IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Понеже гледам че темата стана основно за АЕЦ, искам да споделя долното клипче. Направи ми силно впечатление твърдението, че ако цунамито е ударило 2 часа по-късно сега нямаше да я има страната Япония.

    http://tv.globalresearch.ca/2012/09/...ave-been-worse
    Като оставим настрана очевидния факт че няма никакъв икономически смисъл от АЕЦ, Бай ти Ганя не трябва да му се поверява такова опасно съоръжение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
      разбираш повече от HSBC можеш да го сметнеш по добре - чакам твоя кратък доклад по добър от презентацията

      човека каза какъв е договра по негово време е подписан
      сметни си сложна лихва на 6 милярда и 300 милиона за колкото години искаш при минимум лихви колкото са ни от последния търг...

      факта е че ти се изложи както и да го увърташ...
      Ще ти го обясня само веднъж.
      Това не е доклад,това е кратка презентация.Дай пълния доклад и ще видим какво е използвано,за да се получат тези крайни данни.Аргументи от сорта на-една девушка/един чичо/нам си кой го каза,или написа-не приемам.
      Нататък-не знам що всички решихте,че разни проекти се финансират с пари кеш,които преди това са стоели в една торба ? Абе ти 8 млрд кеш виждал ли си,колко правят кат физ обем ?
      Та,сега сериозно,важните въпроси са няколко:
      -собственост на централата,тоест-процентен дял на държавата и инвеститора,евентуално може и трети лица,купили от борса
      -съотношение собствен/заемен капитал
      -"цена на капитала",тука не си мислете,че само привлеченият имат "цена"
      -нуждата от такава мощност за икономиката на страната
      -"нетният" ефект от строежа,а така също и експлоатацията й
      -наличието на пазари извън националният
      -цена на произвежданата електроенергия

      пс И стига вече с тия тъпотии-ти ако имаш нам си ква сума,сложи й лихва,и ще разбереш колко ще ни е заема за Белене !
      Казах го вече на Трейдъра-депозит ли иска да си изчисли,щото цената на банков заем,НЕ се изчислява така.А и тука не разбрах,къде пък е задължително условие,че привлечените средства ще дойдат от банков заем ?

      Тва е,а чистата настояща стойност,за която те питах 3-ти,се намира с различни дисконтови методи,като е основно понятие във финансите-теория и практика.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
        Ахахахаххахахах,ти абсолютен пич !правилно пишеш да не са излага чиляк у форумите,време е да го приложиш.
        Доклад брачет-НЕМА,има кратка презентация.
        И вториятти довод-ам така се говори из медиите,лихви на,забележете-ОКО-ем пич,сори,ама тука утрепа коча със мотиката.Като си неграмотен и не вдяваш квото тепитам-кажи си го,нп !
        разбираш повече от HSBC можеш да го сметнеш по добре - чакам твоя кратък доклад по добър от презентацията

        човека каза какъв е договра по негово време е подписан
        сметни си сложна лихва на 6 милиарда и 300 милиона за колкото години искаш при минимум лихви колкото са ни от последния търг...



        факта е че ти се изложи както и да го увърташ...

        Едит прави 9,97815 милиарда при 5 процента лихва за 20 години... това ако някой ни даде 6,3 милиарда евро на 5 процента лихва - трябва много да ни обича

        може да се възползваш от това че няма да съм онлайн - да пробваш да ме изложиш ако можеш
        Last edited by marketleverage; 08.10.2012, 19:20.
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
          По принцип не е хубаво да се спори без да си запознал със фактите, защото само се излагаш по форуми

          Единия начин по който ги получих е от доклада на HSBC качен на сайта на правителството
          Сали от Government.bg



          другия приблизителен и на око метод е да взема публинчата информация от медиите и да сложа едни лихви на око защото парите ги нямаме кеш...
          http://www.focus-radio.net/?action=opinion&id=13247

          бившия енергиен министър Петър Димитров - този даже от комунягите, ама не са го наредили на опашката да се наяде от проекта затова ги е хейтнал предполагам

          Ахахахаххахахах,ти си абсолютен пич !Правилно пишеш да не са излага чиляк у форумите,време е да го приложиш.
          Доклад брачет-НЕМА,има кратка презентация.
          И вториятти довод-ам така се говори из медиите,лихви на,забележете-ОКО-ем пич,сори,ама тука утрепа коча със мотиката.Като си неграмотен и не вдяваш квото тепитам-кажи си го,нп !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
            Брачет,тез 10 милиАрда евра,как ги получи,как ги изчисли,как ги доведе до сегашна стойност ?Питам та,щот глеам,че ги разбираш нещата-възврЪщаемости и разни други благи думички пишеш .

