Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (4HE / HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Не е толкова зле, но липсват обяснения по инвестиционната програма, както и разминаване в цифрите с които е отразена!

-по МСС "Покупка на имоти, машини, съоръжения и оборудване до 30,06,2020г (2 817) ...до 30,06,19г (461) "

-по доклад за дейноста ;-"Разходите по инвестиционни проекти през първото шестмесечие на тази година са с общ обем 611 хил. лева при 626 хил. лева през първото полугодие на 2019 година. Предвиждаме до края на годината инвестициите да достигнат общ обем до 2,5 млн. лева, като 90% от тях са основно за подобряване на работната среда и ефективността на производствения процес."

-по обяснителни бележки;-"Към 30 юни 2020 г. нетекущите активи в процес на изграждане са в размер на 4 454 хил. лева. В процес на инсталиране и монтаж е нова бояджийна инсталация, която е с обща стойност на инвестицията 4 млн. лв.Поетапно се въвеждат в експлоатация завършените активи съгласно приетата инвестиционна програма за 2020 г."

Другото което исках и видях е ;
    -"Вземания по продажби по договори с клиенти в чужбина до 06,2020г. 5 145 и 4 414 до 31,12,19г."

Или при намаляващи продажби - нарастват вземанията от клиенти!

Ще се радвам и някой друг да изкаже становище по темата!

Коментар

• Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

По важен е отчета, че с тия натрупвания на вземания, вече съвсем ни отстреляхте! Нямам представа на къде сте тръгнали ...
      Емитент: Хидравлични елементи и системи АД-Ямбол (4HE)
      Хидравлични елементи и системи АД предоставя коригирана информация за постигнатите финансови резултати за м. юни 2020 г., както и с натрупване за първите шест месеца на 2020 година.
      Пълният текст на новината можете да намерите публикуван на финансовата електронна страница X3News

Коментар

• Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
        Прав си, Инта. Поне процентът на спад е верен...

По важен е отчета, че с тия натрупвания на вземания, вече съвсем ни отстреляхте! Нямам представа на къде сте тръгнали ...

Коментар

Г-н Митанкин, тука съвсем се объркаха нещата!
          За април имахме 2241+май85+юни359= 2 685х.лв.бр. пч.
          Добре чеследва 1/2отчет...
          Прав си, Инта. Поне процентът на спад е верен...

Коментар

• Г-н Митанкин, тука съвсем се объркаха нещата!
            За април имахме 2241+май84+юни359= 2 684х.лв.бр. пч.
            Добре чеследва 1/2отчет...

-"Хидравлични елементи и системи АД отчита нетни приходи от продажби за месец юни 2020 година в размер на 3803 хил. лева и с натрупване общо 27265 хил. лева. Приключваме първото полугодие със спад на продажбите от 21,87% в сравнение със същия период на 2019 година. Неокончателният финансов резултат за юни 2020 година е брутна печалба в размер на 359 хил. лева и с натрупване от началото на годината 2962 хил. лева. Печалбата за първото полугодие на 2020 година е с 21,93% по-ниска от първото полугодие на 2019 година. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогноза за продажбите през месец юли 2020 година в размер на 3500 хил. лева, при което спадът на продажбите с натрупване от началото на годината ще достигне 22,20% в сравнение със същия период на миналата година. Очакваме продажбите през месец август да достигнат 2424 хил. лева. Следващата информация ще бъде представена през месец септември.

Хидравлични елементи и системи АД отчита продажби за месец май 2020 година в размер на 2999 хил. лева. Приключваме първите пет месеца със спад на продажбите от 20,94% в сравнение със същия период на 2019 година. Неокончателният финансов резултат за май 2020 година е брутна печалба в размер на 84 хил. лева и с натрупване от началото на годината 2325 хил. лева. Печалбата за първите пет месеца на 2020 година е с 23,06% по-ниска от началото на 2019 година. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогноза за продажбите през месец юни 2020 година в размер на 3760 хил. лева, при което спадът на продажбите с натрупване от началото на годината ще достигне 21,99% в сравнение със същия период на миналата година.

