IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Карък нещастен... хвалипръцко....
    Човека пише за нормална къща, не за имение .....
    Колко да е разстоянието на имот в регулация бе надувчо. Двор 500-600 м2 с 50 % разрешение за строеж.....Има средни цени, с които човек може да работи...( 700 лв ти е ел. захранването ...другото е за канал - твоето любимо местоживеене....)
    Дребно е жалко създание си...Все с някой трябва да се дърляш, за да си избиеш комплексите......

    Хайде пускам то водата - плувай.....
    лелче, всичко е строго индивидуално

    създалия темата пита за цена на м2 за къща, а не за ограда, ток, ВиК и т.н.

    хайде помисли, че парцела може вече да има ограда, а също така може да има и партида към ВиК и партида за ток (ако е имало стара сграда в този имот, например)

    ех, лелче, лелче ................. все за отходния канал си фантазираш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
      лелче, навсякъде се дават цени на м2, а ти направо сметна всяка операция по отделно?

      лелче, без да знаеш колко е голям парцела - как реши, че ще струва 5-10 К лв ---- дай да ти дам 10 К за да дойдеш да направиш моята ограда



      лелче, без да знаеш колко е разстоянието на къщата до ток, вода, канал - как реши, че ще струва точно 4 К???

      да не продължавам нататък, че и от самолет се вижда, че една секретарка като теб от нищо не разбира ...................... освен да повдига полата, де
      Карък нещастен... хвалипръцко....
      Човека пише за нормална къща, не за имение .....
      Колко да е разстоянието на имот в регулация бе надувчо. Двор 500-600 м2 с 50 % разрешение за строеж.....Има средни цени, с които човек може да работи...( 700 лв ти е ел. захранването ...другото е за канал - твоето любимо местоживеене....)
      Дребно е жалко създание си...Все с някой трябва да се дърляш, за да си избиеш комплексите......

      Хайде пускам то водата - плувай.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        На мен около 280 кв.м. ми стъпи около 160 хил лева.

        Но не съм ползвал фирма , и голяма част от материалите съм ги вземал чрез приятели в бранша за по евтино , но да знаеш си е голям ангажимент ...и тук-таме после ще си викаш можеше и по добре да стане ......все пак няма човек роден научен.

        няма как да излезе под 300 евро кв.м. каквото и да правиш ...проверено е
        приблизително същата цена се получи в Пловдив

        понеже питащия посочи за къща в София, то цената автоматично ще скочи с поне 20% отгоре

        ако питащия иска да му излезе по-тънко ще го посъветвам да направи къщата на един етаж за да свали цената на 250 евро/м2

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          5 К лв - проектиране и надзор
          4 К лв - ток, вода, канал
          5-10 К лв - ограда
          40-50 К лв - груб строеж
          40-50 К лв - довършителни работи, без изхвърляне
          лелче, навсякъде се дават цени на м2, а ти направо сметна всяка операция по отделно?

          лелче, без да знаеш колко е голям парцела - как реши, че ще струва 5-10 К лв ---- дай да ти дам 10 К за да дойдеш да направиш моята ограда



          лелче, без да знаеш колко е разстоянието на къщата до ток, вода, канал - как реши, че ще струва точно 4 К???

          да не продължавам нататък, че и от самолет се вижда, че една секретарка като теб от нищо не разбира ...................... освен да повдига полата, де

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
            На мен около 280 кв.м. ми стъпи около 160 хил лева.

            Но не съм ползвал фирма , и голяма част от материалите съм ги вземал чрез приятели в бранша за по евтино , но да знаеш си е голям ангажимент ...и тук-таме после ще си викаш можеше и по добре да стане ......все пак няма човек роден научен.
            Цените на материалите и труда, паднаха с 20 -50 %.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
              Зависи от хапартамента.
              Ако ми намериш 200 квадрата в хубав квартал за 160 -200 кила лева, обади се, плащам още утре, ако не е партер
              Ако може да е чиста площ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
                май излиза доста по-скъпичко,отколкото апартамент.
                Зависи от хапартамента.
                Ако ми намериш 200 квадрата в хубав квартал за 160 -200 кила лева, обади се, плащам още утре, ако не е партер

                Коментар


                • май излиза доста по-скъпичко,отколкото апартамент.

                  Коментар


                  • всъщност като се замисля има още 10 хил лева да вкарам, дооформяне на мазите и ограда ...така че без лигавщини , но все пак и не най долно качество няма как да излезе под 300 евро кв.м. каквото и да правиш ...проверено е
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • На мен около 280 кв.м. ми стъпи около 160 хил лева.

                      Но не съм ползвал фирма , и голяма част от материалите съм ги вземал чрез приятели в бранша за по евтино , но да знаеш си е голям ангажимент ...и тук-таме после ще си викаш можеше и по добре да стане ......все пак няма човек роден научен.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Почвай да четеш.
                        Това със сигурност ще е една от най-големите ти инвестиции в живота.
                        И тука грешките се наказват най-жестоко.
                        Само се огледай колко къщи има НЕДОВЪРШЕНИ.
                        Някои само на груб строеж, повечето започнати на по 2-3 етажа и накрая направени 2 стаички и цял живот после хората "живеят" там на строителната площадка.
                        Опитай се да не бъдеш като тях.

                        За мен минималните суми са:
                        100 евро груб строеж - това за къща паралелепипед
                        Примерно 10х8х8 метра - 2 етажа + мазе по 80кв, общо 240кв
                        100 евро завършване - прозорци, врати, стени, настилки и ел, вик т.н.
                        100 евро - обзавеждане
                        За всичко останало дизайнерско, идея на архитекта или твоя изгъзица си го смятай отделно.
                        Та минималната сума която трябва да имаш е 240х300=72к евра.
                        + 10к за изедниците институции и монополисти - ЧЕЗ, ВиК, архитекти, геодезисти и други дето само ще се опитват да ти вземат парите. Тях ги интересува първоначално да ти оскубят колкото се може повече, а не да си построиш къща според твоите желания и възможности.
                        Та имаш ли мин 150 000лв можеш да започваш да строиш.
                        Ако имаш по малко - вземи си едно "бунгало" и си решаваш проблема. Има и по 80кв на един етаж.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • не виждам как 300кв груб строеж ще струва 40 000лв.

                          грубия строеж започва от около 150 евро но можеш да го сложиш около 200, все пак каза че не искаш нещо лъскаво....
                          аз бих казал 300-350 евро на квадрат до ключ - 100 000евро
                          но дупе знае 2 и 200

                          Коментар


                          • 5 К лв - проектиране и надзор
                            4 К лв - ток, вода, канал
                            5-10 К лв - ограда
                            40-50 К лв - груб строеж
                            40-50 К лв - довършителни работи, без изхвърляне

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              В зависимост от материалите, можеш да го докараш и до 2000-3000 Евро на квадрат, че и повече....

                              Медни покриви, стени облицовани с естествен камък от Бразилия, Глиц от естествен камък, бани от мрамор с имрегнации, махагонови или тикови дървени обшивки и т.н.....

                              Или с други думи задаваш грешния въпрос....

                              Правилното е... Имам Х пари... Какво бих могъл да построя с тях...

                              Въпросът е зададен правилно, ами ти не четеш? "Нелуксозно строителство" включва ли естсетвения камък от Бразилия, махагоновите или тикови.... и т.н.?

                              Коментар


                              • Иначе за къща до 300 кв.м. си предвиди 500 Евра за да си сигурен, че ще завършиш строежа....


                                И горещо ти препоръчвам да не "управляваш" сам проекта освен, ако не си архитект или конструктор....
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X