IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пункт за вторични суровини (скрап)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://scrap-bg.com/1261/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от KOVE Разгледай мнение
      това е "бизнес" със 1.13 млрд инвестиции и над 2 млрд приходи на година, храни пряко и косвено 300 000 души

      ще да са бахти шахтите и кабелите

      но вие знаете ли например че да се произведе един тон метал от руда, чрез обогатяване и т.н. и да се претопи 1 тон метална СУРОВИНА - второто е около ПЕТ ПЪТИ по щадящо околната среда

      нееееее

      ние гУедаме БТВ
      Чакай бе човек, никой не е казал че няма да имая рециклиране в България, напротив. Пак ще се преработват отпадъците, само че това ще е безвъзмездно, т.е. ти отиваш и даваш на общината старата си алуминиева дограма без пари, после общината я дава на някоя рециклираща компания без пари, а рециклиращата компания я дава за преработване най-вероятно навин, но пак за без пари, щото ако тук е за пари, ще има яки предпоставки за корупция към общините.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        +1

        Пунктовете трябва да се закрият! Няма друг начин! И мен ме боли фара за некакъв си "бизнес", който е повече от 80% сенчест и престъпен.
        това е "бизнес" със 1.13 млрд инвестиции и над 2 млрд приходи на година, храни пряко и косвено 300 000 души

        ще да са бахти шахтите и кабелите

        но вие знаете ли например че да се произведе един тон метал от руда, чрез обогатяване и т.н. и да се претопи 1 тон метална СУРОВИНА - второто е около ПЕТ ПЪТИ по щадящо околната среда

        нееееее

        ние гУедаме БТВ

        Коментар


        • Ей, добре че не отворих такъв пункт, когато пуснах темата , че сега трябваше да излизам на протест

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
            Айде бе, все едно не съм гледал репортажите по телевизията как върнаха спирачки на влак в ПУНКТ!!! Имаше и други репортажи. Връщат ги по пунктове, може и да има свестни, но загубите са за СТОТИЦИ МИЛИОНИ годишно, и за да имат работа дали 2 или 10 000 души и да могат още толкова мангала да се напиват, не ги затварят.

            бтв В моя бизнес също съм ощетен, лично аз хванах един дето ни крадеше кабели и ги връщаше познай къде? в пунктове, а в нашите кабели има токова малко мед че ни насят щети за над 2000 лв. за ад изкарат 20-30. И знаеш ли колко ме боли фара че някой пияндурник ще си загуби работата след като ми бърка на мене в джоба и ми краде хляба на мен???
            +1

            Пунктовете трябва да се закрият! Няма друг начин! И мен ме боли фара за некакъв си "бизнес", който е повече от 80% сенчест и престъпен.
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Кво става с новия протест за петък?
              Ще бъде ли разрешен или тоззи път няма да има протест? Вече няколко дена се обсъжда проблема в комисията в НС, и все още нищо ново май няма. Кога най-после ще затворят пунктовете на дребните изкупвачи за да се намалят кражбите?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
                Значи да ги оставим да крадат кабели, че иначе ще крадат друго. Неееее вие не сте замесени в кражбите..... Вие не купувате краден метал, вие приемате каквото Ви предатат и по този начин ни пазите да не почнат да крадат по-ценни неща...
                Не ми интерпретирай думите погрешно.

                И никой със всичкия си не купува такива отпадъци.

                Всъщност ти какво си мислиш - че ако не са няколкото килограма кабел, шахти, табели или другобществено значим предмет и едва ли не това търгуваме?

                Г-не или г-жо, моята компания извършва търговия със метални суровини по целия свят по цени, определяни по различни формули, но винаги в зависимост от преките котировки на Лондонска Метална Борса.
                Само стоманите биват над 3000 вида. Всеки отпадък се сортира по химичен анализ и ред други физико-химични характеристики, след което се обработва така че за крайния клиент (металургичния завод) да остане да си направи представителна плавка и след това да си го метне в пещта.
                Наред е международния транспорт, плащания, арбитражиране, застраховане, сконтиране ако трябва и т.н. и разбира се най-трудното пазарлъка за задържане на РЕАЛНИЯ КЛИЕНТ, а именно доставчика.

