IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в дървен материал

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой може ли да сподели, къде бих могъл да погледна някакви цени на дървен материал ? нещо като линк към борса и т.н.
    Искам да сравня цените на различните видове дървесина в България.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter
      Това дърво. Повтарям - дърво. Това, което коментирате по-долу не става за отглеждане при нашия климат.
      Особенно в района на Дулово, едва ли ще оцелеят и 10% от фиданките след зимата.
      Не сте прав колега.
      Пораженията в Дулово , при - 27 градуса през зимата са на 10 % от насажденията и то основно на експерименталните бройки Paulownia elongata. При tomentosa има частични поражения само на не добре развитите фиданки , които и без това подлежат на кастрене на пънче.

      Коментар


      • С такава: http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/...o_na_gori.html
        конкуренция все още няма смисъл от тоя бизнес

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter
          Първоначално изпратено от Avalaon
          Първоначално изпратено от Alonso
          Първоначално изпратено от Avalaon
          Първоначално изпратено от Alonso
          Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
          По 1 м3 на бройка ?
          Едва ли . Освен ако не говорим за хоризонт от 8-9 години. Тогава и обема е по-голям и цената скача. Но времето си е доста.........
          При диаметър на стеблото 40 см и височина 10м, излиза дори повече от кубик на бройка. Иначе моите сметки са за период от 8 години. Тогава се извършва сечта. Моите сметки са:
          инвестиция 3500 - 4000 лева на декар с включени разходи за целия период
          доход около 100 лева на кубик, чисто или 10 000 лева на декар за 8 години
          Искам да ви напомня, че пауловнията се нуждае от доста вода през първите 2 години и е добре наблизо да има водоизточник.
          Аз ги смятам така : 0.4 х 0.4 х 5 = 0.8 х 80 бр = 64 кубика от декара , като и това ми се струва малко завишено. Да кажем 60 кубика. х 300 = 18 000 от декар.
          Следва да се отчете и реалността за момента , а именно : в момента в Бг няма реален и адекватен пазар за тази дървесина. Ще има след 5-6 година когато ще има и някакво предлагане на такъв материал.

          А Интересно ми е как пресметнахте това с червеното.
          Моля, за малко подробности.
          E. Тука вече трябва да раздадем наградите.
          Обърнете внимание, Господа, на цифрите.

          Авалаон добива два пъти по-малко материал от Алонсо, но печели два пъти повече чисти пари. Там някъде. И се чуди, къде аджеба можеш да похарчиш 3500 лв. на дка. за отглеждане.
          Мисля да присъдим приза за инвеститор №1 в дървен материал за 2010г на Авалаон.
          И нека да си харчи както намери за добре честно спечелените пари.
          Наздраве !
          Я не знам как е, ама и така не е.....
          Кажете Вие уважаеми господине как е сметката. Иначе е много лесно така по български, да стоим отстрани и да се присмиваме на хората, които искат да направят нещо. Нали ?
          Аз също имам грешка в данните. За да се постигне по кубик материал от бройка, трябва да се посадят по 50-60 фиданки на декар, а не по 110 както го смятах аз.
          Така че в крайна сметка се постига консесус по въпроса за добив около 50 м3 от декар. В моите разходи са включени освен самото залесяване и подръжката за 8 години и самата земя. Относно цената, аз обикновенно съм черноглед и смятам на цена под чамовия материал. Както и да е, ние се разбрахме на лични. Не бях писал тук повече от година и сега се чудя откъде ми дойде на акъла да се обаждам. И последно да ви кажа и за БФБ, защото смятам това да ми е последния пост. БФБ е това което е , защото учасниците в нея са такива, каквито са. Успех на всички пожелавам
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Благодаря.
            Галфонино !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Avalaon
              Първоначално изпратено от Alonso
              Първоначално изпратено от Avalaon
              Първоначално изпратено от Alonso
              Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
              По 1 м3 на бройка ?
              Едва ли . Освен ако не говорим за хоризонт от 8-9 години. Тогава и обема е по-голям и цената скача. Но времето си е доста.........
              При диаметър на стеблото 40 см и височина 10м, излиза дори повече от кубик на бройка. Иначе моите сметки са за период от 8 години. Тогава се извършва сечта. Моите сметки са:
              инвестиция 3500 - 4000 лева на декар с включени разходи за целия период
              доход около 100 лева на кубик, чисто или 10 000 лева на декар за 8 години
              Искам да ви напомня, че пауловнията се нуждае от доста вода през първите 2 години и е добре наблизо да има водоизточник.
              Аз ги смятам така : 0.4 х 0.4 х 5 = 0.8 х 80 бр = 64 кубика от декара , като и това ми се струва малко завишено. Да кажем 60 кубика. х 300 = 18 000 от декар.
              Следва да се отчете и реалността за момента , а именно : в момента в Бг няма реален и адекватен пазар за тази дървесина. Ще има след 5-6 година когато ще има и някакво предлагане на такъв материал.

