IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Омръзна ми да обяснявам че без мрежата не може.И без такса пренос не може.Защото няма как да ползваш мрежата когато ти решиш безплатно.А това с либерализацията на пазара е за графа вицове и анекдоти.Като имаме три ГСМ оператора да не би цените да са паднали????!!!!А как се гаврят с клиентите!!!!!Либерализират ли пазара ще има още по високи цени.Чудя как може така да ви манипулират че да ви обират и вие да се кефите.Дори още по лошо да искате да ви обират.
    Въпроса ми е какво не е направено при нас че не може домашните потребители да връщат ток в мрежата и електромерите им да въртят на обратно като в Австралия, САЩ, Германия.... и извода ми е че няма либерализация...

    мен не ме интересува таксата пренос, нито на дали ще се качва или ще пада както и цената на тока... мен ме интерсува да мога да си продам излишната дневната енергия дори на цени без никаква субсидия за да ползвам нощна... (печалба през лятото примерно 15 лв на месец като в примера +0 лв сметка... сметката през зимата да кажем макс 20 лв...

    и защо като не е добре домашните производители да имат достъп до мрежата, в посочените държави ги насърчават точно да връщат ток в мрежата вместо да блъскат в акумулатори за през нощта...
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
      Искам ми се да помогна, но съм само любител по тази тема !!!!

      Само ще подхвърля някой насоки, иначе бих се обърнал към някоя фирма за такива квадратури, това си е декар и половина... значи 1500 квадрата е плосък покрив при който панелите ще са на стойки въобще идея си нямам как се смятат в такъв случай... Системата за следене давала 22-25% повече в едната ос, в двете оси до 30%

      Според някои писания системите за следене ще станат излишни в следващите поколения панели ще имат подобно на антирефлексното покритие и им позволява да получат до 98% повече от светлината която пада под ъгъл... и почти ще елиминират предимството от системата за следене... въпроса е кога ще излезе при скъпите панели и кога ще я откраднат китайците тази технология и ще я вкарат в евтините панели...

      Можеби след две години ще е по изгоден момент да се сложат собствени мощности... Макар че сам се учудвам как са паднали цените в последните две може и да не съм прав това ако не се случи тотален колапс на световната икономика преди това...

      Значи аз съм си го смятал грубо за мен, по форумни данни от чужди форуми за наклонен покрив със стационарни панели при който има около 5-6 часа на ден ефективна работа беше лесна сметка защото предвиждам с 5 киловата да имам достатъчно овърпаур за домашно ползване....

      Поредното ентелегентно потребителче.
      Виж бе брачет,аз вече го написах-пускат акции на бъдещата централа-купуваме си,ползваме си тока и так далее.Ти си тургай перки,панели и квот си щеш,и ни мрежа,ни нищо.Ти ще си зелен и еко,ние ще сме гащниците,както ни нарича тука един друг фен.Тъй стаа ли ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
        точно това се опитвам да обясня и аз за хората със къщите да си нулират сметките като връщат през деня в мрежата и теглят през нощта и че се стимулира да е така

        и понеже знам че Flanker ще хейтне, като се либерализира пазара той лично ще може да си избере да си купува ток само от АЕЦа - така че трябва да е сгъласен с мен - само да му плати таксата пренос

        Явно ще се спасяваме по еденично аз проучих и въпроса с батериите за през ноща в САЩ ползват като най изгодно решение за домашни системи двойки 6 волтови оловно кисели акумулатори за голф колички който са направени за продължително използване под товар и за много цикли на зараяд разряд ... оскъпява се само с някоя друга хилядарка и ставаш не солидарен към обществото ама обществото ДГД щом иска хем да си със система хем да не продваш

        и да добавя тецовете който правят топла вода за най големите градове въобще не ги бройте да отпадат...
        Омръзна ми да обяснявам че без мрежата не може.И без такса пренос не може.Защото няма как да ползваш мрежата когато ти решиш безплатно.А това с либерализацията на пазара е за графа вицове и анекдоти.Като имаме три ГСМ оператора да не би цените да са паднали????!!!!А как се гаврят с клиентите!!!!!Либерализират ли пазара ще има още по високи цени.Чудя как може така да ви манипулират че да ви обират и вие да се кефите.Дори още по лошо да искате да ви обират.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Не че нещо, ама мое ли тук някой да ми сметне един покриФ безплатно.

