IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако спретнат референдум за Белене се заричам да е последното ми ходене до изборни урни....то бива малоумие..ама нашето няма граници.

    Излиза, че разни червени бабички, неграмотни цигани преяли с кебапчета и ефтина бира ще решават дали да изплащам аз (като плащащ данъци) и децата ми една централа още 30 години, че да може разни руски и български олигарси да си точат, а политиците подписали схемите да викат дреме ми от вилите си в кан или апартаментите си във Виена (р. овч) купени с наши пари....
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Tейдъра тук е прав.По Discovery гледах филм за едни веселяци които с такъв газ генератор монтиран на пикап минаха през Лондон.Трябваха им само дърва от гората.Газа подаваха към двигателя а дървата бяха в пикапа.По улиците ги гледаха като извънземни.А казаха че това изобретение е от времето на втората световна война
      Е да,дай сега да изсечем и гората,щото водните ни ресурси са като на Норвегия !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Какъв апокалипсис бе пич ? Апокалипсиса е СЕГА ! 25% безработица. ЕЦ ще правим , мрежа. Слагай го под мишница реактора на ЕЦ , вържи го с някоя и друга жица , ще ги имаш в изобилие и се пенсионирай с него.
        Хахаххаха,много си ми симпатичен,честно ! Я си виж писанията,бе ! Или и ти си кат едно друго чиче в тва форумче ? То па има странния комплекс да си дописва постовете след 2ч и така да се прави на много начетен...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
          Много ми е интересно-какво точно употребяваш ?
          Tейдъра тук е прав.По Discovery гледах филм за едни веселяци които с такъв газ генератор монтиран на пикап минаха през Лондон.Трябваха им само дърва от гората.Газа подаваха към двигателя а дървата бяха в пикапа.По улиците ги гледаха като извънземни.А казаха че това изобретение е от времето на втората световна война

          Коментар


          • Flanker

            Какъв апокалипсис бе пич ? Апокалипсиса е СЕГА ! 25% безработица. ЕЦ ще правим , мрежа. Слагай го под мишница реактора на ЕЦ , вържи го с някоя и друга жица , ще ги имаш в изобилие и се пенсионирай с него.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Не си ме разбрал..метанът е продукт от външен газ генератор. За какво ти е..слага се на автомобил и караш със шума от гората и не само , а с всичко което съдържа въглеводороди в газовия генератор го правиш на метан. Водород се добавя за да се увеличи скоростта на горенето , за ДВГ не е добър чистия метан защото догаря в изпускателния колектор. Майната им на ресурсите , ние по ресурси ходим и ресурси да искаш. Аз набутах всичко да се прави в Китай , измислих едно животно "Ребус" го кръстихме , реакторче ще го правят като машинка за автокозметична манипулация.В началото на декемри ребуса, ще се реши.
              Много ми е интересно-какво точно употребяваш ?

              Коментар


              • Pyramid

                Не си ме разбрал..метанът е продукт от външен газ генератор. За какво ти е..слага се на автомобил и караш със шума от гората и не само , а с всичко което съдържа въглеводороди в газовия генератор го правиш на метан. Водород се добавя за да се увеличи скоростта на горенето , за ДВГ не е добър чистия метан защото догаря в изпускателния колектор. Майната им на ресурсите , ние по ресурси ходим и ресурси да искаш. Аз набутах всичко да се прави в Китай , измислих едно животно "Ребус" го кръстихме , реакторче ще го правят като машинка за автокозметична манипулация.В началото на декемри ребуса, ще се реши.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Дани, мислех, че все някога ще проумееш: нещата не са чак толкова сложни но, пътят, по който се движат ред ентусиасти като теб, е насочен в грешна посока. С цялото ми уважение, приятелю, страдаш от силна заблуда и ме огорчава, че вече година как не се усещаш: За какъв чеп ми е, например, да добивам водород от метан, при положение, че нещата извънредно много се усложняват СЛЕД това и, ако отчетем загубата на енергия, ресурси и вещество ПРИ това? Водород от метан-да, за совалки и космически кораби но, за автомобили, е неефективно - въглеродът, така или иначе, все нещо ще го правят, защо да не е за хим.синтез, където метанът е суровина с високи качества, ами да го наливат в сложни и опасни експерименти? То бива ентусиазъм, то може, ама пак да питам: какво става със ЗЗЕ поне? А, да не си даваме сметка за суровинния проблем, е също чиста проба лекомислие и безотговорност, а такива не водят към добро. Не са /само/ разни там конспирации, които "задържат прогреса". От значение са и такива "подробности", които вие, хиперентусиастите, упорито не желаете да осъзнаете.
                  ...И упорито преоткривате топлата вода, колелото, календара...
                  Няма да е зле, ако не си пилеете така неразумно силите и средствата.

