IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пункт за вторични суровини (скрап)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте, възнамеряваме да се занимаваме с изкупуване на найлон, пластмаса, хартия и стъкло. Имаме съответното разрешително по чл.37 от ЗУО. А необходима ли ни е непременно регистрация по ЗДДС.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Здравейте, изчетох темата и имам няколко въпроса. Става въпрос за пункт за изкупуване само и единствено на хартия и пластмаса. Как стой въпроса с лицензите, въобще какъв е законовия ред. Нямам опит, но имам идея за откриване на такъв пункт. Колко евентуално ще са първоначалните ми разходи? Моля, ако има запознати по темата да пишат мнения.
      Благодаря
      Никой ли не знае отговорите на въпросите по-горе

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
        Чакай бе човек, никой не е казал че няма да имая рециклиране в България, напротив. Пак ще се преработват отпадъците, само че това ще е безвъзмездно, т.е. ти отиваш и даваш на общината старата си алуминиева дограма без пари, после общината я дава на някоя рециклираща компания без пари, а рециклиращата компания я дава за преработване най-вероятно навин, но пак за без пари, щото ако тук е за пари, ще има яки предпоставки за корупция към общините.
        хихихи
        добреее, ще се опитам нагледно и простичко да обясня - хайде всички да си предаваме безплатно златото и среброто, щото стават обири и кражби - към общините ще има едни контейнерчета ....
        ти ще скочиш, че това е лудост
        е да ама металните отпадъци са СУРОВИНА, търгуваща се по целия свят, ЖИЗНЕНОВАЖНА, ЗА ДА НЯМА ИНФЛАЦИЯ И ДА СЕ ЩАДИ ОК. СРЕДА.

        Така, сега кражбите НЯМАТ общо с бизнеса, а с МЕВЕРЕ, както всичко което се краде.

        Има общо, че Бойко иска целия бизнес в ръцете на 2-3 фирми, за да могат да му плащат.

        Ето ти нещо друго човече - преди закона да мине на първо четене ИМА ФИРМА СКЛЮЧИЛА 143 ДОГОВОРА С ОБЩИНИТЕ ??????????????????????????

        Анализирай това?

        Коментар


        • Здравейте, изчетох темата и имам няколко въпроса. Става въпрос за пункт за изкупуване само и единствено на хартия и пластмаса. Как стой въпроса с лицензите, въобще какъв е законовия ред. Нямам опит, но имам идея за откриване на такъв пункт. Колко евентуално ще са първоначалните ми разходи? Моля, ако има запознати по темата да пишат мнения.
          Благодаря

          Коментар


          • Не виждам смисъл да преповтарям истините с факти, написани от потребители, които са и в този бранш - напр..KOVE.
            Кражбите нямат нищо общо със структурирането на ЗУО, който цели монополизацията в сектора.
            Министерството на Екологията / Манева / мотивира проесто-закона като набляга на "кражби", а не на опазване на околната среда, /в което е и същността от дейността в сектора, наред с другите, описани вече ползи./ Този факт сам по себе си показва лобизъм и защита на нечии крупни интереси. С кражбите се занимава друга институция, но ...както се казва "тяхната полиция ги пази"
            И това е проблем не само за този сектор на икономиката.
            Сега опасенията са свързани с тенденциите за възраждане на монополите, този път частни и не без съществената помощ и благословия на властимащите.
            MaShell

            Коментар


            • Първоначално изпратено от machell Разгледай мнение
              Тогава да забранят и банкоматите /дебитните и кредитни карти /, защото от и чрез тях се краде и се източват средствата на гражданите!
              Аз лично съм бил потърпевш от грабежи с цел да се върнат после на вторични. Щетите които ми се нанасят са 100 към 1 спрямо това което ще изкарат крадците в пунктовете. Знам за смъртен случай от откраднат капак на шахта, 24 годишно момиче загина, може би ще обясните на родителите че не купувате капаци за шахти, ами крадците си ги складират. Две седмици след като пуснаха околовръстното изчезнаха всички капаци, може би някой си ги колекционира? В Дианабад преди някоко години изчезнаха изтривалките пред входовете. Колко населени места остават без ток най-редовно? И къде Ви питам отива всичкия откраднат метал, защото ако е в пунктовете по-добре да ги затворят! Къде е ползвата за икономика, освен за една шайка крадци и убийци?

              Коментар


              • БАР и ЗУО

                Тогава да забранят и банкоматите /дебитните и кредитни карти /, защото от и чрез тях се краде и се източват средствата на гражданите!

                В сайта на Българска Асоциация по Рециклиране / БАР /

                http://www.bar-bg.org/

                можете да се "осветлите" и по останалите въпросите.

                Въпрос на интелигентност и дисциплина е отпадъците да се използват

                http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2011...otpaducite_da/

                И въпрос на истинска законност, пазена от истински институции!