          Да речем 1500кв.м. Мога да добавя още няколко пъти по толкова Но нека за него да видим.
          Местоположение София, нисък район, мъглив през зимата. Консумация около 200-250Квт главно в диапазона 8-16 часа.
          Мое ли ми се вържат панелките?
          Искам ми се да помогна, но съм само любител по тази тема !!!!

          Само ще подхвърля някой насоки, иначе бих се обърнал към някоя фирма за такива квадратури, това си е декар и половина... значи 1500 квадрата е плосък покрив при който панелите ще са на стойки въобще идея си нямам как се смятат в такъв случай... Системата за следене давала 22-25% повече в едната ос, в двете оси до 30%

          Според някои писания системите за следене ще станат излишни в следващите поколения панели ще имат подобно на антирефлексното покритие и им позволява да получат до 98% повече от светлината която пада под ъгъл... и почти ще елиминират предимството от системата за следене... въпроса е кога ще излезе при скъпите панели и кога ще я откраднат китайците тази технология и ще я вкарат в евтините панели...

          Можеби след две години ще е по изгоден момент да се сложат собствени мощности... Макар че сам се учудвам как са паднали цените в последните две може и да не съм прав това ако не се случи тотален колапс на световната икономика преди това...

          Значи аз съм си го смятал грубо за мен, по форумни данни от чужди форуми за наклонен покрив със стационарни панели при който има около 5-6 часа на ден ефективна работа беше лесна сметка защото предвиждам с 5 киловата да имам достатъчно овърпаур за домашно ползване....
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
            Ами зависи в коя посока гледаме. Например аз бих предпочел да гледаме на запад...
            Пример - живея в САЩ, ню йорк, под наем, и мога да избирам измежду десетина доставчици. Също имам приятел в делауер който миналата година сложи фотоволтаик за около 5-10кв. Не че ме е интересувало кой знае колйо, но питах като ги видях на покрива. Та през лятото е получавал чек за по $10-15 на месец. Но забрави тези пари. По-важното е че не плаща $300 заклиматика.
            Зимата е получавал сметки за $15-20.

            Разликата е огромна.
            Ся, ако отпадне монопола, и можеш да избираш доставчици, ще се икаже че доста хора ще го направят това. А тогава какво ще се случи с аец?
            Откъде ще внасяме не знам, има си хора на които това им е работата.
            Но! Според дайта на дкевр в сегашната ситуация в България ще има излишък на ел.енергия до 2030 година. Е за какво ни е белене тогава?
            ...
            Което за мен означава, че цялата пушилка е да се вземат едни пари.
            Аз не съм против нищо, което ще донесе полза. Но в случая не виждам такава а наобратно - опит да се откраднат едни пари с цената на загробването на държавата.
            Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            С монтирани на покриви фотоволтаици. По този начин потреблението и производството се събират на едно място. Отпада необходимостта от такса пренос. Това са 110 лева на мегават или 11 стотинки на киловат. Преференциалните цени за покривните системи паднаха за 4 години от 800 на 250 лева на мегават. След още 4 ще се изравнят с таксата, която взема енергопреносното дружество за да ти достави енергията до теб. Следователно всеки производител ще бъде на практика неконкурентен на твоето собствено производство. Тогава хората ще започнат масово да си монтират собствени фотоволтаици и за 3-4 години без никакви субсидии и държавно участие ще се построят повече мощности от някакъв АЕЦ. Естествено ще отпаднат доста ТЕЦ, в по-късен период дори и АЕЦ Козлодуй. Фалитите в една държава не са лошо нещо. Те прочистват системата от негодното и икономиката продължава напред. По отношение на Белене въпроса е дали да преглътнем една загуба или продължавайки проекта да преглътнем по-голяма. Ясно е, че дори и да се построи централата не може да продаде дори и един киловат на свободния пазар. Освен еднократния разход от 20 милиарда лева по строителството би трябвало да предвидим и разход по демонтажа. Естествено това е в най-лошия възможен сценарий при който реактора по някаква случайност е работил на голяма загуба около година. Тогава трябва да добавим допълнителни еднократни разходи от няколко милиарда лева. Накратко проекта е без алтернатива само за енергийната мафия. Ако имаше вариант да се построи централата без да фалира държавата отдавна щеше да е построена. Уви няма начин.

