IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в дървен материал

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Avalaon
    Първоначално изпратено от Черкезов
    Първоначално изпратено от Avalaon
    Г-н Черкезов,
    какво стана ?
    Изпрати ми писмо с инвестиционно намерение и подпис на човека с когото ще сключваме окончателен договор и разбира се ми трябва банкова гаранция за 50К евро. Тогава бих ти дал информация.

    Д-р Черкезов
    ???????????????????????????????????????? !

    Всъщност,
    АБЕ, ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ ?
    Повече от нормален, нямам време да ставам бюро справки, ще работя само със сериозни съдружници.

    Много радост,

    Д-р Черкезов
    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от XP1
      Според мен това дърво може да стане конкурент на чамовата дървесина в мебелопроизводството и строителството, но е с по-добри качества от нея.Някой знае ли колко струва чамовата дървесина, пауловнията трябва да е поне с 50% по-скъпа от нея.
      Дървени греди- 17.16лв на линеен метър

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Черкезов
        Първоначално изпратено от Avalaon
        Г-н Черкезов,
        какво стана ?
        Изпрати ми писмо с инвестиционно намерение и подпис на човека с когото ще сключваме окончателен договор и разбира се ми трябва банкова гаранция за 50К евро. Тогава бих ти дал информация.

        Д-р Черкезов
        ???????????????????????????????????????? !

        Всъщност,
        АБЕ, ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Avalaon
          Първоначално изпратено от XP1
          Първоначално изпратено от vikhunter
          Това дърво. Повтарям - дърво. Това, което коментирате по-долу не става за отглеждане при нашия климат.
          Особенно в района на Дулово, едва ли ще оцелеят и 10% от фиданките след зимата.
          В много градове са садени като декоративни дървета има и млади и стари, така че проблема не е в зимата, а дали някой ще изкупи дървесината след 8-10г.
          Ами, въпросът е кой какво ще очаква, по-скоро. Дървесината винаги ще се търси. Ако излезеш с по-голям обем в подходящ вид , може, да пласираш и зад граница. Защо тополите ще ги купуват в гръцко, пък това не ? И това ще купят, но въпросът ще е в цената. Аз лично , не бих разчитал на 600 долара / куб. , а по-скоро ориентир 100 долара. Всичко отгоре - бонус. Та, сметката от 1 декар : 40 кубика ориентир по 100 = 4000 х 1,35 / сегашен курс / = 5400 / 8 години = 675 лв. възвръщаемост на година от един декар.
          Пределно проста и ориентировъчна сметка.

          Плюс това, положителен фактор е , че след сечта не се налага да изкореняваш, пък пак да засаждаш и т.н. Дори си мисля, че при развита коренова система втората издънка ще расте доста по-бързо от първата.
          Правилно, ако ще ги продавате в Гърция! За 2 години ще искарате по 40кубика на дка. Но ако пазара е Германия или Италия, цената скача на 300евро!!!

          Д-р Черкезов
          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Avalaon
            Г-н Черкезов,
            какво стана ?
            Изпрати ми писмо с инвестиционно намерение и подпис на човека с когото ще сключваме окончателен договор и разбира се ми трябва банкова гаранция за 50К евро. Тогава бих ти дал информация.

            Д-р Черкезов
            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

            Коментар


            • Според мен това дърво може да стане конкурент на чамовата дървесина в мебелопроизводството и строителството, но е с по-добри качества от нея.Някой знае ли колко струва чамовата дървесина, пауловнията трябва да е поне с 50% по-скъпа от нея.

              Коментар


              • http://cgi.ebay.com/Two-Pieces-Air-D...item563c2760d6
                Ето две дъски се продават в ебаи! Хм, май са талпи!
                Почти 0.01 куб.метра

                Коментар


                • То много хубави думи за това дърво ,но все още не ми е ясно къде аджеба ще го тургаме.В печката ,в СВИЛОЗА,чепове за зеле ли ще дялкаме,трикраки столчета....
                  Моля ако някой е виждал на живо матерял да сподели.

                  Коментар


                  • 40 кубика ориентир по 100 = 4000 х 1,35 / сегашен курс / = 5400 / 8 години = 675 лв.
                    Долара е 1,53 в момента, та доходността ти отива над 750лв. но остави горницата за разходи и данъци - пак си струва.
                    Остава най-трудното: Да си намерим купувач на тая цена!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Avalaon
                      Първоначално изпратено от 4i40
                      Предположих...
                      В БГ сме царе на идеите и то на добри идеи.
                      НОООО, ако трябва и да работим, става забавно...
                      В смисъл ? как се връзва с моят пост ?
                      МИИ, не се връзва.Доколкото разбрах, ти вече си се настроил да работиш.
                      Аз имах идея, но ме мързи да бачкам вече...
                      Мога и аз да напиша това с червеното... !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Avalaon
                        Първоначално изпратено от vikhunter
                        Първоначално изпратено от 4i40
                        Предположих...
                        В БГ сме царе на идеите и то на добри идеи.
                        НОООО, ако трябва и да работим, става забавно...
                        Е, то е ясно, че продавачите не искат да разширяват реалния си бизнес и не пазят в тайна бъдещите печалби.
                        Ама и как ги смятат. Без разходи, данъци , осигуровки, фира. Ама едни чисти пари в джоба. Браво.
                        Точно така. Няма данъци , осигуровки. Няма да пиша нищо на фирмата. Няма да наемам пазачи и работници. Няколко циганина под контрол и пари за определена работа ! Толкова ! Имам си и собствена земя, която ще оползотворя по този начин. Пък като видя след 1-2 години , че върви добре, ще скоча по-наедро. И там вече ще има допълнителни разходи. Но до тогава, нищо няма да дам на тази керлива държава.
                        Браво. Това е началото на дървената революция. Вен серемос./не знам как се пише на чилийски/ . Че Гевара форевер.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter
                          Първоначално изпратено от 4i40
                          Предположих...
                          В БГ сме царе на идеите и то на добри идеи.
                          НОООО, ако трябва и да работим, става забавно...
                          Е, то е ясно, че продавачите не искат да разширяват реалния си бизнес и не пазят в тайна бъдещите печалби.
                          Ама и как ги смятат. Без разходи, данъци , осигуровки, фира. Ама едни чисти пари в джоба. Браво.
                          Точно така. Няма данъци , осигуровки. Няма да пиша нищо на фирмата. Няма да наемам пазачи и работници. Няколко циганина под контрол и пари за определена работа ! Толкова ! Имам си и собствена земя, която ще оползотворя по този начин. Пък като видя след 1-2 години , че върви добре, ще скоча по-наедро. И там вече ще има допълнителни разходи. Но до тогава, нищо няма да дам на тази керлива държава.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40
                            Предположих...
                            В БГ сме царе на идеите и то на добри идеи.
                            НОООО, ако трябва и да работим, става забавно...
                            В смисъл ? как се връзва с моят пост ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40
                              Предположих...
                              В БГ сме царе на идеите и то на добри идеи.
                              НОООО, ако трябва и да работим, става забавно...
                              Е, то е ясно, че продавачите не искат да разширяват реалния си бизнес и не пазят в тайна бъдещите печалби.
                              Ама и как ги смятат. Без разходи, данъци , осигуровки, фира. Ама едни чисти пари в джоба. Браво.

                              Коментар


                              • Предположих...
                                В БГ сме царе на идеите и то на добри идеи.
                                НОООО, ако трябва и да работим, става забавно...

                                Коментар

                                Working...
                                X