IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в дървен материал

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso
    Първоначално изпратено от Avalaon
    Първоначално изпратено от Alonso
    Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
    По 1 м3 на бройка ?
    Едва ли . Освен ако не говорим за хоризонт от 8-9 години. Тогава и обема е по-голям и цената скача. Но времето си е доста.........
    При диаметър на стеблото 40 см и височина 10м, излиза дори повече от кубик на бройка. Иначе моите сметки са за период от 8 години. Тогава се извършва сечта. Моите сметки са:
    инвестиция 3500 - 4000 лева на декар с включени разходи за целия период
    доход около 100 лева на кубик, чисто или 10 000 лева на декар за 8 години
    Искам да ви напомня, че пауловнията се нуждае от доста вода през първите 2 години и е добре наблизо да има водоизточник.
    Здравей, ще могат ли да се вземат 100 лв. на кубик и дали ще направи 40 см. ширина при нашите климатични условия? Има ли някъде в България или околните държави засадени по-големи площи да се отиде да се види?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Avalaon
      Първоначално изпратено от Alonso
      Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
      По 1 м3 на бройка ?
      Едва ли . Освен ако не говорим за хоризонт от 8-9 години. Тогава и обема е по-голям и цената скача. Но времето си е доста.........
      При диаметър на стеблото 40 см и височина 10м, излиза дори повече от кубик на бройка. Иначе моите сметки са за период от 8 години. Тогава се извършва сечта. Моите сметки са:
      инвестиция 3500 - 4000 лева на декар с включени разходи за целия период
      доход около 100 лева на кубик, чисто или 10 000 лева на декар за 8 години
      Искам да ви напомня, че пауловнията се нуждае от доста вода през първите 2 години и е добре наблизо да има водоизточник.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Avalaon
        някой да разполага с инфо за цената на кубик канадска топола ?
        никой ли няма инфо ?
        а, също така, някакво инфо за изкупуване на дървесина, всякаква ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Q10
          Седма категория, 1000 декара...търся доброволци,тъй де безплатна работна ръка
          Пиши ми на лични в кой район са тия 1000 декара, ако наистина ги имаш...

          Коментар


          • Седма категория, 1000 декара...търся доброволци,тъй де безплатна работна ръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Черкезов
              Хайде 100дка първокачествен чернозем чакат своя инвеститор?
              Стига сте умували , действайте!
              Няма инвеститор, щото не вирее хубаво на чернозем, трябва почвата да е песъклива

              Коментар


              • Къде и какво ще се залесява?! Мога да се обадя на приятели от екелогичните организации...
                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                Коментар


                • Търся доброволци за залесяване

                  Коментар


                  • Хайде 100дка първокачествен чернозем чакат своя инвеститор?
                    Стига сте умували , действайте!
                    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                    Коментар


                    • някой да разполага с инфо за цената на кубик канадска топола ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso
                        Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
                        По 1 м3 на бройка ?
                        Едва ли . Освен ако не говорим за хоризонт от 8-9 години. Тогава и обема е по-голям и цената скача. Но времето си е доста.........

                        Коментар


                        • Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • имам душеме за продаване в дупница - 8-10г е съхнало на открито добре пазено, а от 4ри години е направено на душеме в най-добрата работилница в дупница и е добре подредено в гараж.

                            Коментар


                            • Avalaon, търгувал съм със дървен материал и що годе са ми познати нещата. За качествена иглолистна дървесина от бял бор, ествено просушена /или в сушилни, но наистина изсушена - а, не това, което се предлага по складовете, като сухо, а то е само изпръхнало/, талпи от 5 до 10 см, окрайчени и т.н или греди от 10/10 и нагоре си имат цена и си я държат дори и на нашия скапан пазар. В момента спокойно може да се търси цена над 400 лв. в порядъка до 500 лв. за кубик /за това, което съм описал/, но наистина за качествена такава, а не тези боклуци, които се продават по складовете. Купувачи за хубава стока си има и винаги, ще има... На това дръвце, за което говориш, ако качествата на дървесинката наистина му са по-добри от чама, може и да си заслужава. Накара ме да се позамисля... Трябва да намеря от някъде да я видя тази дървесина. Успех ти желая...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Q10
                                Първоначално изпратено от XP1
                                Според мен това дърво може да стане конкурент на чамовата дървесина в мебелопроизводството и строителството, но е с по-добри качества от нея.Някой знае ли колко струва чамовата дървесина, пауловнията трябва да е поне с 50% по-скъпа от нея.
                                Дървени греди- 17.16лв на линеен метър.
                                Един линеен метър такава греда колко кубика прави ?

                                Коментар

                                Working...
                                X