IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в дървен материал

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Искам още да питам и това:гората е стара -не знам кога е садена.Предимно е бор.Мисля че има и малко бук.Каква е тази асортиментна ведомост? Какви са цените и въобще как се плаща?
    Благодаря още веднъж!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Символ Разгледай мнение
      Гората е близо до път.Отправих запитване до фирма и имат интерес,но искат документи.
      Много благодаря за подробната информация.А дали има време за сеч-в смисъл само лятото ли е разрешено или може и други сезони.
      Поздрави!

      Срокът за сеч и извоз може да е максимално 18 месеца и започва да тече от дата на издаване на позволителното.
      Сече се през всички сезони на годината, стига времето да го позволи!
      Хубава вечер!
      П.П. Малко го обърнахме на Скайп. Моля за извинение другите, които пишат във форума.
      Last edited by tnm; 07.07.2011, 18:33.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Гората е близо до път.Отправих запитване до фирма и имат интерес,но искат документи.
        Много благодаря за подробната информация.А дали има време за сеч-в смисъл само лятото ли е разрешено или може и други сезони.
        Поздрави!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Символ Разгледай мнение
          Благодаря за подробния отговор!А дали е тромава цялата процедура?Може ли да стане само с удостоверение за наследници?Скица мисля че няма.
          Поздрави!
          Тц
          Няма да стане без скица.
          При пълен набор от документи - не повече от месец. Скицата може да се извади и да един ден. В горското стопанство трябва да Ви издадат документите в 5 дневен срок. По-трудно е да си намерите лицензиран лесовъд, който да Ви направи лесоустройствената програма. В Регионалната Дирекция по горите, трябва да Ви я съгласуват в едноседмичен срок. В такъв срок се вади и удостоверението от РИОСВ/трябва да сте го извадили преди да отидете в РДГ/. Гората Ви е 50 дка - значи може да се маркира за един, два дни..../зависи все пак и от вида на сечта/. Според мен месец е достатъчен. Но не знам дали гората Ви е подходяща за дърводобив. Годината е доста дъждовна......
          Много важно е да е близо до път. Иначе трудно се намират купувачи.
          Моят съвет е първо да намерите лицензиран лесовъд и той да Ви каже дали има смисъл да си сечете гората.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Благодаря за подробния отговор!А дали е тромава цялата процедура?Може ли да стане само с удостоверение за наследници?Скица мисля че няма.
            Поздрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Символ Разгледай мнение
              Здравейте!Не зная дали питането ми е за тук,но се надявам на отговор и помощ.
              Имам собствена гора от около 50дк в махала на Вакарел.Предимно бор и дъб.Искам да се прочисти и част да се продаде.Как може да стане това?Търся фирми,които изкупуват, но трябва да си има и бригада фирмата за да режат и вземат от мястото материала.
              Дано някой помогне с каквото и да е инфо!
              Поздрави!
              Първо са Ви необходими актуални документи за собственост - скица на имота, нотариален акт или удостоверение за наследници. Тези документи трябва да се с давност до 6 месеца. Скицата се презаверява или се изважда нова от Общинска служба по земеделие и гори или от Кадастъра. Удостоверението или акта от съда.
              След това с тези документи се отива в горското стопанство на територията, на което се намира Вакарел и се пуска молба за извадка от картен лист и таксационно описание. Като получите документите от стопанството, намирате лицензиран лесовъд, който Ви изготвя програма за мероприятията, които можете да извършите в гората си. Също така Ви трябва оценка от РИОСВ, че имота Ви попада или не попада в НАТУРА 2000. И там носите актуална скица и документ за собственост.
              След това с лесоустройствената програма и документа от РИОСВ отивате в РДГ София /мисля/ и там Ви правят проверка на терен и одобряват програмата. След това лицензирания лесовъд Ви маркира дървесината, която ще се отсече, изчислява количеството Й и Ви издава позволително за сеч и извоз. Вероятно ще може и да Ви намери и фирма, която да закупи дървесината на корен /преди да е отсечена/.
              Задължително сключете договор за продажба с фирмата, която ще купува дървесината.
              Хубава вечер!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                до колкото ми е известно ,трябва да отидеш в горското и в общината ,да ти издадат разрешително за сеч ,ако искаш всичко да е законно де ...-това ще се направи.
                А що се отнася до фирмите и работниците ,те са навързани с чиновниците ,друг е въпроса дали е най- изгодната оферта де-как навързани с чиновниците?Някой би ли могъл да даде инфо за такива фирми.
                Без обиколка на инстанциите не знам дали става ..
                -кои още инстанции?
                Моля,дайте още инфо който може!

                Коментар


                • до колкото ми е известно ,трябва да отидеш в горското и в общината ,да ти издадат разрешително за сеч ,ако искаш всичко да е законно де ...
                  А що се отнася до фирмите и работниците ,те са навързани с чиновниците ,друг е въпроса дали е най- изгодната оферта де
                  Без обиколка на инстанциите не знам дали става ..

