Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
    В зависимост от материалите, можеш да го докараш и до 2000-3000 Евро на квадрат, че и повече....

Медни покриви, стени облицовани с естествен камък от Бразилия, Глиц от естествен камък, бани от мрамор с имрегнации, махагонови или тикови дървени обшивки и т.н.....

Или с други думи задаваш грешния въпрос....

Правилното е... Имам Х пари... Какво бих могъл да построя с тях...

и тва тоя лудия го е писал 2015та година, с камъните от Бразилия щот ние камънье не сме виждале ..... от тогаа насам с камъните от Пакистан сигур е 15 000 квадрата вече ....

Коментар

• Да споделя и аз актуална информация. Запитване до няколко строителни фирми за груб строеж на двуетажна къща, проектът е без мазе и към 200 кв.м. РЗП. Оферта под двеста евро на квадрат НЯМА, като има и доста над 300.
      Last edited by BONI; 08.05.2019, 12:47.

Коментар

• Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
        Какво ви е мнението за сглобяемите къщи? Цените им в момента са доста високи.
        При цените на тухлените в България ми се струва и без това грешно насочването към тях.

Коментар

• Първоначално изпратено от flashman Разгледай мнение
          Здравейте,

Следващата седмица ще купувам парцел в една от покрайнините на София (дай боже да мине всичко добре) и понеже парцела е с готов проект и виза за строеж (което е доста рядко чудо) и дори проекта ми хареса (РЗП 300кв) - ще търся строителна фирма да изпълни къщурката.
          Изчетох всичките постове по темата и добих представа за цените на грубия строеж..но това което ме притеснява е че сега (2019та) в София толкова яко се строи, че се притеснявам как изобщо ще намеря фирма която да се заеме в близкия 1-2 месеца.

Звъннах на една фирма и човека ми каза че 2019-та им е запълнена.
          Та.. някой може ли да ми прати мнение (може на лично) от фирма която е добра и ще може да започне по-скоро?

Видях из постовете на задните страници една фирма, която обезателно ще питам за оферта другата седмица, но искам да събера и още идеи.

И последен въпрос: Някой наясно ли е ако искам да променя одобрения проект и да добавя една тераса на 2рия етаж, колко време ще се чака в общината за одобрение на новодобавената тераса?

Благодаря!
          Никой няма да ти гледа измененията по балконите. Казваш на майстора "Искам това" и не ти трябват никакви разрешения. Но колко други проблеми ще имаш за които не знаеш,...
          Цената на довършителните работи е доста по-висока реално, а не както гледах табличката по-долу. Много внимавай, пълно е с лъжци и измамници - ще ти кажат, че най-скъпо е да излезат от земята например, ще ти вземат половината пари и си заминават. Тия знаят 1001-на измами. В съседната тема писах за тока - това, че минават жици на два метра от парцела не значи, че има ток за тебе. Дори само купуването на парцел е много сложно - парцели с много ниски и атрактивни цени са страшно подозрителни ... толкова от мене тук .. а трябва да изчетеш 1000 пъти по това което съм ти дал.

Коментар

• Какво ви е мнението за сглобяемите къщи? Цените им в момента са доста високи.

Коментар

• Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

саче, ма верно ли от слама ги правят?
              това да не са трите прасенца?
              Сачо, явно имаше предвид тези от глина с вложена слама, ама той за по-тънко, като продаде подаръка в Св. Троица, може от сламените купчета по нивите да изгради нещо

Коментар

• Първоначално изпратено от flashman Разгледай мнение
                Здравейте,

Следващата седмица ще купувам парцел в една от покрайнините на София (дай боже да мине всичко добре) и понеже парцела е с готов проект и виза за строеж (което е доста рядко чудо) и дори проекта ми хареса (РЗП 300кв) - ще търся строителна фирма да изпълни къщурката.
                Изчетох всичките постове по темата и добих представа за цените на грубия строеж..но това което ме притеснява е че сега (2019та) в София толкова яко се строи, че се притеснявам как изобщо ще намеря фирма която да се заеме в близкия 1-2 месеца.

Та.. някой може ли да ми прати мнение (може на лично) от фирма която е добра и ще може да започне по-скоро?

Видях из постовете на задните страници една фирма, която обезателно ще питам за оферта другата седмица, но искам да събера и още идеи.

И последен въпрос: Някой наясно ли е ако искам да променя одобрения проект и да добавя една тераса на 2рия етаж, колко време ще се чака в общината за одобрение на новодобавената тераса?

Благодаря!

Коментар

• В цял свят къщи се строят от слама. В България също има доста. Това е едно от най-качествените строителства.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                    Не се занимавай с груб строеж. Разгледай фирмите, които изграждат къщи от масивно дърво и слама.
                    саче, ма верно ли от слама ги правят?
                    това да не са трите прасенца?

Коментар

• Не се занимавай с груб строеж. Разгледай фирмите, които изграждат къщи от масивно дърво и слама.

Коментар

• Здравейте,

Благодаря!
                        Last edited by X_Y; 07.04.2019, 21:06.

