IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Смартфоните на практика са компютри... телефонията е само като "екстра". Много от младите хора дори не използват традиционната телефония... т.е. комуникират си основно по Viber и WhatsApp.
    Дай пример , как хора които си нямат 'абер от нещата , ще използват неволно биткойня .......
    Биткойня !!!!!!!
    Не блокчейн веригата ..... и не в бъдеще , след 5/10/15 години ....
    А , биткойня !!!
    Обречен е баце ! Той с тая цел е създаден !!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Компютрите вече не са толкова масови. Младото поколение ползват телефони и ако нямат реална нужда от компютър не купуват.

      Смартфоните на практика са компютри... телефонията е само като "екстра". Много от младите хора дори не използват традиционната телефония... т.е. комуникират си основно по Viber и WhatsApp... т.е. на практика използват само компютърната част на смартфоните.




      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      А на криптото какви са практичните приложения?
      Всичко което има нужда от организация, може да бъде организирано посредсвом блокверига.

      Виж например какво е DAO (Децентрализирана Автономна Организация):

      https://en.wikipedia.org/wiki/Decent...s_organization
      Last edited by Xman1; 26.02.2018, 19:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Не си спомням в началото на 90-те години да е имало недоверие към персоналните компютри.

        По-скоро си спомням, че се смяташе че бъдещето е в компютрите и софтуеъра.
        Аз също не си спомням такова нещо да е имало към компютри и Интернет

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Хъх: ти си като някой лисик, заставал под висока асма: гледа нагоре тежките гроздове и се облизва кат` по тако`а.

          Баце: (ти да не си оня - картофоглавия?) - наблюдаваме раждането на една епоха. Хората все повече си отварят дзъркелите - за истината грозна на държавните пари. Биткойновете ще са само 21 КБ (ако последните въобще ги добият) - но докато станат близо толкова, колко ще са зелените в обращение - и евраци, йени и т.н.? Колко още ще изпофабрикуват правителствата в опити да си закрият оцапаните изходящи отверстия? Защото те - правителствата - масово фалшифицират държавните си валути, за да си покрият харчовете - и началото на тоя процес е преди точно около почти 100 години - с края на ПСВ. Наистина ли мислиш, че хората до безкрайност могат да бъдат правени на простаци?

          Ще има спадове - както всяко ново нещо - ще има кризи на доверието - за мен цената скочи ного бръже - ама началото е турено - привлечено завинаги вниманието на хората е - и цени под 1 Б за Биткойнченцето вече няма да видим според мене. Иначе аз съм навит - 18 зелени за биткойнченце, долар и двайсе за етерченце, 38 цента за лайткойнченце и т.н. - за да се нагувича кат` тахтаба - ама няма да стане... то е все едно да искаш златцето да се върне на 20 кинта !!!
          И , що реши , че след като изразявам мнение , че Биткойня е buble , седя под някаква '' лоза с тежки гроздове и се облизвам '' ( бая са те били като малък да четеш А.Каралийчев и Е.Пелин)
          Като те гледам , и портфейл не мож' си напраиш , ама иначе си форумен философ и скачаш в защита бииткойнова , като Павлик Морозов .
          Седи си на гъза , и по кротко с обръщенията и алегориите , че ако верно съм '' картофоглавия'' ....... до 2 часа ще има '' много като теб плакаха ''
          За твое '' щастичице'' - не съм
          Та ..... ако имаш някаква идея , предположение , виждане по темата в която сме , с графика , цитат или друго - дай си ги
          Само , ако може без умалителни от типа '' златценцето'' .... ''биткойнченцето''
          Некъкси ...... джендърско ми е

          Коментар


          • Breaking: Mobile Payments App Circle Acquires Crypto Exchange Poloniex For $400 Mln

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
              На мен сегашната ситуация, ми напомня 90-те години и недоверието на хората към Интернет и Персоналните компютри. Тогава на повечето хора и двете неща им се виждаха безмислени и смятаха, че ще си останат такива... а я виж сега какво се случва.
              Само дето хората бързо откриха ползата от Нета и тогава почна бума и на компютрите. Първо да пращаш емейли, после за Скайп и филми. Сега обаче Скайп и филми можеш и на таблет и на телефон. При което компютри си купуват само хората, на които наистина им трябват.

              А на криптото какви са практичните приложения? Освен да изкараш някой лев като копаш. Такива има в България и май са единствените дето движат пазара на компютри (за населението без фирмите).

              Коментар


              • Не си спомням в началото на 90-те години да е имало недоверие към персоналните компютри.

                По-скоро си спомням, че се смяташе че бъдещето е в компютрите и софтуеъра.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  На практика в момента почти няма човек без компютър и Интернет. Изключвам "старата генерация"... т.е. хората на по 60 - 70 години. (макар че част от тях също имат)
                  Компютрите вече не са толкова масови. Младото поколение ползват телефони и ако нямат реална нужда от компютър не купуват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                    Всъщност 99,5% от хората които познавам , никога няма да ''копат'' или спекулират с биитконя.

                    Не бъди толкова сигурен, разбира се не всички ще осъзнават че участват... т.е. ще има хора които дори няма да знаят, че това което използват има блокверига в основата си. Аз на няколко пъти се опитвах да обясня основните причини поради които това ще се случи, но получих само нападки и обиди в отговор, затова няма да си правя труда да обяснявам отново.

