IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук нали е форум за инвестиране.Ето нека всеки да помисли и да пише, какво мисли и как вижда нещата.
    Значи, ако имаш сега 10млрд евро как би ги изхарчил-да ги дадеш за Аец и да осигуриш работа за 20 хиляди човека или да направиш реформи в образованието,реновираш всички жилищни сгради(така,че да са енергийно ефективни),да стартираш нов тип индустрия и други.Само образованието би дало много повече плюсове отколкото един Аец.Един Аец няма да преобрази икономиката на една страна, просто ще запази някакво статукво и нищо повече.Идеята е ,че с тези 10млрд ще получиш много повече плюсове,ако ги вложиш в горепосочените сектори.Ще имаш икономика на знанието,която ще е в пъти по-конкурентна от икономиката , в която си построил Аец.Това е ,тук войната не е Аец срещу Веи.
    След 10 години когато ти трябва енергия имаш няколко алтернативи:
    ветрогенератори
    Вецове
    Фотоволтаик
    Внос на ток
    газ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
      Пътят е един-който иска,каквото иска да си ползва.Аз съм съгласен и вноските ми за пенсия,и данъците ми да отиват за ДЪРЖАВНИТЕ АЕЦ и ЕСО.Не ща перки,панели и ТЕЦ-ове.Който иска-да си слага,като има ток ще си го потребява,това е.А като няма-ами ще върти педалите и ще е "зелен".
      Братче, тук си малко краен: Лошо няма в зеленото, стига да има баланс, и да са решени всички останали проблеми-сигурност на добива, себестойност, съхранение на добитото. 100% ВЕИ - СУПЕР! Само да не зависеше толкова от време, част на денонощието, да не ни лишаваше от други ресурси /обработваеми площи/ и т.н.
      А дотогава, ще ползваме, каквото се държи най-добре по комплекса от показатели.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
        Много добре са им посочили от Ситигруп още 2009-та причините поради което в АЕЦ е губещо да се инвестира, но на ядрените специалисти от RWE и E.ON в Англия са им трябвали още 3-4 години да го осъзнаят. Разбираемо е, че са се разделили трудно с този бизнес, но е нямало как действителността си е казала думата. Справка
        - И нито дума за собствения си позор.
        - Направо супер

        И НЕЩО ОТ ЕДНА ДРУГА ТЕМА:
        от: Mavi Goz преди 1 ден
        Икономика без енергия не става! Готови са на всичко:

        "В Япония за пръв път след аварията на „Фукушима-1” ще бъде построена нова атомна електроцентрала. Компанията оператор „Джей пауър” е взела решение да възобнови строителството на станция „Ома” в префектура Аомори, което беше преустановено след събитията от март 2011 г. Това съобщи пред ИТАР-ТАСС официален представител на компанията.
        Той посочи, че работата на обекта вероятно няма да може да започне през тази зима.
        Решението да се възобнови строителството на АЕЦ „Ома” е било взето, след като компанията-оператор е получила за това съгласието на местните власти. В понеделник министърът на икономиката, търговията и промишлеността на Япония Юкио Едано заяви, че станцията няма да започне работа преди да премине проверка от специална правителствена комисия.
        Строителството на обекта е започнало през 2008 г. и е било планирано да бъде завършено до ноември 2014 г."
        Аг. "Фокус"
        Last edited by Pyramid; 04.10.2012, 16:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
          https://www.citigroupgeo.com/pdf/SEU27102.pdf

          ето един анализ за Аец
          Много добре са им посочили от Ситигруп още 2009-та причините поради което в АЕЦ е губещо да се инвестира, но на ядрените специалисти от RWE и E.ON в Англия са им трябвали още 3-4 години да го осъзнаят. Разбираемо е, че са се разделили трудно с този бизнес, но е нямало как действителността си е казала думата. Справка

          Коментар


          • Пътят е един-който иска,каквото иска да си ползва.Аз съм съгласен и вноските ми за пенсия,и данъците ми да отиват за ДЪРЖАВНИТЕ АЕЦ и ЕСО.Не ща перки,панели и ТЕЦ-ове.Който иска-да си слага,като има ток ще си го потребява,това е.А като няма-ами ще върти педалите и ще е "зелен".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fairfax Разгледай мнение
              Те нещата са свързани - за да почнем да минаваме масово на ел. транспорт е нужен сериозен прогрес в технологията на батериите. А има ли такъв прогрес се решава и въпроса за складиране на излишната енергия, произведена от ВЕИ.
              Наистина, би било добре, ако едното автоматично означаваше и другото но, за жалост, не е така. Да, тече прогресът. И? То само за това използване на електромобили ще се изисква денонощно произведената енергия от споменатите два АЕЦ Козлодуй...който предстои да бъде /все някога/ изключен, а другите активности никой не отменя, както и потребностите на другите консуматори. Хубаво, ФЕЦ, ВетрЕЦ, ВЕЦ... ти ГАРАНТИРАЙ тяхното производство от ВЕИ, после, ГАРАНТИРАЙ съхранението /достатъчно безопасно и евтино/ и чак тогава, загърбвай мощния и предвидим източник. Другото са безотговорни, водени от емоции и набелязки за бъдещето но, не и от реални количествени натрупвания действия. Не води до добро такова отношение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                Инженер съм аз, по всякакви документи и стаж, а ти би било добре да се представяш като военен инженер, за да не объркваш хората които скоро са влезли във форума. След което спокойно може да обясниш какъв енергиен дефицит ни чака.
                Байно, аз първо завърших цивилен ВУЗ и едва след това по стечение на обстоятелствата станех военнослужещ. Даже тогава колегите ми се шегуваха "цивилният военен". Послужих 11 години, с наборната служба направих общо 13 год, а после сам напуснах и севърнах се към това, което ми е в кръвта. А ти си НЕ-ГРА-МО-ТЕН. НЕГРАМОТЕН. Имал стаж. И как това те оправдава да пишеш явни безсмислици?
                Резил отвсякъде.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                  Инженер съм аз, по всякакви документи и стаж, а ти би било добре да се представяш като военен инженер, за да не объркваш хората които скоро са влезли във форума. След което спокойно може да обясниш какъв енергиен дефицит ни чака.
                  Моля да не обиждаш колегите като се причисляваш към гилдията.Ти си тотален неграмотник и в никакъв случай не си инженер.Дори за УНСС не ставаш.Не ми се вярва в САЩ образованието да е паднало чак толкова че да вземеш диплома.