                  - Ама ти си знаеш, де.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Никел има , ако видим зора вилиците и лъжиците ще влязат в употреба за целта. Това е сума и енергия.Пък който има мивка от алпака може и внуците си да осигури с енергия. Има студен ядрен синтез, но енергийната мафия - ФЕД не я устройва, Роси май не е успял да направи реактор с мощност 100 киловата за час Електролизерчета - чиста проба батерии. При Роси има някакви чалъми да го вкара в още по благодатен режим.
                    По принцип автомобилните двигатели работят с метан , без значение какво е горивото то преди да изгори в цилиндъра е метан смесен с някакво количество чист водород..невързан за въглерод и той вдига скоростта на горене.Метана може да се получи от въглеводороди извън двигателя, например от суха листна маса която в състава си има органично по принцип..една горелка с браун газ ги терминира до метан за части от секундата в количества каквито и ги подадеш и е безкислородно и не е некачествен пиролизен газ.То е ясно че смърт, но преди това няма ли да поритаме малко ? Няма ли да се съпротивляваме? На янките, ще им се вземе акъла в този водовъртеж който се задава. На мен обаче ми се струва, че са подготвени и не случайно са собственици на Китай.Знаели са отдавна и са се подготвили. Те задържат яко технологии, обявяват ги за невъзможни пък после казват че е станала грешка заради уредите.

                    Ако не дойде финансовия апокалипсис,нали знаеш ко сме се разбра ли-махаш сеоттая тема и се изключваш от ел мрежата ?

                    Коментар


                    • Pyramid

                      Никел има , ако видим зора вилиците и лъжиците ще влязат в употреба за целта. Това е сума и енергия.Пък който има мивка от алпака може и внуците си да осигури с енергия. Има студен ядрен синтез, но енергийната мафия - ФЕД не я устройва, Роси май не е успял да направи реактор с мощност 100 киловата за час Електролизерчета - чиста проба батерии. При Роси има някакви чалъми да го вкара в още по благодатен режим.
                      По принцип автомобилните двигатели работят с метан , без значение какво е горивото то преди да изгори в цилиндъра е метан смесен с някакво количество чист водород..невързан за въглерод и той вдига скоростта на горене.Метана може да се получи от въглеводороди извън двигателя, например от суха листна маса която в състава си има органично по принцип..една горелка с браун газ ги терминира до метан за части от секундата в количества каквито и ги подадеш и е безкислородно и не е некачествен пиролизен газ.То е ясно че смърт, но преди това няма ли да поритаме малко ? Няма ли да се съпротивляваме? На янките, ще им се вземе акъла в този водовъртеж който се задава. На мен обаче ми се струва, че са подготвени и не случайно са собственици на Китай.Знаели са отдавна и са се подготвили. Те задържат яко технологии, обявяват ги за невъзможни пък после казват че е станала грешка заради уредите.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                        Рециклиране??
                        Кажи , кои суровини са ограничени??
                        Литий - основен износител-Китай
                        Сребро - възскъпичко
                        Никел - все повече приложения...Като добавиш, че целта ще е десетки и стотици пъти увеличаване на електромобилния парк;
                        Като отчетеш, че дори здрави, батериите все някак се зареждат,
                        Мед - за ел.двигателите, ниобий и други редкоземни метали - за магнитите, гадолиний-също...
                        Да, рециклирането е факт...СЛЕД ИЗВЕЖДАНЕ ОТ УПОТРЕБА, обаче. нов електромобил, ако не го потрошиш в катастрофа, кога ще го подменяш? добиват се едни суровини, влагат се и не е ясно, кога би могъл да ги вкараш в цикъл на рециклиране. Стотици милиони и милиарди автомобили по света...
                        Друг сериозен проблем, конструктивните материали: Много от тях идват от нефта, който сега мощно се гори. Означава и ускоряване кризата в материалоснабдяването, оттам-индустриална, икономическа криза, глад, смърт...
                        Абе, вие май живеете в измислен свят, колега.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                          Рециклиране??
                          Кажи , кои суровини са ограничени??
                          Крайно време е да слезеш на земята,демек в реалността,брачет !
                          хубу чИтеш книжки,а тоже зяпаш и филмчета,ама в действителността нещата са различни.
                          Тя тая работа не е като оная,не,че и там филмчетата помагат !

                          Коментар


                          • Рециклиране??
                            Кажи , кои суровини са ограничени??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                              не е само това,че материалите са бая ограничени,ами да се замислят и за екологичната цена,която се и ще се плаща с тия батерии...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Човече, тук ТИ боравиш с неясни прогнози. Или даже, не точно прогнози, а просто, твърдения. Да си чувал за търсенето и предлагането? Та, суровините за тези батерии, как да се точно изразя, не са нито толкова евтини, нито толкова достъпни. В момента, Китай налага известни ограничения и не виждам защо, опре ли всичко до това, да не продължи с тази си политика или да не я затегне още. - Щом всички му клекнат за батерии, защо да не се възползва, според теб? Китай НЯМА ИНТЕРЕС винаги и всичко да продава евтино - особено, ако за някои неща се очертава естествен монопол или, поне, господстващо положение на пазара.
                                Правилно сподели някой преди време:
                                Ерата на евтината енергия просто свърши. И ние ще се наложи да свикнем с тази мисъл.

                                Останалото са заигравки на нечистоплътни политици, готови да продадат всички нас, само и само да лапат, да лапат, да лапат...
                                И определена групичка тук им проправя пътя, а после ще страдаме всички поради късогледство и малоумие.
                                не е само това,че материалите са бая ограничени,ами да се замислят и за екологичната цена,която се и ще се плаща с тия батерии...

                                Коментар

                                Working...
                                X