            По принцип не е хубаво да се спори без да си запознал със фактите, защото само се излагаш по форуми


            Единия начин по който ги получих е от доклада на HSBC качен на сайта на правителството

            Сали от Government.bg

            В сценарий 1 ние приехме
            проектно съотношение
            (Дълг:Собств. капитал) от
            60%:40%
            Понастоящем каскадата на
            финансиране в модела приема
            пропорционално усвояване на
            дълга и собствения капитал
            Ранните приходи от Блок 1, по
            време на строителството, се
            използват като източник на
            финансиране
            Подготвителните разходи за
            строителство включват
            разходите, направени от НЕК
            до момента и очакваните (не-
            EPC) бъдещи разходи
            Общата стойност на проекта
            възлиза на 10,35 млрд. EUR

            другия приблизителен и на око метод е да взема публинчата информация от медиите и да сложа едни лихви на око защото парите ги нямаме кеш...
            http://www.focus-radio.net/?action=opinion&id=13247

            бившия енергиен министър Петър Димитров - този даже от комунягите, ама не са го наредили на опашката да се наяде от проекта затова ги е хейтнал предполагам
            Каква е истината за „Белене” – договорената цена е малко под 4 млрд. евро. Най - високата индексирана цена, която руснаците поискаха за „Белене”, е 6,3 млрд. евро. Друг е въпросът - каква ще бъде цената на парите, на заема, с който ще се изгражда „Белене”.
            имам отговр и за другите писали ми по темата, и не е заяждане но нямам никакво време сега, защото се готвя да тръгвам за рожден ден
            Last edited by marketleverage; 08.10.2012, 19:10.
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              НЕКа пречат за присъединяване на малки мощности , това не е зле. В САЩ мрежата ще оцелее по дълго заради тях , а тук мрежата ще се разпадне много по рано.
              Нали се разбрахме,че ако прогнозите ти за колапса,срива и ала-бала не се случат,ти ще се изключиш офишъл от мрежата ? И ше минеш на тез новите,потайни и известни само на теб технолЪджита ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                Ама ти отказваш да схванеш че дори и при сегашните цени на тока в България и сегашните цени на панелите... домашните панели ще се избият за 7-8 години от спестени сметки а ще се ползват поне 25 ... не се слагат защото си зелен ами защото няма никъде толкова евтин ток и едва ли има по разумна инвестиция минимум 200% възвращаемост от спестени сметки за целия период на ползване ако не мръднат цените на тока... в следващите 25 години... Ако прогнозата е че цените ще ходят нагоре възвращаемостта ще е много повече...

                Ако в следващите пет години години цените на панелите паднат на половина за а тока се покачи двойно така инсталация ще се изплаща за по малко от две години... останалите до 25 ще си само на печалба...

                (панелите и по рано могат да стигнат там) а като натоварим БГ с едни 10 милярда евро за АЕЦа като нищо цените на тока може да са двойни

                тогава само тези който имат акции от аеца или живеят в голям град и нямат достатъчно покривно пространство няма да сложат панели... като хората с панели на къщите достигнем определена бройка и не купуваме почти никакъв ток денем* някой мега енергийни проекти ще се обезсмислят...
                *а с акумулатори и нощем почти няма да се купува

                Дори и да ни забранят да връщаме ток в мрежата което не ми се вижда да е логично щом в другите държави се насърчава:

                мога да давам дневен ток на цената на нощната тарифа на съседа ми по вътрешен кабел така и двамата почти няма да ползваме дневен ток... а моят нощен ще е що годе безплатен


                мога да не продавам а да блъскам в акумулатори... за домашна система като се ползват двойки 6в акумулатори за голф колички както пишат по американските форуми се оскъпява само с няколко хилки и не е никакъв проблем да се сложат... ще намали процента на възвращаемост ама пак не е проблем да си тотално оф д грид...

