IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
"etrn"
Clear All
new posts

  • За тръбите има много интересни синтетични фондове, дето се предлагат само в Европа. Честно казано не ги разбирам съвсем как го правят, но реално следи без грешка индекса на mlp- тата и няма данъчни удръжки за дивидентите.

    Иначе аз съм в KYN, че имат активна стратегия. А след etrn-eqt сделката, тръбната ми експозиция малко намаля.

    Коментар


    • ХАХАХА, ETRN ту дъ мун! Продаваме колци!

      https://forum.investor.bg/forum/%D1%...27-nyse?q=etrn

      Затова човек винаги трябва да е сложил някоя безумна поръчка. Не се знае от кой шубрак ще излезе уй.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

        Няма да питам за %-а в MLP-то ама си е май бая
        ETRN не е командитно, PAA се пазарува през холдингова шапка, а за останалото имам активен фонд - kyn

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

          какви си тия тръби?
          ET, AM, EPD, MPLX, PAA, WES, TRGP, ETRN...

          Коментар


          • ETRN в момента е с много добре откъм риск/печалба. Компанията е за тръби, но не е командитно д-во.

            Коментар


            • Благодаря за включванията.

              С голямо нежелание направих врътката. Току що. Изпускам шипът в края на търговията, който беше нарисуван, защото не ми се рискуваше с търговия след затваряне. Приех го за необходимо зло. Утехата е, че месец по-рано от обичайното ще дръпна дивидентите.

              Всички lp-та > KYN фонда. Нямаше как да прехвърля всичко, защото трябва да заделя бая за данъците. Част от позицията в ET е взимана под $5. По този начин тръбите от близо 30% вече са малко над 25% от портфейла. Сметнах ги вече почти точно от различните акаунти. Включвам и корпорациите AM и ETRN, които нямаше нужда да прехвърлям; за тях няма данъчни промени.

              Неприятната изненада е, че IBKR ми взе 30 гущера комисионни, което ме шашна. По някаква неизвестна причина планът ми е прехвърлен/самопрехвърлил се на фиксирана комисионна. Това е безобразен рецидив, защото ми се случи и с другия акаунт. Тогава обаче го забелязах още преди да поставя поръчка и даже си помислих, че сигурно си въобразявам. Нямам идея дали на някой друг му се е случвало.

              Коментар


              • Какво се е случило с ETRN не намирам никакви новини


                Коментар


                • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                  То всеки има една такава сделка, хубавото е, че винаги има нови възможности. А за петрола аз тук едва ли ще продам ама със сигурност не бих купил.
                  И много бъркаш. Беше супер за купуване вчера. Просто за големите американки има сериозен политически риск. Ей, оня ден поредна безумна секира срещу каруцари - ETRN. Това пуританите винаги са си били откачени.

                  Суровото си е само нагоре. Стискай палци да пуснат Иран да изнася, па алгоритмите да се излъжат да разпродават.

                  Не съм го казвал досега, но пак ще се повторя - добив няма. Просто няма.
                  Last edited by terziеv; 09.02.2022, 07:54.

                  Коментар

                  Working...
                  X