              А Интересно ми е как пресметнахте това с червеното.
              Моля, за малко подробности.
              E. Тука вече трябва да раздадем наградите.
              Обърнете внимание, Господа, на цифрите.

              Авалаон добива два пъти по-малко материал от Алонсо, но печели два пъти повече чисти пари. Там някъде. И се чуди, къде аджеба можеш да похарчиш 3500 лв. на дка. за отглеждане.
              Мисля да присъдим приза за инвеститор №1 в дървен материал за 2010г на Авалаон.
              И нека да си харчи както намери за добре честно спечелените пари.
              Наздраве !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jikev
                Аз ги смятам така : 0.4 х 0.4 х 5 = 0.8
                Хубаво го рекъл колегата: Да не ви развалям унеса!
                при мечтаните 40см диаметър има формулка с "пи"! Не е 0.4*0.4, а 0.2*0.2*3.14*5=0.62 =>дава под 80% от твоите сметки!
                Та посвалете добива... А после и цена ще му търсим...
                Да, така е.
                обем на цилиндър. Моя грешка. Благодаря. Но това не променя значително очакванията и изчисленията.

                Коментар


                • Аз ги смятам така : 0.4 х 0.4 х 5 = 0.8
                  Хубаво го рекъл колегата: Да не ви развалям унеса!
                  при мечтаните 40см диаметър има формулка с "пи"! Не е 0.4*0.4, а 0.2*0.2*3.14*5=0.62 =>дава под 80% от твоите сметки!
                  Та посвалете добива... А после и цена ще му търсим...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Avalaon
                    Първоначално изпратено от bate Goiko
                    Първоначално изпратено от Avalaon
                    В Бг , според мен, няма къде да се види култивирано 8 - годишно дърво. На снимки на доставчика на който съм поръчал фиданките видях готов дървен материал, пък и може да се поръча по нета, за да се види качеството и да се направи сравнителна оценка.
                    Ако има някъде засадена градина от 3-4 годишни дръвчета, ще ми е интересно да я видя. Някъде бях чел, че има засадени по-големи масиви в Сърбия, трябва да потърся координатите. Другия месец съм запланувал да посетя фирмата която отглежда разсада в БГ.
                    имаш л.с.
                    И ти имаш лично за да не спамим темата.
                    Бате Гойко, ако за пауловния говориш в България има доста заседени по парковете. Аз лично съм виждал във Варна. Но тези които ще видиш за засадени с декоративна цел, не са подкастряни и изглеждат доста различно от дърво, отглеждано за дървен материал.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bate Goiko
                      Първоначално изпратено от Avalaon
                      В Бг , според мен, няма къде да се види култивирано 8 - годишно дърво. На снимки на доставчика на който съм поръчал фиданките видях готов дървен материал, пък и може да се поръча по нета, за да се види качеството и да се направи сравнителна оценка.
                      Ако има някъде засадена градина от 3-4 годишни дръвчета, ще ми е интересно да я видя. Някъде бях чел, че има засадени по-големи масиви в Сърбия, трябва да потърся координатите. Другия месец съм запланувал да посетя фирмата която отглежда разсада в БГ.
                      имаш л.с.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Avalaon
                        В Бг , според мен, няма къде да се види култивирано 8 - годишно дърво. На снимки на доставчика на който съм поръчал фиданките видях готов дървен материал, пък и може да се поръча по нета, за да се види качеството и да се направи сравнителна оценка.
                        Ако има някъде засадена градина от 3-4 годишни дръвчета, ще ми е интересно да я видя. Някъде бях чел, че има засадени по-големи масиви в Сърбия, трябва да потърся координатите. Другия месец съм запланувал да посетя фирмата която отглежда разсада в БГ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso
                          Първоначално изпратено от Avalaon
                          Първоначално изпратено от Alonso
                          Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
                          По 1 м3 на бройка ?
                          Едва ли . Освен ако не говорим за хоризонт от 8-9 години. Тогава и обема е по-голям и цената скача. Но времето си е доста.........
                          При диаметър на стеблото 40 см и височина 10м, излиза дори повече от кубик на бройка. Иначе моите сметки са за период от 8 години. Тогава се извършва сечта. Моите сметки са:
                          инвестиция 3500 - 4000 лева на декар с включени разходи за целия период
                          доход около 100 лева на кубик, чисто или 10 000 лева на декар за 8 години
                          Искам да ви напомня, че пауловнията се нуждае от доста вода през първите 2 години и е добре наблизо да има водоизточник.
                          Аз ги смятам така : 0.4 х 0.4 х 5 = 0.8 х 80 бр = 64 кубика от декара , като и това ми се струва малко завишено. Да кажем 60 кубика. х 300 = 18 000 от декар.
                          Следва да се отчете и реалността за момента , а именно : в момента в Бг няма реален и адекватен пазар за тази дървесина. Ще има след 5-6 година когато ще има и някакво предлагане на такъв материал.

