IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Не че искам да се хваля.
    Но пичове, критикувате ме, смеете се на инвестиционните ми решения, но нека погледнем фактите:
    -Батя ви писа за София БТ, за якия отчет и че там ще има бум. Някой се базикаха... остана си за тяхна сметка!

    -писах ви че Алкомет е яка акция и ме е яд че не съм влязал яко (поне разубедих един приятел който искаше да продаде на 3 лв. щото имал 100% печалба вече). И там имаше пресмехулници дето философстваха че цената на газа... глупости разни

    -Батя ви писа за промените в Софикс и че се ръга яко в Стара планина и Зърнени. Писа ви и кога излезе ( на 3,199 и 0,74 съответно) защото е преценил че това е потенциала. Някой пак се смееха, а индианеца още чака 78 ст. при зърното

    - писах и че е малоумно да се продават качествени акции (като Еврохолд примерно) за да се хваща падащата кама - патка!


    .....писах ви и за Свилоза. Който е влезнал с мен е вече 5% напред, който е взел патка на 1-1,10... той си знае

    .. ами ще видим по-натам, пак ще правим равносметка
    Батя, бас ловя, че 106 е любимото ти число
    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

    Коментар


    • Не че искам да се хваля.
      Но пичове, критикувате ме, смеете се на инвестиционните ми решения, но нека погледнем фактите:
      -Батя ви писа за София БТ, за якия отчет и че там ще има бум. Някой се базикаха... остана си за тяхна сметка!

      -писах ви че Алкомет е яка акция и ме е яд че не съм влязал яко (поне разубедих един приятел който искаше да продаде на 3 лв. щото имал 100% печалба вече). И там имаше пресмехулници дето философстваха че цената на газа... глупости разни

      -Батя ви писа за промените в Софикс и че се ръга яко в Стара планина и Зърнени. Писа ви и кога излезе ( на 3,199 и 0,74 съответно) защото е преценил че това е потенциала. Някой пак се смееха, а индианеца още чака 78 ст. при зърното

      - писах и че е малоумно да се продават качествени акции (като Еврохолд примерно) за да се хваща падащата кама - патка!


      .....писах ви и за Свилоза. Който е влезнал с мен е вече 5% напред, който е взел патка на 1-1,10... той си знае

      .. ами ще видим по-натам, пак ще правим равносметка

      Коментар


      • Жалко че днешното пакетно прехвърляне стана на 1,04 лв. И аз като доста други играчи разчитах че цената пак ще бъде свалена до 1 лв. и се наредих там. Но явно така няма да мога да си купя, ще променя стратегията.
        Дано ако има следващо прехвърляне не е на още по-висока цена.

        Приятен ден!

        Коментар


        • Хосе, допада ми интелигентния позитивизъм и доброто възпитание Въпросите обаче остават
          Last edited by Valuator; 06.10.2010, 11:48.

          Коментар


          • Някой се базика с 1 акцийка на бида, но да не получи шамар от регулатора!

            Свилоза са си сменили ДВИ.
            Дано последва положителна промяна в отношенията към миноритарните акционери.
            Като начало да възприемат идеята да започнат обявяване на финансови данни ежемесечно.

            http://www.infostock.bg/download/SVI...VI_sviloza.pdf

            Актуалния мейл на ДВИ е:
            e.sofieva@aicbg.com


            Valuator, спи покойно и не ме мисли толкова, голямо момче съм все пак, патило и препатило по БФБ
            Last edited by Хосе; 06.10.2010, 11:06.

            Коментар


            • Хе-хе, Батя, то няма нужда от много подсказки - ако не сте вътрешняри и Краси Дачев не е в ситуацията на Кирил Домусчиев (образно казано) значи верно трябва много да ви мислим независимо какво пише в отчетите Така, че приеми, че просто ме е грижа за вас

