IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

    Не знам за кого работи, всеки сам да си прецени ! Същия ник се появява през определен период и се опитва да активира и пише в позабравени теми ! Това са мои наблюдения.
    Пък и какъв провокативен подпис за човек, решил да търси сериозна инвестиция с парите за образование на детето Май, с пола се заиграва, също

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      Да не намекваш, че Силвето работи за инвестора? Иначе няма лошо да се пита ... но с мярка , че иначе се зацапват темите , не че ме е много зор за инвестора

      + тук има много мЪстити инвестори и нивото е високо
      Не знам за кого работи, всеки сам да си прецени ! Същия ник се появява през определен период и се опитва да активира и пише в позабравени теми ! Това са мои наблюдения.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

        Силве ще ме извиниш ама според мен никъде нищо нямаш намерение да инвестираш ! Мине се не мине известно време и се появиш в някои позамрели теми и се опитваш да ги съживиш и събудиш ! Те и въпросите са ти едни такива общи, демек никакви ! Хайде лек ден !
        Да не намекваш, че Силвето работи за инвестора? Иначе няма лошо да се пита ... но с мярка , че иначе се зацапват темите , не че ме е много зор за инвестора

        + тук има много мЪстити инвестори и нивото е високо
        Last edited by petyob; 22.01.2024, 13:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение

          Благодаря Ви! Ще разгледам какво имате предвид, Ако е удобно за линк на някоя от борсите
          Силве ще ме извиниш ама според мен никъде нищо нямаш намерение да инвестираш ! Мине се не мине известно време и се появиш в някои позамрели теми и се опитваш да ги съживиш и събудиш ! Те и въпросите са ти едни такива общи, демек никакви ! Хайде лек ден !

          Коментар


          • В скоро време ще се чудим как сме живяли без ИИ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение

              Благодаря Ви! Ще разгледам какво имате предвид, Ако е удобно за линк на някоя от борсите
              Тук няма да стане с въпроси и отговори. Ако смятате да инвестирате сама, без консултант. Трябва доста да прочетете като задавате въпроси на чичко Гугъл или пък на чатдпт (https://chat.openai.com/ , правите си акаунт) , Ето той разбира и български :


              You
              как да търгувам на БФБ


              ChatGPT
              ChatGPT

              За да търгувате на Българска фондова борса (БФБ), трябва да следвате няколко стъпки. Важно е да отбележите, че търговията на БФБ обикновено се извършва чрез брокерска компания, така че първата стъпка е да откриете и отворите сметка при брокер, който е регистриран на БФБ. Ето основните стъпки:
              1. Изберете Брокер:
                • Изберете брокерска компания, която предлага търговия с акции и е регистрирана на БФБ. Проверете условията за търговия, таксите и услугите, които предоставя брокера.
              2. Отворете Сметка:
                • След като изберете брокер, открийте търговска сметка при тях. Този процес често включва попълване на формуляр и предоставяне на необходимата лична информация.
              3. Депозирайте Средства:
                • На търговската си сметка депозирайте необходимите средства, които ще използвате за покупка на акции.
              4. Научете Се за Търговията:
                • Научете основите на търговията с акции, как функционира пазарът, как да четете акционерски котировки и други важни аспекти на инвестирането.
              5. Изберете Инструменти за Търговия:
                • Изберете инструменти за търговия - конкретни акции или други финансови инструменти, които са ви интересни.
              6. Извършете Поръчка:
                • Чрез онлайн платформата на брокера извършете поръчка за покупка или продажба на акции. Въведете желаните данни и следвайте инструкциите на платформата.
              7. Следете Инвестициите Си:
                • Следете развитието на пазара и промените в цените на акциите. Редовно преглеждайте сметката си и следете новините и събитията, които могат да влияят на пазара.
              8. Използвайте Различни Търговски Платформи:
                • Много брокери предлагат различни търговски платформи, включително онлайн платформи и мобилни приложения. Изберете тази, която ви предоставя удобство и функционалности, отговарящи на вашите нужди.
              9. Спазвайте Рисковете:
                • Бъдете внимателни и разсъждавайте разумно при всяка търговия. Управлявайте риска и бъдете готови да поемате отговорност за своите инвестиционни решения.
              10. Получавайте Информация от БФБ:
                • Следете информацията, предоставяна от Българска фондова борса, за да бъдете информирани за актуални новини, регулации и събития, свързани с пазара.
              Не забравяйте, че търговията на финансови пазари със себе си носи рискове, и е важно да бъдете информирани и готови да управлявате тези рискове. Винаги може да се консултирате със свой финансов съветник, преди да вземете инвестиционни решения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                Според мен 2024 е подходяща за влизане на дъна на ликвидни акции. По средата на годината ще е богат избора. Иде мечата стъпка по борсите ;-)
                Аз например 2020 (при короната) влязох на много позиции, нямам губеща позиция всичко са над 20 % капиталова доходност и доста дивиденти получих :-)
                Благодаря Ви! Ще разгледам какво имате предвид, Ако е удобно за линк на някоя от борсите
                Повече от красива

