IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да спечелим от кризата през 2020-2021г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Дано не стане като пробването на Мартингейл при букитата. Ония те лимитират в един момент и си чао. Дано с брокерите не е същата схема.
    При реномираните брокери няма никакви лимити освен тези на наличната ликвидност до която имат достъп. Но това се преодолява като просто разделяш големите поръчки на по малки и добавяш някакви секунди или минути пауза при изпълнението. А иначе не съм чул някой да е достигнал някакъв твърд невидим лимит и брокера да му е казал "стига толкова".

    От това което виждам при петрола единичните поръчки от по 5000 - 10 000 барела се изпълняват за части от секундата. Така че няма проблем в рамките на няколко минути да направиш голяма позиция или да затвориш. Дано и за напред да няма проблеми.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

      При такава хубава волатилност и бързи движения принципно няма проблем да печелиш и в двете посоки. Къси, дълги....зависи от стратегиите с които разполагаш. Както казах, нещата не са едностранчиви.

      Но пък от друга страна ти нямаш реална представа как точно и по каква логика работи моят гридов робот....

      Ето сега ти се движиш една стъпка след събитията и не знаеш че аз вече кеширах 70% от печалбата, Роботът затвори позиции от дъното на 26 и 27. и в понеделник ако цената пак направи дъно под предишните входове ще отвори нови позиции с двойно по голям обем от предишния. И повтаряме отначало. При всяко кеширане остават 30% експозиция. Това упраженение може да се повтори и 100 и 200 пъти. зависи от движенията на пазара. За мен най добрият вариант е пазарът да навлезе в активен рейндж при средна цена 20 долара и този рейндж да продължи с години. При това положение печалбата ми е гарантирана тъй като имам отлична защита от долната граница заради презумпцията че цената на петролът не може да падне до нула и да остане там. Стига брокерите да не решат да ми изиграят някой номер...де
      Дано не стане като пробването на Мартингейл при букитата. Ония те лимитират в един момент и си чао. Дано с брокерите не е същата схема.

      Коментар


      • Няма нищо лошо в усредняването при петрола.Няма да стане нула.Ако се влиза на нива с разчетени обеми и 5$ да стане, няма да се занули със сигурност.Има голяма волатилност и това дава възможност за бързи печалби и нови входове.С частично прибиране на позицията има възможност да влезеш много пъти от едно и съшо ниво и да градиш позиция(дълга).
        При ЦФД при индексите, късите позиции са на мода.Първо защото всичко тренд потвърждаващо работи добре.Тренда е надолу, ако се загледате ще видите, че дава възможност за сделки по тренда.По-точно дава възможност за вход с близък стоп.Обратното, при дългите, фондовете не дават възможност за вход и къс стоп.Тренда завършва с някой шип надолу.
        Докато се усетиш, стоп трябва да ти на един километър.
        При късите позиции, няма инвестиране.Влизаш крадеш и бягаш.
        Относно акциите, "медицинските" са на мода.Ако излезе слух за ваксина, може да отскочиш много здраво.И обратно, при възходящ пазар са рискови за инвестиране.
        Според мен, без положителни новини е рисково при акциите.Най-малкото може да циклиш много време.
        Иначе при боинга е мазаляк, а не вярвам да го оставят да фалира.
        Това е само мнение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
          Стандартните,като рекотиране,слипидж,забавяне на сървъра.Това беше преди години сега вече не им обръщам внимание.Както казва Матеев в един пост има цена на която брокера е склонен да сключи сделката има и такава на която не е
          Не се притеснявай за автоматичните системи,аз така или иначе не съм им фен,но има неща,които могат да се вземат предвид и в ръчната търговия затова питам
          С добрите брокери няма рекотиране (Инстата е единсвения брокер който знам че още има рекотиране, понякога не ми дават да си затворя позицията с минути, но затова вече имам и един скрипт който го прави софтуерно, вместо ръчното), голям слипидж има много рядко, а спредовете вече са близки до нула пипса (изключвам големи сривове и крашове, които са много редки).

          Като цяло има едж във включването по тренда, всички до една системи, които съм видял и са дългосрочно печеливши търгуват така. За годините в които се занимавам с трейдинг не съм видял нито една дългосрочно печеливша стратегия, която да е mean reversion, въпреки че масово трейдърите ползват такива (но те масово и губят). Според мен това (популярното контрене) се дължи на начина, по който функционира човешкия мозък. Много бих се радвал да намеря такава, за да си виверсифицирам другите.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

            Не е в мой интерес да ти обясня какво точно правят системите ми и как. Но не си мисли че има безпогрешен начин, има някои фалшиви пробиви, които се превръщат в губещи сделки.
            Винаги система, която прави по-малко грешки, т.е. има висока успеваемост (60-70%) има по малко сделки/сигнали, ако искаш повече сделки, жертваш успеваемостта, кое е по-добре и с кое се правят повече пари е сложен въпрос и не е с еднозначен отговор. Повече сделки, по-ниско ПМО, поради разходите за сделки.
            Шум може да има малко повече, но като цяло не бих казал, че е проблем, същевременно ниските фреймове дават повече сигнали и повече възможност. Бих казал, че пазара има фрактална структура, което значи, както е на големите така е и на малките, просто при малките разходите са по-високи.