-Хидравлични елементи и системи АД отчита продажби за месец април 2020 година в размер на 4216 хил. лева. Приключваме първите четири месеца със спад на продажбите от 15,55% в сравнение със същия период на 2019 година. Неокончателният финансов резултат за април 2020 година е брутна печалба в размер на 295 хил. лева и с натрупване от началото на годината 2241 хил. лева. Печалбата за първите четири месеца на 2020 година е с 10,9% по-ниска от началото на 2019 година. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогноза за продажбите през месец май 2020 година в размер на 3100 хил. лева, при което спадът на продажбите с натрупване от началото на годината ще достигне 20,6% в сравнение със същия период на миналата година. Очакваме нетните приходи от продажби пред първото полугодие да достигнат над 27 млн. лева, което ще очертае спад от около 22% в сравнение с първото полугодие на 2019 година. При сериозния спад на поръчките от нашите основни клиенти, не можем да очакваме положителен финансов резултат през месеците май и юни, при което е възможно спадът в брутната печалба за първото полугодие да достигне 39% в сравнение в първото полугодие на 2019 година.
            Last edited by inta53; 23.07.2020, 10:47.

Коментар

• Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

Абе и аз съм с Елана и дивидент още не съм получил. Всички ли сте получили дивиднта вече?
              Я провери Колчев да не е на Еверест пак

Коментар

• Първоначално изпратено от vatla Разгледай мнение
                Вече го похарчихме.
                Ха, вярно е ! Моя е инвестиран, а дали е похарчен ще стане ясно след време !

Коментар

• Вече го похарчихме.

Коментар

• Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

Явно не си с Елана. Там идват последни. А и от както увеличиха таксата за "попечителство" със 100% по-рано тази година, сериозно се замислям дали да не ги сменям. Ама с кой?
                    Абе и аз съм с Елана и дивидент още не съм получил. Всички ли сте получили дивиднта вече?

Коментар

В момента нищо не правя, от ексдивидента ми обраха над 6х./бр. , а преди това купувах разбира се. Отчет Q1 не ми хареса, общо взето завоалират нещата и не само в групата. Предстоят трудни времена, а съблазни много!
                      Ясно, благодаря !

Коментар

• Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

inta53 един два въпроса ако може ? Реинвестираш ли дивидента и каква ти е стратегията по принцип по отношение на получавания дивидент ? И още нещо, купува ли по време на спада Март- Април месец ? То не, че от тогава много сме възстановили, но все пак !

В момента нищо не правя, от ексдивидента ми обраха над 6х./бр. , а преди това купувах разбира се. Отчет Q1 не ми хареса, общо взето завоалират нещата и не само в групата. Предстоят трудни времена, а съблазни много!

Коментар

Уаау почти 8кила преведени!
                          Учетесе бре,- така се прави, ден по рано за по сигорно и по двете позиции!
                          inta53 един два въпроса ако може ? Реинвестираш ли дивидента и каква ти е стратегията по принцип по отношение на получавания дивидент ? И още нещо, купува ли по време на спада Март- Април месец ? То не, че от тогава много сме възстановили, но все пак !

Коментар

• Аз това правя.. Тегля кеша и чакам.. Всички ИП вдигнаха такси и комисиони..

Коментар

• Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

Явно не си с Елана. Там идват последни. А и от както увеличиха таксата за "попечителство" със 100% по-рано тази година, сериозно се замислям дали да не ги сменям. Ама с кой?
                              Отделно сложиха такса и за платформата си за международна търговия. Аз засега няма да ги сменям, но решенеито ми е да тегля целия кеш които получавам като дивиденти.

Коментар

Уаау почти 8кила преведени!
                                Учетесе бре,- така се прави, ден по рано за по сигорно и по двете позиции!

Коментар

Working...
                                X