                Т.е. искам да кажа, че това е бизнес който е в условията на обърнат пазар (какъвто е суровинния) и изисква висока компетентност и специализация, за да се задържиш като патньор на Тисен Круп и подобни компании.

                А вие ми говорите за няколко килограма кабели и шахти, заради които при ЧЕСТИТЕ проверки от МВР ние да си загубим лиценза.

                Смях, смях в залата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KOVE Разгледай мнение
                  И какво ще стане като мангалите не могат да предават метал, А?
                  Правилно галфончо -- ще крадат друго - по-ценно - или мислиш че ще си свалят стандарта )))
                  Значи да ги оставим да крадат кабели, че иначе ще крадат друго. Неееее вие не сте замесени в кражбите..... Вие не купувате краден метал, вие приемате каквото Ви предатат и по този начин ни пазите да не почнат да крадат по-ценни неща...

                  Коментар


                  • а да не забравя

                    и стотиците милиони ти ги казаха по ТЕЛЕВИЗОРА нали?

                    а уж Ентелегентни сме

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
                      Айде бе, все едно не съм гледал репортажите по телевизията как върнаха спирачки на влак в ПУНКТ!!! Имаше и други репортажи. Връщат ги по пунктове, може и да има свестни, но загубите са за СТОТИЦИ МИЛИОНИ годишно, и за да имат работа дали 2 или 10 000 души и да могат още толкова мангала да се напиват, не ги затварят.

                      бтв В моя бизнес също съм ощетен, лично аз хванах един дето ни крадеше кабели и ги връщаше познай къде? в пунктове, а в нашите кабели има токова малко мед че ни насят щети за над 2000 лв. за ад изкарат 20-30. И знаеш ли колко ме боли фара че някой пияндурник ще си загуби работата след като ми бърка на мене в джоба и ми краде хляба на мен???
                      И какво ще стане като мангалите не могат да предават метал, А?
                      Правилно галфончо -- ще крадат друго - по-ценно - или мислиш че ще си свалят стандарта )))
                      Просто мотива с циганите идва дюшеш на ГеРойко, но щом тук хората са толкова слепи, то....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                        А всичко може да се реши като на запад: да се вдигнат доходите на хората и ако средните заплати станат около 500-600евро, този бизнес сам ще се свие и ще стане като на запад.
                        При нас заплатите са над тези суми, но мангала който хванах, седи на социални, беше с едно шише от полвин литър водка, седнал в 1:00 вечерта с един голям кухненски нож, реже кабели и кърка. Хванахме го на 5-тия път, загубите ни са огромни, а бай мангал изкарва по 10-15 лв. ей така, докато си пийва. При нас около веднъж в седмицата режеше, през останалото време е крадял другаде. Живее в общинско жилище - да му го сметнем подарък от държавата 300 лв., получава помощи, предполагам около 200 лв., като краде за 20 лв. вечер докато си пие водката, да приемем че краде 22 дни в месеца , това са около 440 лв. И какво излиза 300+200+440=940 лв. или ето ти ги 500 евра. А отделно нанася щети за поне 5-10 000 лв, които ги покриваш ти, плащаш му жилището и му даваш помощи, дали тоя ще отиде да работи за 1000 лв, да му спрат помощите, да му вземат жилището, да си плаща данъците и да има работно време и задължения?

                        Пунктовете са вредни за България, трябва да се закрият.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                          Нищо няма да спасиш! Хората правят такива неща, когато са бедни. Като оставиш 2000 без работа, ще увеличиш крадците!