                  Коментар


                  • Здравейте!Не зная дали питането ми е за тук,но се надявам на отговор и помощ.
                    Имам собствена гора от около 50дк в махала на Вакарел.Предимно бор и дъб.Искам да се прочисти и част да се продаде.Как може да стане това?Търся фирми,които изкупуват, но трябва да си има и бригада фирмата за да режат и вземат от мястото материала.
                    Дано някой помогне с каквото и да е инфо!
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                      никой ли няма инфо ?
                      а, също така, някакво инфо за изкупуване на дървесина, всякаква ?

                      Не сте конкретизирали каква цена Ви интересува - в обло или преработено състояние.
                      Облата дървесина зависи от диаметъра на сортимента в тънкия край и за едра дървесина от топола се движи от порядъка на 55 - 65 лв.
                      Преработена на талпи е около 300 лв.

                      Мога да Ви дам цени на обла дървесина за преработка на основните дървесни видове в България. Това за цени за едра строителна дървесина:
                      Бук - 70 - 85 лв
                      Зимен дъб - 90 -100 лв.
                      Явор и шестил - 80 - 100 лв. Ако яворът е от вида "птиче око" цената се повишава доста.
                      Дива череша, брекиня, орех - 100 - 120 лв.
                      Ясен - 80 - 90 лв.
                      Габър - 60 лв.
                      Топола, трепетлика и липа - 55 - 65 лв.
                      Акация - 50 - 60 лв.

                      Бял бор и смърч - 90 - 120 лв.
                      Черен бор - 80 - 90 лв.
                      За цени на обикновена ела и мура нямам информация.
                      Трябва да знаете, че в Европа основно се работи със сертифицирана дървесина, която в България почти липсва.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                        Това е един от големите плюсове на този вид дърво - израства наново от пънчето, т.е. не трябва да се изкоренява, за да се засажда нова бройка. Дори би трябвало да расте по-бързо заради развитата коренова система.
                        вашите 20 декара вече засадени ли са?

                        има ли уреден пласмент за тополова дървесина?

                        след изсичане наистина израства обаче ме съмнява да се получи дърво равностойно на това което е вече отрязано?

                        след изсичане се получават много яко вкоренени пънове. и тази земя поне на мен ми се струва напълно неизползваема за каквото и да е. няма как да се мине на картофи нали? пъновете са си там и пречат.

                        така за мен се получават 2 основни въпроса.
                        1. пласмент и цена?
                        2. какво се прави с тези пънове?

                        Коментар


                        • Това е един от големите плюсове на този вид дърво - израства наново от пънчето, т.е. не трябва да се изкоренява, за да се засажда нова бройка. Дори би трябвало да расте по-бързо заради развитата коренова система.



                          Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                          Мен ме интересува след сечта какво се случва? 20 декара с пънове остават, та как ще се ползва тази земя от сечта на сетне?

                          Коментар


                          • Мен ме интересува след сечта какво се случва? 20 декара с пънове остават, та как ще се ползва тази земя от сечта на сетне?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                              Темата разглежда продажба на луксозна суровина на пределна цена.Но сивия сектор в краткосрочен план сте ги тушира.С тези 1000 декара можеш да намериш работа на стотици хора,които сте се и образоват.Идея за бизнес-отглеждаш дървесина само за хартиена промишленост-твоя!!!10 вида хартиени пликове за супермаркетите.Цехчета в ромските махали с ръчен труд.Като се квалифицират им даваш да търсят и правят полуавтоматични машинки;-)))За начало мегалев стига;-)))После от Европроекти.
                              В ромсските махали ще ти свличат дървета по нощите да се граят на мангалите !!!
                              Ако не пазиш, ще хванеш за дедовия пауловнията !!!

                              П.П.A с колко ще се вдигнат разходите за отглеждане на насъжденията включвайки
                              изграждането на ограда и денонощна въоръжена охрана ????????????
                              Въпрос на сметки , но доста скъпо ще е !!!
                              Last edited by bgg_red; 28.05.2010, 14:17.
                              --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                              http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Q10 Разгледай мнение
                                Седма категория, 1000 декара...търся доброволци,тъй де безплатна работна ръка
                                Темата разглежда продажба на луксозна суровина на пределна цена.Но сивия сектор в краткосрочен план сте ги тушира.С тези 1000 декара можеш да намериш работа на стотици хора,които сте се и образоват.Идея за бизнес-отглеждаш дървесина само за хартиена промишленост-твоя!!!10 вида хартиени пликове за супермаркетите.Цехчета в ромските махали с ръчен труд.Като се квалифицират им даваш да търсят и правят полуавтоматични машинки;-)))За начало мегалев стига;-)))После от Европроекти.

                                Коментар

                                Working...
                                X