IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
    Щом има има такова разминаване на мнения значи има НЕЩО, засега биткойна се държи перфектно. Тръгна да тества канала а щом има канал той трябва да бъде пробит рано или късно.
    Ти още ли мислиш за къси бре? Айде, че проби $10 000 - нагоре

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Сега - като разсъждавам - осени ме един вид така да се каже: прозрение.

      Аз мисля - че може би най-секси ще е: криптовалута, базирана на златце - един вид - зад всяка единица криптовалутка стои един грам или една тройунция жълтичко. Търгувайки или пазарувайки с криптовалутката все едно търгуваш със златцето - и двете са обменими едно в друго, отчасти - например само на цели единици (т.е. минимум един цял криптос). Общото между едното и другото е - че са теоретически почти безкрайно делими - но чрез криптовалутите златцето ще е делимо повече, отколкото е реално таковата - щото е малко неудобно да разнасяш някакви молекулки - по 0.00001 грама златце.
      Още малко въображение де, не може ли златцето и фиятните пари да са обезпечени с биткоинченца напримерно. Така всичко си идва на мястото.

      Коментар


      • Сега - като разсъждавам - осени ме един вид така да се каже: прозрение.

        Аз мисля - че може би най-секси ще е: криптовалута, базирана на златце - един вид - зад всяка единица криптовалутка стои един грам или една тройунция жълтичко. Търгувайки или пазарувайки с криптовалутката все едно търгуваш със златцето - и двете са обменими едно в друго, отчасти - например само на цели единици (т.е. минимум един цял криптос). Общото между едното и другото е - че са теоретически почти безкрайно делими - но чрез криптовалутите златцето ще е делимо повече, отколкото е реално таковата - щото е малко неудобно да разнасяш някакви молекулки - по 0.00001 грама златце.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
          Добре, в какво да смятаме цената на Биткойна? Ако я обърна в петрол, имоти или памперси - пак е поевтинял 3 пъти за месец. Караш в насрещното и коригираш, че хиляди карат в насрещното. Всички други стоки наедно с $ поевтинели, само Биткойн бил пазил цена... това е абсурдно. Ако си държан в пещера и сега излизаш - ще те разбера.

          Каква паралелна реалност - като се претовари Биткойн инфраструктурата и само най-щедрите комисионни минават. Другите влизат в графата непотвърдени транзакции. И още не е станал кеш, освен това е много далеч от кеш. Още по освен това - и тия, дето го ползваха за кеш се отказват от него. Плащаш и палиш свещи да ти мине трансфера... Дори не знам какво се случва, като влезе в небитието. Толкова абсурдна е цялата работа, че дори не ми се рови да проверя как точно седят нещата.
          https://bitcoinborsa.bg/2017/11/12/%...A%D0%B8%D0%B8/
          Интересно - как в случая изчисляваш цената на слузта или памперсите? Ти - вместо зеленото само по себе си - изчисляваш биткойнченцето в... стоки с цени в зелено - ами то е съвсем тоже същото.

          Аз ти разбирам идеята - и съм по-съгласен с тебе, отколкото мислиш, затова ти казах, че трябва да се преодолее огромната инерция на обществото - и за това ще са нужни години... но началото вече поставено е.

          Защо не кажеш: "От декември до сега зеленото поскъпна спрямо Биткойнът с около 48%"?

          Сам аз - защото и аз съм таковата - гледам цената на биткойнченцето, лайткойнченцето, дашчето, етерчето, рипълченцето, кученцето и т.н. в зеленички - но аз поне осъзнавам атавистическото в случая.

          Както казах ногократно - няма да е бръз и лесен процес.
          Last edited by Императорът; 27.02.2018, 15:05. Причина: Ъръмчх.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
            Съдят създателя на биткойна за $5 млрд.
            Красимир Тодоров - 27 февруари 2018, 11:12
            Райт е обвинен във фалшифициране на договори и подписи със задна дата, за да стане собственик на 700 000 биткойна, принадлежащи на неговия партньор Дейв Клейман, починал през 2013 година.

            Искът е подаден от брата на покойния-Ир Клейман, съобщи "Блумбърг". Според информацията, Дейв Клейман и Крейг Райт създали компанията W&K Info Defense Research LLC, през 2011 година.