            Кои номера на брокерите те притесняват (като цяло на мен не ми пречат)?
            Стандартните,като рекотиране,слипидж,забавяне на сървъра.Това беше преди години сега вече не им обръщам внимание.Както казва Матеев в един пост има цена на която брокера е склонен да сключи сделката има и такава на която не е
            Не се притеснявай за автоматичните системи,аз така или иначе не съм им фен,но има неща,които могат да се вземат предвид и в ръчната търговия затова питам
            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

              Може да звучи лаишки,но много ще ми е интересно каква ще е математическата формула за определяне на рейндж.За тренда е ясно,ако цена А е по висока от цена Б имаме възходящ тренд и обратно,но при рейнджа как стоят нещата математически.И как е решен проблема с фалшивите пробиви.
              Съгласен съм,че има ПМО на малките фреймове,но при използването на марджин търговията ми се струва,че е доста малко,защото шумовете са големи,а и като включим и някои номера на брокера
              Не е в мой интерес да ти обясня какво точно правят системите ми и как. Но не си мисли че има безпогрешен начин, има някои фалшиви пробиви, които се превръщат в губещи сделки.
              Винаги система, която прави по-малко грешки, т.е. има висока успеваемост (60-70%) има по малко сделки/сигнали, ако искаш повече сделки, жертваш успеваемостта, кое е по-добре и с кое се правят повече пари е сложен въпрос и не е с еднозначен отговор. Повече сделки, по-ниско ПМО, поради разходите за сделки.
              Шум може да има малко повече, но като цяло не бих казал, че е проблем, същевременно ниските фреймове дават повече сигнали и повече възможност. Бих казал, че пазара има фрактална структура, което значи, както е на големите така е и на малките, просто при малките разходите са по-високи.

              Кои номера на брокерите те притесняват (като цяло на мен не ми пречат)?
              Last edited by k_v_v_; 22.03.2020, 18:06.
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение



                Колкото до безпочвените нападки свешжащи се до чисто заяждане от страна на провалили се неудачници, няма да ги коментирам
                Значи за теб сме провалени неудачници защото не играем през инстафорекс с някакви бонусчета и пари за семки.... щом не развяваме хвърчащи лисчета с някакви имагинерни доходности. Е хубави 268 процента ама на какъв капитал, на какво на 5 лева ли на 5000 ли. Нали знаеш който много се хвали обикновено нищо не е постигнал освен празни приказки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                  ПМО има и на малките фреймове 5-минути до 1 час, аз търгувам основно там.
                  За рейнджа, да разбира се има формули които опрделят дали има трендово движение или сме в рейндж. Не определям нищо на ръка при автоматизираните системи, внасянето на субективна преценка според мен може да доведе единствено до влошаване на реузлтатите.

                  Относно индексите, да има смисъл, особено да кажем DAX, тренда е само възходящ при US индексите, но това може да се промени в следващите години.
                  Може да звучи лаишки,но много ще ми е интересно каква ще е математическата формула за определяне на рейндж.За тренда е ясно,ако цена А е по висока от цена Б имаме възходящ тренд и обратно,но при рейнджа как стоят нещата математически.И как е решен проблема с фалшивите пробиви.
                  Съгласен съм,че има ПМО на малките фреймове,но при използването на марджин търговията ми се струва,че е доста малко,защото шумовете са големи,а и като включим и някои номера на брокера
                  "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                    А не правят ли това?
                    Това"просто не търгуват" в рейнджа ти ръчно ли го определяш и не ги пускаш да търгуват или имат някаква вградена формула,която го прави,защото ако е формула трябва да има точни параметри кога е тренд или рейндж.Търгуването на върхове и дъна съм го пробвал,но не съм правил точни изчисления какъв е процента на печеливши и губещи,но на малките фреймове няма смисъл.На големите може да има ПМО,но при условие,че имаме силен тренд,а те не са толкова често.Такъв един робот би имал смисъл при индексите до сега,когато десет години бяха в бичи тренд.
                    П.П.Но и без робот резултатите щяха да са положителни
                    ПМО има и на малките фреймове 5-минути до 1 час, аз търгувам основно там.
                    За рейнджа, да разбира се има формули които опрделят дали има трендово движение или сме в рейндж. Не определям нищо на ръка при автоматизираните системи, внасянето на субективна преценка според мен може да доведе единствено до влошаване на реузлтатите.