                          А Интересно ми е как пресметнахте това с червеното.
                          Моля, за малко подробности.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko
                            Първоначално изпратено от Alonso
                            Първоначално изпратено от Avalaon
                            Първоначално изпратено от Alonso
                            Мога ли да попитам защо го слагате 40м3 от декар. Моята информация е за около 100 м3/декар.
                            По 1 м3 на бройка ?
                            Едва ли . Освен ако не говорим за хоризонт от 8-9 години. Тогава и обема е по-голям и цената скача. Но времето си е доста.........
                            При диаметър на стеблото 40 см и височина 10м, излиза дори повече от кубик на бройка. Иначе моите сметки са за период от 8 години. Тогава се извършва сечта. Моите сметки са:
                            инвестиция 3500 - 4000 лева на декар с включени разходи за целия период
                            доход около 100 лева на кубик, чисто или 10 000 лева на декар за 8 години
                            Искам да ви напомня, че пауловнията се нуждае от доста вода през първите 2 години и е добре наблизо да има водоизточник.
                            Здравей, ще могат ли да се вземат 100 лв. на кубик и дали ще направи 40 см. ширина при нашите климатични условия? Има ли някъде в България или околните държави засадени по-големи площи да се отиде да се види?
                            В Бг , според мен, няма къде да се види култивирано 8 - годишно дърво. На снимки на доставчика на който съм поръчал фиданките видях готов дървен материал, пък и може да се поръча по нета, за да се види качеството и да се направи сравнителна оценка.

                            Коментар


                            • Не искам да развалям Унеса ви от смятането на на печалби, но как го виждате това дърво за 8 години да направи 40 см. диаметър и ствол.... /моля ви/ - 10 м. То да не 50 годишен смърч.
                              Сметката според мен е следната. След 10 години ще могат да бъдат добити 15-18 м3/дка. С дължина не повече от 2 м. И като се знае, че 80% от дърветата ще измръзнат, то остават примерно 3 кубика от дка. Обаче трупи - не талпи.

                              Коментар


                              • Здравей,
                                Чамовия строителен материал, в момента му падна цената, но държи 240 лв на м3. През време на строителния бум достигна 350 лв на кубик. Така че смятам че на кубик пауловния спокойно може да се вземе 200 лева. Все пак материала е доста качествен в сравнение с чама. Нямам информация къде може да се види такава ферма, но предполагам, че самия доставчик на разсада, може да те изпрати на такова място където да видиш. Относно диаметъра е много относително, аз лично ползвам съветите на двама консултанти с които работя от доста време и се доверявам на тяхните прценки. Успех на тези които са избрали този вид бизнес
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X