IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да спечелим от кризата през 2020-2021г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поскъпването на златото.
    Из-за эпидемии коронавируса три крупнейших аффинажных завода Швейцарии прекратили свою работу. Дилеры в Германии и Австрии испытывают дефицит с инвестиционными продуктами из драгметаллов.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
      Има една проста логика зад продавването на дъна и купуването на върхове, а именно: Тренда продължава многократно и свършва/обръща трайно веднъж. Същевременно, корекциите против тренда винаги са по-слаби от движенията в посоката му, като са много по-малко толерантни към грешки (по-малки движения, възможни плоски корекции и тесни консолидации).
      Като говорим за тренда,трябва да го разглеждаме като такъв на даденият таймфрейм,иначе става мазалоКолкото по навреме се разбере това,толкова по бързо акаунта ще почне да се увеличава,поне така мисля аз

      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sorento Разгледай мнение
        Според мен всички негови стратегии с които търгува(КВВ), са роботи, поне с такова впечатление съм.
        Иначе, хубаво е да се споделят мнения.Лошото е, че в нашите форуми всеки е със статут на "господ" и квалификациите са на първо място.
        Изказвания от последна инстанция са общоприети тука.Ако искаш да научиш нещо, няма да е на български.
        Иначе всичко е тра-ла-ла , бля-бля-бля и т.н. ВажноТо е дали знаеш някоя зависимост.
        Първо са малко.И второ-не работят през цялото време.Така лесно може да смениш отборите-губещи/печеливши
        .
        Много правилно,и всеки който е намерил някаква зависимост си мисли,че е вечна и вечно работи,но винаги идва черният лебед и отнася всичко.По скоро е да победим страха и алчността в себе си,зависимости винаги се намират.Аз например търгувам или се опитвам да търгувам по ПА и не мисля,че е някаква супер зависимост,но ме устройва и не търся нова,а се стремя,ако мога да намеря и някой нов елемент,който да ми помогне в нейното прилагане.

        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sorento Разгледай мнение
          Според мен всички негови стратегии с които търгува(КВВ), са роботи, поне с такова впечатление съм.
          Иначе, хубаво е да се споделят мнения.Лошото е, че в нашите форуми всеки е със статут на "господ" и квалификациите са на първо място.
          Изказвания от последна инстанция са общоприети тука.Ако искаш да научиш нещо, няма да е на български.
          Иначе всичко е тра-ла-ла , бля-бля-бля и т.н. ВажноТо е дали знаеш някоя зависимост.
          Първо са малко.И второ-не работят през цялото време.Така лесно може да смениш отборите-губещи/печеливши.
          Търгувам предимно с роботи, но имам и 1-2 ръчно търгувани сметки, там търгувам на същите принципи, така точа Инстата от години, бавно но славно https://prnt.sc/rl5ras
          Last edited by k_v_v_; 23.03.2020, 15:26.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

            Разстоянието до нула е безкрайно, обаче тук има други фактори! Тук не е водеща техниката а фундамента и психологията на масите и на търговците и бизнесите. Трябва нещата да се анализират в дълбочина. Ситуацията е извънредна, затова трябват и извънредни методи и стратегии.

            Както вече казахме петрола е реален и изключително важен ресурс без който тази цивилизация не може да съществува към този момент а и в следващите поне 10-15 години .
            Съответно търсене винаги ще има, и колкото повече се доближаваме до нула, толкова търсенето ще нараства. В един момент всички ще започнат да се запасяват с петрол и горива и спекулантите ще увеличат обемите драстично защото тези ниски цени са временни, ще се задържат известно време после ще тръгнат пак нагоре и може никога повече да не видим цена 20 долара.
            Има и още един фактор и той е че петролът има производствена цена! Ако пазарната цена падне под производствената това означава че производителите работят на загуба, а това не може да продължава дълго. В един момент част от производствата ще спрат, други ще фалират и така на пазара ще се появи недостиг и съответно цените ще се увеличат.

