IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    -"регистриран на 19 Август 2005 г."

    Без коментар!
    Еееееех, Инта, Инта даже 2003 е годината. Коментирай, защо мълчиш. Нужно ли е да знам нещо, което до сега не ме е засягало, и защо ако не го знам да не попитам във форума ( място за споделяне на знания според мен), а не е само за чесане на его и обясняване на другите колко са тъпи. Типично по нашенски - ако попиташ нещо да ти се обясни колко си невеж. Жив и здрав

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

      Дали не можем тук пишещите да се обединим зад една обща жалба? Да си призная нямам никакъв опит с подобни случаи, ако някой е наясно да подсказва.

      -"регистриран на 19 Август 2005 г."

      Без коментар!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        abc, абсурдно си е, но търговото ще го видим, когато вече е твърде късно - когато е окончателно одобрено. Жалбите тряябва да се пишат сега. КФН има 20 работни да наложи временна забрана, после мажо трябва да пусне коригирно търгово до 20 работни дни, след което мисля че нови 10 дни имат от Комисията, за да го одобрят или да наложат окончатена забрана. Важно е да се стигне до окончателна забрана и ново търгово, което вече ще включва и резултатите за трето тримесечие.
        Надявам се да не подвеждам с нещо, но така ммисля че е. И търговото се публикува чак, когато вече е одобрено, а тогава да пускаш жалби вече си е безмислено.
        Дали не можем тук пишещите да се обединим зад една обща жалба? Да си призная нямам никакъв опит с подобни случаи, ако някой е наясно да подсказва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

          abc, абсурдно си е, но търговото ще го видим, когато вече е твърде късно - когато е окончателно одобрено. Жалбите тряябва да се пишат сега. КФН има 20 работни да наложи временна забрана, после мажо трябва да пусне коригирно търгово до 20 работни дни, след което мисля че нови 10 дни имат от Комисията, за да го одобрят или да наложат окончатена забрана. Важно е да се стигне до окончателна забрана и ново търгово, което вече ще включва и резултатите за трето тримесечие.
          Надявам се да не подвеждам с нещо, но така ммисля че е. И търговото се публикува чак, когато вече е одобрено, а тогава да пускаш жалби вече си е безмислено.
          +1
          и аз мисля че е така
          тази недомислица търговото да не се вижда, още не е отменена, доскоро даже не трябваше и да се обявява..., тоест трябваше, но нямаше предвидена глоба

          Коментар


          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

            От Свилоза са предоставили Уведомление от СД относно търгово предложение.
            Срокът за приемане започва да тече от предоставяне на самото търгово предложение.
            Чакаме го....
            abc, абсурдно си е, но търговото ще го видим, когато вече е твърде късно - когато е окончателно одобрено. Жалбите тряябва да се пишат сега. КФН има 20 работни да наложи временна забрана, после мажо трябва да пусне коригирно търгово до 20 работни дни, след което мисля че нови 10 дни имат от Комисията, за да го одобрят или да наложат окончатена забрана. Важно е да се стигне до окончателна забрана и ново търгово, което вече ще включва и резултатите за трето тримесечие.
            Надявам се да не подвеждам с нещо, но така ммисля че е. И търговото се публикува чак, когато вече е одобрено, а тогава да пускаш жалби вече си е безмислено.

            Коментар


            • Поредният некоректен маджо с ниска цена..Да припомним случаите с Биовет и Евроинс..Дано КФН вземе по- вярно решение..

              Коментар


              • Пълна смешка, искали да съживават БФБ.... Ако няма кардинална промяна, сами ще си го затрият БФБто не че вече не е на командно дишане....реалната цена тук е според мен е 8 кинта. Тези ще смятат ли бъдещи инвестиции и най малко кнсолидиран до трето тримесечие. Цената следва да се определи към момента на отправяне на търгово и да се вземат предвид поне очакваните бъдещи печалби включително тези от новата централа за ток и топлоенергия.

                Аз лично обмислям да приключа с бфб ако има негативен развой тук.

