IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Пешка закона е заковал мрежата като вездесъщ източник на ток !!! Има агрегати и е по евтино така да се захрани и земетресение да стане , ще има ток и то по качествен от този на "балансираната" мрежа. Нямам проблем аз , който АЕЦ да може да ми го разреши..имам сериозен, че няма да ми издадат - Удостверение за ползване ..защото не искам мрежата. Ти сам казваш АЕЦ няма да индустриализира България и твърдиш че е необходимо условие обаче. Какви са шансовете да се индустриализираме? Аз искам да живеем от това от което можем, може да си мечтаем иначе.
    Казах ти да не пишеш за неща които не разбираш.Дърпай шалтера и заминавай на далече.Толко си неграмотен че чак не е за вярване.Който е казал че простия е щастлив и всичко знае явно е бил умен човек.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Всъщност при сегашните доста ниски цени на фотоволтаиците и при положение, че в развитите страни се използва много ток за климатици през лятото, то фотоволтаиците биха били добро допълнение към енергийната система. Лете, в горещите часове ще дават ток за климатиците. Ама става въпрос за разчети, баланс, сметки и НИКАКВА политика. Но за индустрията ФВЦ са пълна дупка. Ами че ако разчитаме на тях, нощно време трябва да спрем работа, а не можем! Трябва ни ТЕЦ или АЕЦ. Друго не става... Щото вятъра е "вятър" работа. Не съм го измислил аз...
      Гигов аз не съм против фотоволтаиците.Аз съм против да разчитаме САМО на тях и на вятъра.Аз съм против дивашкото им и без всякаква мисъл присъединяване към мрежата.Перкопанелите трябва да се управляват от диспечерите иначе става лошо.Някой трябва да знае колко ток произвеждат и кога.

      Коментар


      • Бате Пешо

        АЕЦ работеше яко и имаше режими на тока, дай гаранция че пак някой няма да го краде - изнася ?
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Бате Пешо

