Първоначално изпратено от pinoccio
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
лоша работа.
остава само варианта с конфискациите в полза на скъсаните гащи.
все пак, благодаря, че последните 5 години ги държа извън пазара на имотиту.
понякога едни 10К хора с ипотечен са достатъчни да забутат пазара и алчността до небивали висоти резултатите са на лице оферти за 120-140К за панелки....това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
това с достъпността е някаква мантра, която не знам защо се приписва на понижителите / мечките
имотите са най-достъпни, баш като раздават кредити на сульо и пульо и те се гонят по пазара
ако за теб масата юкейци са тези с по 100-200К спестени паунда ...тогава би могло да се каже, че който има кеш ще може да вземе при един срив смело и безотговорно, но който е без кеш и при срив и при пик все е от страната на магарето
остава само варианта с конфискациите в полза на скъсаните гащи.
все пак, благодаря, че последните 5 години ги държа извън пазара на имотиту.Last edited by ratten; 16.11.2022, 14:33.препоръка е
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
По време на банков обир в Гуанджоу, Китай, крадец казва на всички в банката: "Не мърдайте и не ни пречете! Парите принадлежат на държавата, но животът си е ваш."
Хората в банката, легнали тихо. Това се нарича "Концепция на промяната на мисленето"- смяна на конвенционалния начин на мислене.
Когато една дама легнала на масата предизвикателно, крадецът извикал към нея: "Моля бъдете цивилизовани. Това е обир, и нищо повече!"
Това се нарича "Да бъдеш професионалист". Фокус само върху това, което си обучен да правиш!
Когато банковите крадци се завърнали у дома, по-младият (завършил икономическо образование) казал на по-възрастният крадец (който имал завършен едва 6 клас): "Нека да преброим колко пари взехме."
Възрастният обирджията не се съгласил и казал: "Ти си много глупав. Има толкова много пари, че ще ни отнеме много време да ги преброим. Довечера по новините ще кажат колко сме взели от банката!"
Това се нарича "Опит." В днешно време опитът е по-важен от квалификациите на хартия!
След като крадците си заминали, управителят на банката казал на банковия супервайзър, да се обади бързо в полицията. Но супервайзърът му казал: "Чакай! Те взеха 20 милиона. Нека обаче ние вземем останалите 10 милиона от трезора за себе си и да добавим към тях и 70-те милиона, които преди това бяхме присвоили от банката!".
Това се нарича "Плувай с течението." Преобразуване на неблагоприятната ситуация и обстоятелства в твоя полза!
Супервайзърът казал: "Щеше да е добре, ако имаше грабежи всеки месец."
Това се нарича "Убий скуката." Личното щастие е по-важно от работата ти.
На следващия ден, телевизионните новини съобщават, че 100 милиона са взети от банката. Крадците преброили парите няколко пъти, но те били само 20 милиона. Крадците се ядосали много и започнали да се оплакват: "Ние рискувахме живота си и взехме само 20 милиона. Управителят на банката взе 80 милиона за нула време, без да си мърда пръста!"
А управителят на банката се усмихваше щастлив, защото чрез грабежа, покри предишните си загуби и дори успя да присвои още пари.
Това се нарича "Улавяне на възможността." Или това е щом се отвори прозорец на възможност - да поемаш рисковете, който той носи!
Така че, кой наистина “печели” тук? @Играта
Малко фън,бягай далеч от такива форуми,те не са за теб,като таргет и много ще се заблудиш като инфо Таргета е за тези с ножиците .Особено БГ специалисти в кавички.Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
Наясно съм какво гледам. Лаф да става
А станаха ли по-достъпни за масата юкейци?
имотите са най-достъпни, баш като раздават кредити на сульо и пульо и те се гонят по пазара
ако за теб масата юкейци са тези с по 100-200К спестени паунда ...тогава би могло да се каже, че който има кеш ще може да вземе при един срив смело и безотговорно, но който е без кеш и при срив и при пик все е от страната на магаретотова мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
това което гледаш е на база година - година
на годишна база хващат якото помпане от пролетта до лятото
после вече започва да се усеща ефекта на лихвите върху жилищния им пазар
точно пък за британците веднага се усети, когато лихвите започнаха да се качват и тепърва ще има болка там
А станаха ли по-достъпни за масата юкейци?
