IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • М-да като ви гледам , явно Рашаните е трябвало да се обърнат , да си изтупат цървулите , и да ви оставят да си дубрувате в Османската империя с чалми на главите.....

    Бахти неблагодарниците се извъдихте...... вие не заслужавате свободата която са ви дали , срам сте за Българския род.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Фьодор Михайлович Достоевски

      ...А с българите се постъпи тъкмо така. „Ха, та у нас и заможните мужици не се хранят така, както тоя поробен българин." А други по-късно направо стигнаха до извода, че именно русите са причината за всички български бедствия: ако не бяхме почнали да държим сметка на турците заради поробените българи, без да знаем как стоят нещата, и не беше се наложило след това да освобождаваме тия „ограбени" богаташи, българинът и досега щеше да си живее безгрижно. И продължават да го твърдят.

      Казвам всичко това само от тая гледна точка, че ние все пак умеем да компенсираме „деликатността" си пред Европа и просветения си европеизъм, когато сме си у дома, щом Европа не ни гледа, пък и да гледа — не разбира руски. А България — ами че то си е у дома. Ние сме тръгнали да ги освобождаваме, значи все едно сме си вкъщи, те са наши. Той си има там градинка, имотец, та тоя имот е все едно мой; естествено нищо няма да му взема, понеже съм благороден човек, пък впрочем нямам и нужната власт, но той все пак трябва да го усеща и да ми бъде вечно признателен, защото след като вече съм там, всичко, което той има, все едно, че съм му го подарил аз. Отнел съм го от угнетителя турчин и съм му го върнал. Той трябва да е наясно... Пък да излезе, че никой не го потискал – обидно, нали?
      Где нет вопросов - всегда есть ответ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        Първото, което забелязах беше това, че този уж „угнетен“ народ се намираше в такова благосъстояние, в каквото малко народи се намират в цивилизована Европа. Това чудно откритие направих не само аз, но и всички руски офицери и войници. ... Нийде в цяла България не срещнах ни най-малка следа от истинска бедност, която в Русия се среща на всяка крачка. Всеки българин си има своя къщичка, своя нива, свое лозе, свои волове, крави и овце, а освен това и готови парички. С една дума: всеки български селянин е, по имот, малък чокой. Следователно, ако се касаеше само за материални богатства, то русите спокойно можеха да пропуснат освобождението на България.
        Трудно ще докажеш на сборная нещо написано от немски вонен кореспондент ,

        ще трябва Фьодор Михайлович Достоевски

        Спомняте ли си, господа, как още през лятото, още дълго преди Плевен, изведнъж навлязохме в България, появихме се на Балканите и онемяхме от негодувание. Е, не всички, дори не и половината, а много по-малко, нека веднага си признаем — но все пак възнегодуваха доста хора и се надигнаха гласове.

        Първо на кореспондентите от армията и веднага след тях гласове в нашата преса, най-вече в петербургската. Това бяха пламенни гласове искрени, пълна с най-добродетелно негодувание…

        Така стана, понеже притежателите на тия гласове бяха тръгнали, както се знае в цял свят и особено у нас, да спасяват угнетените, унизените, смазаните и изтерзаните. Помня, че още преди обявяването на войната бях чел в наши най-сериозни вестници предвиждания за шансовете в предстоящата воина и за необходимите разходи и излизаше, че безспорно, „навлизайки в България, ще бъдем принудени да изхранваме не само нашата армия, но и умиращото от глад българско население”. Лично съм го чел и мога дори да посоча къде съм го чел; та с така изградена представа за българите ние тръгнахме от бреговете на Фниския залив и на всички руски реки да проливаме кръвта си за тях – поробените и изтерзаните, и изведнъж видяхме китните български къщички с градинки около тях, цветя,’ плодове, добитък, обработена земя, която богато се отблагодарява за грижите, и като връх на всичкото по три православни църкви на всяка джамия — и ще се бием за вярата на поробените! „Как смеят!” — кипнаха мигновено оскърбените сърца на някои освободители, лицата им пламнаха от обида. „Ами ние сме дошли да ги спасяваме, значи те трябва да ни посрещат едва ли не на колене. Да, ама те не коленичат, те ни гледат накриво, даже май не ни се и радват! Не ни се радват на нас! Вярно е, посрещат ни с хляб и сол, ама гледат накриво, накриво!…”


        Где нет вопросов - всегда есть ответ.

        Коментар


        • [QUOTE=mathematician;n3237989]
          Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Сещам се за липсата на адекватна съдебна система и многото бюрокрация. Сложи синдикати и други неразбории с пенсии и данъци.

          Но има и такива дето тука се мъчат.
          А защо непременно си мислиш че на запад това го няма ?!