          Пешка закона е заковал мрежата като вездесъщ източник на ток !!! Има агрегати и е по евтино така да се захрани и земетресение да стане , ще има ток и то по качествен от този на "балансираната" мрежа. Нямам проблем аз , който АЕЦ да може да ми го разреши..имам сериозен, че няма да ми издадат - Удостверение за ползване ..защото не искам мрежата. Ти сам казваш АЕЦ няма да индустриализира България и твърдиш че е необходимо условие обаче. Какви са шансовете да се индустриализираме? Аз искам да живеем от това от което можем, може да си мечтаем иначе.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Трейдър моля те да четеш внимателно какво пиша а не да пишеш фантасмагории.Питам какво правим като е облачно и като залезе слънцето.А зимата когато е мъгливо рано се мръква и е най голям товара ток откъде бе приятелю?Това ти пиша проумей го най сетне.Казах ти че от режими и управление на ЕЕС в тази държава разбираме 80 човека.Не пиши глупости и не коментирай неща от които хабер си нямаш.Енергетиката не футбол нито политика та да разбирате всички.
            Всъщност при сегашните доста ниски цени на фотоволтаиците и при положение, че в развитите страни се използва много ток за климатици през лятото, то фотоволтаиците биха били добро допълнение към енергийната система. Лете, в горещите часове ще дават ток за климатиците. Ама става въпрос за разчети, баланс, сметки и НИКАКВА политика. Но за индустрията ФВЦ са пълна дупка. Ами че ако разчитаме на тях, нощно време трябва да спрем работа, а не можем! Трябва ни ТЕЦ или АЕЦ. Друго не става... Щото вятъра е "вятър" работа. Не съм го измислил аз...
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
              Тук нали е форум за инвестиране.Ето нека всеки да помисли и да пише, какво мисли и как вижда нещата.
              Значи, ако имаш сега 10млрд евро как би ги изхарчил-да ги дадеш за Аец и да осигуриш работа за 20 хиляди човека или да направиш реформи в образованието,реновираш всички жилищни сгради(така,че да са енергийно ефективни),да стартираш нов тип индустрия и други.Само образованието би дало много повече плюсове отколкото един Аец.Един Аец няма да преобрази икономиката на една страна, просто ще запази някакво статукво и нищо повече.Идеята е ,че с тези 10млрд ще получиш много повече плюсове,ако ги вложиш в горепосочените сектори.Ще имаш икономика на знанието,която ще е в пъти по-конкурентна от икономиката , в която си построил Аец.Това е ,тук войната не е Аец срещу Веи.
              След 10 години когато ти трябва енергия имаш няколко алтернативи:
              ветрогенератори
              Вецове
              Фотоволтаик
              Внос на ток
              газ
              Аман от теоретици в този форум.Аман от дървени философи аман от хора които незнаят какво е режим на тока.Аман от хора които никога не са си лягали гладни и на студено.Аман от хора които незнаят какво е критична ситуация и как се управляват кризи.Аман от хора които не са носили отговорност за живота на стотици хора и техника за милиарди.Аман от хора които не са ходили дори войници.Внос на ток откъде и на каква цена.Газта я знаем колко струва горите ги изсякоха след тях изчезва водата.Баба ти Гинче с 200 кинта пенсия ще си купува вносен ток и газ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ей ощипете се някъде и влезте в реалността.Като ти чета глупостите си мисля че нямаш ама никакъв житейски опит и не си се сблъсквал с никакви трудности.Тати носи мама меси а ти ръсиш мъдрости по форумите.Имаш ли и най малка представа при една сурова и продължителна зима какво може да се случи със страната!!!!Това не е компютърна игра.Клик с клавиша и имаме нов живот и други условия.Не дразнете Господ с глупостите си.Никакви пари няма да се влагат в образованието.Пари ще се влагат само там където децата искат да учат.Останалото да учи занаят и да се оправя.Пари в два три университета и двайсе гимназии.То ако ставаше с пари най богатите щяха да са най учени.Който иска да учи той рано или късно намира подходящия учител,който не иска колкото и пари да изсипеш файда никаква.Нивото на образованието се определя от интелигентността и желанието на учениците а не от парите.