                до 3500 цикъла живот ако ги разреждам само на 20% нощем

                http://www.solarray.com/TechGuides/Batteries_T.php

                Брачет,тез 10 милиАрда евра,как ги получи,как ги изчисли,как ги доведе до сегашна стойност ?Питам та,щот глеам,че ги разбираш нещата-възврЪщаемости и разни други благи думички пишеш .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                  Въпроса ми е какво не е направено при нас че не може домашните потребители да връщат ток в мрежата и електромерите им да въртят на обратно като в Австралия, САЩ, Германия.... и извода ми е че няма либерализация...

                  мен не ме интересува таксата пренос, нито на дали ще се качва или ще пада както и цената на тока... мен ме интерсува да мога да си продам излишната дневната енергия дори на цени без никаква субсидия за да ползвам нощна... (печалба през лятото примерно 15 лв на месец като в примера +0 лв сметка... сметката през зимата да кажем макс 20 лв...

                  и защо като не е добре домашните производители да имат достъп до мрежата, в посочените държави ги насърчават точно да връщат ток в мрежата вместо да блъскат в акумулатори за през нощта...
                  Ами това е за бели държави само.
                  За бантустани не важи. В бантустаните не е позволено на хората да имат и най-малката независимост.
                  В бантустани могат да печелят мафиоти само, като например кадиевица, р овч. .. Гоце... а вие ще плащате и ще го лапате.

                  Коментар


                  • marketleverage

                    НЕКа пречат за присъединяване на малки мощности , това не е зле. В САЩ мрежата ще оцелее по дълго заради тях , а тук мрежата ще се разпадне много по рано.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                      Въпроса ми е какво не е направено при нас че не може домашните потребители да връщат ток в мрежата и електромерите им да въртят на обратно като в Австралия, САЩ, Германия.... и извода ми е че няма либерализация...

                      мен не ме интересува таксата пренос, нито на дали ще се качва или ще пада както и цената на тока... мен ме интерсува да мога да си продам излишната дневната енергия дори на цени без никаква субсидия за да ползвам нощна... (печалба през лятото примерно 15 лв на месец като в примера +0 лв сметка... сметката през зимата да кажем макс 20 лв...

                      и защо като не е добре домашните производители да имат достъп до мрежата, в посочените държави ги насърчават точно да връщат ток в мрежата вместо да блъскат в акумулатори за през нощта...
                      Ми кой ти пречи.Отиваш в ЕРП то и питаш.Слагаш си перкопанел и започваш да продаваш.

                      Коментар


                      • Minavast

                        Панелите ще останат като технология за покриване на къщи и производство на ток по начин който не изисква никакъв консуматив и грижи. Има други технологии. Тези конструкции за оптимизиране на производството не са толкова интересни , позициониране...важното е да произвежда някакъв ток и да не вали през тях. Предимството им е липсата на поддръжка.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                          Ама ти отказваш да схванеш че дори и при сегашните цени на тока в България и сегашните цени на панелите... домашните панели ще се избият за 7-8 години от спестени сметки а ще се ползват поне 25 ... не се слагат защото си зелен ами защото няма никъде толкова евтин ток и едва ли има по разумна инвестиция минимум 200% възвращаемост от спестени сметки за целия период на ползване ако не мръднат цените на тока... в следващите 25 години... Ако прогнозата е че цените ще ходят нагоре възвращаемостта ще е много повече...



                          http://www.solarray.com/TechGuides/Batteries_T.php
                          За образовани хора конструирането е и релакс-като риболова .Може да са Ви полезни две връзки за оптимизиране : http://khd2.narod.ru/gratis/solbat.htm ,

                          "По-малък наклон на модулите --> по-малко междуредово пространство --> по-малка площ на бетонната плоча --> по-евтина плоча.
                          Да, ама и електропроизводството е по-малко, а от там и приходите са по-малки.