            При моят план за петрола аз изчислявам долна граница на грида около средната производствена цена която според мен се намира някъде около 10 долара средно за всички държави производители. Като абсолютната долна граница е някъде около 3.50 в Саудистка Арабия и достига до над 20 долара в северните страни. Но имам и резервен буфер който ми позволява да продължа да купувам дори под нея до самата нула въпреки че вероятността да паднем до там според мен е под 1%.
            Щях да кажа, че четох някъде, че на саудита им стъпва на 3$, така, че...

            Всичко което си изброил за мне са субективни факти, мисля че трябва да се търгува това, което е на графиката не което си говорим на "маса", това което пишеш си го мисли всеки, който е чувал, че петрола се търгува по борси и гледа да си купи на "промоция", в едно съм сигурен, тълпата не печели.
            FinancialMarkets.Zone

            Коментар


            • Има една проста логика зад продавването на дъна и купуването на върхове, а именно: Тренда продължава многократно и свършва/обръща трайно веднъж. Същевременно, корекциите против тренда винаги са по-слаби от движенията в посоката му, като са много по-малко толерантни към грешки (по-малки движения, възможни плоски корекции и тесни консолидации).
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                И в този ред на мисли,означава,че съотношението на губещи и печеливши трейдъри няма скоро да се промени и по големият процент ще си останат губещите.И въпроса е как това може да се промени,защото малко са хората, които имат задълбочени познания в математиката.И какво остава за тези,които не могат да ги правят тези изчисления?Според мен вариантите са два:
                Или да продължават да си губят,или да се откажат.Ако продължават да си губят,другите ще продължават да печелят,ако се откажат и другите ще спрат да печелят,поне от това Но губещите няма да се откажат напълно да търгуват,защото има една емоция наречена алчност,която е заложена генетически в човека,която няма да го позволи.Всъщност алчността е погубила доста акаунти
                Много губещи са се отказали да търгуват, но индустрията се поддържа от един непрекъснат поток от нови пишман-трейдери, като този поток по всичко изглежда, че няма край.

                Системните трейдери са едни от малкото, които не са се отказали, защото са напипали някакъв метод или идея, и дълги години работят по нейното усъвършенстване. Това всъщност са упоритите трейдери, които не се отказват лесно. Сред останалите (масовите) трейдери отказването настъпва тогава, когато загубят сума, която не могат да си позволят. За някои това може да е 1000 лева, а за други - милион, но винаги нещата се развиват по един и същи сценарий - биене в гърдите и подскачане по форумите с хвалби колко са велики, след това оклюмване, и най-накрая изчезване от хоризонта.

                Някои от провалилите се в трейдинга си въобразяват, че те са най-великите, и щом те не са успели да спечелят, никой друг не може да успее. И понеже любимата реакция на провалилите се е да започнат да търсят вината във всеки друг, но не и във себе си, те започват да пълнят форумите с простотии от типа "от форекса не може да се спечели" или например "всички брокери са бъкети и мошеници".
                Last edited by Mateev; 23.03.2020, 15:13.

                Коментар


                • Според мен всички негови стратегии с които търгува(КВВ), са роботи, поне с такова впечатление съм.
                  Иначе, хубаво е да се споделят мнения.Лошото е, че в нашите форуми всеки е със статут на "господ" и квалификациите са на първо място.
                  Изказвания от последна инстанция са общоприети тука.Ако искаш да научиш нещо, няма да е на български.
                  Иначе всичко е тра-ла-ла , бля-бля-бля и т.н. ВажноТо е дали знаеш някоя зависимост.
                  Първо са малко.И второ-не работят през цялото време.Така лесно може да смениш отборите-губещи/печеливши.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Нали не си забравил, че разстоянието от текущите цени до чистата нула е също толкова безкрайно, колкото и до самата плюс безкрайност.