              Last edited by Бате Пешо; 04.10.2012, 20:58.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Прекалено си пристрастен нещо ! Не става да се строи централа за толкова много пари, няма инвеститори освен някакво менте. Ако цената беше реална би имало инвеститори. Прекалено много са желаещите да смучат пари от продажба на ел.енергия, сладък бизнес - защото очевидно цената е висока и такава я правят точно изночниците на ток които плюеш.Забрави че няма да има ток , износа на ток трябва дори да се забрани ! Не може страна , която няма собствени енергоизточници в изобилие да изнася ток. Безумно е като Кремиковци , за което трябва да се внася руда и да се транспортира.
                Очевидно за България не се връзва такава цена за централа, не ти пасва и да правим енергоемки производства. Пък на хората не виждам защото да им пука тока от каква централа е, те си го ПЛАЩАТ. Без значение какви ще са централите , хората ги устройва това което не ги товари с разходи..а тока от мрежата за тях е разход.
                Разбира се че ще си сложат панели, аз слагам на моите си сгради панели за топла вода и много са ми изгодни.Не е вярно че не е изгодно, в момента цените им са повече от изгодни. Мисля и 500 киловата агрегат да си сложа на едни сгради , ЗАЩОТО имам с какво да го захраня и токът ще е евнин. Там връзването за мрежата струва над 1 милион, машините ще ми излязат над 10 пъти по евтино и тока ми е много евтин после.
                Ти като лихвар можеш да кажеш като ги забода за 8 % лиихва тия пари, тази инвестиция няма ли да ми носи директна печалба. Ами то не е изгодно , то е свръх изгодно.Същата работа е и с АЕЦ обаче, но ти твърдиш че нищо не са инвестирани над 10 милиарда пък да носят ток, но те могат и лихва да носят.А особенно ако лихвата е отрицателна и ако ти я плащаш, това са много хубави пари за този който ги получава.
                Извод - Много трябва да паднат лихвите за да се строи АЕЦ в България !!!!
                Трейдър моля те да четеш внимателно какво пиша а не да пишеш фантасмагории.Питам какво правим като е облачно и като залезе слънцето.А зимата когато е мъгливо рано се мръква и е най голям товара ток откъде бе приятелю?Това ти пиша проумей го най сетне.Казах ти че от режими и управление на ЕЕС в тази държава разбираме 80 човека.Не пиши глупости и не коментирай неща от които хабер си нямаш.Енергетиката не футбол нито политика та да разбирате всички.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Дани, приятелю, ще ми обясниш ли как за ред неща не ви притеснява, че цените основно растат /па се и кефите дори, като при НИ/, а относно цените за изграждане на АЕЦ - които също са НИ, прочее - сякаш сте в дълбоко неведение, че се движат долу-горе от същите и подобни процеси и явления? трябвало да спадне. ОК. Хората казват 8 милиарда /а не 10,35/, и ... Боко, като се хваща също за цени, взети от въздуха, що не го атакувахте по-агресивно, ами тук, с/у своего брата, инвестора скачате? Умен пич си пък, виж какви работи пропускаш
                  Aко не си разбрал тук са скъсали с реалността и живеят в друг свят техен си.Свят в който това което им харесва да е скъпо то е и обратното.Човека е объркал действителността с неговия свят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    По принцип си прав, но за БГ централите нямат ефекта на НИ , които да продадеш на англичани. Ситуацията е обратната , ние сме англичаните които трябва да купят централата. Да но като не можахме да станем англичани с тия смешни доходи на съгражданите ни, какво следва..Скъпите НИ , ще нахранят някой..скъпата централа ще остави маса народ гладен за много време. С нееднозначен ефект са.
                    Значи, ефектът от такива инвестиции идва при експлоатацията, а не при купуването. Колкото повече работа свършат български фирми, толкова повече средства от инвестицията ще останат да рециркулират в българската икономика. Следователно, може и по-евтино, и също добро. Не е практично да отгледаш крава, просто за да я заколиш, вместо да ти ражда телета и да дава мляко цял живот, преди пак да й теглиш ножа. Последното го четох май в една книжка за чичо Уорън Бъфет и го намирам зряло и отговорно. Стига с тези трейдърски нагласи. Важат но, за кратко и им се губи средно- и дългосрочната експлоатация на актива, някак.