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                  Здравейте, при така зададен въпрос, както виждате получавате много разнородни отговори. Не зная до каква степен сте запозната с инвестициите, но ще предположа, че не сте (придварително се извинявам, ако имате такива умения), за да Ви дам най-точния съвет. Като начало средствата, за които говорите са Ви резерва (сума за непредвидени обстоятелства) или това е сума допълнителна към въпросния резерв? Следващия въпрос е тази сума планирана ли е да бъде използвана за нещо, например за самоучастие за покупка на имот в следващите 1-2-3 години, или за образование на детето след 5-6 години, или за нещо друг в някакъв друг времеви хоризонт? Имате ли умения в сферата на инвестициите? В зависимост от отговорите на тези въпроси, отговора на това в какво би било най-подходящо да вложите средствата си може да бъде много различен!

                  Ако за Вас е важоно да вземете правилно решение отговорите на тези въпроси са от съществено значение. Ако имате желание не се притеснявайте да ми пишете и на лично съобщение!
                  Здравейте, изключително Ви благодаря за вниманието. Като цяло парите са планирани за образование на дете, но тъй като има доста време, да бъдат инвестирани в това, пък и с крупното обезценяване от инфлацията наистина търся препоръки. Досега признавам никога не съм се интересувала от инвестиции в задълбочен аспект, както в последно време. Да, варианта в евро винаги е възможен, но някак ми се струва не това, което търся към момента. Може би ми се иска да намеря подходящ вариант да закупя акции или нещо друго, което бихте ме посъветвали с всички рискове разбира се.
                  Повече от красива

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
                    Предвид, че скоро ще приемем друга валута- имам една определена сума кеш пари, която обмислям в какво да инвестирам, за да не я загубя, да не се обезцени. Ще бъде благодарна за съвети и насоки.
                    Здравейте, при така зададен въпрос, както виждате получавате много разнородни отговори. Не зная до каква степен сте запозната с инвестициите, но ще предположа, че не сте (придварително се извинявам, ако имате такива умения), за да Ви дам най-точния съвет. Като начало средствата, за които говорите са Ви резерва (сума за непредвидени обстоятелства) или това е сума допълнителна към въпросния резерв? Следващия въпрос е тази сума планирана ли е да бъде използвана за нещо, например за самоучастие за покупка на имот в следващите 1-2-3 години, или за образование на детето след 5-6 години, или за нещо друг в някакъв друг времеви хоризонт? Имате ли умения в сферата на инвестициите? В зависимост от отговорите на тези въпроси, отговора на това в какво би било най-подходящо да вложите средствата си може да бъде много различен!

                    Ако за Вас е важоно да вземете правилно решение отговорите на тези въпроси са от съществено значение. Ако имате желание не се притеснявайте да ми пишете и на лично съобщение!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
                      Предвид, че скоро ще приемем друга валута- имам една определена сума кеш пари, която обмислям в какво да инвестирам, за да не я загубя, да не се обезцени. Ще бъде благодарна за съвети и насоки.
                      Според мен 2024 е подходяща за влизане на дъна на ликвидни акции. По средата на годината ще е богат избора. Иде мечата стъпка по борсите ;-)
                      Аз например 2020 (при короната) влязох на много позиции, нямам губеща позиция всичко са над 20 % капиталова доходност и доста дивиденти получих :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
                        Предвид, че скоро ще приемем друга валута- имам една определена сума кеш пари, която обмислям в какво да инвестирам, за да не я загубя, да не се обезцени. Ще бъде благодарна за съвети и насоки.
                        Физическо злато и швейцарски франкове , закопани у гората.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
                          Предвид, че скоро ще приемем друга валута- имам една определена сума кеш пари, която обмислям в какво да инвестирам, за да не я загубя, да не се обезцени. Ще бъде благодарна за съвети и насоки.
                          Е как в какво - в недвижими имоти, по възможност в София. Ако не стигат парите - може и в провинцията. И задължително с брокер!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

                            В Румъния и лихвите по депозитите са интересни спрямо БГ:
                            https://www.unicredit.ro/en/persoane...#interestrates
                            Има голям валутен риск

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
                              Предвид, че скоро ще приемем друга валута- имам една определена сума кеш пари, която обмислям в какво да инвестирам, за да не я загубя, да не се обезцени. Ще бъде благодарна за съвети и насоки.
                              Ами в евро!

                              Коментар


                              • Предвид, че скоро ще приемем друга валута- имам една определена сума кеш пари, която обмислям в какво да инвестирам, за да не я загубя, да не се обезцени. Ще бъде благодарна за съвети и насоки.
                                Повече от красива

                                Коментар

                                Working...
                                X