                Просто няма смисъл... никакъв...
                Last edited by pepe1234; 15.10.2018, 09:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение
                  "Добро" утро!!! Тук бях заложил всичките си надежди за пенсия , а то какво се случи. Кога може да се очаква становище на КФН? В документа пише, че към датата на публикуване КФН не е взела отношение. Как да вземе на 12,10 след пет часа!?!?
                  От Свилоза са предоставили Уведомление от СД относно търгово предложение.
                  Срокът за приемане започва да тече от предоставяне на самото търгово предложение.
                  Чакаме го....

                  Коментар


                  • "Добро" утро!!! Тук бях заложил всичките си надежди за пенсия , а то какво се случи. Кога може да се очаква становище на КФН? В документа пише, че към датата на публикуване КФН не е взела отношение. Как да вземе на 12,10 след пет часа!?!?

                    Коментар


                    • поздрави, S600AMG!

                      Не бях видял че си дописал п.п., явно си докарал сериозен тон, дето не съм те усетил, че се бъзикаш. Времето ще покаже, дано има успех!

                      Три примера намерих за вдигнати първоначални цени на търгово - ПАМПО +65.6%, ДРУПЛ +65.4%, БСТР +43.9%. Дано се наредим до тях!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Не знам защо ,но си мисля че точно с тази акция няма да минат нещата само с корекция каквато описваш,но нека видим .Тук имаме близо 4000 акционера......и не само бройката е най -важна.
                        Дано.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение


                          Пич, успокой се. Написал съм, че е майтап. Не съм виновен, че ви извозиха тук. Неслучайно говоря в минало време, защото е пределно ясно какво ще стане. КФН ще го върнат веднъж. Ще коригират цената с 20 стотинки нагоре и ще мине. И тогава, ако искаш, може пак да поспорим с колко да дисконтираме за държавния риск.
                          Не знам защо ,но си мисля че точно с тази акция няма да минат нещата само с корекция каквато описваш,но нека видим .Тук имаме близо 4000 акционера......и не само бройката е най -важна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            Уф аман от хейтъри, лидерите в производството на целулоза в световен мащаб са компании от Бразилия, Чили, Индонезия - 7 от топ 9 - все страни славещи се с ниска корупция Направо 120% дисконт сложи и бъде щастив
                            Не всички са публични де, други от топ комапниите са финладски, испански и португалски.

                            Пич, успокой се. Написал съм, че е майтап. Не съм виновен, че ви извозиха тук. Неслучайно говоря в минало време, защото е пределно ясно какво ще стане. КФН ще го върнат веднъж. Ще коригират цената с 20 стотинки нагоре и ще мине. И тогава, ако искаш, може пак да поспорим с колко да дисконтираме за държавния риск.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение

                              Ммммм, интересно наистина. Сега да дисконтираме с 20% за измамни мажоритари, 20% за пълната ни с корупция държава и още 20% за смешната ни неликвидна и умряла борса и ще се окаже, че цената може да е даже щедра за акционерите тук
                              Уф аман от хейтъри, лидерите в производството на целулоза в световен мащаб са компании от Бразилия, Чили, Индонезия - 7 от топ 9 - все страни славещи се с ниска корупция Направо 120% дисконт сложи и бъде щастив
                              Не всички са публични де, други от топ комапниите са финладски, испански и португалски.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Поиграх си да извадя рейшота на 10 конкуренти на Свилоза и какво мислите, че получих - голяма изненада. На база медианните стойности на техните P/E, P/B и EV/EBITDA излязоха следните цени на акциите на Свилоза - 11.20лв, 10.04лв и 9.68лв. Какво повече да коментирам ...
                                Ммммм, интересно наистина. Сега да дисконтираме с 20% за измамни мажоритари, 20% за пълната ни с корупция държава и още 20% за смешната ни неликвидна и умряла борса и ще се окаже, че цената може да е даже щедра за акционерите тук

                                PS: това беше майтап. Като цяло, хич не е добра новина, че още едно дружество си отива от БФБ. А относно цената, то е ясно, че тя е в полза на мажоритаря.
                                Last edited by S600AMG; 14.10.2018, 16:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X