IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
    В някои от моите предишни постове споме.нах,че след 10 години фотоволтаиците ще бъдат много евтини и ще ходиш до практикер да си купуваш, така както сега си купуваш цимент.
    Относно съхранението на енергия с батерии,това начинание също има адски голям потенциал.В момента един Гм плащат около 28 цента за ватт за батерии на Lg-Chem.Тези батерии са за коли и ако се разреждат до 30% и се зареждат до 90 % могат да достиргант над 20к цикъла.В момента адски много пари се инвестират в разработването на батерии,дори такива ,които се огъват.След 5, 6 години ще има определено такива ,които могат да бъдат с живот над 20 години.
    Човече, тук ТИ боравиш с неясни прогнози. Или даже, не точно прогнози, а просто, твърдения. Да си чувал за търсенето и предлагането? Та, суровините за тези батерии, как да се точно изразя, не са нито толкова евтини, нито толкова достъпни. В момента, Китай налага известни ограничения и не виждам защо, опре ли всичко до това, да не продължи с тази си политика или да не я затегне още. - Щом всички му клекнат за батерии, защо да не се възползва, според теб? Китай НЯМА ИНТЕРЕС винаги и всичко да продава евтино - особено, ако за някои неща се очертава естествен монопол или, поне, господстващо положение на пазара.
    Правилно сподели някой преди време:
    Ерата на евтината енергия просто свърши. И ние ще се наложи да свикнем с тази мисъл.

    Останалото са заигравки на нечистоплътни политици, готови да продадат всички нас, само и само да лапат, да лапат, да лапат...
    И определена групичка тук им проправя пътя, а после ще страдаме всички поради късогледство и малоумие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
      Е сам каза че си изостанал...
      Тъйййй. Да си дойдем на думата, значи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
        В някои от моите предишни постове споме.нах,че след 10 години фотоволтаиците ще бъдат много евтини и ще ходиш до практикер да си купуваш, така както сега си купуваш цимент.
        Относно съхранението на енергия с батерии,това начинание също има адски голям потенциал.В момента един Гм плащат около 28 цента за ватт за батерии на Lg-Chem.Тези батерии са за коли и ако се разреждат до 30% и се зареждат до 90 % могат да достиргант над 20к цикъла.В момента адски много пари се инвестират в разработването на батерии,дори такива ,които се огъват.След 5, 6 години ще има определено такива ,които могат да бъдат с живот над 20 години.
        Поредния ти пост,който нема много общо с действителността.
        Запиши една физика поне,че да ти станат малко от малко ясни нещата.

        Коментар


        • В някои от моите предишни постове споме.нах,че след 10 години фотоволтаиците ще бъдат много евтини и ще ходиш до практикер да си купуваш, така както сега си купуваш цимент.
          Относно съхранението на енергия с батерии,това начинание също има адски голям потенциал.В момента един Гм плащат около 28 цента за ватт за батерии на Lg-Chem.Тези батерии са за коли и ако се разреждат до 30% и се зареждат до 90 % могат да достиргант над 20к цикъла.В момента адски много пари се инвестират в разработването на батерии,дори такива ,които се огъват.След 5, 6 години ще има определено такива ,които могат да бъдат с живот над 20 години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
            Кви фотоволтаици кви 5 лева бе хора... АЕЦ да бъде заместена от фотоволтаици на покривите на частни домове
            Бе ако сложат фецове на 100000 къщи, тока от белене като нищо ще стане пет лева.
            По 10 кв, и единия реактор отива в небитието.

            Коментар


            • Кви фотоволтаици кви 5 лева бе хора... АЕЦ да бъде заместена от фотоволтаици на покривите на частни домове

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Е сам каза че си изостанал...

                Коментар


                • Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    - Това е, защото високо ценя чувството ти за хумор. Накратко, наясно си, точно как стоят нещата и повече, струва ми се, реагираш, изхождайки от други интереси. Иначе, преценката ти ме кефи - да не бях толкоз изостанал, да зна'ш само к'ъф напреднал щях да бъда, ехе-хе! ! !
                    Ми що не вземеш да се пообразоваш малко?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                      Иронизираш ме човек, с 15 киловата на ден излишък лятото никой няма да стане милионер

                      а много големите проекти няма да са конкурентни на домашното производство защото ще имат и такса пренос....
                      - Това е, защото високо ценя чувството ти за хумор. Накратко, наясно си, точно как стоят нещата и повече, струва ми се, реагираш, изхождайки от други интереси. Иначе, преценката ти ме кефи - да не бях толкоз изостанал, да зна'ш само к'ъф напреднал щях да бъда, ехе-хе! ! !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                        Трябваше след 10 мин да съм на РД ама закъснявам и няма да пропусна да тролна

                        Ами направи ти една бърза сметка като ползваш най благоприятните за България условия и кажи цена... Всяко едно изчисление може да бъде сметнато с приблизителни данни като му се сложи по висок процент на грешката... ама някой това не сте го учили...

                        например ще струва 6 милиарда само (въпреки подписаната версия на договора за 6,3 милиарда) всички който казвате 10 грешите с 40%...