                    На мен сегашната ситуация, ми напомня 90-те години и недоверието на хората към Интернет и Персоналните компютри. Тогава на повечето хора и двете неща им се виждаха безмислени и смятаха, че ще си останат такива... а я виж сега какво се случва.

                    На практика в момента почти няма човек без компютър и Интернет. Изключвам "старата генерация"... т.е. хората на по 60 - 70 години. (макар че част от тях също имат)
                    Last edited by Xman1; 26.02.2018, 18:56.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение

                      Импе, тия крипто неща не са за тебе. Щом уж си чел и задаваш такива въпроси...Бягай далече човече, рано или късно сам ще си прецакаш достъпа до койните и ще останеш без тях.
                      Хубаво де - запитах те културно нещо, но ти казваш: "Бягай далече" - неконструктивистическо поведение.

                      Ти все едно си се родил с криптоработи в джобът си или сам ти си Сатоши Накамотов.

                      Ще се науча - както съм се научил на ного неща - аз: нетъп и имам желание. Ако искаш ми обясни, ако не - недей, както и да е. Марин ме светна как да си правя копие на, за което му благодаря. Мисля - по-добре и по-сигурно е портфейл на компът - с редовно правене на резервни копия и криптиране при нужда, ама аз така си мисля де - всеки си знае.

                      Може да си сваля портфейли на Етерчето и Дашчето - може някои да си ги направя в това: Jaxx - ще го мисля.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                        Зависи от миньорите... мисля че за Китайските миньори е около 3000$, а за другите в зависимост от цената на електричеството, като може да достигне и над 10 000$ в някои от западните държави с висока цена на електроенергията.
                        Зависи - копането на ще става по все по-нови и креативни и оригинални начини.

                        Напоследък например ного се кефя на една руска копачка за Кученца (тя копа всякакви неща де, но аз копам само Кученца) - там например не ти дават изкопаното в Кученца (или друга криптовалута), но направо ти ги изкупуват - и си теглиш парите без никакъв комисион на Пайърчето. Якото е, че ако влизаш всеки ден по веднъж (повече и не е нужно - за 3-4 минути), на всеки седми ден ти подаряват нова копачка за Кученца и добивът ти постоянно расте, аз вече всеки ден тегля пари... а с тях в самото Пайърче вече можеш да си купиш Етерченца и Биткойнченца... та ето - хората са си намерили цаката - явно - облачно копане един вид. Дано се задържи тоя сайт, че вече имам над 20 копачки.

                        Или - номерът с новинарските сайтове - дето ти ползват мощността докато четеш разни работи - мисля вече доста са така.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                          Tук си прав . И аз предполагам , че ще си бие върха ......преди да се изсули на ... около 18$ .. .
                          Хъх: ти си като някой лисик, заставал под висока асма: гледа нагоре тежките гроздове и се облизва кат` по тако`а.

                          Баце: (ти да не си оня - картофоглавия?) - наблюдаваме раждането на една епоха. Хората все повече си отварят дзъркелите - за истината грозна на държавните пари. Биткойновете ще са само 21 КБ (ако последните въобще ги добият) - но докато станат близо толкова, колко ще са зелените в обращение - и евраци, йени и т.н.? Колко още ще изпофабрикуват правителствата в опити да си закрият оцапаните изходящи отверстия? Защото те - правителствата - масово фалшифицират държавните си валути, за да си покрият харчовете - и началото на тоя процес е преди точно около почти 100 години - с края на ПСВ. Наистина ли мислиш, че хората до безкрайност могат да бъдат правени на простаци?

                          Ще има спадове - както всяко ново нещо - ще има кризи на доверието - за мен цената скочи ного бръже - ама началото е турено - привлечено завинаги вниманието на хората е - и цени под 1 Б за Биткойнченцето вече няма да видим според мене. Иначе аз съм навит - 18 зелени за биткойнченце, долар и двайсе за етерченце, 38 цента за лайткойнченце и т.н. - за да се нагувича кат` тахтаба - ама няма да стане... то е все едно да искаш златцето да се върне на 20 кинта !!!
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Познавам само един човек, който “има” “монети” и той се набута почти на върха.

                            Доста зависи какво ще правят 40-те койн “милиардера”. Аз лично не вярвам да задвижат нова еуфория като преди Коледа.

                            Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                            Всъщност 99,5% от хората които познавам , никога няма да ''копат'' или спекулират с биитконя.
                            Но ....и това което беше дотук е достатъчно .....по време на покачване и % на увеличение , да коронова
                            биткойня като KING OF THE BUBLES

                            [ATTACH=CONFIG]n3304424[/ATTACH]

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Биенето на върха ще е брутално , все пак става въпрос за глобална мания.
                              Глобална , глобална.......колко да е глобална
                              Долу , портиера на кооперацията ми , така и няма да се включи
                              Всъщност 99,5% от хората които познавам , никога няма да ''копат'' или спекулират с биитконя.
                              Но ....и това което беше дотук е достатъчно .....по време на покачване и % на увеличение , да коронова
                              биткойня като KING OF THE BUBLES

                              Click image for larger version

Name:	Z2siT.jpg
Views:	1
Size:	69.4 КБ
ID:	3304424

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                Tук си прав . И аз предполагам , че ще си бие върха ......преди да се изсули на ... около 18$ .. .
                                Биенето на върха ще е брутално , все пак става въпрос за глобална мания.

                                Коментар

                                Working...
                                X