                    Коментар


                    • Pyramid

                      По принцип си прав, но за БГ централите нямат ефекта на НИ , които да продадеш на англичани. Ситуацията е обратната , ние сме англичаните които трябва да купят централата. Да но като не можахме да станем англичани с тия смешни доходи на съгражданите ни, какво следва..Скъпите НИ , ще нахранят някой..скъпата централа ще остави маса народ гладен за много време. С нееднозначен ефект са.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Прекалено си пристрастен нещо ! Не става да се строи централа за толкова много пари, няма инвеститори освен някакво менте. Ако цената беше реална би имало инвеститори. Прекалено много са желаещите да смучат пари от продажба на ел.енергия, сладък бизнес - защото очевидно цената е висока и такава я правят точно изночниците на ток които плюеш.Забрави че няма да има ток , износа на ток трябва дори да се забрани ! Не може страна , която няма собствени енергоизточници в изобилие да изнася ток. Безумно е като Кремиковци , за което трябва да се внася руда и да се транспортира.
                        Очевидно за България не се връзва такава цена за централа, не ти пасва и да правим енергоемки производства. Пък на хората не виждам защото да им пука тока от каква централа е, те си го ПЛАЩАТ. Без значение какви ще са централите , хората ги устройва това което не ги товари с разходи..а тока от мрежата за тях е разход.
                        Разбира се че ще си сложат панели, аз слагам на моите си сгради панели за топла вода и много са ми изгодни.Не е вярно че не е изгодно, в момента цените им са повече от изгодни. Мисля и 500 киловата агрегат да си сложа на едни сгради , ЗАЩОТО имам с какво да го захраня и токът ще е евнин. Там връзването за мрежата струва над 1 милион, машините ще ми излязат над 10 пъти по евтино и тока ми е много евтин после.
                        Ти като лихвар можеш да кажеш като ги забода за 8 % лиихва тия пари, тази инвестиция няма ли да ми носи директна печалба. Ами то не е изгодно , то е свръх изгодно.Същата работа е и с АЕЦ обаче, но ти твърдиш че нищо не са инвестирани над 10 милиарда пък да носят ток, но те могат и лихва да носят.А особенно ако лихвата е отрицателна и ако ти я плащаш, това са много хубави пари за този който ги получава.
                        Извод - Много трябва да паднат лихвите за да се строи АЕЦ в България !!!!
                        Дани, приятелю, ще ми обясниш ли как за ред неща не ви притеснява, че цените основно растат /па се и кефите дори, като при НИ/, а относно цените за изграждане на АЕЦ - които също са НИ, прочее - сякаш сте в дълбоко неведение, че се движат долу-горе от същите и подобни процеси и явления? трябвало да спадне. ОК. Хората казват 8 милиарда /а не 10,35/, и ... Боко, като се хваща също за цени, взети от въздуха, що не го атакувахте по-агресивно, ами тук, с/у своего брата, инвестора скачате? Умен пич си пък, виж какви работи пропускаш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                          Дали ?
                          Питах ги тукашните експерти,ясно и просто,да кажат-колко перки са нужни,за да се осигури на 100 % електропроизводството,имали толкова вятър и площ за тях в България,колко ще струва строежът им,колко ще е цената на тока.Същото важи и за панелите.Могат да си изберат и разни комбинации.Какви ще са им резервните мощности ?ВЕЦ да не го слагат много в картинката,щото очевадно водни ресурси немаме много.ТЕЦ са ясни,който иска да копае земята,да диша прах и пепел и така да добива-автоматично става незелен.Те тва е положението.
                          Иначе хитреци-бол.Даже и далаверата ни обясни-слагал си бил панеляци и кат имал излишък-продавал.На кой ве,байно ? Аз "евтиния" ти зелен ток-не ща. А па вечер,га немало слънце,или при дъжд,или зимата,га не мой си изчисти панела,който па мноу ми е интересно произвежда ли при - 20/30 градуса,тогава щял пича да си купува.
                          Отде ше го купува обаче не стана ясно.
                          Амииии...те соларните и на студено работят, само да няма сняг в/у тях и да пече, нали. Обаче, ако са без трекери, зимата слънцето е много ниско и токът доста спада, а трекерите зима на сняг, лед и вятър ...във форума на г-н Матеев има доста данни по този повод.
                          Иначе, обясним е меракът да се разсредоточат средствата и, вместо в нещо яко, да се разпилеят по дребни програмки: ТАКА ПОВЕЧЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТКРАДНЕ.
                          Отделно се сещам, че по условията на новия инвеститор, цените излизаха /по техни думи/ 8 милиарда евро, от които 1 ли беше, 2 ли бяха, вече са платени...което вече далеч не е 10 милиарда, както лъже премиерът.
                          Накратко, целият рев е да се доближи баницата до лапачите и да може да късат, да късат, да късат...а онези от ОЛАФ да се пощят и да питат как може за едно и също, в Германия да има осъдени, а у нас-не.
                          Такива ми ти работи.

                          Което не значи, че, ако се построи АЕЦ-2 , няма да се санират жилища и да се търси повишение на енергийната ефективност с 20%.
                          - Последното го вписвам, както би трябвало да се изписва, а не, както нашият знаменит "инженер" Незаетото, че вече ме хвана срам мен, задето виреят такива "акъллии" по нас.
                          И те така тЭ.
                          Last edited by Pyramid; 04.10.2012, 18:37.