                          Променяйки наклона всъщност едновременно променяме както приходите, така и разходите. Разликата между двете е функция, която има екстремум (максимум) и той трябва да бъде намерен. И именно този максимум на печалбата е ВЪЗМОЖНО НАЙ-ДОБРОТО, което може да се постигне при съвременната даденост от цени на модули, бетони, алуминий и изкупни цени на електроенергията." http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=2192 p.s. За сега само монокристални панели имат предсказуем живот.А те са енергоемки при производство и цената им не можe да пада много.До 10 години се очакват "полимерни" технологии.При тях може да се очаква пробив в цени.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                            Въпроса ми е какво не е направено при нас че не може домашните потребители да връщат ток в мрежата и електромерите им да въртят на обратно като в Австралия, САЩ, Германия.... и извода ми е че няма либерализация...

                            мен не ме интересува таксата пренос, нито на дали ще се качва или ще пада както и цената на тока... мен ме интерсува да мога да си продам излишната дневната енергия дори на цени без никаква субсидия за да ползвам нощна... (печалба през лятото примерно 15 лв на месец като в примера +0 лв сметка... сметката през зимата да кажем макс 20 лв...

                            и защо като не е добре домашните производители да имат достъп до мрежата, в посочените държави ги насърчават точно да връщат ток в мрежата вместо да блъскат в акумулатори за през нощта...
                            За сега в БГ това не може да стане. Ти смяташ само цените на панелите. Да,да ама не. Като прибавиш таксичките и разрешителните + времето, цената става тройна. Не ми се повтаря, виж ми предните постове.
                            В Интернет всичко изглежда прекрасно, в БГ - не.

                            Коментар


                            • А аз си мисля едно друго нещо: Пуска се АЕЦ-ът, панелите спадат още, и /поради едно, друго и трето/ инвестицията ти се изплаща по-бърже, дори. Какво ще кажеш, а? Една-две години макс. и потичат едни потоци от кинта в джоба на всички анти-АЕЦ-ари

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                                Поредното ентелегентно потребителче.
                                Виж бе брачет,аз вече го написах-пускат акции на бъдещата централа-купуваме си,ползваме си тока и так далее.Ти си тургай перки,панели и квот си щеш,и ни мрежа,ни нищо.Ти ще си зелен и еко,ние ще сме гащниците,както ни нарича тука един друг фен.Тъй стаа ли ?
                                Ама ти отказваш да схванеш че дори и при сегашните цени на тока в България и сегашните цени на панелите... домашните панели ще се избият за 7-8 години от спестени сметки а ще се ползват поне 25 ... не се слагат защото си зелен ами защото няма никъде толкова евтин ток и едва ли има по разумна инвестиция минимум 200% възвращаемост от спестени сметки за целия период на ползване ако не мръднат цените на тока... в следващите 25 години... Ако прогнозата е че цените ще ходят нагоре възвращаемостта ще е много повече...

                                Ако в следващите пет години години цените на панелите паднат на половина за а тока се покачи двойно така инсталация ще се изплаща за по малко от две години... останалите до 25 ще си само на печалба...

                                (панелите и по рано могат да стигнат там) а като натоварим БГ с едни 10 милярда евро за АЕЦа като нищо цените на тока може да са двойни

                                тогава само тези който имат акции от аеца или живеят в голям град и нямат достатъчно покривно пространство няма да сложат панели... като хората с панели на къщите достигнем определена бройка и не купуваме почти никакъв ток денем* някой мега енергийни проекти ще се обезсмислят...
                                *а с акумулатори и нощем почти няма да се купува

                                Дори и да ни забранят да връщаме ток в мрежата което не ми се вижда да е логично щом в другите държави се насърчава:

                                мога да давам дневен ток на цената на нощната тарифа на съседа ми по вътрешен кабел така и двамата почти няма да ползваме дневен ток... а моят нощен ще е що годе безплатен


                                мога да не продавам а да блъскам в акумулатори... за домашна система като се ползват двойки 6в акумулатори за голф колички както пишат по американските форуми се оскъпява само с няколко хилки и не е никакъв проблем да се сложат... ще намали процента на възвращаемост ама пак не е проблем да си тотално оф д грид...

                                до 3500 цикъла живот ако ги разреждам само на 20% нощем

                                http://www.solarray.com/TechGuides/Batteries_T.php
                                Last edited by marketleverage; 08.10.2012, 06:28.
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X