им трябват на тези производства като след вечерния пик няколко милиона домакинства потребяват минимално

                        Пич,вече дори спрях да те чета,а след този ми пост,ще спра и да ти пиша.
                        Казах ти го-слагайте си перки,панели и велоергометри.Обаче нищо не искам да ми продаваш!Връзка с мрежата-само при заплащане на съответната такса.Ток ше ползваш,само като имаш,ясно ?Не сега да ми се правите на "зелени",като слагате перки/панели,а щом няма нищо-тогава купуваме "скъпия" ток на АЕЦ-а.Те така.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                          не е зле и не е като за свещи що годе гони устоичиовст в дълъг период от време....
                          Ти сериозно ли говориш за устойчивост и предвидимост при ФЕЦ? Тоя линк вече съм го поствал. Виж колко са произвели всичките ФЕЦ в Германия на първи януари, после на втори и т.н. па после да говорим за устойчивост и предвидимост.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                            на 18 та Сега го погледнах значи зелената им енергия (без хидрото ) за юни им е колкото ядрената

                            6 706 GW h ядрена
                            6 809 Вятър, слънце геотермална

                            За тези дето мислят ами какво правим през студените месеци ето от началото на годината

                            Ядрена 45 170 (устойчиво производство от реакторите им)

                            40 271 Вятър, слънце геотермална

                            не е зле и не е като за свещи що годе гони устоичиовст в дълъг период от време....



                            Аз пиша за слънце защото за индивидуални проекти вкъщи е най-добро няма шум и сравнително предвидимо кога ще подава ток - през деня - с лесна възможност за допълване/ връщане от мрежата... и цените падат със страшна скорост, само се чудя можели да се стигне до цена с избивка за една година в БГ (или да го кажа за по малко от две години избивка на панелите на покрива) и тогава ще стане страшно за бъдещия АЕЦ.... няма никой да иска да му купува тока...

                            За вятър си трябват големи проекти на места на който духа

                            А геотермалната енергия само ще ни подобрява енергийната ефективност на къщите, като за начало.... едно е климатика да топли при минус 10 или да изстудява при +40 на външното тяло друго е да имаш система от тръби в земята по който да тече флуид и да се топли охлажда от нея до 7-8 градуса и термопомпата (климатика) да работи при максимален коп
                            говори си, на никого не пречиш

                            Коментар


                            • Като цяло е интересен Документ и Германия е една от най- скучните страни в него (понастоящем обаче).

                              Видно е, че всеки решава енергийните си нужди на база местни дадености (било природни или наследени човешки). Виж само Австрия и Белгия, две равностойно развити, като мислене държави и нищо общо като енергиен микс.

                              Но, къде повече къде по-малко слънцето си пече и ако не позволят нещо ново на пазара, което да е съвсем без пари, ще взима от конвенционалните все по сериозен дял.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Да лудички са, но и последователни, а прогреса им в използването на тези технологии е забележителен. Все пак соларите могат да са само част от микса, но доста по-сериозна.

                                Тук на стр. 16 се вижда в момента каква е ситуацията при тях:

                                http://www.iea.org/stats/surveys/mes.pdf
                                на 18 та Сега го погледнах значи зелената им енергия (без хидрото ) за юни им е колкото ядрената

                                6 706 GW h ядрена
                                6 809 Вятър, слънце геотермална

                                За тези дето мислят ами какво правим през студените месеци ето от началото на годината

                                Ядрена 45 170 (устойчиво производство от реакторите им)

                                40 271 Вятър, слънце геотермална

                                не е зле и не е като за свещи що годе гони устоичиовст в дълъг период от време....



                                Аз пиша за слънце защото за индивидуални проекти вкъщи е най-добро няма шум и сравнително предвидимо кога ще подава ток - през деня - с лесна възможност за допълване/ връщане от мрежата... и цените падат със страшна скорост, само се чудя можели да се стигне до цена с избивка за една година в БГ (или да го кажа за по малко от две години избивка на панелите на покрива) и тогава ще стане страшно за бъдещия АЕЦ.... няма никой да иска да му купува тока...

                                За вятър си трябват големи проекти на места на който духа

                                А геотермалната енергия само ще ни подобрява енергийната ефективност на къщите, като за начало.... едно е климатика да топли при минус 10 или да изстудява при +40 на външното тяло друго е да имаш система от тръби в земята по който да тече флуид и да се топли охлажда от нея до 7-8 градуса и термопомпата (климатика) да работи при максимален коп
                                Last edited by marketleverage; 03.10.2012, 20:12.
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X