              PS: За инвестиционните решения ти се заяде пръв а каквото попитало, това се обадило
              Иначе когато съм бил убеден, че не съм прав винаги си получавал извиненията ми
              Last edited by Valuator; 05.10.2010, 23:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                Хосе и Батя, влизането в позиция винаги е било по-лесната част от инвестицията.
                Как и за колко време обаче ще излете от тази неликвидна позиция в тези времена?
                Или от спекуланти ще се преквалифицирате на дългосрочни инвеститори?
                Хе-хе, чакай малко, уж оплюваш инвестиционните ми умения, а сега ми задаваш въпроси и търсиш подсказки
                Еее, нема начин. Не заслужаваш!
                Хосе ако иска да ти обяснява, аз съм ти обиден
                Last edited by Батя; 05.10.2010, 20:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                  Хосе и Батя, влизането в позиция винаги е било по-лесната част от инвестицията.
                  Как и за колко време обаче ще излете от тази неликвидна позиция в тези времена?
                  Или от спекуланти ще се преквалифицирате на дългосрочни инвеститори?
                  какви инвеститори, най-обикновени спекуланти
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • Хосе и Батя, влизането в позиция винаги е било по-лесната част от инвестицията.
                    Как и за колко време обаче ще излете от тази неликвидна позиция в тези времена?
                    Или от спекуланти ще се преквалифицирате на дългосрочни инвеститори?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Хосе Разгледай мнение
                      Предполагам въпроса е за консолидирания, защото той е от значение тук. Та за щастие него успяват да го публикуват доста преди крайния срок (2 месеца от края на тримесечието). Ето, последния отчет го изкараха на 12 Август, да се надяваме че и този път ще действат експедитивно
                      Благодаря!

                      Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      готвят се за продажба
                      Колега, бихте ли уточнили какво искате да кажете с горното?

                      Искам и да попитам: Защо няма продавачи тук? Нали колегите бяха писали по-долу че имало много гърци които щели да продават. Ето че купувачите предлагат вече с 10% по-висока цена но продаващи почти няма?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                        Защо не се сети да попиташ, кога ще пускат космонавтите в космоса ?
                        Вероятно едва ги удържат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Хосе Разгледай мнение

                          Иначе аз писах мейл до ДВИ с няколко въпроса и една препоръка - да започнат да публикуват месечни данни за ппродажби и фин. резултат на основното дъщерно - Свилоцел ЕАД.
                          Мисля че колкото повече хора пишем или се обадим на ДВИ с подобна препоръка, толкова по-голям е шанса да й се обърне внимание. Актуалния мейл и тел. на ДВИ са:

                          ivapopova@abird.info
                          Тел.: 02 988 24 13
                          GSM: 0886179175
                          Защо не се сети да попиташ, кога ще пускат космонавтите в космоса ?
                          Я всегда буду твоим поводом напиться.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
                            http://www.infostock.bg/infostock/co.../details/27282

                            Много впечатляващи резултати към полугодието. Дали ще продължат така и през третото тримесечие?
                            Кога се очаква да излезе отчета?
                            Предполагам въпроса е за консолидирания, защото той е от значение тук. Та за щастие него успяват да го публикуват доста преди крайния срок (2 месеца от края на тримесечието). Ето, последния отчет го изкараха на 12 Август, да се надяваме че и този път ще действат експедитивно

                            Иначе аз писах мейл до ДВИ с няколко въпроса и една препоръка - да започнат да публикуват месечни данни за ппродажби и фин. резултат на основното дъщерно - Свилоцел ЕАД.
                            Мисля че колкото повече хора пишем или се обадим на ДВИ с подобна препоръка, толкова по-голям е шанса да й се обърне внимание. Актуалния мейл и тел. на ДВИ са:

                            ivapopova@abird.info
                            Тел.: 02 988 24 13
                            GSM: 0886179175

                            Коментар


                            • готвят се за продажба

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от infostock.bg
                                Свилоза АД отчете печалба в размер на 15.911 млн. лв. за първите шест месеца на годината, като година по-рано дружеството е отчело загуба от 7.894 млн. лв. Това сочи публикувания счетоводен отчет на дружеството към 30 юни.

                                Нетните приходи от продажби на компанията за производство на целулоза за полугодието са в размер на 67.123 млн. лв. като година по-рано са били 9.127 млн. лв. или нарастването е над 7 пъти.

                                Най-много са нараснали нетните приходи от продажби на продукция - 7.8 пъти до 66.486 млн. лв.

                                Скачат и общите разходи на Свилоза АД, но не с такъв голям темп - от 17.239 млн. лв. на 51.747 млн. лв. или 3 пъти.
                                http://www.infostock.bg/infostock/co.../details/27282

                                Много впечатляващи резултати към полугодието. Дали ще продължат така и през третото тримесечие?
                                Кога се очаква да излезе отчета?

                                Коментар

                                Working...
                                X