                          Коментар


                          • Бате Пешо

                            Прекалено си пристрастен нещо ! Не става да се строи централа за толкова много пари, няма инвеститори освен някакво менте. Ако цената беше реална би имало инвеститори. Прекалено много са желаещите да смучат пари от продажба на ел.енергия, сладък бизнес - защото очевидно цената е висока и такава я правят точно изночниците на ток които плюеш.Забрави че няма да има ток , износа на ток трябва дори да се забрани ! Не може страна , която няма собствени енергоизточници в изобилие да изнася ток. Безумно е като Кремиковци , за което трябва да се внася руда и да се транспортира.
                            Очевидно за България не се връзва такава цена за централа, не ти пасва и да правим енергоемки производства. Пък на хората не виждам защото да им пука тока от каква централа е, те си го ПЛАЩАТ. Без значение какви ще са централите , хората ги устройва това което не ги товари с разходи..а тока от мрежата за тях е разход.
                            Разбира се че ще си сложат панели, аз слагам на моите си сгради панели за топла вода и много са ми изгодни.Не е вярно че не е изгодно, в момента цените им са повече от изгодни. Мисля и 500 киловата агрегат да си сложа на едни сгради , ЗАЩОТО имам с какво да го захраня и токът ще е евнин. Там връзването за мрежата струва над 1 милион, машините ще ми излязат над 10 пъти по евтино и тока ми е много евтин после.
                            Ти като лихвар можеш да кажеш като ги забода за 8 % лиихва тия пари, тази инвестиция няма ли да ми носи директна печалба. Ами то не е изгодно , то е свръх изгодно.Същата работа е и с АЕЦ обаче, но ти твърдиш че нищо не са инвестирани над 10 милиарда пък да носят ток, но те могат и лихва да носят.А особенно ако лихвата е отрицателна и ако ти я плащаш, това са много хубави пари за този който ги получава.
                            Извод - Много трябва да паднат лихвите за да се строи АЕЦ в България !!!!
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                              Тук нали е форум за инвестиране.Ето нека всеки да помисли и да пише, какво мисли и как вижда нещата.
                              Значи, ако имаш сега 10млрд евро как би ги изхарчил-да ги дадеш за Аец и да осигуриш работа за 20 хиляди човека или да направиш реформи в образованието,реновираш всички жилищни сгради(така,че да са енергийно ефективни),да стартираш нов тип индустрия и други.Само образованието би дало много повече плюсове отколкото един Аец.Един Аец няма да преобрази икономиката на една страна, просто ще запази някакво статукво и нищо повече.Идеята е ,че с тези 10млрд ще получиш много повече плюсове,ако ги вложиш в горепосочените сектори.Ще имаш икономика на знанието,която ще е в пъти по-конкурентна от икономиката , в която си построил Аец.Това е ,тук войната не е Аец срещу Веи.
                              След 10 години когато ти трябва енергия имаш няколко алтернативи:
                              ветрогенератори
                              Вецове
                              Фотоволтаик
                              Внос на ток
                              газ

                              Как реши,че АЕЦ струва 10 милиарда евро,само ти си знаеш.Чакам да на просветлиш и назе.

                              пс така,простоватичко да та питам-ти,налЕ не си мислиш,че тия пари се вадАт наведнАж от торбата и се дават ?
                              Last edited by Flanker; 04.10.2012, 18:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Братче, тук си малко краен: Лошо няма в зеленото, стига да има баланс, и да са решени всички останали проблеми-сигурност на добива, себестойност, съхранение на добитото. 100% ВЕИ - СУПЕР! Само да не зависеше толкова от време, част на денонощието, да не ни лишаваше от други ресурси /обработваеми площи/ и т.н.
                                А дотогава, ще ползваме, каквото се държи най-добре по комплекса от показатели.
                                Дали ?
                                Питах ги тукашните експерти,ясно и просто,да кажат-колко перки са нужни,за да се осигури на 100 % електропроизводството,имали толкова вятър и площ за тях в България,колко ще струва строежът им,колко ще е цената на тока.Същото важи и за панелите.Могат да си изберат и разни комбинации.Какви ще са им резервните мощности ?ВЕЦ да не го слагат много в картинката,щото очевадно водни ресурси немаме много.ТЕЦ са ясни,който иска да копае земята,да диша прах и пепел и така да добива-автоматично става незелен.Те тва е положението.
                                Иначе хитреци-бол.Даже и далаверата ни обясни-слагал си бил панеляци и кат имал излишък-продавал.На кой ве,байно ? Аз "евтиния" ти зелен ток-не ща. А па вечер,га немало слънце,или при дъжд,или зимата,га не мой си изчисти панела,който па мноу ми е интересно произвежда ли при - 20/30 градуса,тогава щял пича да си купува.
                                Отде ше го купува обаче не стана ясно.
                                Last edited by Flanker; 05.10.2012, 12:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X