                  Коментар


                  • https://www.citigroupgeo.com/pdf/SEU27102.pdf

                    ето един анализ за Аец

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Реално, ни чака небивал енергиен дефицит, колега, а някои тук неграмотници /защото, как иначе да квалифицирам "инженери"
                      Инженер съм аз, по всякакви документи и стаж, а ти би било добре да се представяш като военен инженер, за да не объркваш хората които скоро са влезли във форума. След което спокойно може да обясниш какъв енергиен дефицит ни чака.

                      Коментар


                      • В градовете ще бъде главно с електрически колела и обществен транспорт.Колите са доста скъпи , поне за следващите 5, 6 години.Относно батериите има много прогрес, много играчи,влагащи много пари в тези технологий.Сега в момента Япония и Кореа имат най-добрите продукти, които са на пазара.Развитието на тези технологии е като компютрите през 90те.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Автотранспортът, например. За да го преведем изцяло на ел.тяга, ни трябват поне два броя АЕЦ с мощност на Козлодуйската
                          Те нещата са свързани - за да почнем да минаваме масово на ел. транспорт е нужен сериозен прогрес в технологията на батериите. А има ли такъв прогрес се решава и въпроса за складиране на излишната енергия, произведена от ВЕИ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            8500 / 365 / 24 = 0.97 Киловата на час средно годишно. Това за мен е повече от задоволително.

                            догодина ще мога да ви дам същата статистика само че за апартамент малко под 150кв с външна изолация и вътрешна изолация на таваните с минерална вата и гипскартон + японска термопомпа въздух-вода (включена в системата на парното) пак за четиричленно смейство с бебе (демек ще се обитава и отоплява целодневно яко)

                            поздрави
                            - Поздравления за което. Би ли отворил тема за предложения за името, или вече сте го избрали ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                              Ето един пример:
                              значи 4 членно семейство 150м2 къща-ток+ термопомпа (топла вода и отопление )=8500 кв часа годишно.В Германия това е доста модерно,някои дори се опитват целият ток да го набавят от своите солрани инсталации.

                              8500 / 365 / 24 = 0.97 Киловата на час средно годишно. Това за мен е повече от задоволително.

                              догодина ще мога да ви дам същата статистика само че за апартамент малко под 150кв с външна изолация и вътрешна изолация на таваните с минерална вата и гипскартон + японска термопомпа въздух-вода (включена в системата на парното) пак за четиричленно смейство с бебе (демек ще се обитава и отоплява целодневно яко)

                              поздрави
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                                Значи цената от 60 цента на ватпик е вярна,може и по-евтини да се намерят.Това лято имах вземане даване с няколко големи германски фирми и това е цената ,която те плащат.И сега сме 2012,представете си след 10 години за какво ще иде реч,когато Аец белене бъде построен.

                                Просто в този сектор играчите са много, а и самото производство не е кой знае трудно,всравнение с един Аец.И пак ще се повторя,колко са фирмите които могат да построят и проектират Аец и колко са тези с фотоволтаиците-за ветрените нямам наблюдение и затова не споменавам тях.И дрyго, в бъдеще самите домакинства ще използват много по-малко енергия(добра изолация;нов вид системи за отопление-термопомпи,които сега в германия набират сили и тн.
                                Всичко това - ОК.
                                Но, кога ще отпаднат 30-50% от инсталираните мощности, все пак? И как ти се струва, докъде ще продължаваме да мърсим въздух, вода и т.н. с масовите кадилници? Освен това, по много показатели има и по-добри изделия от термопомпите - аз държа едно-две от тях - но...
                                Но, ако намаляваме потреблението си за едно, често, увеличаваме за друго. Автотранспортът, например. За да го преведем изцяло на ел.тяга, ни трябват поне два броя АЕЦ с мощност на Козлодуйската, очаква се нефтът рязко да поскъпне /което вече се случва/, а и да привърши до към 20-30 години...тогава какво правим? Реално, ни чака небивал енергиен дефицит, колега, а някои тук неграмотници /защото, как иначе да квалифицирам "инженери", които плещят такива врели-некипели като един малко по-долу?/ се заиграват по политически поръчки, докато ни правят и нас на малоумници да им се връзваме...Абе, не знам, как такова извращение може да се харесва, честна дума.

                                Коментар

                                Working...
                                X