Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доказване на необлагаеми доходи пред банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

Депозитарят е в ЕС, не в САЩ. Говорим за акции, търгувани на европейска борса, макар и да са на основата на американски индекс. Брокерът е български.

Плащането на вноските очевидно ще стане с други доходи, не с капиталова печалба. Просто самото ѝ отчитане като доход от банките и на акциите като потенциално обезпечение ще намали риска за банката и ГПР за мен.

Не съм твърдял какъв инвеститор съм, само описвам един напълно хипотетичен сценарий. Не знам как направи връзка между хипотетичното и мен като инвеститор. Не ми преписвай комплекси, които нямам.

Ливъриджът е друга бира - един margin call може да те срине със земята. Кредитът е различен тип продукт.

Мисля, че казусът за признаването на нестандартни доходи като капиталова печалба е актуален и интересен. Ако банките ги интересуват само доходи, приравнени на трудови, това вероятно ще се промени в бъдеще. Много хора вече имат по няколко вида доходи, не само такива от трудов договор и банките е време да го вземат предвид, ако вече не са.
    АМИ то и с имота може да се стигне до марджин кол

Коментар

Депозитарят е в ЕС, не в САЩ. Говорим за акции, търгувани на европейска борса, макар и да са на основата на американски индекс. Брокерът е български.

Плащането на вноските очевидно ще стане с други доходи, не с капиталова печалба. Просто самото ѝ отчитане като доход от банките и на акциите като потенциално обезпечение ще намали риска за банката и ГПР за мен.

Не съм твърдял какъв инвеститор съм, само описвам един напълно хипотетичен сценарий. Не знам как направи връзка между хипотетичното и мен като инвеститор. Не ми преписвай комплекси, които нямам.

Ливъриджът е друга бира - един margin call може да те срине със земята. Кредитът е различен тип продукт.

Мисля, че казусът за признаването на нестандартни доходи като капиталова печалба е актуален и интересен. Ако банките ги интересуват само доходи, приравнени на трудови, това вероятно ще се промени в бъдеще. Много хора вече имат по няколко вида доходи, не само такива от трудов договор и банките е време да го вземат предвид, ако вече не са.
      Свободни съчинения на тема Кредитиране. Мъка Мъка. Кажи какви са ти трудовите доходи за да те посъетваме каkво да правиш.

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

Съда няма правомощия в САЩ. значи ше имаш доход след 30 години. а кредита трябва да плащаш от следващия месец. Как искаш да ти дадат. Много си наивен , а иначе голям инвеститор.Защо не прдадеш акциите и да се финасираш сам. А после може да купиш на ливъридж ако искаш да имаш повече акции ,тамън лихвата ще е приемлива

Last edited by Tantum; 31.03.2020, 10:07.

Коментар

Можеш, ама тогава НАП ще те погнат откъде имаш 1 милиард. Банката също вероятно ще поиска доказателство за отворени позиции - някаква бележка от централен депозитар или инвестиционен посредник. А ако има такава възможност, направо ще си проверят сами.
          Банката нищо няма да ти иска. кат идеш за такъв кредит директно ще ти покажат вратата.

Коментар

Не играя/спекулирам, а инвестирам дългосрочно - хоризонтът ми е 30 години и ще продам чак тогава. Доходът е сравнително сигурен в дългосрочен план, а е също и необлагаем, ако използваш ETF, търгуван на борса в ЕИП, който не разпределя дивидент. За S&P 500 такъв е например SXR8.

Съдът не може ли да запорира сметка при инвестиционен посредник?
            Съда няма правомощия в САЩ. значи ше имаш доход след 30 години. а кредита трябва да плащаш от следващия месец. Как искаш да ти дадат. Много си наивен , а иначе голям инвеститор.Защо не прдадеш акциите и да се финасираш сам. А после може да купиш на ливъридж ако искаш да имаш повече акции ,тамън лихвата ще е приемлива

Коментар

Ти мое да си декларириаш отоворени позиции за колкот искаш и да клатиш банката. ама банкерите не са балъци.

ПП. кат не се облага аз мога да декларирам 1 милиард
              Можеш, ама тогава НАП ще те погнат откъде имаш 1 милиард. Банката също вероятно ще поиска доказателство за отворени позиции - някаква бележка от централен депозитар или инвестиционен посредник. А ако има такава възможност, направо ще си проверят сами.
              Last edited by Tantum; 28.03.2020, 15:27.

Коментар

На спекуланти кредити не дават. Ако имаш от SP500 значи играеш на Уолстрийт, Там дохода е облагаем. Активи в чужбина за обезпечение не се приемат ,защото не могат да се запоририат
                Не играя/спекулирам, а инвестирам дългосрочно - хоризонтът ми е 30 години и ще продам чак тогава. Доходът е сравнително сигурен в дългосрочен план, а е също и необлагаем, ако използваш ETF, търгуван на борса в ЕИП, който не разпределя дивидент. За S&P 500 такъв е например SXR8.

