IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не че нещо, ама мое ли тук някой да ми сметне един покриФ безплатно.

    Да речем 1500кв.м. Мога да добавя още няколко пъти по толкова Но нека за него да видим.
    Местоположение София, нисък район, мъглив през зимата. Консумация около 200-250Квт главно в диапазона 8-16 часа.
    Мое ли ми се вържат панелките?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Нямате си идея с онзи балък Пешката, за какво иде реч.Искам скъп ток , много скъп с цена убиец и ще ви оставим вие да си я плащате и да си изперквате на воля.
      Абе не знаех,че в Карлуково са минали на фотоволтаици !

      Коментар


      • Flanker

        Нямате си идея с онзи балък Пешката, за какво иде реч.Искам скъп ток , много скъп с цена убиец и ще ви оставим вие да си я плащате и да си изперквате на воля.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Flanker

          Мрежата ще отпадне ти казва човека, докато се построи тази централа. Ти се правиш на глух и неразбрал. Между другото в момента не пиша от компютъра си благодарение на тока от мрежата. Ще я напусна и други ще взема с мен и хиперинфлация, ще се случи като се отвържат парите от петрола. Мрежата, ще е аут много по бързо отколкото можеш да си представиш.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
            Че те си искат аец, със сигурност някои ще спечелят едни добри пари, а други ще ги платят: )
            Няма значение че щат не щат, след някоя и друга година монопола над "мрежата" ще отпадне, и няма да има кой да плаща 100-200 лева/мв.ч. Всжното е, че парите ще са усвоени, и шепа хора ще са вече милионери, живеещи или поне изпращайки децата сиси извън България.
            Не те разбрах за мрежата,монопола и откъде ще внасяме,а и на какви цени ?
            За другото си прав.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
              Гледай и на двете, като на инвестиция и помисли от коя ще спечелиш повече.Ако и това не можеш да схванеш,тогава питай баба Гинка.
              Абе хубаво ти ги каза некои работи Пешов,ама полза-йок.
              Сравнения ще правиш на проекти,които са относително близки и еднакви,като същност. Така и не разбрах,защо след кат и сега имаме 60 ВУЗ-а,бълваме по толку ногу вишисти,какъв ни е нетният ефект,а ?Виж,за разлика от тях,всяка вечер,га са прибереш и си пуснИш компиту,сещай са за АЕЦ-а,тоз лош и омразен АЕЦ,и за бат ти Пешко,който ти регулира тока,за да ти стигне до компиту.

              пс баба си Гинка я питай ти,аз баби и дедовци неам от мнооого отдавна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                Гледай и на двете, като на инвестиция и помисли от коя ще спечелиш повече.Ако и това не можеш да схванеш,тогава питай баба Гинка.
                Че те си искат аец, със сигурност някои ще спечелят едни добри пари, а други ще ги платят: )
                Няма значение че щат не щат, след някоя и друга година монопола над "мрежата" ще отпадне, и няма да има кой да плаща 100-200 лева/мв.ч. Всжното е, че парите ще са усвоени, и шепа хора ще са вече милионери, живеещи или поне изпращайки децата сиси извън България.

                Коментар


                • Гледай и на двете, като на инвестиция и помисли от коя ще спечелиш повече.Ако и това не можеш да схванеш,тогава питай баба Гинка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                    @фланкер

                    направи си труда поне да прочетеш това,което е написано в този доклад.От професионалисти,които правят всекидневно такива разчети.

                    Добре, гледай по-общо на нещата не задълбавай в този Аец.Ако да кажем от завършващите всяка година студенти поне 100 стартират свой високотехнологичен бизнес,(не кафета или ресторанти или препродажби) мислиш ли, че няма да внасят повече данъци.На най-добрият ми приятел в Германия,един от неговите съседи от детството, беше измсилил как да подобрява ефективността на панелите,патентова това и лицензира това на всички тогавашни производители в Германия(сега те вече са фалирали, но това е друга тема)Това момче, продукт на немската образователна система със своите знания успя на 30 години да стане милионер.Сигурно има и други примери.Защо мислиш, че всички развити държави са богати???Заради Аец или за знанията, които имат техните граждани и от там всякакви продукти ,които идват на пазара.Какво произвежда България,като свой собствен продукт??
                    Силно те съветвам-излез малко от мрежата,разходи се навън,мини некоя мацка и слез на земята.
                    АЕЦ е необходима на енергетиката ни,за да имаме ток.Толкова е просто.И не знам що така си мислите,че парите за такива проекти се вадАт от една торба и се дават,така,накуп.
                    Още по не ти разбирам,каква е връзката на Белене с образователната с-ма на РБ ?Особено за лошите страни на последната.Ма ти си знаеш най-добре.Повече спирам да пиша и с теб,явно е,че не си наясно кво искаш и кво пишеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Можеш ли да ми кажеш лихвата на 23 милиарда евро, ако тя е 8% с капитализация за 10 години само ? И да я пресметнем в киловати за час.
                      Ако политиците искат да направят нещо полезно и добро за хората в тази страна, ще отменят законите които обявяват мрежата за вездесъща и ще признаят че сигурни източници на ток може да съществуват и извън мрежата.
                      Отговорът на въпросчето-що така бе,Миме ?Или,как ги намери тия 10 млрд евракис...глеам си го намерил-ся търсим,колко ще станат 23 млрд евра,с 8 % год лихва след 10 годин,абе ти депозитче ли искаш да си правиш ?
                      Смело ти предлагам,ако си достоен мъж и инвеститор,а прогнозите ти за мегаинфлация,колапс и ала-бала,които не се сбъднат-да спреш да драскаш,поне в тая тема и да се изключиш най офишАл от ел. мрежата.Съгласен ли си ?