                    Вероятноста за удвояване е равна на вероятноста цената да падне до половината, така че при разработката на гридове трябва да се отчита тази логаритмична зависимост. Да, ама ако се отчете, и грида веднага се обезсмисля, защото започва да се бори с безкрайноста в отрицателна посока. Ако не се отчете, то тогава грида не е истински грид, и за него няма да важат математическите формули на Мартингейл.

                    Много трейдери не знаят (или често забравят), че при всички финансови пазари еквивероятноста е във функция от логаритъм на цените. При малки промени на цената това почти не оказва влияние, но при големи промени е груба грешка този факт да не се отчита в изчисленията. Следователно мисленето трябва да се пренастрои от добавяне/изваждане на някаква цена към умножение/делене с някакъв коефициент.

                    Самите финансови новини вкарват трейдерите в това заблуждение, казвайки например за някой индекс, че е нарастнал или паднал с еди колко си пункта. Верния начин е да се казва, че е нарастнал/паднал еди колко си пъти. Така отпада нуждата човек да знае абсолютната стойност на цената, и ако пренастрои мисленето си в пъти ръст/спад, тогава и само тогава ще има реална представа какво се случва с цените на финансовите инструменти.

                    Забележете, че дори и мисленето в проценти не е достатъчно, защото падането 2 пъти по 2 пъти по 2 пъти всъщност означава падане с 50%, 75%, 87.5%. Сега предполагам осъзнавате колко далече в безкрайноста е падането на цените до чистата нула. Вижте криптовалутите, при много от които цената вече е 0.000.....1 и въпреки това тя все още е безкрайно далече от чистата нула.
                    Разстоянието до нула е безкрайно, обаче тук има други фактори! Тук не е водеща техниката а фундамента и психологията на масите и на търговците и бизнесите. Трябва нещата да се анализират в дълбочина. Ситуацията е извънредна, затова трябват и извънредни методи и стратегии.

                    Както вече казахме петрола е реален и изключително важен ресурс без който тази цивилизация не може да съществува към този момент а и в следващите поне 10-15 години .
                    Съответно търсене винаги ще има, и колкото повече се доближаваме до нула, толкова търсенето ще нараства. В един момент всички ще започнат да се запасяват с петрол и горива и спекулантите ще увеличат обемите драстично защото тези ниски цени са временни, ще се задържат известно време после ще тръгнат пак нагоре и може никога повече да не видим цена 20 долара.
                    Има и още един фактор и той е че петролът има производствена цена! Ако пазарната цена падне под производствената това означава че производителите работят на загуба, а това не може да продължава дълго. В един момент част от производствата ще спрат, други ще фалират и така на пазара ще се появи недостиг и съответно цените ще се увеличат.

                    При моят план за петрола аз изчислявам долна граница на грида около средната производствена цена която според мен се намира някъде около 10 долара средно за всички държави производители. Като абсолютната долна граница е някъде около 3.50 в Саудистка Арабия и достига до над 20 долара в северните страни. Но имам и резервен буфер който ми позволява да продължа да купувам дори под нея до самата нула въпреки че вероятността да паднем до там според мен е под 1%.
                    Last edited by alphaomega; 23.03.2020, 15:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sorento Разгледай мнение
                      Със сигурност си прав.Аз не се задълбочавам толкова.
                      Ако през определена цена удвояваш позицията, сигурно би се получило така.Идеята е, че до нула няма да се стигне.
                      Например.Сега според мен трябва да е в рейндж.На долната граница на режнджа се влиза с определен обем и на горната се излиза с по-голямата част.
                      Трябва да има още едно слизане по-дълбоко, където пак може да се влезе.Ако имаш достатъчно капитал в сметката, не би трябвало да е проблем.
                      Входовете на определени нива, с тренд обръщаши формации.Това математически незнам как се описва, и от към теория на вероятностите, на-вероятно куца.
                      Но, тука си споделяме мненията, а не спорим кой е прав.
                      КВВ е много прав за върховете и дъната.Това са пробиви.При низходящият тренд е по-лесно.В момента при тия разпродажби, по-малките търговци би трябвало да печелят повече от големите институции, комършалите и т.н.Тези които са на акции излизат от позиции и купуват долари.Така си мисля
                      По притеснително е дали няма да ограничат търговията по един или друг начин.Или поне достъпа до нея.
                      И още, огледай се за някоя система, която работи при пробив на H1 или H4, като входа е конфигурация от барове на 5м, например.
                      По посока на тренда.Аз бих търсил нещо такова.
                      А грид с мартингейл през определена цена не е било опция никога.
                      За мен от тази стратегия резултатите бяха незадоволителни,може и аз да съм грешал някъде,но самото отстояние на стопа от входа е доста голямо.Но щом КВВ печели от нея,значи е намерил оптималният вариант.Хубаво е някой да на прави един робот на тази стратегия и да се пусне на демо акаунт да видим как ще се държи или бектест,ако им се занимава на програмистите, разбира се,защото аз не съм от тях
                      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Нали не си забравил, че разстоянието от текущите цени до чистата нула е също толкова безкрайно, колкото и до самата плюс безкрайност.