                От коментар под статията -

                И ние рециклираме. Все още само политици. Просто сме се объркали - какво да правиш, погрешния боклук....
                MaShell

                Коментар


                • А ето още нещо което допълва картинката.

                  ЧЕЗ слагат кабели, “безинтересни“ за крадците
                  11 август 2011 / News.dir.bg

                  Инвестицията в проекта е на стойност 1 млн. лева.

                  Кабелите, които се полагат, са с алуминиев вместо с меден екран и не представляват интерес за крадците, посочват от ЧЕЗ.

                  До приключването на обекта потребителите, захранвани от подстанция "Хиподрума", са с намалена сигурност на доставките.

                  Предстои да бъдат подменени още 229 хил. метра увредени кабели в тази част на столицата на стойност близо 4 млн. лева.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от machell Разгледай мнение
                    Новият ЗУО / Закон Управление Отпадъците / -- Поредния лобиски проект и опит за възраждането на монополите, но този път частни и не без помощта на правителството!
                    ....................................
                    Леле и като видях само кой се възмущава от новото законодателство ....... виден "октопод".

                    Само затваряне на гаражните пунктове и оставяне на пазара на няколко големи лицензирани фирми! Иначе скоро ще ни крадат и пироните от стените!
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Въобще не ме интересува закона. Важното е да се намалят кражбите и да стане по-чисто. Площадки в центъра на града едва ли са нормална гледка в Европа.

                      Коментар


                      • Лобизъм и монопол

                        Новият ЗУО / Закон Управление Отпадъците / -- Поредния лобиски проект и опит за възраждането на монополите, но този път частни и не без помощта на правителството!

                        http://www.ecometal.bg/news.php?nURL=www_3e-news_net-

                        Този закон има една единствена цел - да монополизира бизнеса с отпадъци в полза на няколко големи фирми и да насочи пари към определени черни партийни каси.Освен тези няколко големи фирми, които ще останат да работят, защото отговарят на условията на новия закон, всички останали средни и малки фирми ще бъдат унищожени.

                        Хронология на събитията; Христо Ковачки и сапуненката "Кремиковци", Първа Инвест., собственик на фалир. "Надин" и пр.

                        http://www.facebook.com/pages/%D0%9F...890023?sk=wall
                        MaShell

                        Коментар


                        • Абе като стана дума за този бизнес, че ще има ограничения, какво се чува за другия широкоразпространен подобен бизнес: изкупуванетоо на жито?
                          Там чакат ли се някакви промени, или като досега ще се шета насам-натам?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                            Неотдавна исках да предам на пункт за скраб стотина пътни знака. При предишната дейност на фирмата са били използвани, но сега са ненужни. И да ги продам с фактура и както му е редът. Въпреки че собственикът на пункта ми е много добър приятел, ми отказа. Така може да става и с капаците за шахти и със силовите и телефонните кабели.
                            Но не. Държавата иска да затрие цял отрасъл.
                            Да им давам безплатно моя метал. Да имат да вземат!
                            Значи като си бракувам старата немска пералня, която тежи над 100 кг (и която отдавна предадох на отпадъци, но наистина беше 100 кила), да я подаря?!?!?
                            Абе ние пак към комунизма ли ще се връщаме?
                            Какъв отрасъл бе брато?!
                            Ти тези 100 знака като частно лице ли си ги връщал, щото като юредическо нямаше да имаш проблем.
                            За тази пералня ако ще и 150 кила да тежи повече от 20 кинта няма да вземеш, сети се що.
                            Не се прай на ощипан!
                            Между другото, на много места ако си върнеш стария уред и купиш нов ти правят 5-10% намаление. Част от зелената политиката.

                            Коментар


                            • 1.4 млн. лв. задигнати от железниците

                              Само за 6 месеца кражбите от железопътна инфраструктура са на стойност над 1 400 000 лв.
                              В това число не се включват разходите за възстановяването й.
                              Най-много отмъкнати релси през пролетта.

                              19''
                              Не си поплюват братята роми

                              Коментар


                              • Не е честно заради кражби на няколко точно определени метални предмети да се закрие един цял бизнес. Просто трябва да се регламентира какво НЕ МОЖЕ да се изкупува от частни лица. И който го наруши да има сериозни глоби. И отнемане на лицензи.
                                То всъщност и сега има такива регламенти. Неотдавна исках да предам на пункт за скраб стотина пътни знака. При предишната дейност на фирмата са били използвани, но сега са ненужни. И да ги продам с фактура и както му е редът. Въпреки че собственикът на пункта ми е много добър приятел, ми отказа. Така може да става и с капаците за шахти и със силовите и телефонните кабели.
                                Но не. Държавата иска да затрие цял отрасъл.
                                Да им давам безплатно моя метал. Да имат да вземат!
                                Значи като си бракувам старата немска пералня, която тежи над 100 кг (и която отдавна предадох на отпадъци, но наистина беше 100 кила), да я подаря?!?!?
                                Абе ние пак към комунизма ли ще се връщаме?
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X