IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С какво в момента Аец Козлодуй прави вашия живот по-добър??(може би на 10000 човека,които са в този сектор)
    Защо мислиш,че всички тези хора задължително трябва да работят за някого,а дори и да не работят за себе си ,то наличието на тяхната квалификация ще привлече чужди инвеститори.На кое място е България по иновации,измисляне на нови продукти машиностроене,Хай-тек предприятия.Каква е степента на образованост в страни като Япония Германия,Финландия, Австрия.И те ли чистят панели по цял ден??Да не би всяка година да се правят АЕци,не съм чувал български специалисти да участват в строежи на АЕЦ някъде в чужбина или да търсят нашата ,,експертна помощ''.Та ние не сме проектирали и един реактор.
    Това,което посочих по-горе са само алтернативи на това ,какво може да се направи с 10млрд и по точно, че може да се промени цялата среда в странта,децата да израстват в едни много по-благоприятни условия.Влизал ли си в училище последните 5,6 години.Нивото на знания пада с всяка изминала година.Едно време брат ми, като кандидатстваше влезна едвам едвам с 5,30 информатика във ФМи,миналата година са ги приемали с 3или 4.Моят съсед ,преподавател във Виас каза,че занижават стандарта, за да могат студентите да завършат.Да не говориме в Меи какъв виц е там.В провинцията, една голяма част от хората са с много ниско образование и всеки се чуди защо няма работа.Ама тук всеки скача Аец, та Аец една панацея за България.Знаете ли ,кой ще е най-добрият референдум???Всеки ,който е за Аец да си купи акции на едно бъдещо дружество,което да строи АЕц и после да се възползва от бъдещите печалби.Ако всичко беше наред в България и имахме пари ,то не мисля че щеше да има проблем в строежа на АЕц.Но реалностите в БГ са тъжни.Някои хора живеят добре горе долу,но голяма част от хората в България са с по 500лв заплата.Ето това е най-голямата драма.А защо са с по 500лв??Защото нещата,които произвейдат не се търсят и са с много малка себестойност.Един АЕЦ едва ли ще вдигне заплатите в цялата държава и едва ли ще направи България по-богата. А богатството на една държава са именно хората и техният интелект

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
      Цялата дискусия не е АЕЦ вс Веи,а затова как най-разумно могат да се изхарчат тези пари.
      Разбира се, че това е въпросът, а спорът тук става често толкова инфантилен и отива в някакви детски хипотези. Аз за образованието нищо не бих казал, много е сложно. Но има и по-директни и очевидни алтернативи. Как може държавата да поема бизнес с огромни инжестиции, рискове и желание за 3% печалба след 26 години, а да дава разпределението на ЧЕЗ при 25% печалба от първия ден? Не може ли да вложим сто милиона в златото си и да изкараме няколко милиарда, вместо да го даваме на съмнителна канадска фирма да го изнася като руда в Намибия ? С 20 милиарда може да направим много неща. Е може и да се окрадат, при което дори Белене ще е по-изгоден - но те тези и двете алтернативи ще закопат България.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Той е ходил на училище преди 100 години и е специалист в сферата на енергетиката. Хората вече направиха революция , Пешката обаче още взривява влакове и му изглежда голям проблем да се балансира енергийна система. Човека се тревожи откъде , ще дойде тока за през ноща и студената зима за бабите и стрините Гинки.Що се занимаваме с глупави спорове, е аз съм на възраст но не съм хванал чак толкова ръжда още. Истината е че младите са много по иновативни, пенсиите да си гледат пенсийките както се казва. Разбира се че образованието е инвестиция, докато АЕЦ е куп старо желязо което няма да става и да се преработи за нещо друго. Няма по мръсна и по опасна технология с толкова "качествен" отпадък.Обаче АЕЦ е нещо голямо и много мощно и монополът го обича. Също така е скъпо и производителите им с една сделка изкарват пари..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
          @flanker
          https://www.citigroupgeo.com/pdf/SEU27102.pdf
          прочети поне това е доклад правен 2009.Черно на бяло.