            точно това се опитвам да обясня и аз за хората със къщите да си нулират сметките като връщат през деня в мрежата и теглят през нощта и че се стимулира да е така

            и понеже знам че Flanker ще хейтне, като се либерализира пазара той лично ще може да си избере да си купува ток само от АЕЦа - така че трябва да е сгъласен с мен - само да му плати таксата пренос

            Явно ще се спасяваме по еденично аз проучих и въпроса с батериите за през ноща в САЩ ползват като най изгодно решение за домашни системи двойки 6 волтови оловно кисели акумулатори за голф колички който са направени за продължително използване под товар и за много цикли на зараяд разряд ... оскъпява се само с някоя друга хилядарка и ставаш не солидарен към обществото ама обществото ДГД щом иска хем да си със система хем да не продваш

            и да добавя тецовете който правят топла вода за най големите градове въобще не ги бройте да отпадат...
            Last edited by marketleverage; 07.10.2012, 01:17.
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
              Качеството на управление и на енергетиката сега,не при строежа на Козлудуи, е много различно.Апотеоз на алтернативния разум е ,xm,компликацията:с ВЕИ.Разгледаи новия стил -може ли да им се повери строеж на АЕЦ при валутен борд и лимит на пари?- "Включени ”на тъмно” и "взривоопасно бързо" ВЕИ-та оскъпили рязко тока" http://www.mediapool.bg/включени-”на...ews197633.html
              Страшни доводи вадиш,брато !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                Единственото вярно нещо тук са безбройните граматически грешки,както и липсата на всякаква връзка с действителността...
                Качеството на управление и на енергетиката сега,не при строежа на Козлудуи, е много различно.Апотеоз на алтернативния разум е ,xm,компликацията:с ВЕИ.Разгледаи новия стил -може ли да им се повери строеж на АЕЦ при валутен борд и лимит на пари?- "Включени ”на тъмно” и "взривоопасно бързо" ВЕИ-та оскъпили рязко тока" http://www.mediapool.bg/включени-”на...ews197633.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Козлодуй е проектиран за 30 години, Белене уж я гласят за 60
                  Хе-хе и до най-долнопробните слухове от хоремага на село стигнахме. АЕЦ имат 40-60 години живот, като до 60г WNA препоръчва просто повече проверки и ремонти. Козлодуй не прави изключение, ето тук директора на Козлодуй казва "20+10 години, след 2017г и 2019г", което прави 2049г.

                  Има едни други дърти социалисти, които казват пък, "да, ама Русия ни мрази, щото не й се подмазваме, и тъй като се иска мнението на Русия, ще ни затворят Козлодуй 2017г и ще стоим на свещи и ще въртим педали". Първо разрешението се дава от МААЕ, а Русия дава само мнение и едва ли ще плюе чак така на името си и второ винаги може да пратим Станишеш да направи една свирка на Кириенко.