                        Вероятноста за удвояване е равна на вероятноста цената да падне до половината, така че при разработката на гридове трябва да се отчита тази логаритмична зависимост. Да, ама ако се отчете, и грида веднага се обезсмисля, защото започва да се бори с безкрайноста в отрицателна посока. Ако не се отчете, то тогава грида не е истински грид, и за него няма да важат математическите формули на Мартингейл.

                        Много трейдери не знаят (или често забравят), че при всички финансови пазари еквивероятноста е във функция от логаритъм на цените. При малки промени на цената това почти не оказва влияние, но при големи промени е груба грешка този факт да не се отчита в изчисленията. Следователно мисленето трябва да се пренастрои от добавяне/изваждане на някаква цена към умножение/делене с някакъв коефициент.

                        Самите финансови новини вкарват трейдерите в това заблуждение, казвайки например за някой индекс, че е нарастнал или паднал с еди колко си пункта. Верния начин е да се казва, че е нарастнал/паднал еди колко си пъти. Така отпада нуждата човек да знае абсолютната стойност на цената, и ако пренастрои мисленето си в пъти ръст/спад, тогава и само тогава ще има реална представа какво се случва с цените на финансовите инструменти.

                        Забележете, че дори и мисленето в проценти не е достатъчно, защото падането 2 пъти по 2 пъти по 2 пъти всъщност означава падане с 50%, 75%, 87.5%. Сега предполагам осъзнавате колко далече в безкрайноста е падането на цените до чистата нула. Вижте криптовалутите, при много от които цената вече е 0.000.....1 и въпреки това тя все още е безкрайно далече от чистата нула.
                        И в този ред на мисли,означава,че съотношението на губещи и печеливши трейдъри няма скоро да се промени и по големият процент ще си останат губещите.И въпроса е как това може да се промени,защото малко са хората, които имат задълбочени познания в математиката.И какво остава за тези,които не могат да ги правят тези изчисления?Според мен вариантите са два:
                        Или да продължават да си губят,или да се откажат.Ако продължават да си губят,другите ще продължават да печелят,ако се откажат и другите ще спрат да печелят,поне от това Но губещите няма да се откажат напълно да търгуват,защото има една емоция наречена алчност,която е заложена генетически в човека,която няма да го позволи.Всъщност алчността е погубила доста акаунти


                        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                        Коментар