          Коментар


          • Санкциите срещу Русия нанасят загуби на икономиката на ЕС в размер на 3,2 млрд. долара месечно, сумарно с 117 милиарда долара, а в същото време икономиката на Русия е пострадала сумарно с 55 милиарда долара за 3 години или около 1,5 млрд. месечно. Това се посочва в отчета на специалния докладчик на ООН по въпроса за негативното въздействие на едностранните принудителни мерки върху правата на човека Идрис Джазаири след завръщането му от посещение в Русия. "В Европейския съюз и в Руската Федерация санкциите са довели до икономически загуби над 160 милиарда долара, като в резултат няма никакво полошително въздействие", се посочва в документа, цитиран от осведомителните агенции. По данни на експерта, от въвеждането на санкциите срещу Русия заради кризата в Украйна, икономиката на ЕС губи ежемесечно по 3,2 милиарда долара. Преките загуби за Русия пък са около 15 милиарда долара годишно.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Обаче се чу и една проверена новина:
              В доклада за националната сигурност русия е посочена като заплаха за България.

              Време е да се каже истината - русия е враг на България.
              Путин враг номер едно на Долни Дъбник

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                Нарича се напомпан растеж. Като дойде кризата и занулява напомпания растеж.

                Сещаш се как Гърция си помпаше растежа със заеми. Гръцките пенсии и заплати даже бяха по-високи от германските.

                Е после като дойде видов ден (в нашия случай Виденов) и нещата се скапват и се връщаш обратно на кота нула, че и под нея падаш даже.


                мъчиш се да коментираш неща които не разбираш, затова писанията ти нямат връзка с това което уж се мъчиш да коментираш ....
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • [QUOTE=majnata;n3237984]
                  Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Е кво им пречи да си вземат съдбата и тука ?
                  Сещам се за липсата на адекватна съдебна система и многото бюрокрация. Сложи синдикати и други неразбории с пенсии и данъци.

                  Но има и такива дето тука се мъчат.

                  Коментар


                  • [QUOTE=mathematician;n3237981]
                    Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                    Ми не чакат на държавата да ги обгрижва а взеха съдбата в своите си ръце.
                    Е кво им пречи да си вземат съдбата и тука ?

                    Коментар


                    • [QUOTE=majnata;n3237979]
                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение



                      Тези дето избегаха на Запад са добре.


                      Я сега опитай да обясниш какво значи това ...от твоята гледна точка разбира се .
                      Ми не чакат на държавата да ги обгрижва а взеха съдбата в своите си ръце.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Неравенства между балканските държави


                        Вижда се, че през този период най-неуспешно е българското развитие и за 37 години брутният вътрешен продукт (БВП) на човек от населението в страната е нараснал едва с 10.2%

                        Всъщност единственият период, в който България се откъсва напред в сравнение с редица от своите балкански съседи, е този на държавния социализъм и по-специално времето между 50-те и 70-те години на ХХ век. По-модерни и комплексни показатели като известния индекс на човешко развитие, който се прилага от Програмата на ООН за развитие от 1990 г. насам, подреждат страните в света съобразно три основни критерия: 1. продължителност на човешкия живот от момента на раждането; 2. знанията, измервани с притегления показател от грамотността на възрастните и продължителността на училищното образование; 3. реалният доход на човек от населението. През 1987 г., когато за първи път ООН мери този показател, по индекс на човешко развитие страната е поставена на 27-о място между 130 държави в света, като на първо място е била Япония, на 19-о – САЩ. Това означава, че развитието, осъществявано през предходните десетилетия, е било във висока степен успешно, защото по един комплексен показател страната се е оказала много напред в класацията, в сравнение с останалите държави в света. От Балканските страни само Гърция е малко преди нас – на 22-ро място, а от бившите социалистически държави само ГД Р (21-во място) и Чехословакия (25-о място) са преди нас. Югославия е след нас (31-во място), Унгария е след нас – на 30-о място, Полша е на 33-о място, Румъния на 41-во място. [2]

                        Катастрофата през 90-те години, която не може да бъде обяснявана само с обективни фактори, но и с ирационалната и некомпетентна, силно разрушителна дейност на редица български политици и правителства, радикално променя класацията и държави, които са били или близко, или доста след нас, ни изпреварват значително. България рязко се срутва надолу, изпреварена от десетки страни, които преди това са били след нея или близо до нея. В Доклада за човешкото развитие от 2006 г. , в който са представени данни за 2004 г., т.е. 17 години след първите класации от времето малко преди края на социализма у нас, България е отишла на 54-о място, т.е. за периода на прехода е била изпреварена от 27 държави.

                        Нарича се напомпан растеж. Като дойде кризата и занулява напомпания растеж.

                        Сещаш се как Гърция си помпаше растежа със заеми. Гръцките пенсии и заплати даже бяха по-високи от германските.