            Именно тази компания под псевдоним Сатоши Накамото се смята за създател на биткойна и е извършвала операции с криптовалутата. Тази компания е контролирала 1.1 милиона биткойни по сметки в Сингапур, на Сейшелите и във Великобритания.

            От тези биткойни Райт е бил собственик на 300 000, а пратньорът му-на 700 000. В момента Крейг Райт е научен сътрудник в nChain .

            http://banks.dir.bg/2018/02/27/news26922414.html
            Аха, смята се значи... ама не се знае. Никой не знае със сигурност кой Е Сатоши Накамотов... последно обвиниха някакъв австралиец, но он категорически отказа.

            Малко трудна е тая работа - да обвиниш и да съдиш някого, защото нещо се е "смятало". Не че не може де - покрай извратената кампания MeToo - обвиниха кого ли не в изнасилство и то с 15-20 години закъснение.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

              Не мисля теб, а тези дето подвеждаш. Койна е ясен, останалото са подробности.
              Мдам: не го мисли - он се е нагувичил когато трябва, развръза когато трябва - и се нагувичи със златце.

              И аз обичам златце.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                Ти мен не ме мисли .....
                Ами я кажи кога ще се занули Биткоин че да ни развеселиш и да се посмеем, след като долното ти твърдение бе разбито на пух и прах само след ден и половина

                Не мисля теб, а тези дето подвеждаш. Койна е ясен, останалото са подробности.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                  За крипто идиотите.. лъжата и измамата е като Доброто утро на бай Марин и той така, търси нови рибета и се моли простотията да продължи колкото се може повече..
                  Ти мен не ме мисли .....
                  Ами я кажи кога ще се занули Биткоин че да ни развеселиш и да се посмеем, след като долното ти твърдение бе разбито на пух и прах само след ден и половина
                  Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                  10к вече едва ли ще видите... прибирайте си печалбите.. ще ревете.. това съм го играл няколко пъти до сега.
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    Толкова абсурдна е цялата работа, че дори не ми се рови да проверя как точно седят нещата.
                    https://bitcoinborsa.bg/2017/11/12/%...A%D0%B8%D0%B8/
                    Терзиев, пак стара манджа претопляш, и хем не ти се рови, хем нови разсъждения пробутваш.

                    Тука гледай :
                    Unconfirmed Transactions Live updating list of new bitcoin transactions

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                      Съдят създателя на биткойна за $5 млрд.
                      Красимир Тодоров - 27 февруари 2018, 11:12
                      Райт е обвинен във фалшифициране на договори и подписи със задна дата, за да стане собственик на 700 000 биткойна, принадлежащи на неговия партньор Дейв Клейман, починал през 2013 година.

                      http://banks.dir.bg/2018/02/27/news26922414.html
                      За крипто идиотите.. лъжата и измамата е като Доброто утро на бай Марин и той така, търси нови рибета и се моли простотията да продължи колкото се може повече..

                      Коментар


                      • Съдят създателя на биткойна за $5 млрд.
                        Красимир Тодоров - 27 февруари 2018, 11:12
                        Райт е обвинен във фалшифициране на договори и подписи със задна дата, за да стане собственик на 700 000 биткойна, принадлежащи на неговия партньор Дейв Клейман, починал през 2013 година.

                        Искът е подаден от брата на покойния-Ир Клейман, съобщи "Блумбърг". Според информацията, Дейв Клейман и Крейг Райт създали компанията W&K Info Defense Research LLC, през 2011 година.

                        Именно тази компания под псевдоним Сатоши Накамото се смята за създател на биткойна и е извършвала операции с криптовалутата. Тази компания е контролирала 1.1 милиона биткойни по сметки в Сингапур, на Сейшелите и във Великобритания.

                        От тези биткойни Райт е бил собственик на 300 000, а пратньорът му-на 700 000. В момента Крейг Райт е научен сътрудник в nChain .