Съдът не може ли да запорира сметка при инвестиционен посредник?

Коментар

Става въпрос за ипотечен кредит. Да, мога да продам 200 хиляди от портфейла и да си купя имот вместо да търся пари на кредит, но предпочитам да запазя инвестициите, защото носят значително по-висока доходност от ГПР. Разбира се, аз ще си нося целия риск от това, без тарикатщини.

Тук дори не става въпрос за спекулиране на пазарите, а за дългосрочно инвестиране, което значително намалява и рисковия ми профил като кредитополучател. Дори бих предоставил част от дългосрочните си позиции като гаранция на банката в допълнение на ипотеката, но не съм чувал някоя банка да има практика да приема дялове от S&P 500 примерно като обезпечение.
                  ТИ отде знаеш колко ти е ГПР ,пита ли банката.И да ти дадат лихвата ще е зверска ,така че не ти излиза сметката.знам за такъв кредит на 12%

Коментар

• Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

Това е много упорита заблуда. Има една статия в блога на Елана, където пише така. Казаха ми, че ще я оправят, но не я оправиха.

Тук подробно обясних проблема: Деклариране на притежавните акции в чужбина от физически лица - декларират се всички акции/дялове в чужбина, не само тези, които са притежавани към 31 декември

При добре диверсифициран портфейл банката трябва да предвиди риск от 60% понижение на портфейла. Ако не е добре диверсифициран - нещо като 90% ми се вижда реалистично. Или изобщо да игнорира това, че имаш акции.
                    Ти мое да си декларириаш отоворени позиции за колкот искаш и да клатиш банката. ама банкерите не са балъци.

ПП. кат не се облага аз мога да декларирам 1 милиард

Коментар

Това е много упорита заблуда. Има една статия в блога на Елана, където пише така. Казаха ми, че ще я оправят, но не я оправиха.

Тук подробно обясних проблема: Деклариране на притежавните акции в чужбина от физически лица - декларират се всички акции/дялове в чужбина, не само тези, които са притежавани към 31 декември

При добре диверсифициран портфейл банката трябва да предвиди риск от 60% понижение на портфейла. Ако не е добре диверсифициран - нещо като 90% ми се вижда реалистично. Или изобщо да игнорира това, че имаш акции.
                      проблема не е стойността на акциите , а дали носят доход,който банката да признае. дохода е несигурен така че среден пръст

Коментар

Става въпрос за ипотечен кредит. Да, мога да продам 200 хиляди от портфейла и да си купя имот вместо да търся пари на кредит, но предпочитам да запазя инвестициите, защото носят значително по-висока доходност от ГПР. Разбира се, аз ще си нося целия риск от това, без тарикатщини.

Тук дори не става въпрос за спекулиране на пазарите, а за дългосрочно инвестиране, което значително намалява и рисковия ми профил като кредитополучател. Дори бих предоставил част от дългосрочните си позиции като гаранция на банката в допълнение на ипотеката, но не съм чувал някоя банка да има практика да приема дялове от S&P 500 примерно като обезпечение.
                        На спекуланти кредити не дават. Ако имаш от SP500 значи играеш на Уолстрийт, Там дохода е облагаем. Активи в чужбина за обезпечение не се приемат ,защото не могат да се запоририат

Коментар

• Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                          Защо не пуснете една тема. "Доказване на необлагаем доход пред Икономическа полиция".
                          пуснете вие...
                          fuск the bеаr - give me the bееr

Коментар

и няма да ти дадат
                            зависи по кое време отиваш за кредит ..... има времена когато дават на сюльо и пульо ...... има времена когато не дават на никой...

всичко с времето

Коментар

Ако решиш да впишеш доходите си от акции в раздела за необлагаеми доходи това не води ли до задължение да се впишат всички останали необлагаеми доходи.
                              Мариян обясняваше, че вече не е така. Навремето презумцията беше, че в данъчната декларация се вписват само доходи които подлежат да се обложат с данък. В "модерните" времена в които живеем вече може да се обявят и доходи които не подлежат на облагане. Според мен това е мярка срещу изпирането на пари, както и да се знае кой с какви суми разполага...

Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

Този въпрос следва да се проучи за да не си вкарате таралеж в гащите (всяка стотинка лихвичка например да се декларира).
                              лихвите от бг банки не се декларират!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

Мариан Йорданов имаше една такава статия в която обясняваше, че можеш да впишеш печалбата от акции дори и да не се облагат ........ после въз основа на показана заверена данъчна декларация би могло да се кандидатства за кредит...
                                и няма да ти дадат

Коментар

Working...
                                X