          @бат пешо
          Ти ходил ли си в училище последните 10 години? Властва пълна анархия и учителите са с мизерни заплати,демотивирани.Да не говориме в университетите.-пример фми едно време едвам се влизаше с 5, а сега 3,4 влизаш без проблем.Това за какво говори???
          Цялата дискусия не е АЕЦ вс Веи,а затова как най-разумно могат да се изхарчат тези пари.Тоест нека всеки се замисли ,ако имаше 10млрд и е премиер какво би направил???Строежа на Аец ще бъде еднократна печалба за фирмите участващи в него,айде тези които са по поддръжката ще имат работа.Но ако образователната система се реформира ,то тя ще произвежда много повече плюсове от един Аец.
          А относно вноса на ток до 2024 има много време.Питам аз, как така западните страни могат да внасят и изнасят ток,а тук това е невъзможно??Може би защото липсва интерес????
          Няма кво да те гледам.Ще те питам и теб за Н-ти път,кат ендженерчето тука-как изчисли и с какъв/какви методи тая цена ? Как приведе всички парични потоци,които ще се вложат в строителство й към настояща стойност,какъв вид финансиране,и в какъв мащаб използва ?
          А прогнозираните приходи,а печалбата,а нетният ефект за икономиката,изчисли ли ги ?
          Верно,аман от глупости в тая тема.

          Коментар


          • bboak

            Той е ходил на училище преди 100 години и е специалист в сферата на енергетиката. Хората вече направиха революция , Пешката обаче още взривява влакове и му изглежда голям проблем да се балансира енергийна система. Човека се тревожи откъде , ще дойде тока за през ноща и студената зима за бабите и стрините Гинки.Що се занимаваме с глупави спорове, е аз съм на възраст но не съм хванал чак толкова ръжда още. Истината е че младите са много по иновативни, пенсиите да си гледат пенсийките както се казва. Разбира се че образованието е инвестиция, докато АЕЦ е куп старо желязо което няма да става и да се преработи за нещо друго. Няма по мръсна и по опасна технология с толкова "качествен" отпадък.Обаче АЕЦ е нещо голямо и много мощно и монополът го обича. Също така е скъпо и производителите им с една сделка изкарват пари..
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • @flanker
              https://www.citigroupgeo.com/pdf/SEU27102.pdf
              прочети поне това е доклад правен 2009.Черно на бяло.

              @бат пешо
              Ти ходил ли си в училище последните 10 години? Властва пълна анархия и учителите са с мизерни заплати,демотивирани.Да не говориме в университетите.-пример фми едно време едвам се влизаше с 5, а сега 3,4 влизаш без проблем.Това за какво говори???
              Цялата дискусия не е АЕЦ вс Веи,а затова как най-разумно могат да се изхарчат тези пари.Тоест нека всеки се замисли ,ако имаше 10млрд и е премиер какво би направил???Строежа на Аец ще бъде еднократна печалба за фирмите участващи в него,айде тези които са по поддръжката ще имат работа.Но ако образователната система се реформира ,то тя ще произвежда много повече плюсове от един Аец.
              А относно вноса на ток до 2024 има много време.Питам аз, как така западните страни могат да внасят и изнасят ток,а тук това е невъзможно??Може би защото липсва интерес????

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                и как най-евтино ще ни се върже ...
                Точно така. В задачата за оптимално разпределение на тока участват и цените на всеки вид ток. Примерно за газ - евтина начална инвестиция, скъп газ - цена толкова, близо до потребителя, пуска се бързо. Всеки вид ток участва в задачата, лош ток няма. За България задачата е проблем, тъй като цените са измислени, а не пазарни. Затова в началото казах, че за да решим изгодно ли е Белене трябва да гледаме цените само на нови АЕЦ (още незапочнати, а не на етап довършване) и цените на свободните пазари на ток. Естествено е в задачата да излезе, че на баба Гицка ще и е по-евтино, ако произвеждаме ток от газ 2 часа на 2 дни, вместо да правим цял АЕЦ за 20 милиарда, с което да скапем държавата. Специалистите казват също "пиковите проблеми се решават и с разширение на ел.мрежата". Турция има 50% централи на газ, различна структура на производство и потребление, може да очакваме, че тяхния недостиг ще е в различно време и може да ни е по-евтино дори, вместо да правим газова централа, просто да си внасяме от тях.