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнениеРазсъждаваш толкова 90-те, та чак боли. Свърши се то с явната безработица.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнениеОоо, ама как така.
на годишна база хващат якото помпане от пролетта до лятото
после вече започва да се усеща ефекта на лихвите върху жилищния им пазар
точно пък за британците веднага се усети, когато лихвите започнаха да се качват и тепърва ще има болка там
това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
Грешиш. Ако си ЕС, трябва да си луд да искаш да обуздаеш инфлацията. А рецесията не знам дали е задължителна, но рецесията е факт. Не са икономически причините, за да не пада (в номинал поне) тухлата. Общо взето Песимиста добре ви обяснява, ама не четете като хората.
лихварите (и цб зад тях) нямат далавера да гръмне настоящия модел и кредитите да се изпарят в нулите на хиперинфлацият - поне не все още
кредита е модерния хомот, а кой ще си пусне магарето да тича свободно? ... ще го пусне като му вземе душата и то вземе, че пукне след 10 минути... разбирай ме както искаш, но в последните години доста тълъсти портфейли имоти, акции, бизнес активи се изградиха с кредити от хора доса по-ниско от лихварите и елита около тях - никой няма да им прави подаръци през обезценка на кредитите. Държавния дълг ще го лекуват внимателно, а тия с частния малките ще си ги държат на каишка. Ако са на фиксиране лихва инструментариума е безработица... все има чалъм да ги тормозят...Last edited by bertram; 16.11.2022, 12:08.това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
рецесията е задължителна, за да се обуздае инфлацията (потребление с пари от въздуха и/или кредит)
друг път няма и ЕЦБ са напълно наясно, че ще я предизвикат, но няма как да кажат " Глей'те сега как ще ви наковем...", а всъщност го правят.
- 5 Харесвания
Коментар
-
Гледам различни статистики за паричната маса след 2020г. и правя бакалски сметки, че средно се е увеличила 3 пъти !!! Сравних дъното на акциите с върховете и горе-долу резултата в Щатите е толкова почти х3. Цените в магазините със сигурност са поне х2. Тухлата е качила най-малко, което я прави надценена за 2020г. и подценена за момента. Затова и не иска да коригира, дори след агресивната политика на ЦБ. Има макар и малка вероятност, икономиката да устиска, и края на 2023г. да видим първите понижения на лихвите. Което ще даде бичи сигнали за ръст. Тогава прословутата прогноза за 2029г., ще изглежда напълно в реда на нещата.
п.с подчертавам, че това е пряко сравнение с паричната маса. Ако икономиката се срине и безработицата скочи, няма да има същия определящ фактор.Last edited by Bad_Bear; 16.11.2022, 11:43.
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнениеОсновния риск освен рецесията не само за имотите ,а и аз нас самите е риска конфликта да излезе /той вече започна да излиза/,извън границите си !
keep_ТУЛАLast edited by pesimist4o na kvadrat; 16.11.2022, 11:25.
- 5 Харесвания
Коментар
-
Банките в Европа са застрашени от значителен удар върху печалбите им, ако цените на жилищата в региона започнат да намаляват, предупреждават регулатори и рейтингови агенции, цитирани от Ройтерс.
Макар заради силните счетоводни баланси на банките да е малко вероятно цените на жилищата да създадат системен риск, мащабът на експозицията на кредиторите към имотния сектор означава, че те може да понесат удар върху печалбите си, съобщи S&P Global Ratings.
Жилищните заеми обичайно съставляват между 30% и 50% от общите клиентски заеми на европейските банки, отбеляза рейтинговата агенция и допълни, че вероятно кредиторите ще трябва да заделят повече средства за потенциално спиране на плащанията заради влошаването на икономическата среда.
„Растящият кредитен риск в портфейлите с ипотечни кредити ще доведе до пропорционален ръст на банковите провизии (за спрени плащания) и до директен удар върху перспективите за печалбите им“, пише агенцията.
Коментарът на S&P е в унисон със сходно притеснение, изразено миналата седмица от Европейския банков орган (ЕБО). Регулаторът съобщи, че европейските банки отчитат заеми и аванси на обща стойност 4,1 трлн. евро, обезпечени с жилищни имоти, около една трета от всички заеми за домакинствата и нефинансови предприятия.
Коментар
Коментар