                        Супертрейдър и аз смятам че част от комунягите ще се наядат покрай оригиналния договор за този проект затова сега така пищят... ама в крайна сметка могли наяли се аз нали ще слагам панели с цел да го изплащам минимално този проект...

                        Темата с наяждането е друга бира,там принципно разминаване нЕмаме !
                        А иначе няма как да изчисля нещо,което просто не са му налични всички необходими данни,нали за тва ти казах,че на таз презентация и е нужен и доклада,то иначе вс може да си моделира квот си иска !
                        Айде наздраве,че аз тука съм си сипал един чичко Джак вечИ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          А аз си мисля едно друго нещо: Пуска се АЕЦ-ът, панелите спадат още, и /поради едно, друго и трето/ инвестицията ти се изплаща по-бърже, дори. Какво ще кажеш, а? Една-две години макс. и потичат едни потоци от кинта в джоба на всички анти-АЕЦ-ари
                          Иронизираш ме човек, с 15 киловата на ден излишък лятото никой няма да стане милионер

                          а много големите проекти няма да са конкурентни на домашното производство защото ще имат и такса пренос....
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                            Ще ти го обясня само веднъж.
                            Това не е доклад,това е кратка презентация.Дай пълния доклад и ще видим какво е използвано,за да се получат тези крайни данни.Аргументи от сорта на-една девушка/един чичо/нам си кой го каза,или написа-не приемам.
                            Нататък-не знам що всички решихте,че разни проекти се финансират с пари кеш,които преди това са стоели в една торба ? Абе ти 8 млрд кеш виждал ли си,колко правят кат физ обем ?
                            Та,сега сериозно,важните въпроси са няколко:
                            -собственост на централата,тоест-процентен дял на държавата и инвеститора,евентуално може и трети лица,купили от борса
                            -съотношение собствен/заемен капитал
                            -"цена на капитала",тука не си мислете,че само привлеченият имат "цена"
                            -нуждата от такава мощност за икономиката на страната
                            -"нетният" ефект от строежа,а така също и експлоатацията й
                            -наличието на пазари извън националният
                            -цена на произвежданата електроенергия

                            пс И стига вече с тия тъпотии-ти ако имаш нам си ква сума,сложи й лихва,и ще разбереш колко ще ни е заема за Белене !
                            Казах го вече на Трейдъра-депозит ли иска да си изчисли,щото цената на банков заем,НЕ се изчислява така.А и тука не разбрах,къде пък е задължително условие,че привлечените средства ще дойдат от банков заем ?

                            Тва е,а чистата настояща стойност,за която те питах 3-ти,се намира с различни дисконтови методи,като е основно понятие във финансите-теория и практика.
                            Трябваше след 10 мин да съм на РД ама закъснявам и няма да пропусна да тролна

                            Ами направи ти една бърза сметка като ползваш най благоприятните за България условия и кажи цена... Всяко едно изчисление може да бъде сметнато с приблизителни данни като му се сложи по висок процент на грешката... ама някой това не сте го учили...

                            например ще струва 6 милиарда само (въпреки подписаната версия на договора за 6,3 милиарда) всички който казвате 10 грешите с 40%...

                            Супертрейдър и аз смятам че част от комунягите ще се наядат покрай оригиналния договор за този проект затова сега така пищят... ама в крайна сметка могли наяли се аз нали ще слагам панели с цел да го изплащам минимално този проект...
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                              Понеже гледам че темата стана основно за АЕЦ, искам да споделя долното клипче. Направи ми силно впечатление твърдението, че ако цунамито е ударило 2 часа по-късно сега нямаше да я има страната Япония.

                              http://tv.globalresearch.ca/2012/09/...ave-been-worse
                              Като оставим настрана очевидния факт че няма никакъв икономически смисъл от АЕЦ, Бай ти Ганя не трябва да му се поверява такова опасно съоръжение.
                              Поредното КОМПЕТЕНТНО мнение,базирано на сериозни и емпирични факти,аргументи и становища. ХвалЪ !

                              Коментар


                              • marketleverage

                                Той Станишев ги издаде най яко - централата струва 4 милиарда. А Жан Виденов при Кеворк каза че е против строителството на такава централа - скъпа. Намекна яко , че в България се въртят онези 10 милиарда дълг , които Живков сви и фамилията си има Лук Ойл , в енергениката ще си има много неща. Само забрави да спомене , че Борисов и той е от фамилията. 2001 година едни джипове бронирани с швейцарска регистрация изпообиколиха банките и разтовариха едни чували с пари.После икономиката ни тръгна и се получиха едни балони у нас от раздадените от банките кредити. Борисов като взе властта спомена , че кризата е до 2014 г. пък той е от фамилията и със сигурност е бил информиран. Булгартабак се продаде в условията на як акциз за цигарите и забрани за тютюнопушене навсякъде. Сега нещо се канят да ги махат, за да тръгне бизнеса. Не Путин продава скъпо енергоносителите на България..специално , а фамилията трябва да прави милиарди за да се увеличат онези 10 откраднати при Живков. Та референдума за какво е ???? Дали да си имат атомна централа ?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X