Коментар

• "Започната преди 1 година. Сега е на етап преди боядисване, врати и обзавеждане. Закупени хубави контакти и ключове, монтирана алармена система. По-голями предстоящи разходи са закупуване на боя(трудът ще си е мой), интериорни врати за жилищни и санитарни помещения, външна изолация, газов котел, бойлер, омекотителна инсталация(всички такъми за топлото са сложени вече). Естествено и обзавеждането, но то си е индивидуално за всеки. Тухли Поротерм 25 не леките на Винербергер, керемиди на Тондах, флексови лепила за плочките, подово отопление навсякъде, изолация на тавана на последният етаж, Саламандър с троен стъклопакет.."

Дали може да пратите координатите на тази фирма, от която сте доволен? Вече се парихме от "строител" за апартамента и искам да разгледам повече оферти за строежи на къщи.

Коментар

• Здравейте,
                            Много моля, ако не Ви затруднявам да ми дадете кординатите на изпълнителите на строежа Ви.

''Първоначално изпратено от пасъм
                            Личен опит. Започната преди 1 година. Сега е на етап преди боядисване, врати и обзавеждане. Закупени хубави контакти и ключове, монтирана алармена система. По-голями предстоящи разходи са закупуване на боя(трудът ще си е мой), интериорни врати за жилищни и санитарни помещения, външна изолация, газов котел, бойлер, омекотителна инсталация(всички такъми за топлото са сложени вече). Естествено и обзавеждането, но то си е индивидуално за всеки. Тухли Поротерм 25 не леките на Винербергер, керемиди на Тондах, флексови лепила за плочките, подово отопление навсякъде, изолация на тавана на последният етаж, Саламандър с троен стъклопакет...
                            РЗП РЗП*1,3
                            Груб 268 206
                            Дов. 130 100
                            Общо 398 306
                            Реалната площ на плочите при мен е РЗП*1.3
                            Както се сещате строителите изпълняват всичко, а не само РЗП.
                            Парите са в лева/м2. Включват от самото начало - проектиране, съгласуване, разрешителни и тн. Не е включен парцелът. Не съм се грижил за нищо освен да ходя с кеф да гледам как върви строежът.''

Коментар

• Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                              Личен опит. Започната преди 1 година. Сега е на етап преди боядисване, врати и обзавеждане. Закупени хубави контакти и ключове, монтирана алармена система. По-голями предстоящи разходи са закупуване на боя(трудът ще си е мой), интериорни врати за жилищни и санитарни помещения, външна изолация, газов котел, бойлер, омекотителна инсталация(всички такъми за топлото са сложени вече). Естествено и обзавеждането, но то си е индивидуално за всеки. Тухли Поротерм 25 не леките на Винербергер, керемиди на Тондах, флексови лепила за плочките, подово отопление навсякъде, изолация на тавана на последният етаж, Саламандър с троен стъклопакет...
                              РЗП РЗП*1,3
                              Груб 268 206
                              Дов. 130 100
                              Общо 398 306
                              Реалната площ на плочите при мен е РЗП*1.3
                              Както се сещате строителите изпълняват всичко, а не само РЗП.
                              Парите са в лева/м2. Включват от самото начало - проектиране, съгласуване, разрешителни и тн. Не е включен парцелът. Не съм се грижил за нищо освен да ходя с кеф да гледам как върви строежът.
                              Здравейте, имате ли възможност да ми изпратите координати на строителите, от които виждам, че сте доволни.

Коментар

• Първоначално изпратено от Mihail998899 Разгледай мнение
                                Здравейте, имам парцел в София, Драгалевци и мисля да започна да строя. За момента имам събрана определена сума. Та искам да си направя къща около 200 кв.м, без мазета на два етажа. Интересува ме каква би била цената за кв.м. груб строеж и кв.м. завършен. Също другият ми въпрос е как е по добре да започна строителството с фирма или сам да си събирам майстори материали и т.н. И също какви са цените за разрешителни ?

Благодаря ви предварително!
                                Не съм строил там, но имам приятели, които строиха къщи преди време. А единият и наскоро.
                                Според мен само с препоръчана фирма за грубият строеж или познати. Техническият е важен. Сам да им тичаш е ужас. Куфражните платна може да ги използваш за покрива ако са твои и читави. За разрешителните мисля е над 9 лв/м2 РЗП. Много добре проучи за водата и ток...Имало и някави зелени разрешителни за там. Това, че е твой парцелът е добре. Дано си в регулация от всякъде, че да минат връзките с ЧЕЗ и водата, канал не знам има. За строежът- изпълнителите смятат всичко, не само РЗП. Без мазета е ок откъм пари, подземното е доста скъпо. За грубият строеж се подготви психически и финансово за +30% от твоите сметки поне...Няма грешка в това да знаеш.
                                За 6-7 месеца става грубият и вътре мазилки, шпакловки, бои. Но календарно може и да е доста повече заради сезоните. МНОГО мисли как ще се отопляваш и за изпълнителят на инсталацията !!! Искай сто мнения(проекта) и препоръки.
                                Дали ще е тръпка строежът си зависи от теб, как го подведеш. Може и да е песен, но не е сигурно хич.

ПП Доста хора са ми писали на лични с въпроси за изпълнители, но не мога да помогна. Моят технически е много зает от 1 година насам.

Коментар

Working...
                                X