                    Относно индексите, да има смисъл, особено да кажем DAX, тренда е само възходящ при US индексите, но това може да се промени в следващите години.
                    FinancialMarkets.Zone

                    Коментар


                    • Ако в тази "криза" не успеете поне да си удвоите капитала в рамките на 6-12 месеца значи не ставате за тая работа!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                        Може да се каже, че са такива. Като цяло има различни типове системи, които тъгвуат по посока на движение, трендоследящи е доста общо понятие. Как са настроени системите е дълга тема но да кажем че ако видиш как търгуват точно това ще ти се строи, че купуват върхове и продават дъна. Колкото до рейнджа, зависи от характеристиките на рейнджа, просто не търгуват, или имат губещи сделки

                        По-важното е че тези неща важат за всеки тип търговия. С ръчна се получава също толкова добре.



                        Колкото до безпочвените нападки свешжащи се до чисто заяждане от страна на провалили се неудачници, няма да ги коментирам
                        А не правят ли това?
                        Това"просто не търгуват" в рейнджа ти ръчно ли го определяш и не ги пускаш да търгуват или имат някаква вградена формула,която го прави,защото ако е формула трябва да има точни параметри кога е тренд или рейндж.Търгуването на върхове и дъна съм го пробвал,но не съм правил точни изчисления какъв е процента на печеливши и губещи,но на малките фреймове няма смисъл.На големите може да има ПМО,но при условие,че имаме силен тренд,а те не са толкова често.Такъв един робот би имал смисъл при индексите до сега,когато десет години бяха в бичи тренд.
                        П.П.Но и без робот резултатите щяха да са положителни
                        Last edited by bokogega; 22.03.2020, 12:44.
                        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                          Да разбираме ли,че роботите,които ползваш са тренд следващи?И ако е така какво правят в рейндж?
                          Така е настроен робота да продава дъна и да купува върхове ли?
                          Може да се каже, че са такива. Като цяло има различни типове системи, които тъгвуат по посока на движение, трендоследящи е доста общо понятие. Как са настроени системите е дълга тема но да кажем че ако видиш как търгуват точно това ще ти се строи, че купуват върхове и продават дъна. Колкото до рейнджа, зависи от характеристиките на рейнджа, просто не търгуват, или имат губещи сделки

                          По-важното е че тези неща важат за всеки тип търговия. С ръчна се получава също толкова добре.



                          Колкото до безпочвените нападки свешжащи се до чисто заяждане от страна на провалили се неудачници, няма да ги коментирам
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Дай цифри колега - ще продаваш ли сега дъното от петък и с колко % от акаунта ? ....сметката ще я направя после аз - с елката
                            Числа ще чакаш като от умрял писмо. Тук няма числа от КВВ освен високопарни приказки на експерт от последна инстанция. Спуснал някаква доходност на хвърчащ лист. То за какво се хвали с тая доходност е друг въпрос..... както с ферарито сигурно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                              Не знам ама сега пак е 22 $ петрола. Важното е да не объркаш късмета и случайността с правилните действия, пък дано хванеш нещо пожелавам ти го.

                              Аз бих казал, че при такива трендове и движения на пазарите се правят лесни и ниско рискови пари с включване по тренда, тренда продължава многократно и обръща само веднъж. Съвсем просто е но е контраинтуитивно, противоречи на масовата психика и инстинкти. Всички обичат да контрят.
                              Това го направих само продавайки дъна https://prnt.sc/rjtr02
                              Да разбираме ли,че роботите,които ползваш са тренд следващи?И ако е така какво правят в рейндж?
                              Така е настроен робота да продава дъна и да купува върхове ли?
                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                При такава хубава волатилност и бързи движения принципно няма проблем да печелиш и в двете посоки. Къси, дълги....зависи от стратегиите с които разполагаш. Както казах, нещата не са едностранчиви.

                                Но пък от друга страна ти нямаш реална представа как точно и по каква логика работи моят гридов робот....

                                Ето сега ти се движиш една стъпка след събитията и не знаеш че аз вече кеширах 70% от печалбата, Роботът затвори позиции от дъното на 26 и 27. и в понеделник ако цената пак направи дъно под предишните входове ще отвори нови позиции с двойно по голям обем от предишния. И повтаряме отначало. При всяко кеширане остават 30% експозиция. Това упраженение може да се повтори и 100 и 200 пъти. зависи от движенията на пазара. За мен най добрият вариант е пазарът да навлезе в активен рейндж при средна цена 20 долара и този рейндж да продължи с години. При това положение печалбата ми е гарантирана тъй като имам отлична защита от долната граница заради презумпцията че цената на петролът не може да падне до нула и да остане там. Стига брокерите да не решат да ми изиграят някой номер...де
                                Така е може да печелиш в двете посоки, мен просто не ми харесва идеята за риск акумулиращи стратегии с експоненциален ръст на риска и линеен на доходността.
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X