                        http://banks.dir.bg/2018/02/27/news26922414.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Ха, Добри Ютро!!!
                          Goldman Sachs-backed payments company Circle has acquired U.S. cryptocurrency exchange Poloniex
                          https://poloniex.com/press-releases/...-joins-Circle/
                          "вълците" като ви говорят едно - мислете точно обратното!!!
                          П.С. Та какво излезе??? Гаражната борса Полониекс - гаражна, гаражна, колко да е гаражна???
                          П.С. 2: Преди повече от месец започнах да си изнасям средставата от там и към момента държа "символични" суми ама след 2-3 дни тях ще съм изнесъл от там
                          Изнасяй се към bitfinex. Там има всичко, каквото ти трябва. Поне докато не я купи JPMorgan.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Виждам - че почти всички правите тази грешка - мислите по инерция - изчислявате всичко в зелено. И преди много съм се борил с това закостеняло убеждение - но относно златцето - и съм се мъчил да ви внуша - че щом златцето е реален актив, а зеленото е безконтролно печатаемо, то значи 1 грам златце струва точно 1 грам златце.

                            Не казвам, че процесът ще е лесен. Той трябва да преодолее бясната съпротива на централните бамки, които виждат мошшшшеничеството си че се срива - а и на хорският навик.... но процесът вече върви.

                            Иване - за паралелна реалност ли говориш?
                            ..
                            Добре, в какво да смятаме цената на Биткойна? Ако я обърна в петрол, имоти или памперси - пак е поевтинял 3 пъти за месец. Караш в насрещното и коригираш, че хиляди карат в насрещното. Всички други стоки наедно с $ поевтинели, само Биткойн бил пазил цена... това е абсурдно. Ако си държан в пещера и сега излизаш - ще те разбера.

                            Каква паралелна реалност - като се претовари Биткойн инфраструктурата и само най-щедрите комисионни минават. Другите влизат в графата непотвърдени транзакции. И още не е станал кеш, освен това е много далеч от кеш. Още по освен това - и тия, дето го ползваха за кеш се отказват от него. Плащаш и палиш свещи да ти мине трансфера... Дори не знам какво се случва, като влезе в небитието. Толкова абсурдна е цялата работа, че дори не ми се рови да проверя как точно седят нещата.
                            https://bitcoinborsa.bg/2017/11/12/%...A%D0%B8%D0%B8/
                            $700 милиона са блокирани в 115 000 непотвърдени транзакции с Биткойн
                            Last edited by IvanTerziev; 27.02.2018, 12:28.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • За ЕТАЛОНИТЕ и СТАБИЛНОСТТА

                              Може да подразня пак много хора с историческите си аналогии. Това което се случвало пак ще се случи или обратното,,Този път ще различно,, не важи.
                              Стабилни ли са криптосите , разбира се че не . Но когато става въпрос за пазари и психология стабилността не важи, всички те имат свои неста
                              билни моменти. Първо акциите ,американските акции между 1835 и 1843 се обезценяват 4 пъти, между 1929 и 1932 девет пъти ,през 1987 за два месеца почити наполвина.Стабилни ли са валутите през 70 години американския долар се обезценя спрямо суровините и златото от 5 до 10 пъти, след тово почва да поскъпва дългосрочно.При хиперинфлация всички знаем какво се случва с марката , лева . зимбабвийския долар. А сега за смятаното за Еталон ЗЛАТО и стабилно ли е то. Пак малко история. По време на възхода на Испанската империя , империята наводнява Европа със злато и сребро добито от колониите. Изобилието му води до поскъпване на стоките и услугите и голяма инфлация. Всъщност златото губи стойността си спрямо тях .Не мога да дам пример точно колко, ако някои има информация да сподели. През 1869 аферата Jay Gould. За кратко през черния петък 24 септември , цената за тройунция достига 160 долара.Макар че от десетилетия се търгува на 20 долара за тройунция. http://www.history.com/news/the-blac...-145-years-ago . След това цената пак е фиксирана на 20,67 за тройунция. До тук с еталоните и стабилността. За разлика от изброените инструменти криптосите проявяват нестабилност и волатилност непрекъснато. Вече писах волатилноста на криптосите може би предрича нестабилност в бъдеще.
                              Last edited by Todor Sabev; 27.02.2018, 12:27.

                              Коментар


                              • Щом има има такова разминаване на мнения значи има НЕЩО, засега биткойна се държи перфектно. Тръгна да тества канала а щом има канал той трябва да бъде пробит рано или късно.

                                Коментар

                                Working...
                                X