                Цялата задача, съвкупно за цени и физически обеми, на един пазар в САЩ (а те имат няколко, защото там не можеш да купиш ток в Бостон и да го продадеш в Тексас, няма жици) се решава от 2-3000 платени специалисти с много компютри, в стройна органицазия). Тук може да се решава и от 80, с не толкова компютри и по 500лв заплати, мислещи на работа основно за храната си, но в крайна сметка се оказва, че няма кой да каже изгоден или неизгоден ще е един нов АЕЦ за 20 милиарда.

                Ами поне да погледнем развитите страни. Китайците така правят и успяват. Хем са комунистическа страна и не се страхуват и свенят да се учат от мръсните империалисти, дето не знаят къде е България, ама всяка сутрин като стават си мислят как да я изтрият от лицето на земята.

                Коментар


                • Продавай, тогава.

                  Коментар


                  • Pyramid

                    Да .
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Питай всяка баба какво трябва да се прави с вълната - ако не ти отговори "да се чепка", Асан да ми е името
                      Прочее, supertader-а, докъде стигна с водородните клетки ? Получи ли така желания "кпд>>1" ?
                      Last edited by Pyramid; 05.10.2012, 08:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        АЕЦ работеше яко и имаше режими на тока, дай гаранция че пак някой няма да го краде - изнася ?
                        Да де, ама тук повечето не сме историци, а шанса да създадем енергоемки заводи, тепърва, не е голям понастоящем, не че е и добра идея.! Кратък отговор за режима.

                        Та не ни трябва ретроспекция, а анализ на търсеното количество енергия след 20 години, и как най-евтино ще ни се върже да я имаме, като е относително сигурна / диверсифицирана.

                        Видяхме, че всяка държава точно към това се стреми, а тук се спори за теориите на вълната, вместо да се гони вълната

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Кога е имало смислена индустрия ? Може би визираш Кремиковци ? Тези неща са строени по време в което България се управляваше от един палячо, смешен човек,за да изглеждаме като нация от идиоти. Стига с тия кирливи индустрии, които не могат да ни осигурят стандарт , като на австралийски аборигени.Тока го изнасяха, а тук имаше режим за да станем енергийна сила и да направим други зависими от тока ни. Как е превзехме ли Албания ?
                          Aйде чупи се от мрежата и дърпай шалтера.Стягай багажа и дима да те няма.Стига глупости за днес почини малко.

                          Коментар


                          • Бате Пешо

                            Кога е имало смислена индустрия ? Може би визираш Кремиковци ? Тези неща са строени по време в което България се управляваше от един палячо, смешен човек,за да изглеждаме като нация от идиоти. Стига с тия кирливи индустрии, които не могат да ни осигурят стандарт , като на австралийски аборигени.Тока го изнасяха, а тук имаше режим за да станем енергийна сила и да направим други зависими от тока ни. Как е превзехме ли Албания ?
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Гигов аз не съм против фотоволтаиците.Аз съм против да разчитаме САМО на тях и на вятъра.Аз съм против дивашкото им и без всякаква мисъл присъединяване към мрежата.Перкопанелите трябва да се управляват от диспечерите иначе става лошо.Някой трябва да знае колко ток произвеждат и кога.
                              Ами нали и аз това казвам. За перките и панелите последна дума трябва да имат тези, които разбират какво е баланс на системата. В краткосрочен план ден-два дори три производството от вятър и от слънце е предвидимо. В близко бъдеще ще е предвидимо и за след 6-7 дни. Така че няма лошо да се използват тези мощности.
                              И това е работа на експерти, а не на ЕС, който незнайно защо е решил, че до 2020г??? (що пък тогаз?) 16% от енергията трябва да е от ВЕИ.

                              И как Финландия ще се сравнява с Норвегия (тя впрочем не е в ЕС). Ами токът от ФВЦ и в двете е еднакво нищожен. Обаче Норвегия има планини и ледници. И ток от ВЕЦ. И могат да добиват ток от приливите. Преграждаш няколко фиорда и слагаш турбини. И имаш ток от Луната. Ами Финландия???
                              А какво да каже Унгария? При тях нито ВЕЦ, нито вятър... И слънцето не е кой знае колко. Ама те и не се напъват много за ВЕИ...
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                АЕЦ работеше яко и имаше режими на тока, дай гаранция че пак някой няма да го краде - изнася ?
                                Когато имаше режим на тока имаше индустрия.Сега няма.И няма да има защото управляват хора завършили УНСС и други подобни пуцове.

                                Коментар

                                Working...
                                X