                        • Със сигурност си прав.Аз не се задълбочавам толкова.
                          Ако през определена цена удвояваш позицията, сигурно би се получило така.Идеята е, че до нула няма да се стигне.
                          Например.Сега според мен трябва да е в рейндж.На долната граница на режнджа се влиза с определен обем и на горната се излиза с по-голямата част.
                          Трябва да има още едно слизане по-дълбоко, където пак може да се влезе.Ако имаш достатъчно капитал в сметката, не би трябвало да е проблем.
                          Входовете на определени нива, с тренд обръщаши формации.Това математически незнам как се описва, и от към теория на вероятностите, на-вероятно куца.
                          Но, тука си споделяме мненията, а не спорим кой е прав.
                          КВВ е много прав за върховете и дъната.Това са пробиви.При низходящият тренд е по-лесно.В момента при тия разпродажби, по-малките търговци би трябвало да печелят повече от големите институции, комършалите и т.н.Тези които са на акции излизат от позиции и купуват долари.Така си мисля
                          По притеснително е дали няма да ограничат търговията по един или друг начин.Или поне достъпа до нея.
                          И още, огледай се за някоя система, която работи при пробив на H1 или H4, като входа е конфигурация от барове на 5м, например.
                          По посока на тренда.Аз бих търсил нещо такова.
                          А грид с мартингейл през определена цена не е било опция никога.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sorento Разгледай мнение
                            Няма нищо лошо в усредняването при петрола.Няма да стане нула.....
                            Нали не си забравил, че разстоянието от текущите цени до чистата нула е също толкова безкрайно, колкото и до самата плюс безкрайност.

                            Вероятноста за удвояване е равна на вероятноста цената да падне до половината, така че при разработката на гридове трябва да се отчита тази логаритмична зависимост. Да, ама ако се отчете, и грида веднага се обезсмисля, защото започва да се бори с безкрайноста в отрицателна посока. Ако не се отчете, то тогава грида не е истински грид, и за него няма да важат математическите формули на Мартингейл.

                            Много трейдери не знаят (или често забравят), че при всички финансови пазари еквивероятноста е във функция от логаритъм на цените. При малки промени на цената това почти не оказва влияние, но при големи промени е груба грешка този факт да не се отчита в изчисленията. Следователно мисленето трябва да се пренастрои от добавяне/изваждане на някаква цена към умножение/делене с някакъв коефициент.

                            Самите финансови новини вкарват трейдерите в това заблуждение, казвайки например за някой индекс, че е нарастнал или паднал с еди колко си пункта. Верния начин е да се казва, че е нарастнал/паднал еди колко си пъти. Така отпада нуждата човек да знае абсолютната стойност на цената, и ако пренастрои мисленето си в пъти ръст/спад, тогава и само тогава ще има реална представа какво се случва с цените на финансовите инструменти.

                            Забележете, че дори и мисленето в проценти не е достатъчно, защото падането 2 пъти по 2 пъти по 2 пъти всъщност означава падане с 50%, 75%, 87.5%. Сега предполагам осъзнавате колко далече в безкрайноста е падането на цените до чистата нула. Вижте криптовалутите, при много от които цената вече е 0.000.....1 и въпреки това тя все още е безкрайно далече от чистата нула.
                            Last edited by Mateev; 23.03.2020, 08:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                              Кои брокери ползваш? (просто ми е интересно, нямам нещо конкретно предвид)
                              ICMarkets, Global Prime, Darwinex, но търся и други щото ако обемите почнат да нарастват не ми се ще всичко да е на едно място.

                              За сега при IC са най добри условията. Другите 2 са ми по скоро като backup в случай че нещо се издъни.

                              Ако знаеш някой друг добър брокер за петрола казвай.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                При реномираните брокери няма никакви лимити освен тези на наличната ликвидност до която имат достъп. Но това се преодолява като просто разделяш големите поръчки на по малки и добавяш някакви секунди или минути пауза при изпълнението. А иначе не съм чул някой да е достигнал някакъв твърд невидим лимит и брокера да му е казал "стига толкова".

                                От това което виждам при петрола единичните поръчки от по 5000 - 10 000 барела се изпълняват за части от секундата. Така че няма проблем в рамките на няколко минути да направиш голяма позиция или да затвориш. Дано и за напред да няма проблеми.
                                Кои брокери ползваш? (просто ми е интересно, нямам нещо конкретно предвид)
                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X