                      Коментар


                      • @фланкер

                        направи си труда поне да прочетеш това,което е написано в този доклад.От професионалисти,които правят всекидневно такива разчети.

                        Добре, гледай по-общо на нещата не задълбавай в този Аец.Ако да кажем от завършващите всяка година студенти поне 100 стартират свой високотехнологичен бизнес,(не кафета или ресторанти или препродажби) мислиш ли, че няма да внасят повече данъци.На най-добрият ми приятел в Германия,един от неговите съседи от детството, беше измсилил как да подобрява ефективността на панелите,патентова това и лицензира това на всички тогавашни производители в Германия(сега те вече са фалирали, но това е друга тема)Това момче, продукт на немската образователна система със своите знания успя на 30 години да стане милионер.Сигурно има и други примери.Защо мислиш, че всички развити държави са богати???Заради Аец или за знанията, които имат техните граждани и от там всякакви продукти ,които идват на пазара.Какво произвежда България,като свой собствен продукт??

                        Коментар


                        • Обяснявам, ако някой не знае: Пари има. Има планини от пари. Само че, е необходим съответният мозъчен капацитет, за да се стигне до тях ида се управляват безопасно. Защото, да, те са като нож - може работа да си свършиш, може и да се порежеш.
                          И, ако "сръчността" /тоест, действията/ ти изпреварват мисълта (Канакът сега действа, после мисли) наистина, може голяма беля да стане.
                          Излиза, наистина, управляващите не струват хас, и опитват да разпространяват оскъдното си "съзнание" върху всички.
                          А тук им поддаквате "няма та, няма!".Не случайно, е казано "спасението на давещия се е в ръцете на самия давещ се".

                          - Пък после, пак си избирайте Боко и Ко да ви ... как беше ? "Управляват".

                          С такива "управляващи", без идея за света около себе си, резултатът НЯМА КАК да бъде друг.

                          Коментар


                          • Flanker

                            Можеш ли да ми кажеш лихвата на 23 милиарда евро, ако тя е 8% с капитализация за 10 години само ? И да я пресметнем в киловати за час.
                            Ако политиците искат да направят нещо полезно и добро за хората в тази страна, ще отменят законите които обявяват мрежата за вездесъща и ще признаят че сигурни източници на ток може да съществуват и извън мрежата.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                              С какво в момента Аец Козлодуй прави вашия живот по-добър??(може би на 10000 човека,които са в този сектор)
                              Защо мислиш,че всички тези хора задължително трябва да работят за някого,а дори и да не работят за себе си ,то наличието на тяхната квалификация ще привлече чужди инвеститори.На кое място е България по иновации,измисляне на нови продукти машиностроене,Хай-тек предприятия.Каква е степента на образованост в страни като Япония Германия,Финландия, Австрия.И те ли чистят панели по цял ден??Да не би всяка година да се правят АЕци,не съм чувал български специалисти да участват в строежи на АЕЦ някъде в чужбина или да търсят нашата ,,експертна помощ''.Та ние не сме проектирали и един реактор.
                              Това,което посочих по-горе са само алтернативи на това ,какво може да се направи с 10млрд и по точно, че може да се промени цялата среда в странта,децата да израстват в едни много по-благоприятни условия.Влизал ли си в училище последните 5,6 години.Нивото на знания пада с всяка изминала година.Едно време брат ми, като кандидатстваше влезна едвам едвам с 5,30 информатика във ФМи,миналата година са ги приемали с 3или 4.Моят съсед ,преподавател във Виас каза,че занижават стандарта, за да могат студентите да завършат.Да не говориме в Меи какъв виц е там.В провинцията, една голяма част от хората са с много ниско образование и всеки се чуди защо няма работа.Ама тук всеки скача Аец, та Аец една панацея за България.Знаете ли ,кой ще е най-добрият референдум???Всеки ,който е за Аец да си купи акции на едно бъдещо дружество,което да строи АЕц и после да се възползва от бъдещите печалби.Ако всичко беше наред в България и имахме пари ,то не мисля че щеше да има проблем в строежа на АЕц.Но реалностите в БГ са тъжни.Някои хора живеят добре горе долу,но голяма част от хората в България са с по 500лв заплата.Ето това е най-голямата драма.А защо са с по 500лв??Защото нещата,които произвейдат не се търсят и са с много малка себестойност.Един АЕЦ едва ли ще вдигне заплатите в цялата държава и едва ли ще направи България по-богата. А богатството на една държава са именно хората и техният интелект
                              Яснооо-отговор йок!
                              Убеден съм,че дори не разбираш кво те питам,ама смело даваш оценките.
                              Да,брато,точно в последните 5-6 г. съм излязъл и от средното,а така също и от висшето образование.Е,и?
                              Анджък де,баш тва искам и аз-вноските ми за пенсия в акции на аец-а.Ама за другите-никъв достъп до неговия ток.Те тогава ще видите-кон боб яде ли !

                              Коментар


                              • Събудете се най после - няма 10 милиарда евро, тези пари ги няма и ако ги заеме държавата лихвите по дълга ще скочат на 8% и ще се плащат от бюджетните приходи такива лихви на над 20 милиарда евро пари. Никой не иска да си направи труда да пресметне истинската тежест на този дълг. Какъв референдум и за какво ?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X