                  Козлодуй е също с най-новите реактори в света. Просто САЩ и ЕС не са строили, и ако ги затваряха на 30 години, там вече почти да няма АЕЦ. Бих се обзаложил че Козлодуй и Белене биха били затворени в една година, със затварянето на последните АЕЦ от този модел в света.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                    Тока от Козлудуи е определен безумно ефтин,за да субсидира износ и да умъртви капиталовложението.А, и да рекламира пред полуспецялисти че и с белене ще е така Безумна е цената,вложена преди 20-30 години в "военния атом";.В Русия има градчета и раиони обезлюдени от неизбежните грешки и аварии.Натрупаня технологичен опит, ако преди се е продавал ефтино за ток от АЕЦ+политическо вляние свършва.Затова тока от нови АЕЦ ще поскъпва и зад границата на виреене. Докато България е с ограничен паричен суверенитет ,лихвите ще изядат всяко предимство на АЕЦ.А ще поемем ураниево-плутониев отпадак,мегакорупция и ядрен риск.И сегашната,и бъдестата ни промишленост трябва да оцелеят без "ефтин ток",които обещават алчни тарикати.
                    Единственото вярно нещо тук са безбройните граматически грешки,както и липсата на всякаква връзка с действителността...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                      Може да греша, но си мисля, че евтиният ток е в миналото. Енергийният пазар се отваря, ние остров в ЕС няма как да останем. Така че и да има държавен евтин източник на енергия, тя ще излезе на пазара и пазарна ще стане. Сутринта Татяна Дончева в прав текст каза, че сценарий се играе, Бойко и компания с дялове да се включат в частен проект. Може да е права, то само дупката и документацията, в едно с разрешенията да гепят и в дялове ги превърнат .... "Евтината"енергия е са мо генератор на корупция според мен. То евтина е заради нещо друго, безплатни обяди нема. Пък кой може, изнася тази енергия /или част от нея/ и то не малка, е в пъти печели. Много хора казват, как цените да са ни холандски, като заплатите не са. Аз пък обратно питам, как заплатите да са ни холандски, като цените не са. Нали в крайна сметка заплатата се формира от работодателят /пазара на труда/ като средства необходими за възпроизводство на трудовата сила в някаква пазарна /ценова/ среда. Не знам, може да греша, но смятам, че да се борим за ценови островчета, някому джоба пълним, не нашите всеки случай.
                      Тока от Козлудуи е определен безумно ефтин,за да субсидира износ и да умъртви капиталовложението.А, и да рекламира пред полуспецялисти че и с белене ще е така Безумна е цената,вложена преди 20-30 години в "военния атом";.В Русия има градчета и раиони обезлюдени от неизбежните грешки и аварии.Натрупаня технологичен опит, ако преди се е продавал ефтино за ток от АЕЦ+политическо вляние свършва.Затова тока от нови АЕЦ ще поскъпва и зад границата на виреене. Докато България е с ограничен паричен суверенитет ,лихвите ще изядат всяко предимство на АЕЦ.А ще поемем ураниево-плутониев отпадак,мегакорупция и ядрен риск.И сегашната,и бъдестата ни промишленост трябва да оцелеят без "ефтин ток",които обещават алчни тарикати.
                      Last edited by Minavast; 06.10.2012, 16:00.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                        Ами може би щото изобщи не пиеш ти е замъглено в главата.
                        A и откъде ги взе тия 60 години направо не знам, че те козлодуй се канят да спрат след пет години? Което е накъм 30 години работа?
                        И така да е - кажи кой ще ти даде кредит за 60 години?
                        Говорим за проектния живот на централата. Козлодуй е проектиран за 30 години, Белене уж я гласят за 60. И нали правят периодично тестове за наличие на фосфор поради облъчването с неутрони в стоманата, което пък лимитира здравината на котела. Постановката ми, иначе, беше хипотетична, сам разбираш. При 50 годишен, да речем, кредит, може дори себестойността за обслужване на инвестицията да я доведеш до 3 цента, с включен в тях сериозен процент и текуща печалба. Това, че някой още не е направил нещо досега, не значи, че няма да бъде сторено някога, нали тъй? Ето, и София може да бъде отоплявана от козлодуйските реактори но, Р.Овч.излезе с мотива, че, виждате ли, никъде още не било правено и..."поради това, проектът е неизгоден". И не казва, кой го хрантути него, нито Боко ще ти каже, нито царят...
                        Не ме разбирай грешно: Не съм за комунягите-присвоители. Единствено, съм загрижен за икономическите последствия, ако не бъде навреме въведена заместваща мощност за Козлодуй. Още повече, когато настане напливът на електричките по улиците. За тях, supertrader-ът ще ме извинява, дето там, перки, панели , разни "клетки с кпд>1" и т.н. просто, два пъти няма да достигат и...цената на тока, откъдето и да идва, поради изпреварващо търсене, сама ще се удвои, че и утрои. ТОВА не го разбират мнозина но, ще ни дойде до главите. вЕрваш-не вЕрваш, все тая.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Всъщност, изобщо не пия. Приведох ви едни сметки, които едва ли дори Незаетото, като го знам какъв е "инженерин", може да опровергае. Тези 20 милиарда евро аз ги сложих основна цена ПЛЮС ЛИХВИ. И, какво излезе? Че, тези 18-19 стотинки са за първите 20 годинки. тоест, ДО ТУК, няма особени различия с твърденията незаети. По-долу показвах , отново с цифри, обезценката на левчетата и т.н., няма да се повтаряме. Твърденията на supertrader-а, който ми е личен приятел и когото много уважавам, смятам за прекалено емоционални /има причини човека, не мога да отрека/ но, в сериозни дългосрочни неща да се намесваш с емоционални решения, без фактическа основа под тях, е смешно, глупаво и безотговорно. Има тук едни търсачи на "свободна" енергия, но, не съм още видял реалните достижения, които да са излъгали ЗЗЕ, ЗЗМ Закона на Кирхоф и т.н. Не виждам "в метал" реализирани способите за съхраняване, а басните за 70% загуби до потребителя също с цифри, са оборими за 20-30 мин. та...
                          Добро ви утро отново и доскоро, че търча по задачи
                          Ами може би щото изобщи не пиеш ти е замъглено в главата.
                          A и откъде ги взе тия 60 години направо не знам, че те козлодуй се канят да спрат след пет години? Което е накъм 30 години работа?
                          И така да е - кажи кой ще ти даде кредит за 60 години?