                        Е после като дойде видов ден (в нашия случай Виденов) и нещата се скапват и се връщаш обратно на кота нула, че и под нея падаш даже.



                        Коментар


                        • [QUOTE=mathematician;n3237977]



                          Тези дето избегаха на Запад са добре.


                          Я сега опитай да обясниш какво значи това ...от твоята гледна точка разбира се .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Добре де от 30 г комунизъм няма.Имаме либерален капитализъм що не се оправяме ами ставаме все по-зле и края му се невиди.
                            Стават по-зле тези дето зависят от държавата. А те са доста - 2 милиона пенсионери и още над половин милион държавни служители.

                            Тези дето избегаха на Запад са добре. Тези дето работят яко и те са добре. Виж само сега по 22 какви задръствания ще станат по границата с Гърция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              [h=5]Поста е за иван



                              1. Часовник на дълговете в САЩ в реално време:
                              http://www.usdebtclock.org/index.html

                              2. Часовник на световните държавни дългове (и по държави, вкл. и България) У нас всяка секунда държ. дълг расте с 31 лева, всяка минута - с 1860 лв., всеки час - с 111 600 лв., всяко денонощие - с 2.6 милиона лв.
                              http://www.nationaldebtclocks.org/#countries
                              Е това ше му дойде в повечко на "Ванчо"... апчетата първо и после "познатият"...в краен случай някоя "медия" да съобщи !

                              Коментар


                              • Поста е за иван

                                Grigor Lilov added 5 new photos.


                                Yesterday at 8:50am · Sofia, Bulgaria ·

                                ФЕДЕРАЛНИЯТ ДЪЛГ НА САЩ ПРЕВИШИ 20 ТРИЛИОНА $

                                Държавният дълг на САЩ превиши 20 трилиона долара през изминалата у нас нощ. Брутният вътрешен продукт на страната се оценява на около 18 трилиона.
                                Това се случи, след като Тръмп подписа законопроекта, одобрен от Конгреса за поредно увеличаване на сегашния таван на дълга и възможност за теглене на огромен федерален заем.
                                При подписването той заяви:
                                - От много години насам хората говорят за премахването на тавана на дълга и има много добри причини да го направим", каза Тръмп . - Със сигурност това е нещо, което може да се обсъди. Дори го обсъдихме на срещата, която имахме вчера.
                                Увеличението е с 318 млрд. долара заради покриване на временно задържани плащания.

                                Федералният резерв е най-големият по размер кредитор и държател на американски държавен дълг. Сумата се колебае между 4-5 трилиона.
                                ---------------------------------------------------------
                                Според американската статистика и методиката й задълженията към обществеността (лица-инвеститори извън фед. правителство) са над 14 млрд. Това се води като дълг!
                                Най-големите външни кредитори са 1. Япония с около 1.2 трилиона долара 2. Китай с 1.1. трилиона долара.
                                ---------------------------------------------------------
                                Само дългът, държан от обществеността, се отчита като пасив в консолидираните финансови отчети на правителството на Съединените щати. Дългът, държан от държавните сметки, е актив за тези сметки, но е задължение към държавното съкровище; те се компенсират помежду си в консолидираните финансови отчети.
                                (пояснение - дължат се например 2.7 трилиона към доверителния фонд за социално подпомагане. Те са реален държавен дълг, но счетоводно не се водят на правителството). Извън дългът се отчитат и гаранциите, поети от федералния бюджет по дългове на други субекти. . Те влизат в отчетността само тогава, когато станат изискуеми.


                                **************
                                бел.: сегашният размер на дълга създава притеснения в редица специалисти и масовата публика. Но през десетилетията дългът и редовните бюджетни дефицити на американското правителство и на търговския баланс на САЩ правят и поддържат статуса на долара като световна валута. Проблемът е, че размерът на дълга може да се отрази на доверието в долара. А доверието е основата на финансово-паричната система на всяка държава и света.

                                Ще поясня - например левът притежава стойност да купувате с него, защото сте приели на доверие, че една хартийка, чиято направа струва стотинки, е със стойност еди-колко си лева. Когато влагате в банка, също го правите на доверие - нито една банка никъде по света не може да изплати например в един момент влоговете , които са в нея, защото няма толкова пари в този момент. И т.н.

                                1. Часовник на дълговете в САЩ в реално време:
                                http://www.usdebtclock.org/index.html

                                2. Часовник на световните държавни дългове (и по държави, вкл. и България) У нас всяка секунда държ. дълг расте с 31 лева, всяка минута - с 1860 лв., всеки час - с 111 600 лв., всяко денонощие - с 2.6 милиона лв.
                                http://www.nationaldebtclocks.org/#countries

                                Коментар

                                Working...
                                X