                          Виж по морето или в по-богатите държави дали някой събира металите!
                          Абе то в нормалните страни няма такъв бизнес, поне няма такива дребни и разхвърляни пункчета за скрап, защото никой няма да се хване да събира боклуци за да изкара 10евро на ден. Да не мислите че се изкарват някакви колосани суми от циганите които ровят из боклуците?
                          Иначе, на запад си има големи бази, където всеки може да закара скрап, я някое предприятие да си закара някакъв отпадък, я човек да си предаде старата алуминиева дограма след ремонт, и т.н. Обаче дребни пункчета няма, по икономически съображения, не по закон.
                          А тук у нас, поради лошото ни икономическо положение, този бизнес има икономическа среда за развитие. Реално, държавата прави всичко по силите ѝ да ограничи бизнеса, например преди 3г. фирмите се задължиха да събират 10% ДОД от физическите лица при плащането за предаден скрап и да се предава на държавата. Малко хора знаят, че това беше истинската причина за приемането на плоския данък у нас, за да може да се иска събирането на този данък в скрападжийския бизнес, щото ако няма плосък данък не може да се сметне колко да се иска. Обаче, това докара първата вълна на развитие на нелегални скрападжийници, 10% е нещо много голямо при нормален марж от около 2-3% на какъвто се работи поради огромната конкуренция.
                          Истината е, че закони има, ама контрол няма. А всичко може да се реши като на запад: да се вдигнат доходите на хората и ако средните заплати станат около 500-600евро, този бизнес сам ще се свие и ще стане като на запад.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
                            .. предпочитам 2000 души да останат без работа, от колкото ...и да погребваме деца загинали заради кражбите. Дори и един жовот да се спаси като ги затворят аз съм за!!!
                            Нищо няма да спасиш! Хората правят такива неща, когато са бедни. Като оставиш 2000 без работа, ще увеличиш крадците!

                            Виж по морето или в по-богатите държави дали някой събира металите!
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от KOVE Разгледай мнение
                              Абе човек, събуди се бе!
                              откраднати шахти никой нормален търговец не купува - не става въпрос за това!!!!
                              те пак ще крадат шахтите и ще ги предават на незаконните леяри, които ги има и сега, и сега също пак САМО те ги купуват. РАЗБРА ЛИ?

                              и не са 2000
                              Айде бе, все едно не съм гледал репортажите по телевизията как върнаха спирачки на влак в ПУНКТ!!! Имаше и други репортажи. Връщат ги по пунктове, може и да има свестни, но загубите са за СТОТИЦИ МИЛИОНИ годишно, и за да имат работа дали 2 или 10 000 души и да могат още толкова мангала да се напиват, не ги затварят.

                              бтв В моя бизнес също съм ощетен, лично аз хванах един дето ни крадеше кабели и ги връщаше познай къде? в пунктове, а в нашите кабели има токова малко мед че ни насят щети за над 2000 лв. за ад изкарат 20-30. И знаеш ли колко ме боли фара че някой пияндурник ще си загуби работата след като ми бърка на мене в джоба и ми краде хляба на мен???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
                                Е тва е. Вторични суровини трябва да са държавани, да се намират до районното, да не се плаща за метални отпадъци, да има глоби ако ги хвърлиш на друго място. Има СМЪРТНИ случаи заради откраднати шахти!!! А ако погледнем загубите кито се нанасят, предпочитам 2000 души да останат без работа, от колкото да покриваме стотици милиони загуби от откраднати шахти и кабели и да погребваме деца загинали заради кражбите. Дори и един жовот да се спаси като ги затворят аз съм за!!!
                                Абе човек, събуди се бе!
                                откраднати шахти никой нормален търговец не купува - не става въпрос за това!!!!
                                те пак ще крадат шахтите и ще ги предават на незаконните леяри, които ги има и сега, и сега също пак САМО те ги купуват. РАЗБРА ЛИ?

                                и не са 2000

                                Коментар

                                Working...
                                X