                          Коментар


                          • Може да греша, но си мисля, че евтиният ток е в миналото. Енергийният пазар се отваря, ние остров в ЕС няма как да останем. Така че и да има държавен евтин източник на енергия, тя ще излезе на пазара и пазарна ще стане. Сутринта Татяна Дончева в прав текст каза, че сценарий се играе, Бойко и компания с дялове да се включат в частен проект. Може да е права, то само дупката и документацията, в едно с разрешенията да гепят и в дялове ги превърнат .... "Евтината" енергия е само генератор на корупция според мен. То евтина е заради нещо друго, безплатни обяди нема. Пък кой може, изнася тази енергия /или част от нея/ и то не малка, е в пъти печели. Много хора казват, как цените да са ни холандски, като заплатите не са. Аз пък обратно питам, как заплатите да са ни холандски, като цените не са. Нали в крайна сметка заплатата се формира от работодателят /пазара на труда/ като средства необходими за възпроизводство на трудовата сила в някаква пазарна /ценова/ среда. Не знам, може да греша, но смятам, че да се борим за ценови островчета, някому джоба пълним, не нашите всеки случай.

                            Коментар


                            • НАИВHИК

                              100 вата от 3 кв.м. , т.е. 50 киловата ще дават тези 1500 кв.м. , пиковата им мощност е 400 вата на 3 кв.м. с мисля най ефективните клетки на пазара.150 долара струват само голите клетки за тези 100 вата реални. Не те заблуждавам, реално толкова ток ще дават приблизително.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Pyramid

                                Не мога да се съглася. Този проект е змийски кокали, той е от миналия век ! Парите за изгоден проект не са проблем и ще се намерят тогава от частни инвеститори , разликата в лихвите които биха платили частните инвеститори и дължавата е много голяма..пари има на 1% лихва и в Америка и в Европа.Частни инвеститори, на които несъмнено би им било страшно изгодно да вземат проекта обаче няма. Би трябвало да се бият.
                                Според мен това което трябва да се направи е да се разследва къде са парите "вложени" до тук в дупката за централата.Малка е тази дупка за толкова много пари.
                                И аз искам да имаме ток, ако може в изобилие и много евтин.безплатен няма да е.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X